Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simi121


Simi121
aktív tag

Van nekem egy ilyen lapom egy pici problémával. Kiváncsi lennék, hogy más is tapasztalta-e ezt a jelenséget, estleg ha találnánk rá valami megoldást az jó lenne. Szóval adott ez a lap egy 820D procival, ha bios-ból akrom húzni a procit 216-os fsb-el semmi gond, de ha 217-re rakom semmi. El se indul a gép, ha nyomom indulás közben az Insert gombot akkor elindul és az emelt órajelet írja ki a post-nál, viszont windows az erdeti órajalet mutatja. Viszont ha windows alól húzom a Corecenter nevű progival akkor 260-as fsb-el is megy, viszont néha nem jól érzékeli a venti fordulatszámát és egyfolytában szirénázik, néha meg 2 másodpercenként beszagat a gép, mintha lefagyna majd megy tovább. Hát kb ennyi. Nézzegettem külföldi fórumokat is, ott is találkoztak a problámával, megoldást viszont ők se találtak rá. Megprobáltam az összes bios-t, különböző feszültségértékekkel, memóriabeállitásokkal de semmi. Várom mások tapasztalatát.

Simi

(#2) zsulboy válasza Simi121 (#1) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nálam ugyan ez a helyzet,igaz 840-es procival és 220-as FSB-nél! :O :(
Szerintem ez a lap és a 945-ök álltalában nem a tuningra temettek!!
Aki tuningólni akar az vegyen 955 v. 975 lapot!! ;)

[Szerkesztve]

(#3) Simi121 válasza zsulboy (#2) üzenetére


Simi121
aktív tag

az a helyzet, hogy én láttam olyan tesztet ahol 945-ös lap ment 300 feletti fsb-vel is, sőt még Msi-t is, bár egy 6xx-es proci volt, pontos tipusra már nem emlékszem.

Simi

(#4) robyeger


robyeger
addikt

Fiúk az MSI 945 lapjaival az a rettentő probléma, hogy nem tudják a DDR2 memóriák szinkron meghajtását (1:1), a lap csak a (3:4) és a (3:5) memóriaszorzókat ismeri. Tehát 667Mhz ram használata esetén lehet variállni memória tuning nélkül 250Mhz FSB-ig.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) Simi121 válasza robyeger (#4) üzenetére


Simi121
aktív tag

Az oké. De ha visszaveszem 533-ra vagyis 3:4-be a 667-es memót ami közel 800-on tud menni akkor azért 217-es fsb-el el kellene indulnia. Még 3:5-be is. A másik, szoftveresen miért tudja a 260-as fsb-t?

Simi

(#6) robyeger válasza Simi121 (#5) üzenetére


robyeger
addikt

Érdemes különválasztani a dolgokat, előbb nézd meg a procid meddig tuningolható, tehát memória visszaosztva (3:4)-re és manuálisan nagy késleltetéseket(5CLK) adni neki, mert leosztásnál a lapod automatikusan visszavenné a CLK-t az 533Mhz szintre. Ha SPD szerint tudja a ram az 5CLK, akkor az alapján Tras és egyebeket is. Például lásd az enyém így fest:
[kép]
Aztán akár 1Mhz-ként emelni az FSBt, mellette szükség szerint a proci magfeszültségét. A lényeg a CPU 100% terheltség mellett ne haladja meg a 70C. Miután megvan a proci végleges tuningbeállítása, csak utána érdemes kisérletezni a memória további tunigjával.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#7) robyeger válasza Simi121 (#5) üzenetére


robyeger
addikt

A Winfosos tuning kütyüknek az a hátrányuk, hogy menet közben már nem változtatható a memóriák szorzószáma és késleltetése sem. De ha végképp nem megy boot-olás tuning alatt, marad az hogy utolag winből emeled hozzá az FSBt.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#8) bubusos


bubusos
csendes tag

Sziasztok!

Nyár végefelé vettem egy MSI 915P Nep2 Pla alaplapos gépet. Ez az alaplap december közepén kezdte felmondani a szolgálatot és most lecseréltem egy MSI 945P Neo Pla alaplapra.
A gond már az alplap cseréje után kezdődött. Ugyanis mikor elmentem a gépért a szervizes emberke mondta, hogy a korábbi 2 Gb memóriám helyet csak 512 Mb-ot tudott berakni. Ez kicsit meglepett, de megkérdeztem miért? Ekkor mondták, hogy ez egy annyira ''új'' alaplap, hogy a régebbiben lévő memóriám (2×1024Mb/DRR400 TWIN) nem megy bele... Rendelnek újat, majd a héten megjön.
Rendben, de tudna-e segíteni nekem valaki, ugyanis akkor már vennék egy kicsit jobbat, csak ugye a 945-ös nem vesz be minden memóriát... Így útmutatást szeretnék kérni, hogy milyen memóriát lenne érdemes a régiek helyett belerakatnom. Természetesen az ár és a megbízhatóság/minőség elengedhetetlenül fontosak.

(#9) Simi121 válasza robyeger (#7) üzenetére


Simi121
aktív tag

Értem én amit te írsz és úgy is csináltam, de 216 fsb-nél minden oké 217-nél meg semmi. El se indul a gép. Volt már pár gépem a 300-as cerkától kezdve de ilyen még nem ,hogy ha 1 mhz-et emelek úgy, hogy elötte tök stabil volt a gép utána meg el se indul? Itt valamit nagyon elcseszték az Msi-nél. A gépbe vízhűtés van, így melegedésről szó se lehet, 40 fok fölé nem megy terheletlenül. Ekorát már rég csalódtam lapban. Bár ha jobban belegondolok volt egy Gigabyte Nf4-es lapom és ahol ha aszinkronban volt hajtva akkor ugyanezt csinálta. Szinkronban jól ment, ja és szoftveresen azt is lehetett húzni.

Simi

(#10) Simi121 válasza bubusos (#8) üzenetére


Simi121
aktív tag

hát erre sajnos nemsokmindent tudok momdani. Én most vettem újonan Samsung 667-es ramokkal azokkal nem volt gond. Ez az egy gondom van a tuniggal kapcsolatban, különben teljesen megvagyok vele elégedve. Szerintem ha kicserélik a memókat és nem akarsz tuningolni nyugodtan tarsd meg.

Simi

(#11) robyeger válasza bubusos (#8) üzenetére


robyeger
addikt

Igen sokan beszopj@k az MSI 945 hülyeségét, hogy nem támogatja a DDR2 - 400Mhz ramokat. :(( Ha tuningolni akarod mindenképp 667Mhz ramok kellenek bele :U vagy inkább javaslom a Gigabyte 8I945P-G lapot, azzal semmi gond nincs ~300Mhz FSB-ig húzhatók. Másodsorban Asus P5LD2

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#12) Simi121 válasza robyeger (#11) üzenetére


Simi121
aktív tag

hát igen a Gigabyte volt az elsődleges választott csak nem volt amikor nekem kellett :O . Most épp folyamtban van egy Asus P5LD2-re való csere, ha összejön.

Simi

(#13) robyeger válasza Simi121 (#12) üzenetére


robyeger
addikt

Most számoltam utánna egy 800Mhz DDR2 rammal, akár 300Mhz FSB is tuning képes lehet az MSI 945 lapjai :DDD

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#14) bubusos


bubusos
csendes tag

Kösz a reagálásokat. Akkor megyek is intézkedni... B.U.É.K.

(#15) Suni válasza robyeger (#13) üzenetére


Suni
tag

A gond meg mindig adott. Nemek is 667MHz ramok vannak a lapba es 533 vissza allitva a biosta. A memoria idoziteseket visszallitottam 667MHz adatai alapjan. Es nem megy 218MHz fele a lap. A procesort nem tudja kiolvasni a diagnosztikai ledek alapjan. Ott al meg a alaplap bootolasa.

(#16) robyeger válasza Suni (#15) üzenetére


robyeger
addikt

Nálad a BIOSban kapcsiból vissza kell venni a procid szorzóját 15-ről 14-re. Aztán visszaosztani a ramot 533Mhz-es (3:4) szorzóra, a késleltetést megadni fixen a 667Mhz SPD értékekre és 200Mhz FSB-vel be Boot-olni, aztán winből a Corecenter progival utólag fehúzni a proci FSB-jét. Más ötletem akkor nincs... :F

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) Savanya


Savanya
addikt

Esetleg azt probáltátok hogy a PCI-E clockot 105-re emelitek és úgy tuningoltok ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#18) Simi121 válasza Savanya (#17) üzenetére


Simi121
aktív tag

az a helyzet, hogy nekem jelenleg egy simma pci-os videókari van benne és azzal is ugyanaz a helyzet. Szóval passz.

Simi

(#19) robyeger válasza Savanya (#17) üzenetére


robyeger
addikt

Még ha így a PCIE freki az aktuális FSB felével is működne a dolog, tök bizonytalanná válhat az IDE és a LAN.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#20) zsulboy


zsulboy
senior tag

HÚ felpezsdült a totyik!! ;]
Nekem 533-as ramok vannak benn,és bármit csináltam eddig 220-nál meghal!!A Corecenter ha hagyom autómatán akkor lefagy!! :O

(#21) Silencer83 válasza zsulboy (#20) üzenetére


Silencer83
addikt

hali!
kicsit off jellegű de megosztom Veletek!
egyszer volt MSI deszkám / K8N-Neo3 , s754 pci-e/, nos én amikor megszabadultam tőle megfogadtam h ez volt ez első de egyben utolsó MSI -m:((
hagyján h az a Corecenter velem is baszakodott, de a lapban kb mínuszban lehetett mérni az overclockot, iszonyat mennyire nem lehetett vele semmit húzni, se Ram, cpu-ról nem is beszélve!
azóta ''megvilágosodtam'' ;] , DFI powahh :R
aki tuningol tök8 milyen foglalat, a legjobb

(#22) robyeger válasza zsulboy (#20) üzenetére


robyeger
addikt

Hú pedig nagyon ütős a procid, szerintem vagy vegyél 800Mhz ramokat vagy inkább felejtsd el az MSI 945-ös lapjait. MSI-ben az újak közül egyetlen lapot tisztelek P4N Diamond ;)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#23) zsulboy válasza robyeger (#22) üzenetére


zsulboy
senior tag

Volt már 2 db. P4N Diamond lapom is,abban pedig egyszerüen nem megy a Pentium D.
Hiába raktam rá a legújabb bios-t fagyott állandóan,én csak annak ajánlom aki 6xx procit használ!!

[Szerkesztve]

(#24) Simi121 válasza Savanya (#17) üzenetére


Simi121
aktív tag

Na hát végre valami eredmény. Nagyon érdekes mert mint az elöbb írtam nekem most jelenleg egy S3 Virge PCI-os videókari van a gépemben, szóval nem PCI-E. Megemeltem a PCI-E clockot 107-re és így a proci fsb-ét feltudtam vinni 234-re, ha PCI-E-t 106-ra rakon már nem indul el, ha az fsb-t 235-re akkor szintén nem indul. Viszont ha PCI-E clokot feljebb visszem mint 107, akkár 120-ra is(ennyi a max.) akkor se megy az fsb 234 fölé. Egyébként rádugtam én is a diagnosztika led-et és nekem is proceszor hibánál áll le. Szóval ez már jobb eredény, de még mindig nem 260-as fsb mint amenyit windows alól tud a gép.

Simi

(#25) Simi121 válasza zsulboy (#23) üzenetére


Simi121
aktív tag

Pedig elvileg a 840D-nek menni kellene benne. Egyedül a 820D amit nem támogat :O

Simi

(#26) zsulboy válasza Simi121 (#25) üzenetére


zsulboy
senior tag

Tudom ezért is vettem még egyet amikor megkaptam a 840-et.
Kb 4x telepítettem wint,kipróbáltam sata és pata vinyóval de nem ment rendesen.A lap persze egy 630-al szárnyalt, de a 840-el fagyott állandóan. :O
Hát ennyi,van egy Gigabyte 945-ös lapom is de már lusta vagyok cserélgetni a procikat föleg a tuning miatt csak.Keresek egy 955-ös lapot vagy megvárom a 975.Ennyi! ;)

(#27) Suni


Suni
tag

Ugy nez ki a Dual Core P4 procikhoz a 955 es a 975 chipset kell ha tuningolni akar az ember.

(#28) Simi121 válasza zsulboy (#20) üzenetére


Simi121
aktív tag

Pobáld meg úgy, hogy nem auto-n állitod, hanem adsz neki pár fsb-t majd nyomsz egy OK-t, majd megint és így tovább. Aztán amikor kiakad a gép azt az fsb-t megjegyzed és amikor újraindul akkor annál az értéknél kicsit kevesebbet adsz neki, leOKézod és ha bírja a gép nyomsz egy save-t. Mikor legközekebb újrainditod a gépet a mentet értéket fogja beállítani.

Simi

(#29) zsulboy válasza Simi121 (#28) üzenetére


zsulboy
senior tag

LUSTA voltam amikor auto-ra raktam, és utánna feladtam!!
Lehet hogy ezt még kipróbálom,bár már nem nagyon izgat a tuning ezzel a lappal.
(Gondolom eljutok 219-ig és fagyi! ;] )

(#30) Simi121 válasza zsulboy (#29) üzenetére


Simi121
aktív tag

Na és ez a PCI-E clock? látod nálam valamit segitett :)) , bár nem teljes a siker. Bár nálad ha felmenne 235-re az már majdnem 3800 :Y . Az már nem lenne rossz.

[Szerkesztve]

Simi

(#31) zsulboy válasza Simi121 (#30) üzenetére


zsulboy
senior tag

Holnap eladom ezt az antituning lapot,így már nem szorakozok vele.
Remélem találok egy jó kis 955x lapot!!
További sok sikert!!
Csaó

(#32) robyeger válasza zsulboy (#26) üzenetére


robyeger
addikt

Minek vennél lapot ha ott van egy GA-8i945 lap nálad, ~300Mhz FSB húzhatók stabilan, 840 procit visszavett 14 szorzóval is 290Mhz FSB láttam max., akkor nem sokat nyernél egy 955X deszkával kicsivel jobb lenne a memóriavezérlése, de nagyon kicsivel. ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#33) zsulboy válasza robyeger (#32) üzenetére


zsulboy
senior tag

Az a másik gépem,de mivel 955x lapom még nem volt és azt is ki szeretném próbálni!!


[Szerkesztve]

(#34) Simi121 válasza zsulboy (#33) üzenetére


Simi121
aktív tag

Sok sikert hozzá!

Simi

(#35) Suni


Suni
tag

Sikerult valakinek valami pozitiv eredmenyt elernie?

(#36) Simi121 válasza Suni (#35) üzenetére


Simi121
aktív tag

a #24-es hozzászólásban írtam, hogy 235-ig sikerült felmeni, de tovább még sajna nem :O

Simi

(#37) Simi121 válasza Simi121 (#36) üzenetére


Simi121
aktív tag

Van olyan akinek a tápján van 8pin-es csatlakozó? nem lehet, hogy az a baj, hogy nekünk csak a régi 4pin-es csatlakozó van rádugva az alaplapra?

Simi

(#38) Simi121 válasza Simi121 (#37) üzenetére


Simi121
aktív tag

Halihó Msi 945p tulajok!

Simi

(#39) bim válasza Simi121 (#30) üzenetére


bim
veterán

most keresek lapot,de ugy látom MSI felejtős :U

(#40) Simi121 válasza bim (#39) üzenetére


Simi121
aktív tag

pedig tudnék egy eladót :C :C :C :C :C

Simi

(#41) donzoli válasza Simi121 (#37) üzenetére


donzoli
aktív tag

én még nem találkoztam olyan tulajjal akinek 8pines 12V-os csatija lett volna..
de sztem teljesen mindegy ez a lap nem tud többet tuningban és kész, nekem egy 2,66 Precsottom van 133FSB-vel és 143Mhz-n még atom stabil alapfeszen, de ha kap még plusz 1 Mhz-t akkor se kép se hang hiába emelek feszt hiába trükközök akármivel. A memók 667-es Samsungok 533-on hajtva (nem tudja felszorozni) dualban..
Már arra is gondoltam hogy ebben a lapban van vmi védelem ami nem enged többet kb 8-10%-os tulhajtásnál, vagy ez hülyeség?
A lap mellet szóljon, hogy alapon használva viszont nemes egyszerűseggel sziklaszilárd!

(#42) Simi121 válasza donzoli (#41) üzenetére


Simi121
aktív tag

[kép]

a bal felső sarokban nézzd. A lap tud többet tuningban mert szoftveresen megy szépen a tunig, csak bios-ból nem :F . Az valóban igaz, hogy minden másban nagyon király és az a lényeg :C :C :C :C :C . De azért jó lenne rájöni a titokra :O :O :(

Simi

(#43) donzoli válasza Simi121 (#42) üzenetére


donzoli
aktív tag

mármint nem a lapon nincs ilyen csati hanem a tápokon! gondoltam már arra hogy csinálok itthon egy ilyen csatit és kipróbálom úgy, nem nagy cucc az egyik sorban levő 4 csatinak +12 voltot kell adni a másik 4nek pedig a föld, aztán ennyi
nálam a win alól sem megy a tuning 1 mhz-t se... egyből fagy ha vmit állítok a mhz-n! mi lehet akkor a gond?
Ja és a core cell-ből még venti fordulatot sem tudok szabályozni!

[Szerkesztve]

(#44) Simi121 válasza donzoli (#43) üzenetére


Simi121
aktív tag

Én közben csináltam egyet egy régi táp alaplapi csatijából, de nem változott semmi. Probáltad új verzióval is Corecenter-t? Nálam müxik rendesen. A Pci-e clock-ot probáltad feljebb állitani? nekem ha 107-re rakom akkor elindul 234-es fsb-el bios-ból is :U .

Simi

(#45) donzoli válasza Simi121 (#44) üzenetére


donzoli
aktív tag

nah felraktam az corecentert és ezzel sikerült 172ig pöckölni a konfigot (29%-os túlhajtás), ami az eddigi 143hoz képest asszem elég jó és én nagyon örülök neki. Majd ha lesz valami keményebb procim akkor majd folytatódik a tuning... :) (a biosban a DOT3-at a legmagasabb szintre küldtem fel)
Mostmár a tuningal is elégedett vagyok azt leszámítva hogy csak win alól megy...
itt vannak az eredmények akit érdekel: [link]

(#46) Simi121 válasza donzoli (#45) üzenetére


Simi121
aktív tag

Grat. neked :C

Simi

(#47) Suni


Suni
tag

Nekem 8 tus a tapom, de semmi jelentosege tuning szempontbol.

(#48) Simi121 válasza Suni (#47) üzenetére


Simi121
aktív tag

Közbe rájöttem én is :O .

Simi

(#49) SLi


SLi
tag

Sziasztok
Úgy gondolom h ti talán tudnátok segíteni:
vettem egy msi 865gm 3 series-t aminyákjára acer van írva ez eddig nem gond mert everest-ben msi-nek ismeri fel de ugy hallottam hogy az acer csinálgatja mostanában az msi lapokat ezt nem tudom teljesen ebbe is kéne megerősítés. köszi
2. problémám hogy a biosban semmi olyan menüt nem találtam amiben lehet a proci fsb-jét vagy csak simán az órajelét vagy akármit is állítani de ahol ki van írva bios főmenujében ott oda van írva hogy az egyik fülben van a cpu clock meg ilyesmik vagyis ebben kébne lenni az ilyen dolgoknak de nics- gondoltam már ébn rejtett menüvel meg mindennel de semmi szerintetek egy biso frissítés megoldaná a problémámat?
ha igen valaki tud adni egy linket ahol le tudom töltenií? köszz a mostani biosom:
Award BIOS típusa Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Rendszer BIOS dátuma 02/26/04
még egy piontos megnevezés everestből
Alaplap azonosítója 02/26/2004-Springdale-G-6A79AM4KC-00
Alaplap neve MSI MS-6763

köszi nagy segítségemre lennétek köszi

(#50) Simi121 válasza SLi (#49) üzenetére


Simi121
aktív tag

[link]

Itt van a bios, bár szerintem nem az a gond. Lehet valmit át kell állitani AUTO-ról MANUAL-ra és utána lehet csak állitani a procit. Azt, hogy az Acer gyártaná az Msi lapokat azt meg nem hallottam, de végülis nemmindegy?

Simi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.