Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Suni


Suni
tag

Probalta mar valaki a 1.50 BIOS-t?

(#52) Simi121 válasza Suni (#51) üzenetére


Simi121
aktív tag

olyat még nem is láttam csak 1.4, 2.0 és 2.1 ezeket mind probáltam de semmi változás, de ha adsz egy linket megprobálom az 1.5-t.

Simi

(#53) LaCeeN


LaCeeN
tag

Helló!
Tegnap vettem egy ilyen alaplapot de sajnos nem megy :O
A D-Bracket LED-jei ram hibát jeleznek.Szóval se kép se hang a ramot akármelyik slot-ba dugom.A ram 1db 1GB/533 Samsung DDR2-es.Esetleg lehet olyan hogy azért nem megy mert nincs floppy a gépbe?A táp egy Thermaltake 410-es Purepower.Pentium 4 511-es van benne(2,8GHz,1Mb Cache,533-as FSB).A tápon nincs 8 pines csatlakozó.Esetleg valaki valami tippet tudna adni hogy miért nem megy?Nagyon hálás lennék érte! :B

[Szerkesztve]

(#54) Simi121 válasza LaCeeN (#53) üzenetére


Simi121
aktív tag

Valószinű rossz a memóriavezérője, egy srác pár napja hasonló problémával keresett meg. Mondjuk nála ment a lap de csak 2 db memória slot-ba a másik 2-be nem. Vidd vissza a gariba, nem tudsz vele mit csinálni. Nálunk sincs 8 pines csati, a 4-est kell beledugni az egyik felébe.

Simi

(#55) LaCeeN válasza Simi121 (#54) üzenetére


LaCeeN
tag

Én voltam a barom nem dugtam be a 4pin-es csatit mert azthittem a 8-asba csak a 8-as jó!Így már működik semmi baja arról írok :) Köszönöm a segítséget!!

(#56) donzoli válasza Simi121 (#52) üzenetére


donzoli
aktív tag

ezeket a bios-okat amiket írtál honnan lehet leszedni?

(#57) Simi121 válasza donzoli (#56) üzenetére


Simi121
aktív tag

Fel kell rakni a Liveupdate progit és azzal rákerestetni a bios-ra. Fel fogja ajánlani a letöltését.

Simi

(#58) donzoli válasza Simi121 (#57) üzenetére


donzoli
aktív tag

azt vágom... de a 2.0 és a 2.1 -et nem látom sehol... a live update nem találja azt meg!

(#59) Simi121 válasza donzoli (#58) üzenetére


Simi121
aktív tag

érdekes mert nekem meg igen, de ha gondolod elküldöm.

Simi

(#60) donzoli válasza Simi121 (#59) üzenetére


donzoli
aktív tag

nem találtam semmi különöset a 2.1-es bios-ban sem... :(
más..
az usb 2.0 megy Nektek kapásból vagy használtok vmi drivert?
nekem sp2 van fent, de nem megy a 2.0 csak az 1.1

(#61) Simi121 válasza donzoli (#60) üzenetére


Simi121
aktív tag

én meg közben megtaláltam az 1.5-t, de azzal sincs semmi változás. Mondjuk az érdekes,hogy az 1-5-ös újabb mint a 2.1-es. Azt honnan veszed, hogy csak a 1.1 usb megy?

Simi

(#62) donzoli válasza Simi121 (#61) üzenetére


donzoli
aktív tag

igen az 1.5-öst én is próbáltam de semmi változás csak a logo bootolás közben... :(
onnan gondolom h csak 1.1-en megy h pendrive-ra (tuti h 2.0-ás pendrive, próbálva lett) csak max 1megával másol...

(#63) Simi121 válasza donzoli (#62) üzenetére


Simi121
aktív tag

hát sajnos ezt nemtudom kiprobálni :( , nincs pendrive-om. Bluetooth, nyomtató és egér van az usb-n de, hogy 1.1 vagy 2.0 azt nemtudom.

Simi

(#64) rk12005


rk12005
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy az MSI 945P Neo Platinium alaplap BIOS-ában hol lehet beállítani, hogy a CPU ventillátora 4 pines vagy 3 pines csatlakozóval csatlakozik az alaplaphoz? Mert a leírásban azt mondják, hogy az első használatba vételkor állítsa be az emberke a BIOS-ban, de ilyen beállítást én nem találtam. Egyébként ez egy Artic Cooler Freezer 7 Pro venti (nincs jelentősége).

[Szerkesztve]

(#65) fLeSs


fLeSs
nagyúr

nemtom próbáltátok-e már, de a pcie órajelét autora kell tenni (nem szabad fixálni), és így mennie kell a tuningnak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#66) Simi121 válasza fLeSs (#65) üzenetére


Simi121
aktív tag

sajnos az a helyzet ezen a lapon olyan lehetőség nincs csak 100-120 között lehet állitani. Valami köze biztos van hozzá mert ha a Pcie sebeségét 108-ra állitom akkor 234-es fsb-n még elindul, felette semmi :(

Simi

(#67) fLeSs válasza Simi121 (#66) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akkor hagyd alaphelyzetben. bios-reset, és utána ahhoz ne nyúlj hozzá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#68) Simi121 válasza fLeSs (#67) üzenetére


Simi121
aktív tag

sajnos semmi, ezen a lapon valamit elcsesztek, csak azt nem értem külföldi teszteken, hogyan tudták 290-es fsb fölött is tolni :F

Simi

(#69) Simi121 válasza Simi121 (#68) üzenetére


Simi121
aktív tag

SIKERÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!!

[link]
Innen leszedtem a 2.2-es biost és feltoltam a gépre. Eddig 234-en ment a gép úgy, hogy a Pcie 108-ra volt állitva. Most ha 2-vel feljebb visszem a Pcie sebeséget akkor feljebb tudom vinni az fsb-t is :) . Jelenleg 116-on van a Pcie és 260-on az fsb, bár ezt sajna már nem bírja a proci :( . A lényeg, hogy sikerült feltolni az fsb-t bios-ból. Nemtudom, hogy kell-e hozzá 2.2-es bios, mert nincs kedvem visszarakni a régit probálgatni :) . Remélem másnak is fog sikerülni.

Simi

(#70) Suni válasza Simi121 (#69) üzenetére


Suni
tag

Gratula!!! Valamikor ki fogom probalni! :R

(#71) Tutubulu


Tutubulu
csendes tag

Sziasztok, nekem egy még nagyobb problémám lenne, most vettem egy MSI 945P/G/PL Neo2 Series nevű alaplapot....P4 3000 Procival, 533 1 GB memoria, és a gép menet közben fogja magát és újra indult...
proci is oylan 61 fokon van, ha igy meg van hajtva..amúgy 45-50 fok között mozog alap állapotban,, (gépet enm tuningoltam)
SYStem hömérsékle, 41 fok, ha meg van hajrva 50 fok körül...arra gyanaxok, h ez melegszik túl, és ez miatt van újra indulás,,de a fura, újra indul, és h mi sem történt volna, még a scandisk sem indul el...
Kinek mi az ötlete miért csinálja ezt ?? most vannak a ház oldalán, ventik, amik hütika cuccost, igy most jónak tűnik, de úgy igazán nem kinoztam még meg....:)

előre is köszi

UI:
tutubulu@vnet.hu
ha vki mentő ötlettel állna elő számomra,, KÖSZI

ATTI

Attila

(#72) Simi121 válasza Tutubulu (#71) üzenetére


Simi121
aktív tag

hali! szernitem a hőfokokkal nincs gond. én inkább memóriára gondolnék így elsőre, probáld meg átrakni másik foglaltba, esetleg egy memtest-et is probálhatnál.

Simi

(#73) Tutubulu válasza Simi121 (#72) üzenetére


Tutubulu
csendes tag

memtesten túl vagyok..tökéletes a memoria...:)
sys temp. -re mondták h kicsit meleg, és az okozhatja.de igazából, nincsen semmi konkrét dolog, ugye igy meg hiába van rá 3 év gari....azt nem mondhatom, h újra indulgat a gép :(:(
sysre miylen ventit lehetne szerelni..tud vki vmi okosat??
hagyományos venti nem jó rá, mert nincs hova csavarni a csavarokat...
más megoldás kéne...csak a lényeg h a bordán kell rajta lennie, nem tom h szokás......

köszi

Attila

(#74) donzoli


donzoli
aktív tag

805-ös procival és ezzel a lappal van valakinek tapasztalata?
megy egyáltalán?
Azt tudom hogy elvileg mennie kell, de gyakorlatilag is teszi?

(#75) sanyibá válasza donzoli (#74) üzenetére


sanyibá
tag

Nekem ilyen van, vagyis ennek a Platinum változata, tökéletesen működik vele!

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#76) donzoli válasza sanyibá (#75) üzenetére


donzoli
aktív tag

húzni meddig tudod vele?
és bios-ból vagy win-alól tudod húzni?

(#77) sanyibá válasza donzoli (#76) üzenetére


sanyibá
tag

Tudom furcsán hangzik, de még nem húztam! Eddig!

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#78) donzoli válasza sanyibá (#77) üzenetére


donzoli
aktív tag

Tényleg furcsán hangzik :) de az hogy ''eddig'' az azért bíztatólag hat... :DDD
várom az eredményket, ha lesznek..

(#79) Tutubulu1


Tutubulu1
csendes tag

Mennyi az üzemi hője Intel P4 3 (775) GHz -nak ??

Attila

(#80) donzoli


donzoli
aktív tag

nem tud valaki olyan külföldi oldalt ahol van valami tuningos fórum, vagy leírás vagy valami hasznos a laphoz?
vagy valami módosított bios?

(#81) donzoli


donzoli
aktív tag

látom mindenki elhagyta a süllyedő hajót... ;] :O

(#82) Sdi válasza donzoli (#81) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem egy bő hétig volt ilyen lapom, de a D805-ös procival nem tudtam 8%-nál jobban meghajtani. Keresgettem a neten én is valamilyen megoldást, kipróbáltam több bios-t, pcie freki emelést, de semmi nem változott. Ezért lecseréltem. Nem rossz lap de úgy néz ki nem nagyon tuningbarát.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#83) donzoli válasza Sdi (#82) üzenetére


donzoli
aktív tag

bios-ból nekem is csak 8-10%-os tuning megy a 805-ömmel, de win alól kb 20-30% tuning sikerül már, de ez akkois kevés.. tud valaki segíteni?

(#84) donzoli


donzoli
aktív tag

elhagytam a süllyedő hajót én is.. ;]

(#85) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Abban tudna nekem valaki segíteni hogy hogyan tudom a processzorhűtő fordulatszámát változtatni? Biosban egyszerüen nem tudtam rájönni.
A hangkártyához tudna valaki adni egy linket? Az msi oldaláról letöltött driver nem működik nálam.

[Szerkesztve]

(#86) Sdi válasza TriackFeri (#85) üzenetére


Sdi
addikt

Inne szedted le [link]
mert ez nálam működött. De ha ez nem megy, próbáld meg ezt [link].
Ennek a lapnak az alaplapi hangkártyája elég zajos, ha nem használod búg mint állat.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#87) celeron


celeron
senior tag

Srácok, mi a szalt csináljak vettem egy MSI 945P NEO2-F lapot, és az Everest hardverinformációs progi semmit nem tud róla! :F

(#88) #96302336


#96302336
törölt tag

Hali mindenkinek

Segítség kéne, ui. még ilyent nem tapasztaltam.
Adott egy Intel630 proci, az enyém volt, ami garantáltan működik 4,2GHz-n.
Egy MSI 945P Neo2 alaplapba került, és az istennek sem akar akár 1MHz-vel feljebb mászni
A biosban beállítok pl 220MHz FSB speedet, a ram visszavéve 400MHz-re a biztonság kedvéért, a fesz. megemelve, Save bios, és újraindulás után, ismét 200MHz FSB lesz
Van hozzá Windows-os tuningprogi, azzal pedig lefagy a p...ba.

Egy Abit alaplapban működött idáig.
Kipróbáltuk egy másik (szintén vadi új) MSI lapban (szintén945Pneo2) ugyanez a gond.

Mire figyeljek, mi lett kihagyva, hogy nem engedi a tuningot?

Kipróbáltam a pcie emelést is és akkó sem :(

HELP PLEASE

(#89) donzoli válasza #96302336 (#88) üzenetére


donzoli
aktív tag

A válasz a lap eladásában rejlik.. :(
nekem is volt ilyen lapom és hidd el bármit csinálsz nem fog rendesen menni a tuning
pl: a 805-ösöm a jelenlegi lapomban 3,8-on is megy elötte az msi-ben ~2,8-nál vége volt ha bios-ból húztam..
nem egy tuning deszka, de cserébe betonstabil..

[Szerkesztve]

(#90) #96302336 válasza donzoli (#89) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem is az enyém :P Egy ismerős vette,és én raktam össze. Neki nem kell hipertuning, elég egy kis szolíd emelés is.
Tehát az lenne a megoldás, hogy emelni a pcie frekit, és elvileg emelhető lesz az FSB is?
Holnap kap új biost is.
Eladni biztos, hogy nem fogja, mivel most vette.

(#91) donzoli válasza #96302336 (#90) üzenetére


donzoli
aktív tag

nem megoldás a pci-e freki emelés sem.. :(

(#92) stega


stega
csendes tag

Hi all,
Lecsereltem az alaplapomat egy MSI 945P-Neo2-F -re,
Ujra istalaltam a windozt default vga (atix300,atix550,nvidea7100) driverrel megy a DVD lejatszo, jatekok.
Ha beinstalalom a kartya vga driveret (catalist 6.8, 6.9,stb) minden muxik, kiveve a dvd playert, amely lefagy, csak a reset segit. lehet akarmilyen DVD player (WinDVD,PowerDVD,Classiv MP).A windoz tiszta semilyen kodekek nincsennek benne.
Hol lehet a hiba.?
Egy szlovak lamer.

stega

(#93) donzoli


donzoli
aktív tag

van valakinek tapasztalata ennek a lapnak az új verziójáról? az is antituning?

(#94) Skynet258 válasza donzoli (#93) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem a lentebb található konfigom van, és nem igazán huzható a kis D805-ös... :(((
3 Ghz-nél megáll az élet, ezt is már csak úgy tudom elérni, ha emelem a PCI-E frekijét 115 Mhz-re...Nem is értem miért nem megy, már próbáltam mindent, a proci ugyebár tuti birná, de amikor kicsit magasabb értéket akarok ráerőszakolni (urambocsá 3.2 Ghz) akkor a gép elindul, csak a monitor nem ébred fel... Szal úgy xar ahogy van, adott egy frankó tuninggal rendelkező procc, és egy antituning lap...ehhh... :W
Holnap még teszek egy próbát, az MSI rejtett bios menüjét akarom előcsalogatni, hátha sikerül valamit belőni neki...

https://geekpulse.hu

(#95) enterlaci válasza Skynet258 (#94) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hi!

Sikerült valamit elérned? Neo 2F-m van, egy hónapig próbálkoztam mindenféle beállítással, 3Ghz fölé itt sem ment a D805 :(

Valamint érdekelne engem a rejtett bios menü! Mi is ez, hol van?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#96) Skynet258 válasza enterlaci (#95) üzenetére


Skynet258
veterán

Hali!

Sajnos a menüvel kapcsolatban nem tudok semmi biztatót mondani, én is csak valamelyik fórumon találtam egy információt (CTRL+F2, majd ALT+F3), de a srác sem volt biztos benne, hogy így kell...megpróbáltam, nem jött össze semmi.
Bedühödtem, eladtam a lapot :DD Most van egy Asus P5LD2 SE lapom, ami ráadásul egy árba van az MSI-vel, ég és föld...most 3,4 Ghz-en járatom a procit :))
Azt javaslom neked is, ha tuningolni szeretnél (márpedig D805, még szép ;) ), hogy próbálj beújítani valami másik lapot...

Tudom ajánlani Gianni bazárját, én is ott cseréltem el!

https://geekpulse.hu

(#97) enterlaci válasza Skynet258 (#96) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hello!

...még inkább keresgélek a biosra valamit...vagy hagyom a francba az egészet!?
Még garis a gép, komplettbe vettem, mert így jobban jött ki árban, tehát nem ''piszkálhatok'' alaplap cserével! :(

Na még nem adom fel! :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#98) Skynet258 válasza enterlaci (#97) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát, az igazság az, hogy én is próbálgattam mindent, bios beállitásokat a végtelenségig nyüstöltem, és semmi... :( Nekem egy hónapos volt a lap, csak bementem egy számtech boltba, és megvettem, utána néztem csak meg itt a fórumon, hogy miként is viselkedik tuning közben...az eredményt te is ismered...
Van olyan lehetőség, hogy emeled a PCI-e frekijét, nekem ezzel sikerült valamennyit kicsikarnom a cuccból, de 3 Ghz volt úgy a vége :( Na meg nem mertem nagyon szórakozni ezzel az opcióval, nem akartam hazavágni a kártyát.
Mindenesetre sok sikert neked, hátha rájössz valamire...

https://geekpulse.hu

(#99) enterlaci válasza Skynet258 (#98) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszi, én is bízok még néha a megoldásban... :D

A PCI frekit, meg egyebet is próbáltam, ez van. Egy gondolat: talán nem annyira pontos a fesz szabályzója mint a többi lapnak ezért letilt a cpu belső védelme!?
...ez lehet hogy hülyeség, igazából mindegy is...

Azért bevallom egy jó betonbiztos lap ez a MSI, csak nem tuningra való. Tehát vegyen nyugodtan mindenki ilyet, ki nem fog tuningolni.

Üdv

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#100) Skynet258 válasza enterlaci (#99) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondoltam én is erre, de amikor néztem (bios, illetve win alatt is) a feszt, nem volt semmi látható gond, nem volt magas-alacsony, nem ugrált.
Télleg megállt a tudományom, és ahogy olvastam itt, sok más embernek is.
Amugy télleg beton lap, nem is lett volna semmi bajom vele, csakhát elkapott a tuning szele :DDD

https://geekpulse.hu

(#101) enterlaci válasza Skynet258 (#100) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hááát, az MSI saját tuning szoftvere (most nem jut eszembe a neve és már uninstalláltam :C ) nem tudta állítani a proci feszkóját, egyszerűen leakadt a progi. A Systool a mai napig nem ismeri a lap órajel generatorát, ebből következtetek pontatlanságra. Nálam egyébként szoftvereknél láthatóan ugrált a feszkó! Igaz biosban nem.
Most 2,66-on jár a cpu-m, így 50-60 fps-sel kódolja a divx-et dvd-be, ez elég jó teljesítmény így is. Én inkább megrángattam a videokártyát, de úgy rendesen, hogy a game-eknél jó legyen. ;]

Kiváncsi lennék a tuning eredményre az új lappal. ;] (pl a D805 topicban)

Hajrá :C

[Szerkesztve]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#102) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Sziasztok!
nekem egy MSI féle 945P-m van és 221-es FSB ami még megy, ami még lók@ki...
és egy kérdésem lenne:
miért van az, hogy nem tudom állítani a processzorom magfeszültségét???
Bioszfrissítés esetleg segíthet?
köszi

Szerk: 930D-s procim van...

[Szerkesztve]

(#103) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Haveromnak ilyen lapja van és az a problémája, hogy lehet nem fog beférni a 8800GT a két magas konditól a lap végében... Találkozott valaki a problémával? Van rá megoldás?

All Black...

(#104) Töpi válasza _Orbi_ (#102) üzenetére


Töpi
tag

Hi nekem is 930D pocim van és azt nem azért nem tudod állítani mert szar a bioszod. Ha azt hiszed a biosz erre jó akkor erősen tévedsz. Egyszerű a baj a procid lockos vagyis nem lehet állítgatni a sebességét össze-vissza. Nagyon ritka a lockmentes proci.Ha régi lenne a bioszod nem ismerné fel a procid... Üdv:Tamás

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#105) eastonhun2


eastonhun2
csendes tag

D950 3,4Ghz@3,79Ghz egyenlőre ennyit sikerült kisajtolni a lapbol.....
magfeszt pedig a Cell menübe tudsz állítani ,pontosabban adni neki +feszt

[ Szerkesztve ]

Jön a tigris......

(#106) Omega81 válasza SLi (#49) üzenetére


Omega81
senior tag

Helló!

Na a Google dobta ki ezt, kíváncsi vagyok jött-e anno válasz, mert nekem most adott egy Acer Veriton 7600G nevű gép, ugyan ez az alaplap, benne egy frankó tartalékokkal rendelkező 2,6GHz Northwood és az istennek nem tudom tuningolni. Se SyStool se semmi. Én is várom a megoldásokat. :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.