Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Pompi válasza veaki (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Örülök, hogy egyre többeket kezd érdekelni a téma :D Igaz, hogy Veaki üzenetére nyomtam a választ, de az utánna íródott hozzászólásokra is reagálnék.

Mint egyebek mellett C6 tulaj azt kell mondanom, hogy a gép erőssége inkább a videó mintsem a fényképezés.
Sajnos kevés fénynél fényképezéskor hajlamos a kép zajosodni, de az még talán elfogadható lenne, a vaku hatótávolsága viszont nagyon minimális (1-1.5 méter) és kevés fénynél az autófókusz (tehát nem autozoom, mert olyan nincs) is nagyon gyenge, amellett, hogy lassú még pontatlan is. Ezt pl a kis Sony gépemnél egy AF segédfénnyel elég jól megoldották, kár, hogy a Sanyo nem alkalmaz ilyet.
Jó fényviszonyok mellett viszont szép képek készíthetők vele.

Egyébként a vaku hatótávolságának ahhoz nincs köze, hogy mennyire van közel az objektívhez. Ez a távolság a vörös szem előidézésében játszik nagy szerepet, minél közelebb van a vaku az objektívhez annál nagyobb a valószínüsége, hogy vörös szemek lesznek. Ez egyébként minden kompakt (nem csak ultrakompakt) gépnél előfordul. A C6 esetében nagyon jó feature, hogy mindenféle külső program vagy számítógép segítsége nélkül magában a fényképezőgépben tuduk ezt orvosolni, találunk ugyanis a menüben egy remove red-eye funkciót ami nagyon hatékonyan megkeresi a képen a vörös szemeket majd korrigálja azokat és akaratunktól függően vagy új képként menti el vagy felülírja az eredetit. Szvsz nagyon hasznos funkció és más gépen ilyet még nem láttam.

A képstabilitás tényleg csak videó módban működik. Ennek fő oka, hogy nem optikai stabilizáló van benne hanem szoftveres. Bekapcsolva tovább vesztünk az egyébként sem kimondottan nagylátó optika szögéből. Ilyenkor eldönthetjük, hogy a keresőn a már eleve szűkitett képet kívánjuk látni (ilyenkor azonban fotózáskor több kerül a képre), vagy külön keret mutassa a videó képet, persze amint elinditjuk a video felvételt már annak teljes képe lesz a kijelzőn. Remélem érthető :) Hogy ez mennyit is jelent pontosan a következő képből kiderül:

[kép]

A videófelvétel közbeni fotózáskor a felvétel megáll egy pillanatra.

HD1 témában. Igen én is olvastam, hogy a videó képminőségére vannak panaszok a külföldi fórumokon. Viszont azt is meg kell jegyezni, hogy ők már HD TV-n nézegetik a minőséget, ez pedig engem egyelőre nem fenyeget. Normál TV-n pedig ahogy már említettem gyönyörű képet produkál, lényegesen jobbat, mint a C6.
Az objektívje is nagyobb és a zoom tartománya is kétszerese a C6-ban levőnek, persze ezzel együtt a gép méretre is hízott egy keveset, elveszette azt a kecsességet ami a C6-ot egyébként jellemzi. Persze valamit valamiért.

C6 beszerzését illetően pedig a már említett TMfoto ([link]), az én gépem is tőle van, elég korrekt volt az ügymenet, garanciás ügyintézésre azonban még nem került sor, de megbízhatónak tűnik az ember.

Huhh hirtelen ennyi jutott eszembe :DDD

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.