Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Photon


Photon
csendes tag

Sziasztok!
Hatalmas problémámmal fordulok hozzátok! (Legalábbis számomra az,emrt nem tudom hogyan döntsek.)
Az alaplapomról lenne a fő, de vannak más dolgok is...
1. Van (volt) egy ati (sapphire) 9800SE (128mb) videókártyám, amibe nem volt jó a 8 pipeline, csak 4.(tehát nem tudtam proként használni, vagy még simaként sme nem tudom, a lényeg hogy mark-ban szétpixelesedett, ha bekapcsoltam minda 8-at).Driverem mostmár az omega hozzá 2.5.36b verziójú. Na vettem helyette egy olyat amin működik mind a 8 soft modban nem pixelesedik, ha ezt húzom gondolom prora is feltudom(rem.: a memóriák bírni fogják). Ez eddig rendben is lenne. Ez a kártya 40000 Ft volt.

2. Most van egy Asus p4c800 e-deluxe alaplapom, ezt mindenáron leakarják velem cseréltetni egy abit ic7-g-re. Úgy hogy senki sem fizet senkinek semmmit:). Na most azt tudjuk, hogy az asus drágább ebben a tekintetben, de az egyémre fél év gar van, az abitra viszont egy év! Ennyi a különbség.

3. Most van egy Intel P4 2.8 GHZ-s (800 fsb-s, nortwood) procim. Na erre nincs gar. és ezt akarom lecserélni egy egy éves garral rendelkező ugyanilyen P4-re csak az 3.2GHZ-es.

4. A memóriáim most 2 db 512 kb-os ddr kingstom hyperix 433 mhz-s (kit of 2 ddr). Ezt akarják velem lecseréltetni 2 db 512 ddr 400-as hynix ramra(azt hiszem, nem tom pontosan hogy kell írni). Itt szintén fél év gar van az enyémre, az újra pedig természetesen 1 év.

Kérdéseim (a számozásokhoz kapcsolódóan):
1. Megérte e a kártya, és tényleg feltudom e húzni úgyhogy proként használjam??? Illetve hogy tudom megnézni pontosan, hogy tényleg proként tudjam használni.
2. A két alaplap közül melyik a jobb? Volt vmi problémája memóriszorzásnál az asusnak, ez igaz -e, és ha igen az nagy hátránynak számít e az abittal szemben??? Ha mégis lecserélném, kérjek e rá pénzt, mert hogy az én alaplapom értékesebb?!
3. Mennyit fizessek rá maximálisan a procimra? Meddig tudom húzni az újat, levegővel (zalmann full réz) (körülbelül)? Mármint mennyivel vagyok előrébb?
4. A srácnak a ram 500 mhz-n megy (passzív hűtéssel). Lehetséges e ez, mert úgy tudom, hogy ez a ram nem tunning?! Jobb e az én ramom, feltudom e húzni 500mhz-ig??? (természetesen az új procival gondoltam) Tarstam e meg a ramom, jobb e az mint az övé???

Na most úgy ennyi... (ha még vmi eszembe jut írok:))

Előre is köszönöm a válaszokat, aludni is alig tudok mostanában :P, remélem ezután többet fogok...

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

uhh. ne haragudj. de bárcsak nekem is ilyenek lennének a ''hatalmas probléma'''k

és hogy érdemben is hozzászóljak. a lapot nem cserélném. azért az elég fullos kis ketyere.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) Photon válasza b.bone (#2) üzenetére


Photon
csendes tag

Jaja tudom, hogy nem oylan angy probléma, de azért a franc se akarja, hogy fizessen rossazbért, még ha az csak a jók közül a rosszabbik...

(#4) Sn00k


Sn00k
veterán

Ilnyen gépet minek akarsz lecserélni???
Ez ATOM fullos az en p1-emhez képest :DDD

3njoy the Lif3

(#5) Kalwa válasza Photon (#1) üzenetére


Kalwa
tag

nah akkor lássuk :D

1. ezt akkor kellett volna megnézni, amikor veszed a kártyát! :) bár még akkor is kétoldalú a dolog. A 9800SE karikra raknak 2.8ns és 3.6ns ramokat is gyártótól függően... Ha 2.8ns ramok vannak a karidon és müxik a +4 pipe, akkor máris van egy teljesértékű 9800pro karid, persze egy kis moddolás :) Ha 3.6ns ramok vannak rajta, akkor sajna buktad a dolgot, mert abból 9800pró-t soha nem fogsz kapni :)

2. szerintem hülye vagy, ha egy p4c800-as alaplapot elcserélsz! az egyik legjobb cucc szvsz egy asus-t soha nem cserélnék abitra! :D szerintem nyugodtan tartsd meg, mert ennél jobb lapot még egy darabig nem kapsz :)

3. A 3.2-es procire mennyit fizess rá... hát jó kérdés :) én 2.8C procit tudok 28-ért míg 3.2C-t 42-ért... persze boltban ez máshogy megy :))

4. a 2db 512 kingston hyperx ramokat is értelmetlenség lecserélni, bár a hynix is egy nagyon jó márka!

(#6) Sn00k válasza Kalwa (#5) üzenetére


Sn00k
veterán

Látom Kalwa neked is egy kisebb erőműved van :)))
Paksról kapod a cuccost? :P

3njoy the Lif3

(#7) zsoltee10 válasza Photon (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kalwa már elmondta a lényeget.

2. Asus lapot Abitra soha nem cserélnék el. Talán akkor ha ráfizetne 5 ropit. akkor esetleg.

3. procira rá kell fizetned sztem min. 15e-t. nem igazán éri meg.

4. jobban jársz ha eladod a Kingston-t, mert sokkal drágább mint a hynix, és megveszed a hynixet kp-re.

(#8) Photon válasza Kalwa (#5) üzenetére


Photon
csendes tag

Jaja én is nagyon húztam a szám amikor az alaplapot leakarták velem cseréltetni...
1. Azt hol tudom megnézni, hogy milyen ramok vannak rajta??? Ezen vmi infineon ddr sgram van. Alatt van vmi hosszú szűm és utánna ez: 3.3... Nem tudom hogy erről van e szó...
2. Hát ja, de néha fagy a gépem meg úgy magűtól újraindul... Meg olyanokat csinál, hogy kilépek counter-strike-ból, és először mondjuk az tálca fele jön be a másik fele fekete, meg a hang elkezdett mintha megfagyna,de aztán helyre állt. Meg ha az asztalon jobb ,klikket nyomta, ilyan árnyképesen jött be a dolog. Erre mondták ott, hogy szar az alaplap.
3. Jó hogy ezt te olcsón tudod, én is 'így' vettem anno a procit:), azért gar. nélküli. Mondjuk az övére ráfizethetek vagy 15-öt. Bár franc se tudja, mert az enyém azért csak gar nélküli, az övé viszont egy év garos...
4. Hát a ram sztem elég jó ennél csak a 466-os meg az 500-as jobb, de kiszámoltam és a 3.2 asszem vmi 3466-on fog menni ezzel a rammal alapból, szal ha egy kis húzást úgyis bír a ram, akkor még a proci is fentebb fog menni...

Úgy gondolom most, hogy a ramot meg az alaplapot megtartom, de tényleg nem tudom, hogy azok a hibák az alaplap miatt vannak e, vagy csak egyébként lehet a windows miatt. Lehet lekéne szedni az új biost, amit vagy két hete raktam rá:P
Köszönök mindent remélem választ fogok még erre is kapni és sikerül eldöntenem végre...

(#9) Photon válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


Photon
csendes tag

Jaja vmi ilyesmi lesz.
Az alapot enm hinném, hogy cserélem max a proci, meg a kártyát modnjuk már megvettem, az enyémet kell még eladnom.
:P
thx mindent...

(#10) űáélkM válasza Photon (#1) üzenetére


űáélkM
tag

1. NagyonMmgérte lecserélni, de a RAMOK valószínűleg nem fogják bírni a 9800 Pro órajeleit, vsak egy kicsit alacsonyabbat.

2. Az Asus lapot ne cseréld le, főleg ha majd húzni akarod a procit, ha bejön az új Intel széria, úgyis váltani kell majd. Addig kb. 90 %, hogy nem fog tönkre menni. Az ASUS lapok minőségiek.

3. Cseréld le, ha van rá pénzed, mert a 3 cGhz feletti példányok jobban húzhatóak, 3.5 Ghz felett biztos fog menni.

4. A RAM-ot ne cseréld le, ha működik a Dual Channel. Jobbak a tieid, valószínűleg fesz.-emeléssel vinni fogják az 500 Mhz-et. Csak azt nem értem, hogy a Kingston RAM-okra élettartam gari szokott lenn.

(#11) Kalwa válasza Photon (#8) üzenetére


Kalwa
tag

a kingston ramokat dualban hajtod? mert, ha igen akkor valószínű a ramok lesznek a hunyók, mert a HyperX ramoknál stabilitási gondok vannak dual ram channel használatakor :( próbáld meg nem dualban és, ha akkor megy, akkor cseréld le hynixre őket zsoltee10-nek igaza van olcsóbb, marad is pénzed és teljesítményben is azonos szinten van a kingstonnal!
A prociért meg nem érdemes annyit kiadni szvsz inkább egy 3.0C procit vegyél azt már kapsz 32-34-ért is!
Ha 3.3 van a ramokon, akkor az azt jelenti, hogy 3.3ns-ek a ramok, tehát annyira nem rossz, de abból nem nagyon lesz Pro kártyád sajnos :(

Nem paksról kapom :DD ez egy pár hónapos fejlesztés végterméke, ami még nincs végérvényesen lezárva!!! :)):U

(#12) Photon válasza űáélkM (#10) üzenetére


Photon
csendes tag

4. Ja az lehet:) thx...

(#13) Photon válasza Kalwa (#11) üzenetére


Photon
csendes tag

Nem tudom, gondolom biosban kell megnégnézni. Megnézem, ha megtalálom akkor írok, ha nem akkor kérdezek:)
Elég a 3.0-ás akkor emgbeszélem arra. Szerinted arra mennyit fizessek rá maximum??? (de abból is csak az új széríát vegyem, na és azt hogy tudom megnézni???)Ne feledd az enyémen nincsen gar, az övé zsír egy év garral.
Mind1 ha nem lesz pro, de azért jobb lesz így is pixel nélkül, mint a monstani...:P

(#14) Kalwa válasza Photon (#13) üzenetére


Kalwa
tag

biosban max beállíthatod :))
leszeded a gép oldalát és 4 mem foglalatot látsz elvileg asuson két kék és két fekete :) akkor van dualban, ha a két mem a két azonos színű foglalatban van!
én egy 3.0-ra olyan 5 max 6 ezret fizetnék rá, annál többet nekem nem érne meg!

(#15) Photon válasza Kalwa (#14) üzenetére


Photon
csendes tag

A gart is feigyelembe véve?!?!?!?!!?
Mindakettő a kékben van...
Most emg lekezdett akadozni a gép...Na a faszom kivan mostmár... Az egér ahogy tologatom, meg a kurzor... Na egy rr, de hogy ezt miért csinálja...

(#16) Dilikutya válasza Photon (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

1. a kártya nem érte meg mer használtan 35k-tól már 9700pro-t kapsz :D amugy a kari teljesitménye vhol a 9600XT környékén lehet asszem. ha tudsz belőle 9800pro-t csinálni az persze más tészta, nade nem olyan egyszerű az és mint ahogy mondták, függ a ramoktól is.
2. azt az alaplapot nem csoda hogy el akarják cseréltetni veled, jól járna a gyerek. nem rossz az IC7, de nem is olyan jó. az ASUS meg minőségre is jobb. tehát én nem cserélném el.
3. a procit sincs túl sok értelme elcserélni, azt a 2.8-at fel is lehet sztem húzni 3.2-re, és tovább húzni meg azt se lehet mint a 2.8-at, szal nem érdemes cserélni. amugymeg mire nem elég a 2.8c :) mer arra a 3.2 se lesz elég, ilyen szinten +400MHz nemsok.
4. egyértelűen hülyeség. kingston hyperx 433-sztem simán megy 500-on mivel az tuning ram asszem. a hynix nem. ja és a hynix-ről annyit hogy a boltokban azt adják brand néven, mint márkás ram. vagy a samsungot, mikor melyik van. de az nem hynix ram, csak a modul hynix rajta, a ram az noname :) mig a kingston az kingston

tehát összességében mind a 4 kérdésre negativ a válaszom :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) Kalwa


Kalwa
tag

[L]http://www.aqua.hu/index.php?m=3&cs=14&PHPSESSID=a19bf4491746667549a99efb3d1c50e6[/L]

tessék ott találsz rendes hynix ramokat, de Kingmax-al is jól jársz! nekem is olyan van és nagyon megvagyok vele elégedve :) itt egy link róla

[L]http://www.kingmax.com/product/pro_superMPXB62D-383.htm[/L]

(#18) Photon válasza Dilikutya (#16) üzenetére


Photon
csendes tag

A kártyát már megvettem, de azért előbbre vagyok vele, mert ezen működik a 8pipeline, tehát nem lesz belőle lehet pro, de sima 9800 lesz... Azért az jobb mint simán az se.
Ja az alaplapnál úgy döntöttem szerintem, hogy marad, csak azt nem tudom hogy a biosba, miért csak 400-ig írja a szorzást, az csak addig bírja, vagy vagy tudja. VAgy csak nem írja ki de a ram 433 mhz-n fut alapból.
Hát a 2.8-ról 3.2-re meg annyival vagyok előrébb, hogy azt emg feltudom húzni 3.6 környékére, és tudom hogy ott se sok a 400 mhz,de akkor már 800... Mindegy kihasználni úgyse fogom szerintem, csak nem akarom hogy egy jó üzletet elszalasszak. Meg azért a 3.2 értékállób is lehet,mert az enyém még az első szériából van, azt állítólag nem lehet úgy húzni...
A ram marad:)
thx...

(#19) Photon válasza Kalwa (#17) üzenetére


Photon
csendes tag

Szerintem a ramom maradni fog:)
Azt nem tudom hogy miért csinálja amiket írtam, ezt a árnyékolást meg stb... Megkéne nézetni a biost egy olyannal aki ért hozzá, vagy faszom se tudja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.