Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Most melyiket vegyem? tanácsokat várnék (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) techno


techno
csendes tag

Vettem kb. 1,5 éve egy RADEON 8500 LE kártyát azzal a tudattal, hogy sokáig jó lesz. Ez számomra kb mostanáid így is volt. Most viszont a Hegemoniához de inkább a Homeworld 2-höz már édeskevés. Az előrelépés (és ami nekem megfizethető) a GeForce4 Ti4200 64 MB v. 128 MB, vagy GeForce FX 5600, vagy RADEON 9600 lenne mind olyan 35.000 HUF környékén. A Prohardver Megatesztje alapján én úgy látom, hogy játék szempontból ( én a stratégiákat kedvelem, de lehet fps is ) inkább a GeForce-ok produkálnak jobban és én nem is akarnék semmilyen scriptel babrálni az ATIkhoz. Szóval van egy Athlon XP 2200+ 500 MB DDRAMmal egy ASUS A7V alaplappal és nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik vidkártya lenne hasonlóan hosszú ideig a megfelelő.
Ha bárkinek van valami tanácsa, tapasztalata vagy infoja azt szívesen venném :)

Kösz : Szilárd

(#2) Mosqu!to válasza techno (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

500 mb ram? érdekesen csinálod...
amúgy én vote to ati 9600. de szerintem 9600pro-t vegyél, az simán elveri mindet:) ja, és ha te nem ragaszkodsz a 9600-hoz, akkor inkább 9500pro-t vegyél, mert az jobb. de ha tellik 9600pro-ra akkor azt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) beeboy válasza techno (#1) üzenetére


beeboy
addikt

de ha nem telik 9600pro-ra akkor inkább TI4200, (20-25+fa) és még spórolsz is :)

a TI4200 default 3dmark2001-ben elveri a sima 9600-ot

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#4) PWR


PWR
aktív tag

Hali,
dilemmam a következö: 35 eFt körül vennek en is vmit. vagy 5600-ast vagy 9500 nonpro 128-at (sapphire). 9500 tuningjarol mar sokat hallottam de az 5600rol nem sokat. es melyik hangosabb? nalam ez is egy szempont lenne.
szoval van-e lenyeges teljesitmenybeli es zajbeli különbseg a ket kartya között?

köszi minden epitö hozzaszolast

Üdv

(#5) Alvin_ti4200 válasza PWR (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha jól láttam, akkor bruttó 35 rugó körül lehet most kapni a Bluefishben 5600Ultrát!

(#6) PWR válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


PWR
aktív tag

a Gainward-ra gondolsz? ez milyen marka es mitöl ilyen olcso, ha ugyanitt a Chaintech 61eFt?

Üdv

(#7) Alvin_ti4200 válasza PWR (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Márkaügyileg mind1, de a Gainward nagggyon jó.:DD

(#8) Alvin_ti4200 válasza PWR (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, valóban arra gondolok. És ezek húzhatóak ám:))

(#9) Orc válasza PWR (#6) üzenetére


Orc
senior tag

Elvileg egy jó márka, szerintem az elírás, gyanusan olcsónak tűnik.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#10) Alvin_ti4200 válasza Orc (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A hivatalos árlistán nem szoktak elírni semmit:DD Bluefishben minden gyanúsan olcsó:((( De ha csak sima 5600, akkor is megéri, mert jól húz6óak a Gainward kártyák.

(#11) PWR válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


PWR
aktív tag

tenkju - kicsit tartok a feltünöen alacson araktol... meg varok kb ket hetet (akkor kapok fizut :) ) addig meg gyüjtöm az infokat. olyan kartya kene, amit nem fogok lecserelni jo ideig (a tnt1 nalam sokaig kihuzta, kb. egy eve csereltem le 9000 nonpro-ra, ez nem volt jo valasztas :(

Üdv

(#12) Atlantis válasza PWR (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem felejts el az egész FX-szériát. Megrögzött NVidiás voltam, nem fanatizmusból beszélek, de mióta megvan az Ati-m, azóta mást nem is vennék.
Nem sikerült az az FX. Egy kolléga vett egy ASUS V9560-at, de azt mondta, bár ne tette volna, többe került neki, mint akkor egy 9600Pro. Inkább vegyél 35k-ért egy használt 9600pro-t, így jársz a legjobban, ha nincs több pénz rá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) Alvin_ti4200 válasza PWR (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ha igazán jól szeretnél járni, akkor én a 9800nonpro-t tudnám ajánlani, de az 65-70 körül van bruttyóban:))

(#14) PWR válasza Atlantis (#12) üzenetére


PWR
aktív tag

haat en is szivesebben vennek ati-t (függetlenül a 9000-es kellemetlen tapasztalatoktol). hasznaltan meg inkabb nem szeretnek. 9600 nonpro nagyongaz? gyengebb mint a 9500 nonpro? annyi mindent hallani a 9600rol...

Üdv

(#15) PWR válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


PWR
aktív tag

hat ja, csak ez egy kicsit tul nagy összeg lenne most nekem ees most jaccani akarok nem gyüjtögetni :DDD

Üdv

(#16) Atlantis válasza PWR (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

HÁt, szerintem 9600Pro-n, ill. 9500Pro-n alul még használtan sem érdemes kártyát venni, pláne, ha nagyrészt játszani akarsz. Azt nem írtad, mire használnád. A nonpro-t egyikből sem venném meg.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) PWR válasza Atlantis (#16) üzenetére


PWR
aktív tag

egyelöre colin3 oszt meg ami meg teccik. sokat nem jaccom de amikor igen, nem szeretnek gondokat... pl ha lesz colin4 pc-n menjen ma' az is el rajta, stb. azt olvastam/hallottam, hogy egy sapphire nonpro 9500-öt (128MBs) fel lehet huzni gond nelkül pro teljesitmenyere (persze a pro-t valszeg meg tovabb...)

Üdv

(#18) Atlantis válasza PWR (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Fel lehet, asszem be lehet kapcsolni a plussz 8 pipeline-t is. Arra nem emlékszem, ennek 64, vagy 128 bites memóriavezérlése van? Mintha csak 64-es lenne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Atlantis válasza Atlantis (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

Hülyeségeket írok, Plussz 4 pipeline van, nem 8.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) PWR válasza Atlantis (#19) üzenetére


PWR
aktív tag

most olvastam, hogy a sapphire 9600pro-nak is csak 4 pipeline van. itt is ki lehet csikarni vhogy a +4pipeline-t?
az eleg gaz lenne, ha 64bites memo lenne, asszem az en kartyamon van annyi, az meg nem eppen jo :)
neztem a tomshardware-n benchmarkokat. a 9600pro mindenhol a 9500pro alatt van. tesztek: UT, quake3 meg a többiek. soxor a ti4200 es plane a ti4600 is lehagyja a 9600pro-t. mennyire lehet ezekben a tesztekben bizni? most ott tartok, hogy 9600pro ala semmikepp sem adom. de biztos jo ez? lehet hogy inkabb 9500pro-t kene keresnem...
fx5800rol tud vki vmit? kicsit (nagyon) huzos az ara, most lattam 66ert (non-ultra, abit). lehet ez jobban megerne?

Üdv

(#21) erdoke válasza PWR (#20) üzenetére


erdoke
titán

9600-nál nem lehet, az teljesen más mag, 0,13 mikron, stb. A 9500-ak egy részénél azért lehet, mert az ugyanaz a mag, mint a 8 pipeline-os 9700 sorozat, csak kikapcsolták benne (vagy azért, mert nem volt jó, vagy azért, mert nem kellett anyyi 9700).
9600Pro-n gyorsabb RAM-ok vannak, mint a 9500Pron, és a GPU lényegesen jobban húzható. Erősen húzva mindkettőt kb. egyformán nyomnak.
FX5800 az FX5200 mellett a leginkább kerülendő kártya, hacsak nem akarsz egy helikopterhangú, közepesen teljesítő videokártyát a gépedbe. :P

A legjobb aláírás a héten

(#22) PWR válasza erdoke (#21) üzenetére


PWR
aktív tag

thanx, ertekes info

Üdv

(#23) igi válasza Atlantis (#18) üzenetére


igi
aktív tag

Csá!

A 9500-nak 128 bites memóriavezérlője van! (Sőt, a 9700-as nyákra épült nonPro-k némi hegesztéssel 9700-ra alakíthatók :)) )

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#24) PWR válasza igi (#23) üzenetére


PWR
aktív tag

hali, a 9700 nonpro is 128bites vagy az mar 256?
thanx

Üdv

(#25) PWR válasza igi (#23) üzenetére


PWR
aktív tag

hali, a 9700 nonpro is 128bites vagy az mar 256?
thanx

Üdv

(#26) erdoke válasza PWR (#25) üzenetére


erdoke
titán

Az az első 256 bites a rangsorban. Onnan fölfelé már mindegyik az.

A legjobb aláírás a héten

(#27) PWR válasza erdoke (#26) üzenetére


PWR
aktív tag

thanx. most neztem nonpro 9700-et es baromidraga!!! normalis, hogy 80eft-ert adjak? Excalibur sajna ra kell jönnöm, hogy az igazan jo kartyak naggyon dragak :O

Üdv

(#28) PWR válasza PWR (#27) üzenetére


PWR
aktív tag

azota lattam ennyiert mar 9800nonpro-t is...

Üdv

(#29) igi


igi
aktív tag

Még egy apró megjegyzés:
Szerintem a konfigod erősen konvergál a CPU-limitáltság felé.
Lehet, hogy ezen is érdemes elgondolkodni :F

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#30) erdoke válasza PWR (#27) üzenetére


erdoke
titán

Nem normális a 80e, ahol nemrég még lehetett kapni, ott 60-65e volt max.

A legjobb aláírás a héten

(#31) PWR válasza igi (#29) üzenetére


PWR
aktív tag

ebben teljesen igazad van, csak a következökeppen gondolkodom: most, hogy tudjak jaccani :) kö egy videokari, amit kesöbb egy jobb konfigba is at tudok majd tenni. ezt az alaplap+cpu+ram-ot meg me'g szeretnem ugy egy evig :DDD hasznalni, mert ELEGEM VAN A HARDVERCSEREBEREBÖL eees ha most 100körül vennek egy jo(bb) konfigot, akkor ezt a sz@r vga-t kene abba is beletennem es tovabbra is sz@r lenne az egesz...

Üdv

(#32) igi


igi
aktív tag

A #28 hozzászólásom természetesen PWR-nek sszólt, és nem a topicindító technonak :))

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#33) PWR válasza igi (#32) üzenetére


PWR
aktív tag

nemt'om, hogy :)
:-))))))))))))))

Üdv

(#34) igi válasza PWR (#31) üzenetére


igi
aktív tag

Akkor ilyen feltételek mellett (új, kb. 35000 Ft) én vennék a BF-ben egy 9500 nonpro-t 38ért. Ebben egy kis szerencsével bekapcsolhatod a +4 pipelinet - de anélkül is nagyon szépen szerepelt a megatesztben (főleg a bekapcsolt antidetecttel :D), ráadásul dx9.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#35) LJoE


LJoE
senior tag

Kedves Techno!

Mit fogsz kezdeni a 8500LE-vel?
Ha eladáson gondolkodsz esetleg érdekelne.

Szólj, ha igen!
Köszi

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#36) Taky


Taky
senior tag

Eddig nVidia kártyáim voltak(van), de egyre jobban szemezgetek az ATI felé. Modjuk még várok néhány hónapot.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#37) techno


techno
csendes tag

Eddig is köszönet mindenkinek a hozzászólásáért. Én is azt látom, hogy nagyon drágák azok a kártyák, amik hosszú távon megfelelnének. A GeF4 Ti4200 vagy Fx 5600 ill. a hasonló RADEONok felett megugranak az árak. Valaki azt írta, szerinte nem érdemes nonPro Radeont venni, a legtöbb vélemény mégis is a RADEON mellett szólt. Így vagy megpróbálok olcsóbban 9600Pro-t szerezni, vagy várok 1 kicsit, de lehet, hogy FX 5600 Ultra mellett maradok. (A Bluefishen tényleg 37.000) :)

(#38) PWR válasza igi (#34) üzenetére


PWR
aktív tag

haat ebben az arkategoriaban tenyleg ez tünik a legfincsibbnek. hacsak nem a gainward fx5600ultra, amit most mar egy masik helyen is lattam 37eFt körül. hiaba huz a szivem jobban az ati fele...

Üdv

(#39) Taky válasza Taky (#36) üzenetére


Taky
senior tag

Főleg, hogy az AsUS is belépett az ATi világába.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#40) PWR válasza techno (#37) üzenetére


PWR
aktív tag

remelem nem gaz, hogy ''lenyultam'' a topic-ot es talan igy több info gyült össze, amit mindketten hasznalni tudunk :)

Üdv

(#41) techno


techno
csendes tag

Persze hogy nem gond, így én is többet tudtam meg, bár egy kicsit zavart. hogy olyan hamar eltértünk a kérdésemtől :) Ja, és még nem gondolkodtam azon, hogy eladom-e 8500 LE kártyát, de ha odajutok, szólok. Üdv.

(#42) igi


igi
aktív tag

[L]http://www6.tomshardware.com/graphic/20030311/index.html[/L]

Ezt bogarásszátok egy kicsit. Itt még az ULTRA sem sokkal veri a 9500-at (de veri), a 9500PRO-t meg egyáltalán nem.

Persze az lutri, hogy a 9500-öt tudod-e PRO-sítani.
Az FX-nél viszont ott van a DX9 balhé, és az, hogy kikapcsolt szűrőkkel alulró konvergál a teljesítménye egy (általában jól húzható) Ti4200-hoz. A szűrők pedig nem befolyásolják a játszhatóságot, max. növelik az élvezetet :)) ), kb. 2 egyforma képességű kártyáról van szó. Én a (kép)minőség és hackelhetőség miatt valószínűleg a 9500-at választanám, de ha az FX mellett döntötök, akkor sem foglak hülyének tartani benneteket :) )

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#43) agitator


agitator
csendes tag

Sziasztok!

Én ugyan nem értek semmilyen technikai meg hekkelési témához, csak egy szimpla felhasználó vagyok, de tutira mondom, hogy a 9600pro-val jól jár mindenki. Most kb olyan 41-42e körül van, de egy hónap és az ára lemegy 40e alá (ez itt most egy saját piaci elemzés:)). A teljesítményre szerintem nem lehet panasz, a képe szép, a játékok hasítanak ezerrel, nem zörög, nem fagy, nem csattog...szóval JÓ! Szerény véleményem szerint nem az számít, hogy 3dmark2xxx-ben egy kártya hány pontot ér el, hanem hogy ha játszani akarsz akkor a játék ne reccenjen be, ha meg filmet lesel, akkor legyen ÉLVEZHETŐ kép!

üdv: agitator

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Most melyiket vegyem? tanácsokat várnék (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.