Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8651) Nightmare


Nightmare
senior tag

Látom különözőek a vélemények a melegítésről, a lényeg az, hogy ne legyen baja a motornak. :K

Lenne egy kérdésem. Konkrétan mik a rossz tapasztalatok a CBR-F-el? Mivel ilyet szándékozok venni, így érdekelnének a gyenge pontjai. Vhol (lehet, hogy rosszul) olvasam, hogy lehet állítani a lengéscsillapító keménységét. Vagy ezt más típusra, esetleg márkára érettem? :F

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#8652) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Voltam a LIDL-be. Vettem térd és vesevédőt, de a beszéldetős cuccos elég gagyinak tűnt 2,5e-ért így otthagytam. Tapasztalatok e cuccal?

(#8653) jasszer válasza stargazer (#8648) üzenetére


jasszer
senior tag

Sztem sakkozd össze h hol, milyen arányban használnád a gépet, meg h mi mennyire fontos. Pl nálam arányaiban így néz ki a dolog:
60% város-30% gyorsforgalmi út-10% hétvégi túrázás
50% fogyasztás-50% fenntartás/megbízhatóság-0% teljesítmény/kényelem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8654) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Kipróbáltam a gyári légszűrőt egy 50 km es szakaszon, nem rángat, részterhelésről hirtelen gáz és semmi rángatás. Evvalami fantasztikus. Ennyit a parasztvakítós sportlégszűrőkről...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8655) bajnokpityu válasza Nightmare (#8651) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tőlem kérdezed?mikori érdekel?
2001esek többet ettek,cserébe nyomatékosabbak voltak.ezeknek még volt a vezműlánc-feszitő visszahivásuk.ez csak jó,mert nekem pl 12ezernél uj vezérlést adtak ingyé.

2004ben volt utóljára normálisan állitgatható futóműve.utána egy alapállapotban kissé kényelmesre(hazai fő és mellékutakra, 80kilós emberre)hangolt majdnem fix futóművük volt.

2004ig :állitható volt előfesz,ki be rugózási csillapitás elől-hátul
2004től: előfeszités,és ennyi.ez amugy elég,ha közúton akarod használni, és nem az atompreciz kanyarodás a legfontosabb.súlyra az előfeszités állitása elég.

nekem kb 100kilómra,és kicsit forszirozottabb,precizkedőbb stilusomra betekertem enyémen a csillapitást, mindkét irányban elől.szar felületen viszont gyökkettővel tudok igy közlekedni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#8656) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Ezt ki nem ismeri: [link] ,kedvenc kismocim, a hangja akár a nagyoké, fogyasztása akár a távírányítós autóké... és 6le, jól megy méreteihez képest nagyon... és íme egy picit átszabottabb verzio: [link] ,durva mi? :DDD
Kiskoromban, mindig ilyet szerettem volna, azt mondta fater, "sosem veszek neked ilyet fiam, csak megölnéd magad egy ilyen motorral... "dehát múltak az idők, és 50-ről tavaly váltottam 125-re, jövőre jön a végleges nagykategória... :))

(#8657) Tüzi válasza Nightmare (#8651) üzenetére

Gyenge pont a vez.lánc, és feszítője, de amúgy elég megbízható jószágok.
Sok bajod nem lesz vele.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8658) Tüzi válasza Topiccsendőr (#8654) üzenetére

Elektronikát hozzáhangoltad?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8659) stargazer válasza DroneZ^ (#8656) üzenetére


stargazer
senior tag

én is mindig szerettem volna ilyet kisgyerekként. nekem mind a kettő mocskosul tetszik, eredetiben is hullavagány, de ez a felspécizett változat is nagyon durván istencsászár! :DD olyannyira hogy ilyenkor mindig arra gondolok, hogy bárcsak születtem volna liliputinak! a kicseszett 190-es magasságomhoz nem lesz egyszerű megfelelő arányokkal rendelkező motort találni... :((( dehát mindig ez van, az embernek mindig az ellenkezője kell annak ami van. ha valaki göndör az mindig arról álmodozik hogy bárcsak lenne egyenes, és fordítva. ha lenne egy zsír yamaha tmaxom, biztos mindig gyorsabbat szeretnék, ha lenne egy fz6n-em akkor meg tuti mindig egy jó kis maxirol ábrándoznék. :(

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8660) ALI_G


ALI_G
veterán

nyalják meg a makk*m, hogy az M1-nek nem jön be az online adása, az eurosport-nak meg 30*40 pixelesben adják. Épp, hogy kivettem, hogy Talmácsi kiesett :(
retek motort gyorsan szedjék nekem össze.

(#8661) ALI_G válasza SzalaiG (#8652) üzenetére


ALI_G
veterán

hát vmi beszélőset én is vettem volna, de a 2,5-ért az nem tud eleget, a 8k-sból meg kettőt kellene venni, hogy legyen értelme.

(#8662) Tüzi válasza ALI_G (#8660) üzenetére

kiesett?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8663) Tüzi válasza Tüzi (#8662) üzenetére

most olvasom neten, hogy megállt az rsa megint. ez ugyanolyan szar, mint tavaly volt... :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8664) norbi1992 válasza Tüzi (#8663) üzenetére


norbi1992
tag

igen megált 3 kört bírt :C :W :W :W :W
elég gyenge kezdet :W

(#8665) ALI_G válasza Tüzi (#8663) üzenetére


ALI_G
veterán

most mondták m1-en, hogy főtengely kampec.

(#8666) Tüzi válasza ALI_G (#8665) üzenetére

Komoly motorok ezek. Mi lenne, ha fél-egy kilóval nehezebb lenne a motor, de kibírná a verseny végéig... :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8667) feca81 válasza ALI_G (#8632) üzenetére


feca81
aktív tag

en sem motoroztam:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#8668) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Frontálisan ütközött egy motor egy Trabanttal: [link] :(((

(#8669) Tüzi válasza SzalaiG (#8668) üzenetére

legalább életben maradt

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8670) Tüzi válasza Nightmare (#8604) üzenetére

vót benne olaj? na látod, ez már átlag feletti tulaj :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8671) norbi1992 válasza ALI_G (#8665) üzenetére


norbi1992
tag

most nehogy má egy főtengely mejen szarrá :W csinálják 1cm vastagabra azt kész

(#8672) Tüzi válasza norbi1992 (#8671) üzenetére

Nem hiszem, hogy eltörött :) Szerintem a csapágy ment szarrá rajta.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8673) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Európa legszebb motoros útjai:[link]

(#8674) bandus


bandus
veterán

gsx-r 125, kíváncsi leszek mennyibe fog kerülni. a hír újból felkeltette érdeklődésem a motorozás iránt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8675) jasszer válasza bandus (#8674) üzenetére


jasszer
senior tag

Inkább egy supermono... Bár nyilván az A1-es jogsisoknak ez is alternatíva, de attól félek drágább lesz, mint amennyit ér.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8676) Tüzi válasza bandus (#8674) üzenetére

Hogy szidta mindenki a 125-ös cbr-t. Meg engem is, amikor vettem egyet. Mostmeg már bódog-bódogtalan 125ös motorokat gyárt, mert sokezret adott el belőle a Honda. pfff...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8677) jasszer válasza Tüzi (#8676) üzenetére


jasszer
senior tag

Úgy tűnik a "klasszikus" piaci szegmensekben, hagyományos kategóriákban már nem tudnak mivel előrukkolni, eljött a "hibridek / öszvérek" ideje. (Honda Dn, Aprilia Mana, satöbbi) Legalábbis a 2T/50 - 4T/125 "sportmotor" nálam ennek számít. :) (és ezzel nem a CBR-t akarom leszólni, a tesztek alapján tetszetősre sikerült)

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8678) bandus


bandus
veterán

elég régóta szemezgetek 125-ös mocikkal, csak még nem szántam el magam, hogy összegyűjtsem a pénzt, meg igazán nem is volt olyan, ami annyira tetszett volna. mintenképp szupersportot szeretnék, kezdénske meg gondolom a 125ös lenne az ideális. normálisan akarok tudni motorozni, mielőtt nagyobb motort vennék majd.
a két alternatíva ugye az aprilia meg a honda volt, amit ismertem. az aprilia árban, hát hogyismondjam.. kiba.. drága, a hona meg nekem gyengusnak tűnik az apriliához képest. persze laikus vagyok, szívesen olvasom mindenki véleményét a témáról :)

mod: most nézem a cbr is 820k újonnan :( amikor legutóbb néztem még 600 volt "csak".

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8679) ALI_G válasza bandus (#8678) üzenetére


ALI_G
veterán

ha még nem motoroztál helyes út egy 125-ös, de ha nem vagy milliomos akkor ne újat vegyél. :)

(#8680) Tüzi válasza bandus (#8678) üzenetére

Keress karbis cbr-t. 350-400 körül már kapsz, jó állapotút. 1.5-2L/100km 110 utazó, sportdobbal jó hangja is van. Idomsérültet kapsz 250-300 környékén is.
Aprilia azért megy, mert 2T, és a gatyádat ráköltöd javításra, viszont "megy". Honda meg 4T, és életed végéig elkísér, ha vigyázol rá, viszont gyengébb. Ennyi a különbség.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8681) jasszer válasza Tüzi (#8680) üzenetére


jasszer
senior tag

Te ezzel a CBR-rel kezdted a motoros pályafutásodat?

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8682) norbi1992 válasza bandus (#8678) üzenetére


norbi1992
tag

A kétüteműek hátránya félévente esedékes nagy szervíz (dugattyú, meg minden csere),ami egy 125-ösnél jó , ha 50-ból megáll , de ne ennyivel számolj :DD
tehát a motor árát kb 3 év alatt ráköltöd a szervízre :F

(#8683) bajnokpityu válasza Tüzi (#8657) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még egyszer mondom,h csak az első évjáratot érintette,és gariban cserélték.2002-2007ig hibátlan mind gyárilag.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#8684) bajnokpityu válasza Tüzi (#8680) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezért sztem erős túlzás ez az életed végéig elkisér.én sztem egy ilyesmi CBR jó ha elmegy bontás nélkül 30ezret.mondjuk a 100-110es véggel jó sokáig eltart ez a km szám.

a japánban készült honda visszatérő hülyesége,minthogy vezműlánc,meg feszszabályzó amugy nem csak CBR 600asokra jellemző.XX,régi ezeregyes CBR is szarok. VFRnek meg a Vtecig ugyanolyan gyenge volt a szabija. ami inkább dicséri a hondát,h ezeken a jellemző hibákon kivül nem várható semmi más tipushiba,és ezeket meg lehet orvosolni,akár végleg.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#8685) Topiccsendőr válasza Tüzi (#8680) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez a "ráköltöd a gatyádat" kicsit erős, mindenesetre több benzint, olajat eszik, viszont az sportmotor, nem csak olyan idomokat raktak rá. A sportmotorok fenntartása drága. Inkább ennyi a különbség. Azaz Honda - A ból B be blokk, RS sportmotorblokk. Hogy is hívják ezt biológiában? Mimikri? Amikor koppintja az egyik, veszélytelen élőlény a mérgező élőlény mintázatát hogy ne zabálják meg a ragadozók?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8686) Topiccsendőr válasza norbi1992 (#8682) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

na neeeehomálykodj kérlek. Km állásokat mondd, ne sztereotípiákat. Csak az 50 köbcentis Minarellik tudod mennyit elmennek egy dugóval? El sem hinnéd.

Nameg ha A 4 üteműben van egy crash nem hinném, hogy megúszod 3 dugattyúcsere árából. A kétüteműben semmi bonyolult alkatrész nincs, jóval egyszerűbb a 4 üteműnél.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8687) Topiccsendőr válasza Tüzi (#8658) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A CO-t lehet utánanyomogatni műszerfalon keresztül, de be lett dúsitva amennyire csak lehetett, mégsem volt jó. Power Commander kell neki.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8688) Zolee_70 válasza norbi1992 (#8682) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Hogy is van ez? Miért kell félévente nagyszerviz?
A Derbi 125-ös sportgépéről mi a véleményetek? Kezdő motort típust keresek egy 17 éves lánynak, nem túl drágán.
(a papa megfertőzte...)

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#8689) Topiccsendőr válasza Tüzi (#8666) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Inkább a karbit kellene beállítani rendesen, hogy kapjon olajat, azt ennyi. Olaj nélkül egyik sem megy végig a pályán.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8690) Flashback


Flashback
addikt

Uhhh... Ma voltunk kint Euroringen. Kicsit későn értünkt ki 14 fele. Egyórás jegyet váltottam.
Hát hú az első pár kör nagyon szokatlan volt. Folyton azt csekoltam ki hol kerül ki. Aztán mikor már úgy magamhoz képest jól éreztem a dolgokat akkor a cél utánni kanyarba történt egy baleset Egy R1, egy 750-es SRAD, meg talán egy ezres CBR volt a kavicságyban. Piros zászló, leállították a pályázást.
A boxutcában összefutottunk Persuékkal. Ők voltak olyan elszántak és jöttek, mégegyszer köszönöm nekik hogy ejöttek!!! Beszélgettünk, lecsekkolták a motoromat. Meg én is az övéiket. Hát Persu a Yamahád álomszép mégegyszer megjegyzem. Meg az-az 1000-es TL sem volt csúnya :U
Először azt mondták hogy kiesett 15 percet nem adják vissza. Aztán kisebb közefelháborodás utánn felmehettünk és lepályázhattuk az "elveszett" időt.
Ekkor léptek le Persuék. Mi pedig lepályáztuk a maradék fél óránkat.
Összeségében: Qrva jó volt bátra ajánlom mindenkinek, sőt még kötelezővé is tenném :) A végére már szo-szo belejöttem, de már a köridők nem érdekeltek a kanyarokat próbálgattam. Eddig a nagymotoros karrieremet (a jogsit nem számolva bele) kb 1100km-t vezettem le. Szerintem ahhoz képest ez már nem rosz: [link]

Szóval legközelebb aki él és mozog az jöjjön mert marha jó, és azt a 6 rongyot megéri azaz egy óra!!! Vagy 11-et fél nap! Lehet variálni hogy mondjuk ketten mentek egy géppel/belépővel.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8691) Topiccsendőr válasza Flashback (#8690) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ehh, kösz nekem is tetszik a motorom :DDD
El kell ismerni az az R1-es nagyon jól ment, csak minek egy Euroringre megy ki parádézni? Meg halálos féktávolat venni? Nem értettem a fickót... Menjen ki licenszes edzése a Hringre, ne veszélyeztesse a többi tanulni kivánó motorost... Ott parádézzon, ahol 1-59-et mennek egy hatszázassal. Mindegy. Mi fent voltunk a baleset előtt is, láttalak is akkor, legalábbis felismertem a motorodat. Nekem nagyon szarul ment, bazz elfelejtettem motorozni. A srác hova rakta fel a képeket? Tudod a fotós csóka?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8692) Topiccsendőr válasza Zolee_70 (#8688) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jól néz ki nagyon az biztos. Spanyolok biztos nem csinálnak rossz dolgokat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8693) ALI_G válasza Flashback (#8690) üzenetére


ALI_G
veterán

1100 km új motoron jó :)

hát sorry, hogy nem votlam kint, de marha messze lenne, másrészt meg szegeden vagyok péntek óta (mióta jó idő van :W ). tanulni kell, holnap ZH :O

(#8694) Flashback válasza Topiccsendőr (#8691) üzenetére


Flashback
addikt

www.fullframe.hu

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8695) Flashback válasza ALI_G (#8693) üzenetére


Flashback
addikt

1100km egy régi motoron, új sofőrrel :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8696) ALI_G


ALI_G
veterán

hányan voltak kint?

(#8697) Tüzi válasza jasszer (#8681) üzenetére

Babettával :) Nem akármilyennel. Nem ám. Automata 2gangossal :B :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8698) Tüzi válasza bajnokpityu (#8684) üzenetére

Hát...
Én 2.5-3 hónap alatt mentem 12500at a 125össel, azóta a srác belerakott még kétszer ennyit, és teljesen hangtalan a blokk, olajat nem eszik, és meg vannak vele elégedve :)

Másikkal egyetértek :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8699) Tüzi válasza Topiccsendőr (#8685) üzenetére

Nem tom. Ennyire nem merültem bele a témába, csak van itt városban egy srác, 3 éves RS-t már 5ször szedték szét, és költöttek rá eddig még egy motor árát. Na jó, ez túlzás, de van benne pénz rendesen :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8700) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#8689) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mintha injektorosak lennének,nem?

eladó Kawasaki j300 robogó

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.