Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az MSI is kiadta a szeptemberben startoló Lynnfield processzorok alá való alaplapjait, melyek a P55 déli hídra épülnek, és az ATX méretszabványnak felelnek meg.
Az alsókategóriát a P55-CD53 képviseli.
4+1 fázisú tápellátása a kategóriájára utal.

Támogatja a Dual-channel DDR3 memóriakiteket, ezekből 1-1 pár(2-2 modul) helyezhető bele, maximum 16GB méretig. Támogatja a DDR3 2133(OC), 2000(OC), 1800(OC), 1600(OC), 1333 és 1066MHz-es sebességeket is.

Az integrált Realtek hangkártya 8 csatornás HD, és rendelkezik SPDIF kimenettel is.

Hálózati csatolóból egy darabot tettek rá, ez akár 1 gigabites sebességet is elérhet.
A P55 déli híd által vezérelt 6db SATA port 3gigabites másodpercenkénti sebességgel dolgozik, és rendelkezik RAID támogatással.

A JMB363 chip által vezérelt 2db SATA port szintén 3gbps sebességet produkál, és hardveres RAID-képes.

Találunk rajta egy darab hagyományos PATA portot is, amelyre két, ATA-66/100/133 eszközt köthetünk rá.

USB portokból a hátlapon igen emberes mennyiséget, 10db-ot találunk, a másik 4 pedig kivezetések formájában érhető el. Továbbá találunk a hátlapon még 2db PS/2-es portot, és a nyolccsatornás hangvezérlő ki-, és bemeneteit, valamint a gigabit ethernet portot. eSATA nincs a lapon, de ez az alsó kategóriában elfogadható.

Bővítőkártyákat 3db PCI-Express x1 slotba, 3db PCI slotba, és 1db PCI-Express x16 slotba illeszthetünk.

Az alaplaphoz alaptartozékként hozzátartozik 1db SATA, 1db PATA kábel, valamint egy molex->SATA tápátalakító.
A lap rendelkezik továbbá DrMOS, OC Genie és Winki 2.0 támogatással.
Datasheet
Képek

A középkategóriát a P55-GD65 foglalja el.
8+2 fázisú tápellátással rendelkezik.

Támogatja a Dual-channel DDR3 memóriakiteket, ezekből 1-1 pár(2-2 modul) helyezhető bele, maximum 16GB méretig. Támogatja a DDR3 2133(OC), 2000(OC), 1800(OC), 1600(OC), 1333 és 1066MHz-es sebességeket is.

Az integrált Realtek hangkártya 8 csatornás HD, és rendelkezik SPDIF kimenettel is.
Hálózati csatolóból két darabot tettek rá, ezek akár 1 gigabites sebességet is elérhetnek.
A P55 déli híd által vezérelt 6db SATA port 3gigabites másodpercenkénti sebességgel dolgozik, és rendelkezik RAID támogatással.

A JMB363 chip által vezérelt 2db SATA port szintén 3gbps sebességet produkál, és hardveres RAID-képes.
Találunk rajta egy darab hagyományos PATA portot is, amelyre két, ATA-66/100/133 eszközt köthetünk rá.
USB portokból a hátlapon 8db-ot találunk, a másik 6 pedig kivezetések formájában érhető el. Továbbá találunk a hátlapon még 2db PS/2-es portot, és a nyolccsatornás hangvezérlő ki-, és bemeneteit, valamint a két gigabit ethernet portot. eSATA van, egy darab, amely tápellátással is rendelkezik. Van továbbá 1 IEEE 1394(firewire) port is a hátlapon, és egy kivezetésként, valamint található egy koaxiális és egy digitális hangkimenet is.

Bővítőkártyákat a 2 darab PCI-Express x1, 2 db PCI, 1 db PCI-Express x4, valamint a 2 db PCI-Express x16 slotba pakolhatunk, melyek CF és SLI esetén teljes sebességgel működnek.

Datasheet

A felsőkategóriát a P55-GD80 képviseli.
Idézet a PH!-s cikkből:
"A P55-GD80 – ahogy az a nevéből is következik – a szeptember elején megjelenő, a most még csak a hírekből ismert LGA1156-os foglalatba illeszkedő Intel Core i5-ös processzorok kiszolgálására született, és természetesen az Intel P55-ös elnevezésű lapkakészlete köré épül. Mondanunk sem kell, a P55 a DDR3-as memóriákat támogatja, ugyanígy tesz az MSI P55-GD80 is. A GD80-as utótag elárulja nekünk, hogy egy prémium kategóriás termékről van szó, már ami az MSI kínálatát illeti. Ennek megfelelően egy igen szépen felszerelt típussal van dolgunk. A három PCI Express x16-os foglalat a CrossFire és az SLI kétkártyás konfigurációkat egyaránt támogatja. A bővíthetőség kedvéért további PCIe x1-es és PCI foglalatokat találunk a NYÁK-on, nem szólva a rengeteg SATA és USB kimenetről. Az alapfelszereltség részét képezi még az integrált hangkártya, a gigabites hálózati vezérlő és a FireWire kimenetek. Na de legyen ennyi elég az unalmas funkciólistából, lássuk, hogy mitől érdekes a P55-GD80!

A P55-ös chipset köré épülő alaplap a tuningtól kicsit tartózkodó átlagfelhasználók és a túlhajtás mesterei számára egyaránt kínál egyet s mást. Először is itt van nekünk az OC Genie, ami elsősorban az átlagfelhasználóknak szól, de a tuningosok is hasznát tudják majd venni. Ez egy alaplapra integrált, hardveres tuning chip, aminek a segítségével egy gombnyomással túlhajthatjuk a rendszert, a processzort, illetve a memóriát (és valóban, az alaplapon találunk egy gombot). Ez természetesen nem alkalmas a csúcsok megdöntésére, de arra jó, hogy egy, a tuningban kevésbé jártas felhasználó is biztonsággal túlhajtsa a számítógépet anélkül, hogy instabilitást tapasztalna, ugyanis az MSI azt ígéri, hogy az OC Genie használata teljesen biztonságos (meg azt, hogy elvileg maximum 30-35%-kal emeli meg a CPU órajelét). A funkció használata egyúttal a tuningosoknak is jól jöhet a processzor képességeinek feltérképezéséhez. Az OC Genie azért különleges, mert hardveres, ergo nem kell hozzá semmilyen szoftver, na és persze azért, mert automatikus.

Az OC Genie-hez kapcsolódik a Direct OC funkció is, de ez már inkább a komolyabb tuningosoknak szól: az elnevezés két újabb gombocskát takar (természetesen az alaplapon), melyekkel MHz-enként emelhetjük és csökkenthetjük a processzor BCLK-órajelét (lényegében az FSB-t). Tekintve, hogy az OC Genie-hez kapcsolódik, a Direct OC is hardveralapú, ami kulcsfontosságú egyes helyzetekben, amikor a stabilitásról van szó. A Direct OC segítségével a rendszer újraindítása vagy bármilyen segédprogram nélkül emelhetjük és csökkenthetjük a processzor órajelét például benchmarkolás közben. Az OC Genie-nek vannak még más vonatkozásai is, de azokról majd a tesztben.

A következő újítás, ami szerintünk sok túlhajtó szívét fogja megdobogtatni, az a V-Kit, a V-Switch és a V-Check Point funkciókkal. Az alaplap szélén találunk egy DIP kapcsolósort és egy kék, hatlyukas sort. A DIP kapcsolók (V-Switch) a CPU, a CPU VTT, a DRAM és a PCH feszültségeinek on-the-fly (tehát valósidejű) átállítására szolgálnak, 0,1, illetve 0,2 V-tal emelhetjük meg ezek értékét bármikor, amikor kedvünk tartja, anélkül, hogy a BIOS-ba belépnénk. Az igazi "okosság" szerintünk azonban a V-Check Point, aminek a segítségével (illetve egy multiméterrel) kimérhetjük a fentebb felsorolt részegységek feszültségét, tehát nem kell többé forrasztgatni, és leírások után kutatgatni: a tuningosok jól tudják, hogy a BIOS-ban szereplő feszültségértékek és a valós feszültség sokszor igencsak eltér egymástól, főleg amikor terheljük a rendszert, tehát a valós értéket kimérve stabilabb tuningra lesz lehetőségünk.

Nem szóltunk még az MSI új, három az egyben típusú DrMOS-járól, ami az alaplapon található feszültségszabályzó komponensek új összefoglaló neve. Az új részegység egy „tokba” foglalja a Driver IC-t, a felső és az alsó MOSFET-et, ez pedig azt jelenti, hogy a jeleknek rövidebb útvonalat kell megtenniük, az elektronikus zaj csökken, és természetesen alacsonyabb a fogyasztás.

Az érintésérzékeny gombok (Green Power, reset, bekapcsoló), a diagnosztikai LED kijelző, a 8 mm átmérőjú heatpipe (SuperPipe, ami az MSI szerint hatékonyabb, mint a Gigabyte-féle „2 uncia rezes” kialakítás) és a U-Key (hardveres géplezárás) már csak hab a tortán, tesztünkben hamarosan mindet megismerhetjük közelebbről is..."
Datasheet
Képek

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2) westlake válasza CHIPman (#1) üzenetére


westlake
félisten

sokkal profibb nyitohozzaszolas, mint amilyeneket en szoktam irni, de valami szurja a szememet.. en ugy tudom (aztan lehet, hogy rosszul), hogy p55-os eszaki hiddal kizarolag lga1156-os lapokat gyartanak, igy feleslegesse valik az lga1156-ot kiemelni a topik cimeben.. persze, ha csak tajekoztato jelleguleg szerepel benne, akkor nem szoltam :B

Play nice!

(#3) tlac válasza westlake (#2) üzenetére


tlac
nagyúr

a p55 déli híd
és elméletben lehet, hogy lehetne gyártani, mivel dmi-vel kapcsolódik a procihoz, mint ahogy az ichX-ek, az északi hídhoz

(#4) CHIPman válasza westlake (#2) üzenetére


CHIPman
nagyúr

i7 9xx-et is csak LGA1366-ba gyártanak, mégis ki van írva a címébe. ;]
Amúgy lassan frissítésre kerül a nyitóhozzászólás, kimaradt belőle a P55-CD45 és a Big Bang. ;] ;]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5) westlake válasza tlac (#3) üzenetére


westlake
félisten

hogy mik vannak.. tenyleg deli hid :D

Play nice!

(#6) Haart válasza CHIPman (#4) üzenetére


Haart
addikt

Kis korrigálás remélem EZ segítségedre lesz. A tápellátások terén.
Amugy nagyon jó a leírás.

Érdekes még egyébként hogy az msi-nél nem a tápellátásra álltak rá. A legjobb lapon is 8+2 a fázisok száma.
De ez az OC genie nagyon bejön. 1 gombos tuning :D

[ Szerkesztve ]

(#7) CHIPman válasza Haart (#6) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ajjaj, van itt minden. Én a 45-ről úgy tudtam, hogy CD az előtagja(tehát P55-CD45), itt meg P55M-GD45 van... Na mindegy, ma még nem volt erőm a leírás frissítéséhez.
De mindenképp segítség, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8) Haart válasza CHIPman (#7) üzenetére


Haart
addikt

Sajna amit mutatni tudtam neked képen azon nincs rajta a te általad említett cd45. Ami rajtavan az egy microatx alaplap a m-gd45. Tehát azzal nincs gond amit írtál. Tehát van egy micro alaplap amiről ezek szerint nemtudtál és a képről méghiányzik a cd45 is.

(#10) Dyno


Dyno
veterán

P55-GD65 valóban x16/x16-os módba tudná hajtani a kártyákat sli-ben?

Valalki felvilágosítana hogy miért incs északi híd?Bár a GD80-on van, ez hogy lehet?Lehet hülye kérdés, de nekem ez most tünt fel.

(#11) Haart válasza Dyno (#10) üzenetére


Haart
addikt

Máshol is van északí hídnak tűnő valami a lapon. Nézz körül gigáéknál. De már nincs sztem északi híd csak valami fetek amiket ugyanott hűtenek ha jóltudom.

(#12) tlac válasza Dyno (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

bekerült a prociba a memória és pci-e vezérlő

(#13) keIdor válasza Dyno (#10) üzenetére


keIdor
titán

NB+SB=P55 már nincs külön déli-északi.
A borda alatt vagy semmi sincs, vagy FET-ek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) CHIPman válasza keIdor (#13) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egy kis pontosítás: SB=P55, NB=Lynnfield.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15) Dyno


Dyno
veterán

Áháá, köszönöm srácok.

Még arra a kérdésemre tudnátok választ adni hogy valóban, x16/x16-ban tudja a lap?

Továbbá az nb borda nem kevés egy kicsit rá?

(#16) tlac válasza Dyno (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

a proci csak 16 sávot ad

(#17) Dyno válasza tlac (#16) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor SLi esetén x8/x8 igaz? :(

(#18) keIdor válasza Dyno (#17) üzenetére


keIdor
titán

:K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) Dyno válasza keIdor (#18) üzenetére


Dyno
veterán

De kár, lehet tényleg kénytelen leszek X58-ra válastni vagy veszek egy X48-as lapot. :(

Ezt nagyon sajnálom, nem volt egy hír arról, hogy némeliyk p55-s MSI lapra kerül majd egy külön csip, ami miatt két utas sli/cf esetén x16/x16-t kapunk? :(

(#20) tlac válasza Dyno (#19) üzenetére


tlac
nagyúr

itt egy p55 blockdiagram
a p55 8 pci-e x1-et ad (furán van a képen), amiből pár elmegy külső sata-ra, hálóra, stb

hogyan csinálnál ebből 2x16-ot?

[ Szerkesztve ]

(#21) Dyno válasza tlac (#20) üzenetére


Dyno
veterán

Ebből indultam ki eddig.

GD65-nél pedig ez van írva:

Bővítőkártyákat a 2 darab PCI-Express x1, 2 db PCI, 1 db PCI-Express x4, valamint a 2 db PCI-Express x16 slotba pakolhatunk, melyek CF és SLI esetén teljes sebességgel működnek.

Reménykedtem a P55-ben, sőt még reménykedem, válaszodban amjd találok valami bíztatót :)

(#22) tlac válasza Dyno (#21) üzenetére


tlac
nagyúr

az sajnos nem igaz
[link]

(#23) Dyno válasza tlac (#22) üzenetére


Dyno
veterán

Sajnos én is nagyon sajnálom :( Köszönöm a sok infót.

(#24) CHIPman válasza Dyno (#21) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hmm... Lehet, hogy megtévesztett az, hogy x16-nak írták mindkét foglalatot.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25) Haart


Haart
addikt

Fenn vannak a lapok a honlapon.
Ahogy nézem nemfogok msi-t venni az fix. Ugyanazon árban egy giga sokkal többet nyújt, legalábbis az alsóbb kategóriában. :W

(#26) Arkar


Arkar
aktív tag

Szerintem jól sikerültek az MSI P55 lapok!Teszt

[ Szerkesztve ]

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#27) Haart válasza Arkar (#26) üzenetére


Haart
addikt

Valóban, ahhoz képest hogy a legkevesebb phase-el szerelt. Elég jó tuningban. Igaz nincs crossfire lehetőség de amugy is szárnyaszegett lenne, tehát értelme nincs.

(#28) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Srácok, használ valaki közületek GD-65 lapot? Szemezek egy ilyennek, kiváncsi volnék a tapasztalatokra.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Beújítottam egy MSI P55M-GD45 deszkára, kérdésem az lenne, hogy a közületek van-e ilyen valakinek, esetleg használt-e már?
A lap ma délután vagy holnap érkezik, azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan dolog amire érdemes odafigyelni összeszereléskor?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30) p_adam válasza Dyno (#21) üzenetére


p_adam
addikt

Az MSI Big Bang ami kell neked, az a Lucid Hydra chipnek köszönhetően tudni fogja a 16x/16x/8x bármilyen három kártyával. Kár, hogy az ára is nagyon borsos lesz (meg ki tudja mennyire lesz jó szoftverügyileg) de egy ilyen lappal már az LGA1366 előnye is jókorát csökken.

Egyébként az nForce 200 chipes LGA1156 lapok is tudják a 16x/16x SLI-t de az áruk szintén nagyon magasan van.

A magam részéről egy P55-CD53 mellett döntöttem, remélem hamarosan be tudok számolni hogy műkszik, ugyanis ez az első gép aminek szerelésével magam próbálkozom :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Haart válasza p_adam (#30) üzenetére


Haart
addikt

Helyes várjuk a tuning eredményt főleg :R

(#32) Tuco Ramirez válasza p_adam (#30) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon fel lett kapva ez a 16x/16x vs. 8x/8x téma, pedig alig vannak néhányan, akik ténylegesen ki tudják használni (30" monitor, két csúcs VGA)... :(

Én egy GD-65-öt újítottam be tegnap, eddig minden oké. Az OC Genie pöpecül működik, persze a hétvégén nekifekszek a BIOS tuningnak is. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#33) Haart válasza Tuco Ramirez (#32) üzenetére


Haart
addikt

Azt is várjuk szeretettel :C

(#34) p_adam válasza Tuco Ramirez (#32) üzenetére


p_adam
addikt

Igen ezért is vettem CD53-at hogy ezen ne rágódjak :) Az ATi kártyái amúgysem skálázódnak olyan jól, pedig jelenleg mást nem nagyon érdemes választani. Mindenesetre memória nélkül elég nehéz lesz bármit is tesztelnem :((

(#35) Tuco Ramirez válasza p_adam (#34) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A CD53-on én is gondolkodtam. Az is korrekt deszka, OC Genivel meg tuningos BIOS-al. De mivel az előzőhöz hasonlóan 2-3 évig tervezem használni ezt a konfigot is, gondoltam ha lúd, legyen egy kicsit kövérebb. ;) Az mindenesetre már most nagyon úgy tűnik számomra, hogy a nagy hűtőbordák, meg a 8 mm-es heatpipe nem létfontosságúak egy "normál" tuninghoz. Az OC Genie-vel tuningolt gépen is csak langyosak voltak a FET-bordák. A PCH feletti borda még talán annyira sem...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36) hefo141 válasza Tuco Ramirez (#28) üzenetére


hefo141
csendes tag

nekem most raktak össze egy msigd65-öt de nem hoztam el (üzletben) mert a proci 70c fokot is elért gyári hűtővel , most egy komolyabb hűtőt probálnak belerakni. eddig amd volt már bánom hogy rábeszéltek erre az új foglalatra,jobban jártam volna az lga775-el.

MSI P55-GD65, Corei5,Xilence Black Hawk Cooper,2*2gb Geil CL7-7-7,nvidia GTX275,

(#37) Tuco Ramirez válasza Haart (#33) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

4 GHz-en stabilan megy, de ehhez a BIOS-ban 1,4V-ot kellett adnom a CPU-nak.
Részletek az "Intel Core i5 7xx / Core i7 8xx "Lynnfield" (LGA1156)" topicban! ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#38) Tuco Ramirez válasza hefo141 (#36) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ha nem akarod húzni a procit, elég a gyári hűtő. Alapon is bivalyerős a Core i5 750. 4,5-5k-ért vesztegetik a CoolerMaster Hyper TX3 procihűtőt, az nálam simán elég volt a 4GHz-es, feszemeléses tuninghoz is.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#39) Haart válasza Tuco Ramirez (#37) üzenetére


Haart
addikt

Láttam ott is hogy kiírtad. Hány fokos húzva terhelés alatt 4g-n a proci tx3-al?

(#40) Tuco Ramirez válasza Haart (#39) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A Prime95 torture test-je alatt 50 fokos volt a CPU (a hűtőventi teljes fordulaton, közel 3000/perccel pörgött).

Csak nem szemezel te is egy hasonló cuccal...? :)

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41) Haart válasza Tuco Ramirez (#40) üzenetére


Haart
addikt

Egyenlőre nem, még drága a platform. Majd a tavaszi holtszezonban talán lemegy mindennek az ára :D

(#42) Tuco Ramirez válasza Haart (#41) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Szerintem csak akkor fog lemenni érezhetően, ha az AMD kihoz valami ütős procit hasonló árban. Addig az Intelnek az égvilágon semmi oka nincs árat csökkenteni. Lásd a Penryn-es Core 2 Quad-ok hónapok óta magasan befagyott árát... :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#43) Haart válasza Tuco Ramirez (#42) üzenetére


Haart
addikt

Segond akkor még gyűjtöm a zsetont. :C

(#44) hefo141 válasza Tuco Ramirez (#38) üzenetére


hefo141
csendes tag

Az a gondom hogy ahol én lakom (panel 5em zárószint felettem a fekete kátrány klima nincs) nyáron igenmód felmelegszik délre akár 35fok is lehet bent a lakásban és ez nem vicc, a régi amd gépemen egy Asus Silent Square Pro procihűtő van nyáron maxon ment, szerinted a Core i5 egy sima hűtővel bírni fogja ?. Nem akarom a procit húzni,de amennyibe idáig ez a gép van egy 10-15ezer már nem fog a földhöz vágni. Az üzletben azt mondták hogy nincs hozzá megfelelő foglalattal rendelkező proci hűtő. Cooler Master V8 hűtőt néztem ki csak az üzlet szerint nincs hozzá felfogatás,szerinted ez jó lenne ? Köszönöm a segitséget.

MSI P55-GD65, Corei5,Xilence Black Hawk Cooper,2*2gb Geil CL7-7-7,nvidia GTX275,

(#45) zenitke


zenitke
csendes tag

Hali mindenki!

Kézbefogva a GD65 -öt kicsit már más mint képeken. Remélem jó lesz, még sajna ram híján nem tudtam beizzítani...

(#46) Tuco Ramirez válasza hefo141 (#44) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nyáron 35 fok a lakásban...?! :Y Nem irigyellek... Van jó néhány procihűtő, amit használhatsz a Core i5-höz, nyugi (jövő nyárra még sokkal több is lesz, ebben biztos vagyok). Ha a hűtő dobozára rá van írva, hogy LGA1156 kompatibilis (pl. CoolerMaster Hyper TX3), akkor nyugodtan megveheted. Akkor is, ha alapból nem az, de van hozzá átalakítószett. Azért ez utóbbival vigyázz, mert nem árt, ha ténylegesen kapható is az LGA1156-os felfogató az adott hűtőhöz (a legbiztosabb, ha egy helyen, egyszerre veszed meg). ;)

zenitke: Jó kis deszka a GD65, szerintem tetszeni fog. :K A RAM választásnál arra vigyázz, hogy alacsony üzemi feszültségű legyen, max. 1,65V (az én Corsair-jeim gyárilag 1,5V-on mennek).

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#47) zenitke válasza Tuco Ramirez (#46) üzenetére


zenitke
csendes tag

Tuco!

Végre valaki aki érintett az ügyben. Rendeltem hozzá egy Geil EVO ONE 2x2gb Kit et, ja 1600Mhz, idegbaj kerülget ha nem lesz jó. Nézegettem a geil oldalán, de nem igazán láttam erről semmit, végül a negwegg -en próbáltam kihámozni, remélem jó lesz hozzá.
Szerinted jó hozzá?
Válaszod előre is köszönöm, egyébként még annyit, hogy előtte nem volt még MSI deszkám, kicsit félek is, de mint videokártya egy rossz szavam sem lehet az MSI -ről.
Addig is bizakodok...

(#48) zenitke


zenitke
csendes tag

Egyébként csak azért választottam 1600Mhz-es ddr3 at, mert nekem az okosok azt mondták, hogy igazán ez érték vagy e felett érdemes a ddr3. Egyébként majd biztos érzek valami különbséget ddr400mhz után...

(#49) zenitke


zenitke
csendes tag

Megtudtam közben hogy jó a ram.

(#50) Tuco Ramirez válasza zenitke (#48) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de csak akkor fog magasabb órajelen menni a RAM-od 1333MHz-nél, ha tuningolod a géped (max. 10x szorzó, alap BCLK 133MHz)...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.