Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit vennél utoljára?

Hozzászólások

(#1) w.miki


w.miki
veterán

Képzeld el, hogy a következő héten bezárnak a boltok, a TESCO, DECATHLON... Azután nem ér semmit a pénz. Nem lesz vezetékes víz, villany, gáz. Nem lesz szemétszállítás. Nem lesz üzemanyag. Mit vennél az utolsó heteden, ha fel akarnál készülni a következő ilyen évedre?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2) mephi666 válasza w.miki (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha 1évig túl akarnánk élni? (csak a saját háztartásunkra, 2személyre gondolva) 1000x1.5liter ásványvíz (főleg bubimentes és enyhe), 200 babkonzerv, 200 kukorica, 1000 vagdalthús+májkrém, stb vegyesen... vennék párszáz kg háztartási kekszet meg valami sós száraz valamit, amivel helyettesíteni tudnám a kenyeret... párszáz zöldségkonzerv, lekvár is kellene még a változatosság kedvéért... meg persze konzervnyitót is vennék :) szerintem ennyivel éhezés nélkül kibírnánk 1 évet... (igaz, nem lenne változatos az étrend)

ui: szerintem a konzervek mennyiségét elszámoltam... több évre is elég lehetne ennyi :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) w.miki


w.miki
veterán

ne felejtsd el, hogy nincs áram, fűtés, szemétszállítás, vezetékes víz, wc papír
nem biztos, hogy megéri otthon maradni a sötétben, koszban, fagyban...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4) Zewa


Zewa
senior tag

Építetnék egy szél erőmüvet minden sallangjával, és már is van áram..
Jöhet még napkollektor meg napelemek Esetleg ha adja a hely akkor geotermikus hőszivattyú.
Ürülékből gázt fejlesztenék. Illetve ami van pl fa, szén azzal fűtenék.
Ha van áram és Kút akkor van hidroform rendszer is. Vezetékes víz megoldva. Most mrá csak egy jó nagy pöce kell. :DDD
Oszt' csókolom. Kaját meg én is felhalmoznám. no meg újságokat, könyveket szorakozási eszközöket, üzemanyagot stb.... :U

ps.: Tuti kelle za topic nekünk? :F

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#5) rt06 válasza w.miki (#3) üzenetére


rt06
veterán

1 baltat
2 asot
nehany kest
1 fenkovet
vizallo biztonsagi gyufat (vagy szimplan csak biztonsagi gyufat, aztan vizallova teszem)
nemi kotelet
nehany cinkvodrot

meg egy talca sort a vilagvege bulihoz

tovabba nehany tucat baromfit/nyulat, esetleg par sertest, par zsak krumplit/rizst/gabonat/lisztet

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#6) föccer válasza mephi666 (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Sört, sós földimogyorót és mindenképpen egy nagy törölközőt. Mert az aranyszabály, hogy törölköző mindig legyen nálad :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) rt06 válasza föccer (#6) üzenetére


rt06
veterán

boltok bezarasarol volt szo, nem urbekotosztrada epiteserol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#8) b.bone


b.bone
senior tag

Elsősorban AK (kat) próbálnék keríteni minél több lőszerrel.
Onnantól el lehet venni másoktól azt ami hiányzik :U
Ha marad másra is idő akkor minél több konzervet és egy kút fúró felszerelést:P

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) föccer válasza rt06 (#7) üzenetére


föccer
nagyúr

Jajaja, a franc. Azt hittem, hogy már megint világvége hangulat van. Pedig már hítam asszonyt, hogy csomagoljon, mert költözünk Kaposvárra... ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) rt06 válasza föccer (#9) üzenetére


rt06
veterán

no de komolyra forditva is leirhatnad, hogy mit vennel

en pl a fenti felsorolasbol kifelejtettem a vetomagot (zoldseg), illetve egy vonatjegyet, mert a bukkben a hegyek kozt megiscsak bekesebben telne a vilagvege (foleg, hogy ott van tiszta karsztviz, itt meg ihatnam ezt a mocskos tiszat, meg mindenfele gyogyvizeket)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) Tothgera30 válasza rt06 (#10) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...ha áram nincs a vont se visz, jegyet se vehetsz, az elültetett vetőmagot meg csak az eső öntözheti maximum, szivattyúval szintén nehéz megoldani... Ha már játszunk, játszunk keményen ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12) fokukac válasza w.miki (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

mit vennék? Levegőt.

Jó kis topic... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) róbert gida válasza Tothgera30 (#11) üzenetére


róbert gida
tag

Tudtommal a dízelmozdonyokhoz nem kell villany :F Hordhat vizet locsolókannával is de van kézi dugattyús szivattyú is a világon,igaz kicsi vízszállítási kapacitással de volna rá idő. :D

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#14) föccer válasza Tothgera30 (#11) üzenetére


föccer
nagyúr

Az Archimedesi csavart elfogadod szivattyúnak? Azt simán lehet kézzel hajtani :K

cyla: Mit vennék utoljára? Komolyan? Napelemet. Sokat. Vagy szélkereket. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) Tothgera30 válasza róbert gida (#13) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gázolajat elég nehéz lenne beszerezni, mivel már minden élelemes milliárdos felvásárolná az összeset, így biztosan nem jutna el diesel mozdonnyal.

#14 föccer: Legyen, tekerheted!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16) pro70


pro70
tag

1 év? Pfff...:N Nagyon megbízható stihlből vennék 3mat, 3 brutális aggregátort hogy a fiam tudjon dvdzni :DDD ....és mivel egyik benzinnel másik gázolajjal műxik 1000-1000 litert mindkettőből! Nem csinálnék mást csak akácfával bizniszelnék...most is az legkomolyabb árucikk és ha úgy lenne ahogy írtad, vágnám a fát mint a kisangyal ti meg gyilkolnátok egymást érte ;] Víz nem érint mivel kutat fúrok és ameddig a földben van, addig nekem is lesz :DDD

(#17) macikos válasza w.miki (#1) üzenetére


macikos
addikt

"DECATHLON"

:C Júújjj! Apjuk! Bezárt a dekátlon, most mi lesz :D

Egyébként majd pont itt fogjuk elárulni, hogy mit kell ilyenkor venni, hogy nekünk majd ne maradjon... :D

Tehát amit venni kell:

-Hello Kitty-s cuccok
-SP-s poszter, -CD, -DVD
-DVD visszatekerő
-Hubba-bubba rágó

ilyenek :D

Zewa: "Ürülékből gázt fejlesztenék" :C az csak úgy megy :D

[ Szerkesztve ]

(#18) rt06 válasza Tothgera30 (#11) üzenetére


rt06
veterán

az elso post alapjan meg van egy hetem a hazautazasra (de ha nincs, akkor is 4-5 nap alatt hazatekerek)

a vetomagnak meg tobbnyire eleg az, amit az esotol kap, de amennyiben nem lenne, a #5-ben irt cinkvodor es a kotel segitsegevel huzok a kutbol vizet (otthon - ahol felnottem van - kut)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20) Tothgera30 válasza rt06 (#18) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég lett volna egy hsz.-ben is, de így érthető. A bringát viszont kihagytad, hazatekerni jól jöhet, illetve pár cucc hozzá, ha esetleg defektet kapnál, vagy lenne egy felnitörésed.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21) Tomics válasza w.miki (#1) üzenetére


Tomics
addikt

Hát, ha bezárna a TESCO és a DECATLHOL akkor mennék az AUCHAN-ba. :)

Ilyen egy idióta topikot létrehozni, istenem... :U

PH! addikt since 2004

(#22) sekli válasza Tothgera30 (#20) üzenetére


sekli
addikt

Ha itt lenne a világvége, nagyon nem érdekelne, ha defektes gumival kellene tekernem... :DDD

(#23) Tothgera30 válasza sekli (#22) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor mindegy ha tolod :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24) dízelracer válasza w.miki (#1) üzenetére


dízelracer
senior tag

Vennék hitelre egy BMW S1000RR-t azzal az első nap úgy is meghalnék és le is van tudva a dolog. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit vennél utoljára?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.