Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3001) sowi válasza F1DO (#2997) üzenetére


sowi
őstag

az sv telleg jo darab, de nem mindenki szereti a v2-t, jo tudom az meg vegyen banditot, egyebkent 1200ast lehet mar kapni ennyi kornyeken es az eleg megbizhato nyomatekos darab, vagy honda cb1300

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3002) Integra válasza ALI_G (#2999) üzenetére


Integra
titán

mindenképp félidomos mocit vegyél, ezért sem ajánlom a hornetet, ezért mondom hogy fazer

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3003) ALI_G válasza sowi (#3000) üzenetére


ALI_G
veterán

sehol se jó lerohadni. Az ETZ-m még sose állt meg sehol, még amikor téptem neki kilómétereken át csutkán. Az se rohadjon má le sehol, főleg enyi pénzért.

(#3004) ALI_G válasza Integra (#3002) üzenetére


ALI_G
veterán

azokból még nem láttam olyat ami tetszene. Mármint ami félig burkolt. Szél toló az elején a lámpa felett ok, de több nem.

(#3005) Integra válasza ALI_G (#3004) üzenetére


Integra
titán

akkor felejtsd el a 130-140es utazósebességet is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3006) ALI_G válasza Integra (#3005) üzenetére


ALI_G
veterán

Ami ennek az elején van pl az kevés? [link]

(#3007) Integra válasza ALI_G (#3006) üzenetére


Integra
titán

persze, lófütty az

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3008) Nippon válasza ALI_G (#3003) üzenetére


Nippon
őstag

A sor4-es 600-as 100ló körüli motorok egyáltalán nem durvák. A helyedben nem dramatizálnám túl a dolgot. A CBF mindenképpen kevés lesz pillanatok alatt, annyiért meg lehet venni olyan motort is amivel élmény motorozni.
A Fazer-ből a régi állítólag nagyon zsír. Az új egy vicc 55Nm és 98ló de mindkettőt valahol 10ezer fölött tudja, ideális karakterisztika egy túramotornak.... :Y
Hitel nem jöhet szóba? A GSR-t pl nagyon dícsérik.

(#3009) ALI_G válasza Nippon (#3008) üzenetére


ALI_G
veterán

hát azért jó lesz az nekem. Túrára, átugrani a szomszéd városba bőven elég lesz nekem, amúgy meg először legyen meg, utána, jövőre ráérek ezen kondolkozni.
GSF meg nem az én világom.

(#3010) rebel56 válasza zsoltee10 (#2994) üzenetére


rebel56
tag

Szeva, nekem van egy BVF-30N3-1, ha érdekel keress meg. Mondjuk nekem a fogyasztást sehogyse sikerült optimalizálni vele. Amúgy merre laksz?

Ma vettem egy Schuberth QM-1 sisakot. Eddig Grex-et használtam, annál vitathatatlanul jobb, de nem mondanám csendesnek (90km/h). Ez normális? :F

(#3011) Den válasza Nippon (#3008) üzenetére


Den
veterán

mindig jót mosolygok mikor vki egy alig 200 kilós 100lóerős motorra azt mondja hogy nem durva...

miért mi a durva, holdrakéta?

www.simson4t.hu

(#3012) sowi válasza Den (#3011) üzenetére


sowi
őstag

hagyd, mostanaban ez a divat mindenki kinovi a motorokat seperc alatt...mondjuk megnezem azt akinek 1 ev alatt telleg fullra keves egy 100 paripas motor, en a 40et se tudom rendesen kimotorozni :(

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3013) nilrem válasza zsoltee10 (#2994) üzenetére


nilrem
tag

Ugy tudom nekem van egy elfekvoben. Ha erdekel jovo heten lefotozom neked, mert most veletlen hogy netkozelben vagyok.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#3014) nilrem válasza sowi (#3012) üzenetére


nilrem
tag

Ja terepen 40-nel mar rendessen megy a para :)

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#3015) #25954560 válasza ALI_G (#2999) üzenetére


#25954560
törölt tag

Lehetőleg azért több évre szeretném. Nagyobb motor szerintem nem kell később se, de így nehéz megmondani.

nehez-nehez :) lehet h ha ilyen sokaig kihuztad az mz-n, akkor tenyleg megelegszel egy 600-assal. viszont az h nem szeretnel 200-zal menni vele, sztem gyorsan el fog mulni. kb akkor, amikor eloszor mesz 170-nel :)

(#3016) #25954560 válasza Den (#3011) üzenetére


#25954560
törölt tag

na igen. lehet h ilyenkor a 'durva'-t mar arra hasznaljak ami megtarthatatlanul ellenorizhetetlenul tud eros lenni :) nekem a gs500-as tanulomotor utan a cb400-am tudott durva lenni. aztan persze kinottem, de addig szerzett rettento elvezetes pillanatokat nekem.
(a kinovessel az a baj h ez nem feltetlenul a motorostudas-beli tullepest jelenti. egyszeruen csak az igenyei nonek meg az embernek gyorsulas/sebesseg tekinteteben. aztan meg esik-kel, mint en)

most, hogy mondod, ki kene probalni egy holdraketat :)

(#3017) F1DO válasza rebel56 (#3010) üzenetére


F1DO
senior tag

Nekem is Schubert sisakom van, (ráadásul asszem ez a QM1 street fajta) de a legendás és fennhangon hírdetett csendességéről eleddig nem nagyon sikerült megbizonyosodnom... (Talán nem véletlen áltak le a gyártásával - ahogy hallottam kifutó darabbá vált)
Mondjuk nincs összehasonlítási alapom, mert ez az első és eddig egyetlen sisakom amivel tempósabban mentem, de 140-nél már azért sűvít a szél rendesen benne, lehet hogy a sisak hátulján lévő áramvonalazó (annak titulált) szárnyacska miatt?
Egyébként 150 Km/h körül már igencsak kellemetlen vele forgatni a fejet, jóformán előrekuporodva, a tankra, fejet felszegve és egyenesen előre néző pozicióban 'üzemel' a legsímábban.. (Mondanám, hogy hát erre lett kitalálva, de a motogp pilóták is azért 'benéznek' a kanyarokba, hogy rávezessék a gépet, szóval van fejforgatás rendesen.. :) )



[Szerkesztve]

(#3018) F1DO válasza #25954560 (#3016) üzenetére


F1DO
senior tag

Szerintem a köztudatban ez a motorkinővés dolog úgy van, hogy ha valaki már képessé válik arra, hogy egyáltalán normálisan tudjon gyorsulni, fékezni, meg ülni a 'lovon', netán már kipörgette maximumig egyszer, akkor már azonnal 'kinőtté' válik a gép és jöhet egy erősebb, gyorsabb, frissebb masina.. Attól függetlenül, hogy millió dolog és 'mutatvány' van még amit meglehet egy géppel a normális úttartás - neadjisten térdkoptatás mellett csinálni..
Dehát így megy ez mifelénk.

Nem tudtátok? Magyarország évezredek óta a nagy és híres lovasok hazája, echte lovasnemzet vagyunk! Sőt! Mostanra már odáig fejlődtünk, hogy pillanatok alatt több ménesnyi lovat tududnk egy seggel megülni! :))

[Szerkesztve]

(#3019) sowi


sowi
őstag

[link] nocsaknocsak

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3020) Integra válasza Den (#3011) üzenetére


Integra
titán

jah:)
szerintem bőven megfelel egy ilyen motor is, ha kell, ez is leszakítja az ember fejét, ha megtépik... akkor mondanám hogy kinőttem egy ilyen motort, ha lenne annyi pénzem, hogy elmenjek a ringre a szuzuki motorsuliba és hülyére verném a népet a kis gixerekkel, na akkor tényleg kinőttem és felülnék ezresre.
de addíg bőven elég a kis fézer is szerintem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3021) ALI_G válasza #25954560 (#3015) üzenetére


ALI_G
veterán

Igen. Elég sokáig kibírtam, bár már elég régóta akarok mocit. Szóval már ideje váltani.
200-zal nekem jó a kocsiban is menni. Ezeken az utakon a 170 is életveszély. (békés megye)

(#3022) #25954560 válasza Integra (#3020) üzenetére


#25954560
törölt tag

en is gondolkodom sokat egy motoros sulin. azok a rendorok altal vezetett sulik is jonak tunnek, nem csak a randalirosok.

(#3023) raver


raver
aktív tag

Tegnap megvettem a motort. Motorhispania furia 50.

Első tepasztalatok (50km után):
nagyopn könnyű; pontos ''kattogós'' váltó; harapós fékek, király hang; Jó gomik.

A 125ccm-es haveroknak is teccet a járgány. végsebesség 80 km/h. De ha hosszabb lenne a 6., akkor szvsz menne 90-et is.

135E -ért hoztam el.

A blokk Minarelli, fékek, futómű pedíg ugyan az mint a derbinél.

Rossz tapasztalatok:
Kicsit kopott hatsó lánckerék; meg a hűtő túlfolyója állandóan lecsúszik. Egyenlőre enyi. Remélem nem lesz több rossz tapasztalatom.

(#3024) Nippon válasza Den (#3011) üzenetére


Nippon
őstag

Nem azt mondtam, hogy két perc alatt ki lehet motorozni, hanem azt hogy nem durva.
Egy CB1300 biztosan durva és az 1200as bandit is, mert nagy a nyomatékuk már kis fordulaton is.
Ellenben ülj fel egy 600-as Fazerre, Hornetre, netán CBF 600-ra.

Sowi: Más a supermoto 40 lova 1db hengerrel és a hozzávaó váltóval és fogaskerekekkel.

(#3025) Nippon válasza Integra (#3020) üzenetére


Nippon
őstag

Tegyük fel, hogy kezdő motoros vagy. 2 motorral fogsz motorozni egy 600as Hornettel és egy 600RR-rel. Szerinted melyiken fogod azt érezni hogy könnyebb a motorozás?
Melyiknek a futóműve, váza és féke ad majd nagyobb biztonságérzetet?
Remélem egyre gondolunk... :DD
De azt egy szóval sem mondtam, hogy akár csak a Hornetet is ki tudnád motorozni.
Könnyebb a motorozás egy jobb motorral és lehet, hogy a ''szarabb'' gép váza és futőműve is bírná még tovább mint a képességeid határa, éppen csak nem érzed már annyira stabilnak.
Inkább tudjon 100x többet a motor, mint te, mert akkor vannak még tartalékok bőven és tisztelni fogod a gépedet. Határon motorozni sohasem jó

(#3026) [lAyCsI] válasza Nippon (#3024) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

1.2-es Bandit eggyáltalán nem durrva... barátságos és jóindulatú:)

-= No way back from Here =-

(#3027) Nippon válasza [lAyCsI] (#3026) üzenetére


Nippon
őstag

Egy kezdőnek sok, nagy és nehéz :DD

(#3028) SzalaiG válasza raver (#3023) üzenetére


SzalaiG
addikt

Gratula! Széles utat! :)

(#3029) raver válasza SzalaiG (#3028) üzenetére


raver
aktív tag

Kössz!

Főleg a kanyarokban lesz szükség a széles útra, mert most még ''nagy'' sebességgel, igen csak nem megy :O

(#3030) Integra válasza #25954560 (#3022) üzenetére


Integra
titán

autóvezetésből elég sok tréninget megcsináltam már és hiába vezetek amúgy is jól, nekem is nagyon jól jöttek ezek a tréningek, baromira élveztem mindet és tudom, hogy most még biztonságosabban tudok vezetni, és ezt motoroknál is szeretném megcsinálni mindenképpen.
sőt, motoroknál pláne! ha már abból kell kiinduljak, hogy csak magamra számíthatok, akkor felakarok készülni a lehető legjobban..
tt-re én úgysem mehetek, de azért nem árt ha nem csak motor jogsim van, hanem tudok is motort vezetni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3031) Integra válasza Nippon (#3024) üzenetére


Integra
titán

próbáld ki a superfourt, kezesebb bárányt nem fogsz találni, ráadásul parányi motor az adataihoz képest, ha tehetném, biztosan ebből vennék egy félidomosat.... :)
csak ráverhetnék már a fordított villát és a radiális fékeket és munkahengert is....
nagyon ideje lenne már

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3032) Integra válasza Nippon (#3025) üzenetére


Integra
titán

persze, nem kérdés hogy rr-t vennék én is hornet helyett.
a kérdés a pénztárca, ilyen egyszerű ez:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3033) [lAyCsI] válasza Nippon (#3027) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát első motornak tuti nem ajánlanám,
de ahoz képest hogy első hallásra a szkeptikusok
megállapítjaák hogy 1-2-eeess?:Y
egyáltalán nem olyan rémisztő, iszonyat kellemesen adja
le a teljesítményt, hát súlya az van tuti, de amúgy nem sokkal
több egy csupasz 600-asnál (15-20 kg)

-= No way back from Here =-

(#3034) Integra válasza [lAyCsI] (#3033) üzenetére


Integra
titán

nameg olaj levegős:))
itt is volt gondolkodás 1.2-es félidomos banditról, de helyette lett a fézer. asszem legkevésbé se lett megbánva ez a döntés.. :)
tetű hondánál a roadshow-n nincsen superfour sajna:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3035) ALI_G válasza raver (#3023) üzenetére


ALI_G
veterán

jó neked. Aztán ne tanyálj nagyot :C

Ha nagyon jól megy minden, akkor holnap akár már új mocimon ülhetek. Végülis csak pénz híjja van :DDD

[Szerkesztve]

(#3036) Expendable válasza Integra (#3031) üzenetére


Expendable
aktív tag

Te már megérzed egy motoron ha fordított villája és radiális féke van? Akkor nagyon tudhatsz vmit ;)

(#3037) Expendable válasza raver (#3023) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nagy-nagy grat...aztán csak ésszel :DDD

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy milyen ku*** drágák már a kis 50-esek is :U

(#3038) Expendable válasza Integra (#3031) üzenetére


Expendable
aktív tag

A radiális fékhez: [link]

(#3039) sowi válasza Expendable (#3038) üzenetére


sowi
őstag

a pumpa az jo dolog, nekem is az van, a feknyereg mas kerdes...sztem egy 6 dugos beringer is van olyan jo mint a 4 dugos radialis :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3040) Integra válasza Expendable (#3036) üzenetére


Integra
titán

nézd, lehet itt kukacoskodni, én ennyi pénzért elvárom, hogy rakják fel.
ha másért nem, hát azért mert kurva jól néz ki:)
persze csak akkor ha azt a minőséget és fékerőt és fékérzést is hozza amit elvár tőle az ember.
egyébként meg ha nem lenne értelme, akkor miért megy már mindenki ezzel a versenysportban? ott van az írásban, ezt az topiclakó maga is elismrei.
de az tény hogy radiális fékből is lehet kukába valót készíteni.
mint a montenbájkoknál mondjuk a v-fék vs tárcsafék.
egy jobb minőségű xt v-fék mai napig jobb sok tárcsásnál, pedig az ember azt gondolná, hogy nem. és mégis.. szóval marketing szag ide vagy oda, nekem tegyék fel.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3041) Expendable válasza Integra (#3040) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nem mondom hogy az enyémen nem férnének el :D

(#3042) raver válasza ALI_G (#3035) üzenetére


raver
aktív tag

Bizony hogy jó! :DDD

Én is már nyár eleje óta terveztem a vételt. Most jött össze a zs.


Expendable: Drágák bizony. És ráadásúl ez már 10 éves. Mondjuk 2x ilyen idős yamahát láttam 50k-val többért.

[Szerkesztve]

(#3043) ALI_G válasza ALI_G (#3035) üzenetére


ALI_G
veterán

hát persze, hogy nem megy semmi se jól. :( :((( Nem fizettek faternak ma sem. Nincs rá meg a zsé. Pénteken meg elutaznak görögbe, majdnem két hétre. Most q*va ideges vagyok.

Mondjuk nem is az a baj, hogy nem lesz meg most (ill. nem ez a nagyobb baj), hanem hogy mire meglesz, vége a szezonnak. grrrrrr :O

[Szerkesztve]

(#3044) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem tudjátok mely lízing cégek foglalkoznak motorokkal?

(#3045) Nippon válasza ALI_G (#3044) üzenetére


Nippon
őstag

Erste, Merkantil és a www.motorhitel.hu amiről én tudok

(#3046) ALI_G válasza Nippon (#3045) üzenetére


ALI_G
veterán

Löszi, lecsekkolom majd.

apropó, prühühü, mert ruhát se tudok most venni, mert a csávesz, aki itthon árul használt és új ruhákat, csak pénteken lesz itt. :( Semmi se akar itt összejönni.
Attól félek, hogy mire meglesz a zsé, addigra meg a mocit viszik el előlem, már érzem előre.

[Szerkesztve]

(#3047) sowi válasza ALI_G (#3046) üzenetére


sowi
őstag

ne ess ketsegbe, ha mar ennyit vartal nem fogod elszalasztani, tulkinalat van motorbol :) egyebkent melyik lett a befuto?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3048) SzalaiG


SzalaiG
addikt

2007-es újdonságok I: Sportmotorok[link] ;]
Van közte egy-két nagyon ''állat''!!!

(#3049) Nippon válasza SzalaiG (#3048) üzenetére


Nippon
őstag

Akit érdekelnek az újdonságok, pletykák és nem ismerik az oldalt:

[link]

[Szerkesztve]

(#3050) ALI_G válasza sowi (#3047) üzenetére


ALI_G
veterán

Ami a suzuki kereskedésben van 2 éves honda CBF600. Amelyik le van horzsolva kicsit. mostmár lesz@rom.Legalább nem átépített. 1,1 misi. Persze ha van jobb közelben ugyanenyiért, akkor az jobb választás lenne. De nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.