Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mitől fagyhat a gép???? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gyozi


gyozi
aktív tag

Hi All!

Szóval a következő a konfigom: Abit NF7, 1700+@2000mhz, Abit 9550cdt, Samsung512+Samsung256(400mhz, 8.3.3.3), Seagate 120Gb, Gembird 400W táp, Cd író, Dvd olvasó, usb wlan!

Két gondom is van:
Vettem egy Kingmax ramot az 512Samsung mellé, berakom a gépbe, kis játék után lefagy. Ha együtt van bent a Kingmax, meg a Samsung, akkor a gép lefagy egy idő után.

Átmentem haverhoz Samsung 256-os ramért. Tehát most Samsung512+256, windóz betölt és mondjuk minden 10. alkalommal a gép se szó se beszéld újraindul.

Mi lehet a gáz?

(#2) potzike válasza gyozi (#1) üzenetére


potzike
csendes tag

Memtest volt?
Jól értem, hogy mióta több ram van a gépben azóta fagyogat?

''A számítógép olyan berendezés, amely winchesterből, monitorból és billentyűzetből áll.'' by nyelvtankönyv

(#3) gyozi válasza potzike (#2) üzenetére


gyozi
aktív tag

volt Memtest, 3.2-es verzió, ha a Kingmax van a Samsung társaságában, akkor fagyi a gép, ha egy ram van, akkor nem.

Ha a két Samsung van egymás társaságában, akkor nem fagy a gép, ''csak'' spontán újraindul néha.

(#4) rdi


rdi
veterán

nem szeretik egymást, rossz a meghajtó, csak két egyforma memcsit lehet betenni, stb.
pl.

ja és ha ez rendszerhibát okoz, akkor az ujraindulást ki is kapcsolhatod, csak akkor + kékhalál lesz (?)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#5) gyozi


gyozi
aktív tag

Ja, ezen már én is kondolkodtam. Valaki szo.ott már NF7-tel ilyen ügyben, mármint hogy két különböző modul volt benne és fagyott??

(#6) rdi válasza gyozi (#5) üzenetére


rdi
veterán

több helyen is olvastam ilyesmiről, de hogy hol, már nem emléxem. Úgyhogy kereső

Fej! Tor! Potroh!

(#7) luis válasza gyozi (#5) üzenetére


luis
csendes tag

Az NF7-es lapok nem igazán szeretik a samsung ramokat!Én is szoptam vele!Bármilyet belerakok jó,de samsungal szarakodik!Fateromnak is NF7 van-detto!

(#8) _Volkovy_ válasza luis (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nálam meg a 333-as Sasmung 412-t ment NF7-ben.

(#9) luis válasza gyozi (#1) üzenetére


luis
csendes tag

Vagy neked a két samsungal ment rendesen?Akkor nem szóltam!Akkor szerintem a Kingmaxal ütik egymást!

(#10) Szőrös  válasza luis (#7) üzenetére


Szőrös 
veterán

hmm a gép amiről írok NF7 3 modul van benne ebből 2 samsung és müxik. érdekes.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#11) luis válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


luis
csendes tag

Gondolom több fajta rammal szerelik őket!

(#12) gyozi válasza luis (#11) üzenetére


gyozi
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat. Igazából ez a szép a pc-ben, hogy lehet min agyalni...

(#13) gyozi válasza Szőrös  (#10) üzenetére


gyozi
aktív tag

És milyen fajta a harmadik ram?

(#14) haxy válasza gyozi (#1) üzenetére


haxy
tag

az a hejzet hogy nem minden ram szereti a gyári idözitésektöl eltérö értékeket.
nos a kingston ramnak sokkal alacsonyab az idözitése mint a samsungé.
valoszinüleg ez okoza a hibát.
tegyél bele két egyformát. nem csak ránézésre egyformát hanem az idözitését is nézd meg.
vagy probáld meg egybe hangolni. ne a gép hanem te álitsd be.
a kingstont probáld a samsunghoz hangolni mert a samsung nem nagyon türi a piszkálást.

Ez van.

(#15) gyozi


gyozi
aktív tag

Thx

(#16) LeC


LeC
addikt

vagy add el őket és vegyél helyette 2x512 hynix d43 rampárt, most egész jó árban vannak (15k/db körül), és nagyon jol tunningolhatók.
nézz szét hardver piacon ha érdekel :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mitől fagyhat a gép???? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.