Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Morgan vs. Spitfire (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mennyivel gyorsabb azonos órajelen a Morgan magos duron a spitfire magosnál, s milyen a sebessége a thunderbird athlonhoz képest?

I am having fun staying poor.

(#2) karib válasza Drizzt (#1) üzenetére


karib
addikt

Alapvetően elhanyagolható, ha SSE-optimalizált progikat futtatsz, akkor a Morgan jobb. Athlon a nagyobb cache miatt mindkettőt megveri, bár ahol az L2 cache kevésbé játszik, ott mindkét Duron közel van az Athlonhoz.

Department of Redundancy Department

(#3) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kösz, de egy 1,2ghzes morganon fog még idén szaggatni vmi gf4ti4200-al?

I am having fun staying poor.

(#4) Ürgülfütty válasza Drizzt (#3) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Szerintem nem.

(#5) karib válasza Drizzt (#3) üzenetére


karib
addikt

Igen, jóformán minden mai vagy új játék, ha túl nagy felbontásokba mászol.

Amúgy milyen lapba megy?

Juteszembe: a Duronok legnagyobb hátránya a 100-as FSB-jük. Persze ezen lehet segíteni :D

Department of Redundancy Department

(#6) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon shit kt133(nem a-s lapba), Mercury Kob kt133 fsx, szorzó állítás nincs, fsb max. 113, de a mostani 800-as spitfire magos duront, 890-ig sikerült húzni, de egy idő után ''meghal'' az integrált ac97 codec, ami egyébként is hibázik ide műveletek közben.

I am having fun staying poor.

(#7) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A DivX betömörítés Flaskmpeggel milyen gyorsan menne kb, ha most 800 spitfire-> Camaro( a morgan magos proci egészét asszem így hívják)1200.

I am having fun staying poor.

(#8) gyozi


gyozi
aktív tag

Ha bírná a procid, akkor hardveresen is fel lehetne nyomni 133-as frekire,csak barkácsolni kell rajta egy kicsit! Az én 950-es Duronom 1133-ig viszi stabilan 1,75 volton!

(#9) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mármint ez az alaplap? mert láttam kt133a-s változatot is, s lehet, hogy csak a northbridgesouthbridge különbözik, mintha a 133 mhz engedélyezéséhez csak be kéne forrasztani egy jumpert.

I am having fun staying poor.

(#10) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha már itt tartunk, vki tud adni vmilyen címet, hol van leírva a spitfire magos Duron megbarkácsolásáról szóló cikk?

https://www.coreinfinity.tech

(#11) MM


MM
őstag

Ha KT133-as chipset, akkor nem érdemes forrasztgatni, met azok csak kb 112 Mhz-ig stabilak, ez van. Ha nem akarsz alaplapot cserélni, csak akkor érdemes 1200-as duront beletenni, ha ezt meg tudod hajtani 110FSB körül, RAMot meg 144-en aszinkronban, akkor egész jól fog menni. De én csak akkor tenném, ha kijön max 3-4 e Ft-ból a csere. Sztem kijön :-D

(#12) MM


MM
őstag

Ja, még annyit, hogy az alkalmazésok 99%-ban szinte ugyanolyan, mint egy sima Duron, és sima TB pedig vagy 15%-20%-al gyorsabb nála. Tehát hasonló árban egy 1Ghz-es Athlonnal jobban járnál szvsz, az menne nálad 1100 körül.

(#13) gyozi


gyozi
aktív tag

http://www.anandtech.com/printarticle.html?i=1345
A procin az FSB-nek az átállítása+szorzólock feloldás!

(#14) Drizzt


Drizzt
nagyúr

És ki tudna eladó olcsó 200-as fsb-jű athlont? Mondjuk mennyibe kerül egy 1200-es, vagy 1000-es, főleg használtra lennék kiváncsi.

I am having fun staying poor.

(#15) TomLion válasza Drizzt (#14) üzenetére


TomLion
tag

Haverom akarja eladni az 1 GHz-s T Birdjét, szeintem 12k nagyon boldoggá tenné. Ja, sose tuningol, pedig mindíg próbálom rádumálni... ((

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Morgan vs. Spitfire (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.