Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Állásbörze  »  Munkát keresek.

Hozzászólások

(#1) Tyrael


Tyrael
senior tag

2. éves (végzős) rendszerinformatikus technikus vagyok, az iskola befejezése után szeretnék valamilyen informatikával összefüggő területen elhelyezkedni.
Májusban lesznek a vizsgáim, ha minden jól megy, már júniusban munkába tudnék állni.
Windows környezetben alkalmazásfejlesztésen kívül.mindennel elboldogulok.
Windows 3.1 től kezdve 2003Server-ig minden verziót használtam már, 20-40 gépes hálózatokat már menedzseltem a sulinkban, illetve főiskolán segítettem már nagyobb géppark karbantartásában.
Linux disztribek közül telepítettem már Suse-t, Debian-t, Slackware-t, Mandrake-t, UHU-t.
Grafikus felületen keresztül azzal is elég jól elboldogulok, de ha neadj isten nem indul el az X server, úgy is meg tudok oldani elég sokmindent. :)
Tudok egyenes és crosslink kábelt kötni....
Jah, Novelles tapasztalataim is vannak.
Informatikán belül leginkább az internet az, ami közel áll hozzám, hálózattal kapcsolatos dolgokban eléggé otthon vagyok, apache-php-mysql trióval már állítottam fel webszervert, config fájljaikban tudom mi mire való...
Aztán mi is van még.
Jah, html-t is jól ismerem, illetve most barátkozom a php-vel, majd ha kész lesz az az oldal, amit csinálgatok otthon, majd feldobom referenciának.
Szóval ami a lényeg, eléggé jó problémamegoldó érzékem ha, ha megborul valami, jó eséllyel megtalálom a hibát, és ha nem hardveres (nem kihúzott csatlakozót értek alatta. :)) akkor nagy valószínűséggel meg is oldom.
Illetve még jó tulajdonságomnak mondanám, hogy a technikai szakzsargont megértem, illetve emberi nyelvre is le tudom fordítani.
Jővőre szeretnék beiratkozni Műszaki informatikus szakra, a munkahelytől függ, hogy nappalira, vagy levelezőre.
Szorgalmas vagyok, gyorsan tanulok, és kevéssel is beérem.
El is felejtettem mondani, hogy ha minden jól megy mire végzek a sulival meglesz a középfokú C angolból. Bár azért szinkrontolmácsolást senki ne várjon tőlem. :)

Tolna megyében szeretnék elsősorban elhelyezkedni, de mivel ilyen szempontból ez nem a legfejlettem régió, ha nincs más lehetőség akkor oda mennék, ahol munkát kapok.

tyra3l kukac gmail pont com címre várom a leveleket, illetve itt is válaszolok, ha lenne valami kérdés/ajánlat.

Tyrael a.k.a Kovács Ferenc

(#2) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#3) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#4) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#5) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#6) grex4


grex4
aktív tag

upp :DD

üdv

(#7) Tyrael válasza grex4 (#6) üzenetére


Tyrael
senior tag

köfi :)

Tyrael

(#8) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#9) Tyrael


Tyrael
senior tag

. éves (végzős) rendszerinformatikus technikus vagyok, az iskola befejezése után szeretnék valamilyen informatikával összefüggő területen elhelyezkedni.
Májusban lesznek a vizsgáim, ha minden jól megy, már júniusban munkába tudnék állni.
Windows környezetben alkalmazásfejlesztésen kívül.mindennel elboldogulok.
Windows 3.1 től kezdve 2003Server-ig minden verziót használtam már, 20-40 gépes hálózatokat már menedzseltem a sulinkban, illetve főiskolán segítettem már nagyobb géppark karbantartásában.
Linux disztribek közül telepítettem már Suse-t, Debian-t, Slackware-t, Mandrake-t, UHU-t.
Grafikus felületen keresztül azzal is elég jól elboldogulok, de ha neadj isten nem indul el az X server, úgy is meg tudok oldani elég sokmindent.
Tudok egyenes és crosslink kábelt kötni....
Jah, Novelles tapasztalataim is vannak.
Informatikán belül leginkább az internet az, ami közel áll hozzám, hálózattal kapcsolatos dolgokban eléggé otthon vagyok, apache-php-mysql trióval már állítottam fel webszervert, config fájljaikban tudom mi mire való...
Aztán mi is van még.
Jah, html-t is jól ismerem, illetve most barátkozom a php-vel, majd ha kész lesz az az oldal, amit csinálgatok otthon, majd feldobom referenciának.
Szóval ami a lényeg, eléggé jó problémamegoldó érzékem ha, ha megborul valami, jó eséllyel megtalálom a hibát, és ha nem hardveres (nem kihúzott csatlakozót értek alatta. akkor nagy valószínűséggel meg is oldom.
Illetve még jó tulajdonságomnak mondanám, hogy a technikai szakzsargont megértem, illetve emberi nyelvre is le tudom fordítani.
Jővőre szeretnék beiratkozni Műszaki informatikus szakra, a munkahelytől függ, hogy nappalira, vagy levelezőre.
Szorgalmas vagyok, gyorsan tanulok, és kevéssel is beérem.
El is felejtettem mondani, hogy ha minden jól megy mire végzek a sulival meglesz a középfokú C angolból. Bár azért szinkrontolmácsolást senki ne várjon tőlem.

Tolna megyében szeretnék elsősorban elhelyezkedni, de mivel ilyen szempontból ez nem a legfejlettem régió, ha nincs más lehetőség akkor oda mennék, ahol munkát kapok.

tyra3l kukac gmail pont com címre várom a leveleket, illetve itt is válaszolok, ha lenne valami kérdés/ajánlat.

Tyrael a.k.a Kovács Ferenc

(#10) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#11) Tyrael


Tyrael
senior tag

Na, 1 ajánlatom már van, de azért up. :)

Tyrael

(#12) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#13) Tyrael


Tyrael
senior tag

fel

Tyrael

(#14) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#15) Boyka válasza Tyrael (#1) üzenetére


Boyka
újonc

Szia Ferenc!

Látszik, hogy még fiatal vagy és nagyon naív. Hiába értesz Te több mindenhez. Szerinted kellesz, Te vagy bárki más valakinek? A mai világ az ''ÁLLÁSTALANOK'' világa. S nem azért mert az emberek lusták . . . azért mert nincs lehetőség. Persze takarítani elmehet
bárki, szutyok munkákból mindig van bőven, de azokból is csak azért mert takarítónak
senki nem akar elmenni. Azt se hidd, hogy külföldön jobb a helyzet. Se Anglia, se USA
nem hozza meg a reményeket. Állások sehol sincsenek vagyis egy-két kivételes lehetőség
akad.

Alábbi módon biztosan találsz munkát:
PROTEKCIÓ

Ha protekciód van, akármilyen hülye is vagy megkapod a munkát. Ha protekciód nincs
, lehet annyi diplomád amennyit csak akarsz és beszélhetsz 4 nyelven is, akkor sem
fognak foglalkozni veled. És miért van mindez? Gondolod amikor egy cégnek elküldesz
CV-t, elolvassák? A hülye titkárnő vagy törli vagy nem :) De valójában a cégek nem azért
hírdetnek munkalehetőséget mert tényleges munka van náluk (főleg az online hírdetések
a sux-ok), azért hírdetnek mert az újságba vagy az adott web oldalon a hírdetés olcsó
volt és ez reklám a cégnek :) Azaz nagyobb az esély arra, hogy valaki az újsághírdetés
alapján megnézzen egy céget és rendeljen tőlük valamit, minthogy épp állásra jelentkezzen. A másik BULLSHIT amire figyelj oda. Ha a munkáltatod pénzt kér XY dolgokra, az már gyanus. Az olyan oldalak is SUX-ok, ahol azt mondják küldj nekünk
egy emeltdíjas SMS-t és megadjuk a munkáltató elérhetőségét. LUTRI, de leginkább
ráfizetés az egész.
Na akkor most mi is legyen veled . . . keress egy havert aki már nagy véletlenül dolgozik
valahol és kérdezd meg hátha a cég keres valakit.
Nem baj ha nem értesz a munkaterülethez, a protekció nagy Úr :) Pl. a Posta bank
vezér igazgatója is annak idején egy 8 általánost végzett pöcs volt. Gondolom a FIDESZ
vagy valamelyik párt rárakta őt a posztra PROTEKCIÓVAL.

ui.:
PROTEKCIÓ LEGYEN VELED

http://www.linuxbazis.hu/

(#16) Tyrael válasza Boyka (#15) üzenetére


Tyrael
senior tag

hat kösz a bíztató szavakat.
fidesz pont tegnap ígért teljes foglalkoztatottságot. :)
szal ha nyernek, akkor kb. visszajutunk oda, ahonnan 89ben elindultunk.

Tyrael

(#17) g@bo válasza Boyka (#15) üzenetére


g@bo
nagyúr

van igazság.. :DDD

(#18) Gabi[mf] válasza Boyka (#15) üzenetére


Gabi[mf]
tag

hát ez azért egy elég pesszimista hozzáállás, de van benne igazság. Én tavaly végeztem mint 'híradásipari technikus' (elktronika, minden amiben áram folyik:) ). Az ''utcsó'' nyarat még meghagytam magamnak, és szeptemberben elkezdtem keresni munkát, egész egy hónapon keresztül. Megállapításom az volt, hogy érteni kell a gépekhez, angol középfokról papír, üzleti érzék, határozottság, céltudatosság, és ha mindez megvan igen sok lehetőséged van, még az sem fontos mindenhol hogy az adott szakmáról papírod legyen, csak értsd a dolgod. Ja és a lényeg az adott szakmában min. 2 év gyakorlat, na és itt bukott el egy pályakezdő, mint én is. A szeptemberem úgy telt el hogy szinte minden nap vettem az expresszt, netes hírdetésekre pályáztam...stb....Ezután jöttek az ismerősök. Az egyik hw-s honlap főszerkesztőjét is megkértem hogy hátha tud vkit. kb 2 napra rá már dolgoztam:DDD, azóta is itt vagyok (számtech kisker), és arra jöttem rá, hogy ha nem is itt fogom leélni az életem, egy kiindulási pontnak, gyakorlat szerzésnek bármelyik munkahely megfelel (természetesen bejelentett) elsőre. ha pl már van gyakorlatod akkor sokkal több lehetőséged van, szakterületedhez közeli munkákat el tudsz már vállalni.

Sztem időben elkezdted a munkakeresést. Ne keseredj el, nagyon sok lehetőség van, kiindulva abból, hogy a mai milliárdosok is onnan kezdték, AHONNAN TE: MEGYSZÜLETTEK:))
sok sikert UP!!:DD

jeeeeee

(#19) Tyrael válasza Gabi[mf] (#18) üzenetére


Tyrael
senior tag

hat sajnos nem tolonganak az emberek.
mind1, hetvegen megirom az eletrajzom magyarul/angolul es elkezdem a jobinfo-s, jobmonitor-os allasajanlatokra kuldozgetni.
Csak ott nem nagyon van Tolna megyei allas, inkabb csak Pest megye/Budapest.
Amúgy nem hiszem, hogy itt a környéken ne lenne meló, inkább csak nem nyílt verseny van a betöltetlen állásokért, hanem ismerős ismerőse, stb.
Mivel én meg még csak pár éve lakom errefelé, nem nagyon vagyok tele ilyen ismerősökkel.
Na mind1, majd lesz valami.

Tyrael

(#20) g@bo válasza Tyrael (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha melót keresel, elfogadható mértékben, de mindig kamuzz ( szépitsd magad ) mivel mindenki ezt teszi, hátrányba kerülhetsz.
ne lássák rajtad, hogy mindenáron kell a meló, azt is ''hangsúlyozd'' ki, hogy nem csak ők keresik a megfelelő embert, hanem Te is egy megfelelő munkát, tehát nem érdekel minden minimálbéres vacak.
Ne húzd el az interjút, probáld 20-30 perc alatt befelyezni, elmondod mit kinálsz, mit kérsz, a pénzügyi kérdéseket mihamarább tisztázni ( mennyi a zsé, próbai idő mennyi, és azalatt hogy alakul a bér ( bré..) jutalom, kajajegy, egyebek, bejelentés, szabadság, túlóra ) amit az elején kialkudsz, sok helyen évekig azért fogsz gürcölni.
ésatöbbi...

persze ha mindenáron munka kell, akkor be kell húzni a fületfarkat, és go.

(#21) ücsüküé válasza g@bo (#20) üzenetére


ücsüküé
csendes tag

A tapasztaltya :DDD

A munka nem f@sz, állhat napokig.

(#22) Tyrael válasza ücsüküé (#21) üzenetére


Tyrael
senior tag

mármint a ''befelyezni'' -re célzol? :)
köszi a tanácsokat.

Tyrael

(#23) g@bo válasza Tyrael (#22) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja... ''j'' titkárnő elütötte. :P

(#24) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#25) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#27) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#28) Tyrael


Tyrael
senior tag

fel

Tyrael

(#29) Tyrael


Tyrael
senior tag

up
kérésre cv-t küldök

Tyrael

[Szerkesztve]

(#30) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#31) stipits válasza Boyka (#15) üzenetére


stipits
csendes tag

nagy igazságokat mondott Boyka
én közel 1 éve keresek munkát 300 céghez adtam be- hónapokig semmi válasz. fél év után behívtak 1 csomo interjura elég húzos munkák: 600 gépes hálózat hétvégén is 70.000 ért elöször aszittem viccel, na nekemennek a fele kb utiköltség. számoltam: egésznapos munkámért+ utazok csomot. keresek 35.000 ft, a sulim volt több százezerforint.
mondtam magasabb összegért vállalom.

csak ennyit mondtak: MAJD ÉRTESÍTJÜK.!
és ezt még eljátszotta 50 cég.

van nemmessze 1 pizzéria majdnem felvettek oda melózni 100 at keresnek ott+ingyen kaja. és nem szakadnak meg. semmi költség tiszta kereset.
de sajna oda sem kerültem be.
ismerősöm nincs sehol. úgy nézki a szakmámban már nem helyezkedek el.
a család már ki akar rakni mert 1 éve otthon ülök.
pedig nagyon kemény amerikai infós vizsgákat tettem sok pénzért.
kérdeztem külföldi cégeket mikor meghallották h. kelet európa (legalábbis tölük keletebre vagyunk) nem adtak esélyt.


[Szerkesztve]

(#32) Tyrael válasza stipits (#31) üzenetére


Tyrael
senior tag

en meg remenykedem benne, hogy nem mindenhol ilyen rossz a helyzet.

Tyrael

(#33) Tyrael


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#34) Tyrael


Tyrael
senior tag

^
|

Tyrael

(#36) Tyrael


Tyrael
senior tag

fel

Tyrael

(#37) Louloudaki válasza Tyrael (#36) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

heti 1 napos rendszerfejlesztés, karbantartás érdekel? nagyon kell tudni hálózati protokollokat (tcp/ip, ethernet), meg windows servert meg linuxot. pesti munka lenne, partner cégeinhez kéne mászkálni.
önéletrajzot ide tőled is: klari@dcl.hu :)

(#38) Tyrael válasza Louloudaki (#37) üzenetére


Tyrael
senior tag

ugy tunik mar lesz valami melo.
teljes allasban.
szal most ezt igy nem. :)

Tyrael

(#39) Louloudaki válasza Tyrael (#38) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

oké. ha mégis befér mellé, szólj.

(#40) Tyrael válasza Louloudaki (#39) üzenetére


Tyrael
senior tag

rendben, de ez meg kicsit odebb van.
juniusban lesz 2 het probaidom, es ha megfelelek, akkor julius 1tol leszek felveve allandora.
szal ha nektek surgosen kell ember, akkor ram ne varjatok. :)

Tyrael

(#41) Louloudaki válasza Tyrael (#40) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

áh, a sürgősre már van ember. de folyamatosan keresünk még.

(#42) Tyrael válasza Louloudaki (#41) üzenetére


Tyrael
senior tag

jolvan

Tyrael

(#44) Tyrael


Tyrael
senior tag

fel

Tyrael

[Szerkesztve]

(#45) Tyrael válasza Tyrael (#44) üzenetére


Tyrael
senior tag

up

Tyrael

(#46) Munka válasza Tyrael (#1) üzenetére


Munka
újonc

Szia,

Keresünk egy főállású php programozót, ha érdekel szólj, és behívunk egy beszélgetésre.

Amit kínálunk:

- Jó csapat
- Jó fizetés (semmi trükk!)
- Tanulási lehetőség

Amit várunk:

- Jó hozzáállás
- Tanulási vágy, érdeklődés
- php ismeret, linux ismeret
(nézegettem hozzászólásaidat, azt gondolom benned megvan minden, amire nekünk szükségünk lenne.)

Érdekel?

Tamás

Munka

(#47) Tyrael válasza Munka (#46) üzenetére


Tyrael
senior tag

lehetseges.
igazsag szerint egy helyen mar le van beszelve 2 het probaido, illetve azota (egy masik forumrol) mar 2-en megkerestek.
ha gondolod, adsz egy cimet, dobok mailben egy CV-t, meg megbeszelhetnenk a tobbit.
szemelyes talira csak akkor valalkozom, ha tenyleg komoly a szandek, mert jelenleg meg igen videken lakom (melo miatt fel fogok koltozni juliustol Br-re.), ezert nekem minden pesti interju kb. 3k meg egesz napi elfoglaltsag.

Tyrael

[Szerkesztve]

(#48) Munka válasza Tyrael (#47) üzenetére


Munka
újonc

E-mail: vonbete@gmail.com

Kérlek ide küldd el a CV-t, illetve jelölj meg egy időpontot, hogy mikor tudnál eljönni hozzánk, egy komolyabb beszélgetésre.

Munka

(#49) Tyrael válasza Munka (#48) üzenetére


Tyrael
senior tag

valasz ment.

Tyrael

(#50) Tyrael


Tyrael
senior tag

A topic aktualitasat vesztette, mivel lassan mar 2 honapja dolgozom.
Koszi mindenkinek, aki benezett, es elolvasta.

Tyrael

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Állásbörze  »  Munkát keresek.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.