Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Szizastok!


Azért indítottam ezt a topikot mert még így nem találtam ebben a formában meg ezt a témát.
Azért más mint egy normál HTPC,vagy halk gép építése mivel elég kevés ember ismeri illetve mer vásárolni ilyen processzort asztali gépébe.
Tehát össze szeretném gyűjteni az információkat hogy ez is egy alternatíva lehessen a halk gépépítők számára.
Amit eddig találtam:
Mobile Sempron 3000+os már van 28.000 forintért.Elvileg ez belemegy egy Socket 754-es alaplapba.Akár egy 6100-es chipkészletűbe,
A kérdésem az lenne hogy milyen a hőtermelésük ezeknek a processzoroknak,mert ez az egyik legfontosabb buktatója a gépnek.

Az elvi kialakításom a következő lenne:
-6100-es alaplap(Socket 754)
-Fsp Zen,illetve ha lehet valahol KÜLSŐ 80W-os tápot vásárolni(mivel ennek a konfignak bőven elég,csak nem tudom létezik e eggyáltalán ilyen külön).
-2.5ös 4200RPM-s Hdd
-Foxconn MATX ház.

De az első és legfontosabb az lenne :Mennyire melegedik a Mobile Sempron?

(#2) #95561216 válasza gorlin (#1) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hehe, én is épp ma nézegettem őket, szintén 754-es alaplapba 6100-al. Melegedés engem is érdekelne, és arra figyelj, hogy mobil sempronból is van 62 Wattos, nem csak 25 Wattos!

(#3) gorlin válasza #95561216 (#2) üzenetére


gorlin
őstag

Igen,néztem én is hogy nekem a 25Wattos kell.
A kérdés csak az hogy tényleg érdemes e ezt venni ,mondjuk akár egy 3000+os tálcás 939-es venice helyett(persze akkor az alaplap is 939-es lesz)
Tudom hogy teljesítményben nem egy kategória.Engem az érdekelne hogy az egész rendszer max egy darab nagyon-nagyon-nagyon leszabályzott 80-as de inkább 92 es ventillátorról
elmenjen.
Elvileg ,bár igazából egy SilverStone házban tudnám elképzelni de nem lehetetlen.(mivel ez jobban szellőzőbnek tűnik mint egy műanyag Foxconn,)
Mivel a 2.5-ös Hdd hangtalan
Vga passzív,
chipsethűtő nincs,
Táp passzív,
A processzorhűtőre mondjuk kívülről fujja a venti a levegőt.(vagy szívja ki)
de max egy venti.Nem kettő ,nem öt:)

(#4) #95561216 válasza gorlin (#3) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem hiszem, hogy egy 3000-es sempron sokkal lassabb lenne a64-es társánál. Annyival biztos nem, ami megéri a + 42 Wattot és 10-15 ropit, amivel a proci és a lap drágább. Melegedést meg kérdezd meg notebook tulajoktól, pl hp nx6125-ben mobil sempron van, nézz be abba a fórumba.

(#5) HERR Z


HERR Z
veterán

nem legedik a 25w-as sempi szinte semennyire.....egy erősebb borda passzívan elviszi
amúgy alternatíva lehet egy S754-es A64 3000+ Venice fesz csökkentése is...ez ugye alapból 2000MHz 1.4V, nos nekem 1.2V-on elszaladgált stabilan 2000-ren...és 1.4V-tal fogyaszt 56W-ot talán, míg 1.2V-tal úgy 35-40 körül lehet
mért lehetne jobb alternatíva?
+200MHz
+384Kb L2
+64bit
és 28 rugó ez is...
persze ez szigorúan szubjektív vélemény...csak érted szerintem egy sima asztali sempi is képes 1.25-1.3V-tal menni alapórajelen, és az akkor olcsóbb is még/és akkor ez is lehet 64bites/

(#6) #95561216 válasza HERR Z (#5) üzenetére


#95561216
törölt tag

A64 s754-be nem éri meg imho, a 256-384 kilo cache különbség nem sokat számít AMD-nél, pl 2800+ sempi 18-19k-ért 64bittel egész jó lehet, csak azért az 50-60 Watt mégsem 25, és ez nem csak zajban, hanem egy sokat használt htpc/letöltő gépnél már 5-8 ropi körül van egy évben.

(#7) HERR Z válasza #95561216 (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

hát akkor meg egy 2600+ -os sempi 12 rugóért...amúgy meg van különbség sebességre, de letöltő htpc-be nem jönne ki integrált vga-val...
mint mondtam fesz csökkentéssel MAJDNEM hozható a mobil procik fogyasztási szintje így felesleges arról a +20W-ról meg 5-8 ruppórol beszélni...amúgy zajt felesleges mondani mert pl egy zalman 7000-res borda már áll alapfeszen is egy A64-en és csak néha pörög fel...egy nagy 7700-as borda meg alapfeszes tuninghoz is elég full passzívan -teszteltem-

(#8) beencee válasza HERR Z (#7) üzenetére


beencee
senior tag

''egy nagy 7700-as borda meg alapfeszes tuninghoz is elég full passzívan -teszteltem-''

Ezt a teszted részleteznéd esetleg? Nagyon érdekelne :R

(#9) Dare2Live válasza beencee (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ígyvan ahogy leírta nálam is uez volt

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

elmondom az én storym lényeg, hogy hangtalan gépet akartam.

Egy venicet visszaállítottam 1.35Vre ott 2200mhzig volt stabil, raktam rá egy nagy hps hűtőt(ha lehet 120ast) összeszereltem a full passiv gépet, ill nemvolt full passiv mert a tápban dolgozott egy 120mmes venti 6v ra leszabályozva.
Így lazán orákon keresztüli full loadon se ment proci 50Cfölé, alaplap nemmért félre mert fogdostam a bordát és nemvolt 50Cfölött..... ezt a gépet használtam kb félévig csak egy baj volt:
hogy ígymeg a hdd lett a leghangosabb.
Persze próbáltam ilyen olyan progival halkítani a hddket de akkor meg a teljesítmény csökkent le nagyon....

Erre sokáig nem is találtam megoldást mert a 10000fts hdd zajcsökkentőkell rossz a tapasztalat sokaknak megsült már bennük a hddje de aztán tavaly összel összereaktam egy vizes rendszert aktív vizes hdd hűtés/zajszigeteléssel és azóta annak ellenére, hogy kertes házba lakunk minden zajforrástól messze a legnagyobb északai csönben se hallom a gépet, max 30cmről van vmi furcsa elektromos zaja. (ezt mostanába fogom kiköszöbölni bitumenlappal és onnan kész a hangtalan erőgép.)


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) gorlin


gorlin
őstag

Én most jelenleg egy A64 3200+(nem venice)os gépet használok.
Passzív táppal,2.5ös hdd-vel,passzív chipset hűtő(Asus A8NPremiium)A vga-n van egy Zalman 80DHP.
Az említett gép amit tervezek egy HTPC akar lenni.
Azért hajlok a mobil AMD felé mivel az előbb említett rendszerrel egyetlen probléma van:
Nyáron teljesen máshogyan viselkedik mint mondjuk télen.Tudom ez minden rendszernél így van .De passzív gépnél ez hatványozottabban igaz.Olyan szinten elszáll a hőfok hogy öröm nézni :(


Amit tudjon (és gondolom mindenki aki HTPC-t akar így gondolja((a nagy töbség)) )
-Éjjel nappal működjön stabilan.
-Ne legyen hangja
-Tudjon filmeket felvenni
-Tudjon filmeket konvertálni.

Namost nem tudom ehhez kell e nekem egy 3000+os venice.Vagy elég az említett 3000+-os Mobile AMD(gondolom bőven elég)

Mivel Socket 754ről van szó ezért még jelenleg nincs olyan lap amin van integrált vga kártya Video kimenettel.Azaz venni kell hozzá egy VGA kártyát.Ami nem gond,csak abból a szempontból ,hogy nem örülök neki hogy plussz egy alkatrész ''megfogja'',illetve melegíti bent a levegőt.

A kérdés az hogy megér e ennyit a Mobile AMD,és ha igen kinek milyen alaplappal megy aki ezt használta,mit érdemes választani hozzá?




(#12) #95561216 válasza gorlin (#11) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg nem mondom hol, de valamelyik topicban olvastan vga-scart átalakítóról, akkor nem kellene tv-out, és még a képe is szebb. Mobil AMD elvileg bármilyen s754 alaplappal megy, de ha megvan a kiszemelt tipus gyártó honlapján is megbizonyosodhatsz róla.

[Szerkesztve]

(#13) HERR Z válasza beencee (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

véletlenül egy szerelés után nem kötöttük be a ventit a lapba s fel se tünt...jah és a primecooler klónja volt a 7700-nak, az olcsóbb vmivel...

(#14) as_Rock válasza gorlin (#11) üzenetére


as_Rock
őstag

A noti hdd milyen fordulatos, 4200?
Nem túl lassú átlagos felhasználáshoz? (net, zenhallgatás, letölés, otthoni meló, kis játék COD2, nfsu, starcraft, warcraft, diablo2-3, stb.)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#15) dokar válasza as_Rock (#14) üzenetére


dokar
addikt

diablo3? :F

extra - SEXRay

(#16) gorlin


gorlin
őstag

van nálam egy 20Gigás 4200-as 2.5ös Hdd.De a gépembe most egy 5400-es 16Mb cashes Toshiba van.Ezzel nincs semmi bajom én nagyon meg vagyok vele elégedve.
Próbáltam HALO-t,Warcraftot3-at,Age of Empires III-at.GTR-t és tökéletesen megy.Igaz 2*1 Gigabyte Corsair memóriát használok :B hogy azért ne legyen túl nagy szükség a hdd-re játék közben.De 1 gigával is tökéletesen ment.
Ami aggaszt egy kicsit az a HDTV.Elvileg műhóldról is elérhető lesz majdan valamikor(UPC direct )és azért ahhoz elég izmos rendszer kellhet.em tudom elegendő e egy 3000+-os Amd Sempron :( :F
De a hdd miatt ne aggódjon senki.Ég és föld hangban és nyugodtan dolgozik az ember...

[Szerkesztve]

(#17) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Annyit tudok hozzátenni hogy, Pcmark 2005 eredmények alapján az én asztali athlon64 2800+-om 100 pontal kapott többet, mint a tesóm 3000+-os sempronos amilo laptopja. Mindkét proci 1800MHz-en fut, sztem elenyésző a különbség.
Melegedésről: a hűtőventije akkor kapcsol be ha kell, de mindig megy :DDD . Elég meleg levegőt fúj ki. Hőmérsékletét még nem nézettük semmilyen progival.

[Szerkesztve]

(#18) HERR Z válasza gorlin (#16) üzenetére


HERR Z
veterán

hdtv-t könnyen tudsz tesztelni, ha letöltesz sorozatot vagy mozielőzetest 1080i-as minőségben...720-asba már elég sokmindent lehet találni
amúgy elég lesz

(#19) beencee válasza HERR Z (#13) üzenetére


beencee
senior tag

Biz'isten kipróbálom én is :R

(#20) Kamyz


Kamyz
csendes tag

Sziasztok!

remélem, hogy tudtok segíteni...
nekem egy AMD mobile Sempron 3000+ processzorom van, aminek a biosban az órajele 2000 mhz, viszont jelenleg csak 800 mhz-en fut (4x200).
a szorzót ha jól látom át lehet állítani 10szeresre is, (Right Mack CPU clock utility V1.4-gyel), viszont nem érek annyira hozzá, hogy ezt csak úgy meg merjem lépni...

A kérdésem tehát a következő, hogyan tudom beállítani, hogy a lehető leggyorsabb legyen a gép, de még stabil? (pontosan milyen értékeket állítsak be?)

előre is köszi a segítséget
üdv, Kálmán

Alaplap:
CPU típusa Mobile AMD Sempron, 800 MHz (4 x 200)
Alaplap neve FUJITSU SIEMENS AMILO A1650G
Alaplapi lapkakészlet ATI Radeon Xpress 200M, AMD Hammer
Rendszermemória 384 MB (PC2700 DDR SDRAM)
BIOS típusa Phoenix (12/06/05)

Megjelenítés:
CPU tulajdonságai:
CPU típusa Mobile AMD Sempron, 800 MHz (4 x 200)
CPU alias Venice-128 S754
CPU stepping DH-E6
Utasításkészlet x86, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3
Min / Max CPU szorzó 4x / 10x
L1 kód gyorsítótár 64 KB (Parity)
L1 adat gyorsítótár 64 KB (ECC)
L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

CPU fizikai információk:
Tokozás típusa 754 Pin uOPGA
Tokozás mérete 4.00 cm x 4.00 cm
Tranzisztorok száma 68.5 millió
Gyártási technológia 11Mi, 90 nm, CMOS, Cu, SOI
Processzormag mérete 84 mm2
Magfeszültség 0.950 - 1.400 V
I/O feszültség 1.2 V + 2.5 V
Maximális teljesítmény felvétel 67.0 W

(#21) Narancs válasza Kamyz (#20) üzenetére


Narancs
őstag

Neked nem kell állítgatnod semmit, Cool&Quiet nevű cuccos leveszi a szorzót, ha nincs megizzasztva a proci, hogy ezzelis csökkentse a procifogyasztást és a hőtermelést. Ergó ha te csak netezgetel, zenét hallgatsz akkor annak elég csak 800MHz, ha elindítassz mondjuk egy filmet, vagy komolyabb CPU igényesebb alkalmazást, akkor fölnyomatja a szorzót 10-re. Ennyi.

Beauty is pain

(#22) Kamyz válasza Narancs (#21) üzenetére


Kamyz
csendes tag

igen, csak mintha nekem alapból em állna át a szorzó...
Szóval, megyitok pár progamot, elindítom őket: marad az órajel, a cpu load pedig 100%, a gé meg akadozik.

RightMark CPU clock utility-vel ha megnézem bállítható a Minimal, és Maximal FID, ha itt beállítom a max-ot valóban felpörög az órajel akár 2000 mhz-re is, csak az zavar, hogy a max VID-et (áramfelvétel, vagy mi) is be lhet állítani, de lövésem sincsen, hogy mennyi az ideális...

zeretném a gépet elöadáshoz élesben is használni, és ciki lenne, ha lefagyna a rendszer..

(#23) Narancs válasza Kamyz (#22) üzenetére


Narancs
őstag

Nrem ismerem ezt a fajta notit ami neked van, de érzésem szerint valamit elbaszhattál a biosban, tedd vissza alapbeállításokra. XP-nél az energiagazdálkodás legyen hordozható/laptopra állítva, CnQ driver meg installálva. Elvben így működnie kell, ha mégsem tenné akkor gariban mehet vissza a noti.

Beauty is pain

(#24) Kamyz válasza Narancs (#23) üzenetére


Kamyz
csendes tag

jó, akkor csak azt mondja meg valaki az AMD mobile sempron 3000+-nak 2000mhz-en mi az ideális VID értéke.

Right Mack CPU clock utility V1.4-gyel be lehet állitani a min/max FID-et (ez a szorzó), és a min/max VID-et is (ezt csak sejtem mi lehet)...

(#25) malocz


malocz
tag

a jelenlegi konfigot az új AMD foglalatú procik megjelenésével kívánom lecserémi. Hangmániás és árérzékeny vagyok, ezért a terv (a jelenlegi táp cserélése után) egy korrekt alaplap és a legkisebb megjelenő Semprom. Fogyasztása 35 Watt :) . Vidkari cseréje egy passzív Geforce7600 GS-re, amivel még az új gamékkal is játszani lehet majd. A Samsung halk vinyó, ventik eddig sem dolgoztak a gépben. Szerintem ez már elég halk lesz, illetve meglehetősen olcsó is. Az új alaplapra és a procira 2x20k-t számolok.

[Szerkesztve]

tobejedi!

(#26) wassermann válasza Kamyz (#22) üzenetére


wassermann
addikt

''...de lövésem sincsen, hogy mennyi az ideális...''

A neten vadássz feszültség-frekvencia párokra, vagy BIOS-ban próbálgasd mit visz. Nekem az A64 3000+ Venice-m pl. 1,1V-al hangtalanul elmegy a 7*266 (1862Mhz), ami kicsit már így is magasabb mint az alapórajele. Ha meg kell a ''kakaó'' a RightMark felkapcsol az alap 1,4V melletti 9-es szorzóra (ami a megemelt FSB miatt bizony 1800 helyett 2400MHz).

[Szerkesztve]

(#27) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok, én is mostanában csinálok mini passzív gépet.

Első AMD-s konfigom. Én 2800-as Sempron-t rendeltem meg, egy Asrock mATX lappal, 512 RAM-al.
Van egy 60G-s Seagate noti vinyóm, egy 2G CF kártya CF to IDE átalakítóval.
9 db heatpipe, és némi kreativitás.

Kell még egy slim CD-ROM, de egy sima slot-in-es is jó lenne.
(A slot-in-esnél egyszerű az előlapot csinálni, csak egy rést kell kiképezni...)

Jah mert a házat én csinálom, számításaim szerint 50mm magas házba bele tudom tenni a motyót, ~260mm mély, és 440mm széles.
A tető 10mm-es alu lap, aminek a közepében ''integrálva'' lenne egy néma 120as venti.
A 9db heatpipe (lehet, hogy a kilenc nem fog elférni) valahogy így: ///////// vinné a hőt a tetőre.
Még azt kell kitalálni, hogy a NB-re is felfeküdjön az a lap ami a procira is (ebből indulnak a csövek).
Akkor mindkettőről el jönne a hő a HP-okon keresztül.

A CF kártya az előlapról kihúzható, így az mobil, bár jó lenne ha arról futna az OP rendszer. Így ha éppen nem akarok valami komolyabbat dolgozni, akkor vincsi zaj is kilőve. Netezni meg nem kell a monstrumomat bekapcsolni, hangja annak se meg vizes, csak van benne egy-két mozgó, öregedhető alkatrész. (meg b@szott nehéz, nem vihetem sehova)

A táp viszont nem fog beleférni, valszeg külső tápos lessz. legalább a táp hője nem a házban van.

Mi a véleményetek? Ötlet valakinek?

(#28) gorlin válasza Bigya (#27) üzenetére


gorlin
őstag

Annak kéne utána járni hogy hol lehet külső max 180W-os tápot kapni,
Mivel az általad választott gép ennél jóval kevesebbett fogyaszt.Ha nem találsz akkor kötelező érvénnyel kell venned egy passzív tápot(ha,ahogy írtad teljesen passzív gépet akarsz)
-A másik dolog a 60-as Seagate.Én javaslom hogy cseréd le 40-es 60-as 2.5 ös hdd-re.(jóval halkabb és nem melegszik.)Amúgy már egész normális áron kapható.
-A legnagyobb bajod a 2800+-as sempronnal lesz.nagyon melegednek,ha teheted akkor hozass inkább 3000+ós sempront(feltételezem socket 754et építesz és nem socket A-t)
Mivel a 3000+-os ba már van C&Q ami nagyon sokat jelent!!!
Ha erre teszel egy Coolink U8 92-es (ami elvileg befér az általad említett házba)akkor el fogja vinni a proc.hűtő minimumon jártva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.