Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) almásrétes


almásrétes
tag

Sziasztok!

A következő probléma ügyében forulok hozzátok: egy AC3 hanggal ellátott XViD-es filmet szeretnék megnézni, felirattal, TV-n.
A probléma az, hogy BSplayerrel lejátszva van ugyan jó hang, meg kép az overlay-en, de a felirat olyan, mintha kb. 120-as kék-zöld pontozott betűkkel lenne. Megpróbáltam úgy, hogy ne rakja rá az overlay-re, akkor jó. A szöveg egyébként jól megjelenik DivX filmeknél így is, úgy is.
A MediaPlayer viszont jól felteszi az overlay-re a feliratokat, de az AC3-hang miatt kb. 3-ad sebességen játsza le a filmet.
Kérdés: miért lassul be a MediaPlayer az AC3-tól, és hogy miért nem tudja kitenni a BSPlayer a feliratokat XviD-es videó overlay-jére.
Kösz a segítséget.

Üdv,
rétes

u.i.: kösz az akkuval kapcsolatos válaszaitokért is.

(#2) up válasza almásrétes (#1) üzenetére


up
senior tag

1. lehet, hogy fos az AC3 filtered. Úgy rémlik, a BSplay talán sajátot használ, azért megy normálisan. Szerintem neked a régi InterVideo-s van, próbáld meg ezzel:
[L]http://prdownloads.sourceforge.net/ac3filter/ac3filter_0_63b.exe?download[/L]

2. BSplayerből a napokban jött ki újabb verzió, nézd meg, hátha orvosolták ezt a hibát (ha ugyan nem rossz konfiguráció okozza)

üdv
up

(#3) Vertic válasza almásrétes (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Ha jó overlay nélkül, akkor mi a gond? Egyébként mi is ez az overlay cucc? Mert kíváncsi vagyok, de a helpben nincs benne.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#4) almásrétes válasza up (#2) üzenetére


almásrétes
tag

Szia!

Kösz a segítséget, az új AC3 codec installja megoldotta a problémát. A BSplayer újabb verziójával is próbálkoztam (Build 493), de az egyfolytában lefagyott, holott az előző egyszer sem. :(
Ezen kívül a ZoomPlayer-t is leszedtem, nagyon tetszik, és a DivXG400 is megy alatta, úgyhogy feliratozásra is kiváló. Mindenkinek ajánlom.
[L]http://www.download.com[/L]

Üdv és a kösz a segítséget még egyszer!

rétes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.