Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mit jelent ''ghostolás''?hogy kell? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Állítólag ghostolással elkerülhető rendszerprobléma esetén a teljes újratelepítés.Mi is ez valójában,hogyan,és mivel kell csinálni?Kösz a segítséget előre is!

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#2) sh4d0w válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez egy image szoftver. A kész, frissen telepített (driverekkel ellátott) rendszeredet érdemes leszedni egy image-be, ha esetleg teljesen összeomlik, akkor az image-ből visszahúzod és kész, sokkal rövidebb idő alatt visszaáll a rendszer, mintha telepítenéd. Ha gyakran változik a hardver, akkor nem érdemes csinálni.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Flashy válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


Flashy
veterán

készít a vincseszter tartalmáról egy másolatot byteról bytera egy darab fileba, amit igény esetén vissza is tud írni és egy az egyben visszaáll ezzel a rendszered a korábbi állapotra. a progik tudnak tömöríteni is, ekkor kevesebb helyet fog foglalni a file mint maga a vincseszter vagy partíció. erre való progik pl: symantec/norton ghost, powerquest imagecenter (kb ez a neve asszem)

(#4) Zoli bácsi válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A szoftver pontos neve Norton Ghost, és a symantec csinálja. Windowsra telepíthető, de a rendszer leleke egy 1MB-os fájl (ghost.exe) ez dos alatt működik. Én készítettem egy boot-olható cd-t win98 indítólemezről, és a cd-re felírtam a ghost.exe fájlt is. Ha elindítod a progit, az már látja az ntfs fájlrendszert is. Nagyon jó dolog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mit jelent ''ghostolás''?hogy kell? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.