Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dev89


dev89
tag

A téma adott. Én egy ilyen alaplappal rendelkezek: MSI 915P Neo2 Platinum(v1.0B). És a hozzá kapott driver cd gyárilag rossz. Egyáltalán nem olvassa be egyik meghajtóm se! És szeretném kérni, hogy aki ilyen alaplappal rendelkezik és lehetőleg nemrég vette, az legyen szives feltölteni a DRIVER CD-jét egy képfáljba valamelyik tárhelyre! Előre is köszönöm segítségeteket!

[Szerkesztve]

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

www.msi.com.tw

innen töltsd le a liveupdate-t, és mindent lehúz a laphoz ami kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) dev89


dev89
tag

Oké megpróbálom! De azért jó lenne, ha mégis meglenne a driver cd, mert azon volt egy csomó hasznos program az alaplaphoz! Tehát a téma továbbra is adott!

(#4) kraftxld válasza dev89 (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minden megvan a gyártó honlapján.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) dev89


dev89
tag

Oké kösz sikerült! De melyik a chipsetnek a drivere? Az az Intel INF Drivers ugye? Mert azt kell először telepíteni, jól mondom? És ez a kettő mire szolgál pontosan, mert mind a kettő nevében benne van, hogy RAID: Intel IAA RAID Edition for ICH6R illetve a VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility ! Előre is köszönöm !

(#6) kraftxld válasza dev89 (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a chipsethez az intel INF drivers kell.
Az ICH6R-es az intel chipsetbe épített raid vezérlő drivere a másik pedig a lapra integrált VIA vezélrő meghajtóprogija.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) dev89


dev89
tag

Értem, tehát akkor telepítsem mind a kettőt illetve az összes olyan drivert amit az MSI-ről töltöttem le! Ezekre gondoltam C-media azalia audio drivers meg a marvell lan drivers. Ezeket tudom, hogy az egyik a hang, a másik pedig a hálókártyához van. És különben milyen sorrendbe telepítsem fel ezeket a drivereket, azontúl hogy elsőként ugye az intel inf drivert rakom fel ami a chipset drivere!?

(#8) kraftxld válasza dev89 (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondom, a liveupdate leszed mindent ami kell a lapodhoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) dev89


dev89
tag

Én értem amit mondasz! De attól még, hogy liveupdate megkeresi nekem attól még nekem kell telepíteni! És én különben is azt kérdeztem, hogy milyen sorrendben telepítsem a drivereket! Tehát hogy a chipset driver után mindegy milyen sorrendben telepítem a többi drivert vagy nem! Mert amit te mondasz, hogy liveupdate az mitsem ér akkor, ha új windows-t rakok fel, mert ugye akkor még nincs rakva driver a gépre, tehát még a marvell lan driver sem akkor hogyan tölteném le a liveupdaten keresztül. Vagyis nekem meg kell hogy legyen a driverek a gépemen vagy cd-n és mikor már fent van azután tudok felmenni a liveupdatera és onnan leszedni a legfrissebeket. Most már érted mire gondoltam?

(#10) kraftxld válasza dev89 (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, értem. Akkor először marvell lan, liveupdate, chipset, vga, aztán mindegy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) dev89


dev89
tag

Oké! Különben neked is ilyen alaplapod van?

(#12) kraftxld válasza dev89 (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, nekem dual xeon-os MSI lapom van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) dev89


dev89
tag

És azt nem tudnád nekem megmondani, hogy az alaplapom msi 915p neo2 platinum támogatja-e az intel speedstep-et? Ugye ez arra szolgál, hogy hidegebb lesz a proci, ha nincs terhelés alatt.

(#14) dev89


dev89
tag

Valaki tudna segíteni? intel speedstep?

(#15) dev89


dev89
tag

Segítsetek! Fontos lenne, hogy van-e benne ez a szolgáltatás!

(#16) dev89


dev89
tag

GYERÜNK! Valaki!

(#17) dev89


dev89
tag

UP!

(#18) kraftxld válasza dev89 (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Msi weboldal szintén, vagy manual.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) dev89


dev89
tag

Épp azért kérdeztem, mert elvileg tudja, de nem találom benne(mármint a biosban)sehol ezt az intel speedstep-es izét! Azért kéne, mert este nem kapcsolom le a gépet hanem otthagyom éjszakára tölteni és nem ártana, ha visszavenné a gép teljesítményét mivel elég meleg a proci és letöltésnél nem kell akkora teljesítmény!!! Esetleg valami program van erre a megoldásra?

(#20) Viktor77 válasza dev89 (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Ehhez megfelelő proci is kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) dev89


dev89
tag

Értem, és honnan tudhatom meg, hogy a procim támogatja ezt a szolgáltatást? És ha netán nem támogatná akkor mivel vagy milyen programmal tudnám a proci sebességét visszaveni? Ez csak este kéne letöltésnél, mivel mostanában elég meleg van!

(#22) dev89


dev89
tag

UP!

(#23) kraftxld válasza dev89 (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

most minek kell up-olni? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) dev89


dev89
tag

Nézzd meg a 21-dik hozzászólást! Azért!

(#25) kraftxld válasza dev89 (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

http://processorfinder.intel.com

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.