Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1401) sowi válasza hu-Ízirájder (#1400) üzenetére


sowi
őstag

valahogy ugy, most mar be lehet szerezni mindenfelet azert, de jobb ha nem belpiacos mocit veszel hidd el :) szal nyomulj ra a gixxerre :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1402) Robi_73 válasza hu-Ízirájder (#1396) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem is a GSX tünik a legjobb vételnek. Persze jól meg kell nézni! :)

Robi73

(#1403) hu-Ízirájder


hu-Ízirájder
tag

Azt gondolom, csakúgy mint minden használt cuccnál, de mit kell nézni egy motoron? (eső motor vétel)
Van valami specifikus típusoknál? pl a gsxr-nél? a Kawa zzr 400 as is gáz?
Van egy ismerősöm aki ért valamennyit a motorokhoz de vele nem tudok folyton konzultálni.

(#1404) Robi_73 válasza hu-Ízirájder (#1403) üzenetére


Robi_73
őstag

Gumik állapota
Lánc-lánckerék állapota
Fényezés /sérülések,újra fényezett elemek keresése/
Motor /hang,menetpróba,olaj- fagyálló szivárgás, szintek stb../
Kuplung /kiemel-e,csúszik-e/
Futómű /olajszivárgás a teleszkópnál, koppan-e a teleszkóp,rendellenes hangok, lengőkarok szinlentek stb../
Fékek /fékbetétek vastagsága,remeg-e fékezéskor, olajszivárgás fő és munkahengereknél/
Elektromos berendezések megfelelő működése /km óra,ford.sz.mérő,villágító berendezések, thermo venillátor stb../
Alváz-motorszám, forgalmi

És csak az eredetiség vizsgálat után fizess!

Robi73

(#1405) hu-Ízirájder válasza Robi_73 (#1402) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Tnx

Azt hiszem ehhez én kevés vagyok, mivel nem vagyok tisztában ahelyes paraméterekkel, egy alvázszámot és az alvéz sérülésének a nyomait még csak csak észreveszek, de a kuplingal és az egyéb villák, ill szinlentek ellenőrzéséhez kevés vagyok még ha meg is nézem, akkor sem tudom mi a jó.

[Szerkesztve]

(#1406) hu-Ízirájder válasza Robi_73 (#1404) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Szakmai részhez tök kevés vagyok pedig szeretnék érteni hozzá, de gondolom az ember az első néhány nagyobb probléma után már többet ért hozzá :D
Szal ezt is a maga kárán tanulhatja meg az ember jobb híjján :)
De ha esetleg van rá késztetésed és le tudod írni mi az a technikai részeknél ami fontos. és azt hogy azt hogyan és mit vizsgáljak rajta az nagyon nagy segítség lenne.

(#1407) Maksifül válasza hu-Ízirájder (#1396) üzenetére


Maksifül
senior tag

Légy üdvözölve a motorosok között!

Az igazat megvallva, én azt javasolnám, hogy kisebb motort vegyél ezeknél. Nem hinném, hogy tanulómotornak éppen ilyen kategóriájú gépet kellene vásárolni. Pláne, hogy magad is írtad, hogy a robbanékonyságát szereted a mociknak Szóval akinek egy ilyen gép van a keze alatt, az ritkán tud megáljjt parancsolni a csuklójának. Tisztelet az igen kevés kivételnek.
A gyönyörű hangra való spekulálással a 125-ös NSR máris kizárható, mert nevetséges a hang, amit produkál. Szerintem...

No meg azzal is kalkulálj, ha nincs végtelen bankszámlád, hogy maradjon annyi készpénz a zsebedben, amennyiből át tudod iratni, biztosítás, esetleg eredetiség vizsgálat, ha a tulaj nem fizeti, és ami a legeslegfontosabb... VÉDŐFELSZERELÉS!
Nem túl jó taktika, hogy megveszem a motort, mert most csak erre futja, és majd veszek ruhát is, ha lesz rá pénzem.

Természetesen mindez csak a saját véleményem, ha megfogadod, megfogadod, ha nem, majd szomorkodunk, és gyújtunk egy gyertyát gyászunkban.

Szóval, csak megfontoltan, és ne spórold ki a kisebb motorokat. Ne akarj egyből a padlásra ugranni, kihagyva a létra fokait...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1408) Maksifül válasza zoa (#1382) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm a halat! :)

Sajnálom, ami történt, ugyanakkor örülök, hogy sikerült meggyőznünk, a ruha fontosságáról. Igaz, hogy a suli közel van, és a robogón ''jól mutat'' a rövidgatyás, pólós motoros, de így legalább magad keresheted a pótlásra szoruló alkatrészeket a bontóban, nem a kórházból kell másokat küldözgetned, hogy járjon utána Neked.

További balesetmentes közlekedést kívánok!

kölön öröm, hogy tehettem valamit a többiekkel együtt, idegenként a Te biztonságodért, és annak idején vettem a fáradságot, és igyekeztem rádimádkozni a cuccot. Ha nem tettem volna, most bűntudat lenne bennem, nem az elégedettség érzése.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1409) hu-Ízirájder válasza Maksifül (#1407) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Természetesen a védőfelszerelésre is kalkuláltam zsetont. dszeki kesztyű és csuka már van, bukó kellene, amit azért nem vettem meg még mert nem tudom milyet.
Itt ragadnám meg az alkalmat hogy megkérdezzem milyen sisakot javasolsz?
Milyen sisak típusok vannak, mert azért jópár fajtát látni, minden féle extrákkal amikre az ember nem is gondolna egy sima sisaknál. Tehát milyet javasolsz, márka , típus.
THX

(#1410) Maksifül válasza hu-Ízirájder (#1409) üzenetére


Maksifül
senior tag

A sisak az pont olyan kérdés, hogy minél drágább, annál jobb, és biztonságosabb. Végül is a lényeget ott hordja az ember. :)

Nekem egy HJC sisakom van, nem volt túlságosan drága, pont annyi, amennyit megengedhettem még magamnak. Kb 30k volt, és itt vettem:
[link]

Számomra az volt fontos, hogy elég biztonságos legyen, és ne legyen túl zajos. Emellett extrák: nem párásodik, cserélhető, és mosható bélése van, dupla d gyűrűs csat, komplett szellőzőrendszer.
Természetesen, ha megengedheted magadnak, akkor vegyél drágább, márkásabb sisakot, több extrával, keményebb héjszerkezettel. Igaz nekem csak egy 125-ös gépre kellett, szóval erre azért nem kell Arai :)

Ja, és a nadrágot ki ne felejtsd! Meg ne lássalak farmerban motorozni! :D
A nadrág nálam is elsődleges szempont volt, legfőképp azért, mert nem szeretném, hogy a térdizületeim szétfagyjanak, és ne tudjak járni 20 év múlva. Gatyát is a fenti boltban vettem, szél és esőálló cordura anyagú nacit. Kiváló üzlet volt, sök örömem van benne.

[Szerkesztve]

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1411) Chris82 válasza G@ben (#1397) üzenetére


Chris82
senior tag

Akitől vettem a motort, annak KPK a monogramja, lehet, hogy ő az unokatesód. Van egy konyhájuk, ahol a srác dolgozik. Elképzelhető, hogy láthattál a béla előtt, szoktam arrafelé közlekedni az autók között. :)
Baján nem sok Duki van.

(#1412) G@ben válasza Chris82 (#1411) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor unokatesómtól vetted! :) Értékes ám az motor, mert én is ültem már rajta, igaz, hogy egyedül csak álló helyzetben, meg KPK vitt egy kört. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1413) hu-Ízirájder válasza Maksifül (#1410) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Thx , sokat segítettél.
Farmer nadrág?? minek?, bermuda naci :DD

(#1414) hu-Ízirájder


hu-Ízirájder
tag

Mit gondoltok a kawa zxr 250 ről?
450e reális érte? nem túl alacsony az?
Egyántalán milyen az a moci?

(#1415) X Factor válasza hu-Ízirájder (#1414) üzenetére


X Factor
addikt

Nem vagyok nagy motor szaki, de hobbi szinten érdeklenek. Nekem ismerősöm, most hasonló megfontolással vett egy aprilia rs250-et. Neki is tanuló motor kellett, amiben van erő is ha kell, ergo ha megtanul jól bánni vele, nem kell egyből újabb erősebb. A motor 70lovas és 200-210 körül van a vége, dízájnra sportos, és a hangja se olyan mint a simpsoné de azé az erőgépektől messze van. 400-500k körül mozognak ezek is.

Make things work

(#1416) sowi válasza hu-Ízirájder (#1414) üzenetére


sowi
őstag

felejtos, 4T, es bazi sokat porog, ha jol emlekszem 18e-19e/perc, funyiro, szoval sztem hanyagolhato

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1417) X Factor válasza hu-Ízirájder (#1414) üzenetére


X Factor
addikt

Motoros fórumokon utána lehet olvasgatni, de ha menet tapasztalatra vagy kíváncsi, akkor ajánlom figyelmedbe a google videó keresőjéz, itt eég sok motorról van ilyen benzintank kamerás felvétel, és itt elég jól látni, melyik moci mire képes.

Make things work

(#1418) hu-Ízirájder válasza sowi (#1416) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Értem.
Ha szeretném hogy jó hangja legyen akkor min 600 ccm szted?

(#1419) hu-Ízirájder válasza X Factor (#1417) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Köszi a tippet :)

(#1420) sowi válasza hu-Ízirájder (#1418) üzenetére


sowi
őstag

szerintem speedmotorbol hamar kinovod a 250es kategoriat(ami nem tul tartos), 600assal mar lehet tervezni, azokat nem kell annyira nyelezni hogy haladni lehessen

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1421) hu-Ízirájder válasza sowi (#1420) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Thx, tehát lehetőleg a gsxr 600 ha jól értem.
A négyszázasoknál csak az alkatrésza gond? vagy azoknak is fűnyító a hangja?

És mi a véleményed egy suzuki rf 400 asról?

[Szerkesztve]

(#1422) sowi válasza hu-Ízirájder (#1421) üzenetére


sowi
őstag

szerintem gixxer, jobban elterjedt mint az rf vagy barmelyik 400as, ahhoz az evjarathoz mar olcsobban is kapsz mindent, tudsz vele palyan is motorozni, turazgatashoz is kenyelmesebb mint a mai sportmotorok, es eleg nehez szetkurni a blokkjat

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1423) hu-Ízirájder válasza sowi (#1422) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

gixxer annyit tesz gsxr? :D

(#1424) sowi válasza hu-Ízirájder (#1423) üzenetére


sowi
őstag

bizony :DDD

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1425) hu-Ízirájder válasza sowi (#1424) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Melyi az ezekközül a gixxerek közül amelyiket a legnagyobb sanszal vásárolnál meg?
[link]
[link]
[link]

(#1426) sowi válasza hu-Ízirájder (#1425) üzenetére


sowi
őstag

hat meg kell nezni, de igy elso blikkre a 3. 1. a sorrend, a kozepsot semmifelekeppen nem, az meg a regi duplakereklampas rettenet :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1427) Chris82 válasza G@ben (#1412) üzenetére


Chris82
senior tag

Eddig meg vagyok elégedve a motorral. Az alapszervízen kívül eddig mást nem kellett rajta csinálni, és motorikusan is jónak tűnik. Nem egy sebességbajnok, de az én tempomnak tökéletesen megfelel.
Ha az unokatestvére vagy, akkor már lehet hogy találkoztam veled. :)

(#1428) hu-Ízirájder válasza sowi (#1426) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Thx, bár a ''régi kereklámpás rettenet'' -nek az első lámpája kultúráltabban néz ki mint az 1. linken lévő '' '80-as évek feeling'' jellegű gixxeré.

Nos akkor a gixxert mindenképpen megnézem, ráveszem az ismerősömet hogy jöjjön el velem és vizslassa meg. De mindenesetre érdekes hogy a tulaj csak ''közepes'' állípotúnak írta :), vagy nagyon őszinte, vagy nagyon esélyes hogy szét van hajtva.
Minden esetre más alternatívákat is kell találnom, mit javasolsz esetleg még a gixxeren kívül? ha van rá még időd, betennék egy pár kisebb gépről is linket és mondd el lécci hogy melyik az amelyik a legkevésbé tré. Mert tudom hogy a 400 asokat nem javaslod, de szűk a határ ami között mozoghatok. És kinézetre a 400 asok talán jobban hasonlítanak a mai gépekhez, kicsit szebbek. THX

(u.i.: jöhet a link? :) )

(#1429) sowi válasza hu-Ízirájder (#1428) üzenetére


sowi
őstag

mennyi loved van motorra?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1430) hu-Ízirájder válasza sowi (#1429) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

max 600 e de ha valami e közelében van és nagyon megéri de picit drágább akkor esetleg 700e

(#1431) sowi válasza hu-Ízirájder (#1430) üzenetére


sowi
őstag

en a helyedben varnek, 850-900e korul mar 99/2000es sv650eket lehet kapni pl. es azok eleg nagy minosegi ugrast jelentenek egy 90es evek eleji sportmotorhoz, de ez csak az en velemenyem

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1432) hu-Ízirájder válasza sowi (#1431) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Thx, megfontolom. Jó kis gépnek tűnik.
De sajnálnám első gépnek, rosszul érezném magam hogy ennyi zséért megveszem és aztán esetleg elesek vele , vagy megkarcolom, meg kell fontolnom. Thx

(#1433) G@ben válasza Chris82 (#1427) üzenetére


G@ben
addikt

Tuti találkoztunk, ott a Béla előtt jól megstíröltem a motorod! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1434) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!Lenne egy kérdésem! Ha vennék egy 600 cc motort és eddig még nem volt egy gépjármű sem a nevemre írva ezért a legmagasabb biztosítást fizetném,de ez beleszámít majd a későbbiekben,ha autót veszek.Tehát mondjuk 10 évig lenne a motor a nevemre írva és akkor a Bónusz 10-be lennék,majd utánna vennék autót,akkor a bónusz 10-től folytatnám?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1435) [lAyCsI] válasza Robi_73 (#1389) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ezt meg akartam nézni, és jól le is maradtam róla, szal kösz!:)

-= No way back from Here =-

(#1436) dabadab válasza Sátán44 (#1434) üzenetére


dabadab
titán

Nem.
Az auto meg a motor kulon kategoria (egyebkent is eleg elmebeteg a rendszer, ha az embernek nem pontosan egy darab autoja van, akkor tiszta szivas).

DRM is theft

(#1437) Sátán44 válasza dabadab (#1436) üzenetére


Sátán44
addikt

Értem pedig tök jó lett volna ha a motor biztosítás is belszámítana :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1438) zoa válasza Sátán44 (#1434) üzenetére


zoa
tag

Egy 600ccm es gepre most mik az arak biztositas teren?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#1439) Integra


Integra
titán

mennyibe fáj most egy nagymotor jogsi b jogsim mellé?
mettől meddig?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1440) net84 válasza Integra (#1439) üzenetére


net84
őstag

gondolom a korlátlanra gondolsz...
ahogy nézegetem a dolgokat, 75k-tól felfelé (ezt vehetjük saját mocival, és els.seg. vizsga nem kell, mert már megvan) szvsz olyan 150k-ig, effölött, már irreálisan magas...

zoa - most néztem egyet magamra, friss jogsival, holnapi üzembehelyezéssel új gépre
6.870.-/negyedévtől (Allianz) indult - tavaly ilyenkor is kb ennyit számoltam
9.000.-/negyedév pl OTP-Garancia
66.852.-/negyedév pl TIR - és nem nézem el, kétszer is megnéztem :DDD

[Szerkesztve]

Read only...

(#1441) Integra válasza net84 (#1440) üzenetére


Integra
titán

persze, csak korlátlan érdekel.
ejha, mióta mérik ilyen aranyárban?! :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1442) sowi válasza Integra (#1441) üzenetére


sowi
őstag

mar tavaly is annyi volt mint a B jogsi, iden se lett olcsobb

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1443) net84 válasza Integra (#1441) üzenetére


net84
őstag

hát, már elég régóta verdesi a 100k-t, de ez nagyon függ az ikolától is
én azt tapasztalom, hogy a nagyobb/nevesebb iskolák magasabb áron dolgoznak, és egyáltalán nem áll szándékukban alakalmazkodni az ''ügyfélhez''/tanulóhoz
nálam egy ilyen ''megbeszélés úgy kezdődik, hogy mikor van a tanfolyam (és ajánlok is egyből egy időpontot és tartamot) - pl. hétköznap du. 5 óra után és maximálisan 5 nap
ezt az itt működő két nagy iskola nem volt hajlandó bevállalni, arról nem is beszélve, hogy az áraik jócskán 100k-felett vannak vizsgadíjjakkal, oktatással együtt...

Egy iskola (pontosabban az iskola vezetője) volt hajlandó elmenni addig, hogy akár azt isbevállalta volna, hogy A korlátlan esetében 3 nap alatt leadja az elméleti anyagot, és utánna max 1,5 hét alatt a gyakorlatot. Náluk az egyetlen negatívum, hogy nem lehet az elméleti oktatás 30%-át visszaigényelni, de korrekt áraik vannak
Egy másik, szintén kissebb iskola pedig bevállalta az elméleti oktatást 5 napra (sőt, rendszeresen szerveznek is ilyet), és sacc. 2 hétre a gyakorlatit, az áraik kicsivel drágábbak voltak az előbbinél, de náluk van lehetőség visszaigénylésre - és így már olcsóbb, mint az előbbi. Itt saccra olyan 80-85k-t számoltam (elméleti+gyakorlati+vizsgák) és ebből lejön az elméleti 30%-a (ami saccra 10k)...

Read only...

(#1444) Robi_73 válasza Integra (#1441) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem tavaly 97000ft volt, és 30%-kot leírhattam az adómból. A sima B kat is 125000ft sajnos. :((( De még hozzá jön a bukó, a ruha, a kesztyű, és a csizma ára is. Az legalább még 100-150000ft!

[Szerkesztve]

Robi73

(#1445) Integra válasza Robi_73 (#1444) üzenetére


Integra
titán

saját bukóm meg ruhám van, azzal nincsen gond

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1446) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

csak ámulok!! :Y :Y Ilyen drága a korlátlan jogsi? akkor már inkább megveszi az ember a piacon.. én még 3.5 éve az a1-es jogsimat 30 alatt megúsztam és abban benne volt a kresz és az egészségügyis !
akkor nem mostanában csinálom meg a korlátlant. :O

(#1447) Sátán44 válasza zoa (#1438) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem tudom neked megmonadani,de engem is érdekelne. Rákeresek + utánakérdezek és majd megírom.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1448) sowi válasza Sátán44 (#1447) üzenetére


sowi
őstag

tokmind1 hogy 600, 1000, 1800 kobcentis, 350ccm folott ugyanannyit fizetsz, fugg az eletkorodtol, lakohelyedtol, miota van jogsid, stb.

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1449) Sátán44 válasza Robi_73 (#1444) üzenetére


Sátán44
addikt

Nekem 75.000 volt és le sem vezettem a kötelező óraszámot 3 rutin + 4 forgalmi és a szemét oktató elrakta az egész pénzt :((

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1450) nilrem


nilrem
tag

En meg eppen most nyomom a nagy A-t 100 lesz kemenyen a vege. Oly lassan megy hogy az csuda. AZ elso oratol szamitva az elmeleti vizsga pont 29 napra lesz. Azt hittem ilyenkor mar reg a rutint nyomom. Pedig Eu-t nem is kell raknom.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.