Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Műholdas hálózatok - help me! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pRedATor


pRedATor
tag

Megköszönném ha vki tudna nekem ajánlani egy tisztességes oldalt a neten, ahol a műholdas hálózatokról van szó. Már a fél netet átnyálaztam, de semmi értelmes.
(minden érdekel, specifikációk, használt protokolok, működési elv, stb). Ja és lehetőleg angol vagy magyar legyen a doc... Kösz!!!

(#2) pRedATor


pRedATor
tag

Srácok ennyire nem lehet Vasárnap hogy még mindig semmi, ébredjetek.... Piszok sűrgős!!!!!!!!!!! Keddig kell az anyag, mert a Cisco tanár leharapja a fejem nyakastúl, ha addig semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#3) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Próbálj ''vsat rendszerek/systems'' néven keresni az origon és a yahoo.com-on.
Megpróbálhatod még a [L]http://www.iec.org[/L] oldalt itt regisztálni kell majd a search/webproforum tutorials alatt a satellite-ra biztosan lesz találat.

(#4) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Műholdas átvitel. Többszörös hozzáférés. VSAT rendszerek. Bit-, blokk hibaarány. Csatornakapacitás. Csatornakapacitás kihasználás hatékonysága.

A Föld felszíntől 36000km magasan geostacionárius pályán keringő műholdak segítségével sugároznak be bizonyos területeket. Ezek a műholdak a geostac. pálya miatt a Föld egy pontjához képest állónak tekinthető, azaz keringési ideje megegyezik a Föld keringési idejével. A műhold tulajdonképpen nem más mint egy óriási mikrohullámú ismétlő. Rengeteg transzponderrel rendelkezik, amelyek egy meghatározott frekvenciasávot figyel és azt felerősíti és egy másik frekvencián visszasugározza a Földre.

Többszörös hozzáférés: olyan hálózat, amely több Router-t is magába foglal és ezek mindegyike közvetlenül tud a másikkal kommunikálni.

VSAT rendszerek: Very Small Aperture Terminal:
Olyan apró terminálok, amelyek antennája 1m átmérőjű, sugárzási teljesítményük pedig kb. 1W. A műhold felé irányuló adatátviteli sebesség19,2kbps, viszont a Föld felé ennél jóval nagyobb, általában 512kbps. Sok VSAT rendszerben a mikroállomások teljesítménye túl kicsi ahhoz, hogy egymással tudjanak kommunikálni (persze műholdon keresztül). Ezért az ilyen rendszerekben egy speciális földi állomást, egy nagyméretű antennával és erősítővel felszerelt központot használnak a mikorállomások közötti adatátvitelre.

Very Small Apperture Terminal (kissebb mint 2m) Használatával könnyű a hálózat éítése.
Csatorna megosztás módjai: CSMA/CD, TDMA/TDM.
Használt frekvenciák -C sáv 6GHz.
-Q sáv 14GHz
Megbízhatóság: BER 10-7 – 10-12 (hóesés - napsütés); Rendelkezésre állás: >99%
Lehet: -Broadcast
-Point to point

Itthon csak ennyit találtam most fájlban könyvből meg azért nem fogom begépelni. :)

(#5) pRedATor válasza Flashcash (#4) üzenetére


pRedATor
tag

Örök hálám üldözni fog, ha még tudsz vmit a későbbiekben írd meg lécci. De az eddigiekért is kössz!!!

(#6) pRedATor válasza Flashcash (#4) üzenetére


pRedATor
tag

Örök hála meg minden!!! Másoktól is várok infót!!!

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Találtam még egy érdekes oldalt szerintem bejön neked :)
[L]http://puska.index.hu/display.pl?kat=91&dir=1[/L]

(#8) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

pont most nézem hogy nem jön le az anyag :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Műholdas hálózatok - help me! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.