Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fasyrt


fasyrt
őstag

Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy mit csinálnak a sima üveggel, hogy egérpad lesz tőle. Mi annak a felületkezelési eljárásnak a neve?

(#2) vottokar válasza fasyrt (#1) üzenetére


vottokar
senior tag

Homokszórják és savazzák szerintem. Vagy csak savazzák.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3) DigitXT válasza fasyrt (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Azonnali kérdések órája?:))

(#4) supercow


supercow
őstag

szerintem homokfúvás, kb. mint amivel a rendszámot marják a szélvédőbe az autón.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) mdk01


mdk01
addikt

Szerintem ha csak homokszórással csinálnák, akkor olyan lenne a felülete mint a ''tejüvegnek''.
Nem hinném hogy olyan durva felületen siklana az egér.
Lehet hogy nem ua. az eljárás de tuti hogy hogy ha sima homokszórás lenne nem sokan vennék meg mert inkább megcsináltatnák.

[Szerkesztve]

(#6) fasyrt


fasyrt
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, én is eme 2 variáció között gondolkodtam. :)
Megpróbálom beadni az üvegesnek a savazást, legfeljebb hülyén néz rám. :D
Végülis ez alapján is gondolom, hogy savazzák: Bővebben: link
''Az egérpad felülete savmaratott, talpazata pedig gumis, így nem karcol, illetve tökéletesen tapad.''

(#7) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja én próbálkoztam ilyennel, leírom a tapasztalataimat. Előre mondom, hogy kudarc volt.

Tapsztalatok:

Savmaratás: Viszonylag halk érzés, de lassú egérmozgásál megzavarodik az optika, ugrál az egérmutató.

Homokfuvatás: Hangos nagyon, pontos célzás, de a hang az nagyon bajos.

Savamaratás felül, alul homokfuvatás kombinávió is volt, hátha valami visszatükrözési probléma van. De sajnos így is ugrált az egerem a savmaratott felületen.

Próbáltam Logitech, Sharkoon, Samsung optikai egerekkel. Mindegyiknél hasonló volt a probléma.

(#8) WillChi válasza fasyrt (#6) üzenetére


WillChi
senior tag

Azért vigyázz, azok az egérpadok nem sima üvegből, hanem edzettből lehetnek. 5 mm-estől ne használj szvsz vékonyabbat, mert nem elég erős.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#9) Sianis válasza WillChi (#8) üzenetére


Sianis
addikt

Ez nem probléma amúgy. A sima üveg 5mm-től elég kemény volt ahhoz, hogy fájdalmat okozzon a fejemnek, és ne törjön. Leesés ellen nem hiszem, hogy véd, bár az edzés nem túl nagy felár, általában ha nincs raktáron, akkor 2 hét az átfutási idő. Viszont ajánlom az előző hozzászólásomat.

(#10) e-biza


e-biza
őstag

Mit csinálnak az üveggel, hogy fasza egérpad lesz belőle?
:F

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#11) L3zl13 válasza e-biza (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi a gondod ezzel?

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Sianis


Sianis
addikt

Az enyém így nézett ki, és mégsem működött. Nem tudom más, hogy csinálja, pedig látható különbség nincs!

Bővebben: link
Bővebben: link

(#13) e-biza válasza L3zl13 (#11) üzenetére


e-biza
őstag

a fasza szó. szerintem van pár szinoníma a fasza szóra.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) WillChi válasza Sianis (#9) üzenetére


WillChi
senior tag

Időközben látom, csak azért nem láttam a HSZ-omig, mert a #7 és #8 között alig van pár sec.

Az 5mm-es üveget az miatt írtam, mert az valóban így is elég erős (én szekrénypolcoknak is használom mindenféle edzés nélkül is). :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#15) L3zl13 válasza Sianis (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Felső link hibás...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Sianis válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Sianis
addikt

Van ebben a mappában egy pár fénykép róla, nézegesd meg őket. Így nézett ki, szokványos használatnál oké volt, de lassú mozgásnál meghasalt...

(#17) L3zl13 válasza e-biza (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint ahogy sok minden másra is van szinoníma. :U
Nem sértő, nem túl vulgáris. Szerintem semmi gond nincs vele.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) L3zl13 válasza Sianis (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudom, megtaláltam őket, csak jeleztem, hogy hibás a link.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Sianis válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Sianis
addikt

Jól nézett ki nem? Nagyon profi volt, csak hát nem működött, nem tudom, hogy a magyar oldalon leírt savmaratás milyen...nem tudtak az üvegtechnológiai cégnél jobb eljárást mondani.

(#20) WillChi válasza Sianis (#19) üzenetére


WillChi
senior tag

Egy valamit nem írtál le eddig (azt hiszem), hogy egy az egész mennyibe került. Én még azt kérdezném meg, hogy a görgős egér mennyire komálja a cuccot. Gondolom, hogy akármekkora méretben lehet ilyet gyártani.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#21) Sianis válasza WillChi (#20) üzenetére


Sianis
addikt

25x25-s méretben Savmaratás, sarkok lekerekítése, szélek lecsiszolás = 1500 FT

(#22) WillChi válasza Sianis (#21) üzenetére


WillChi
senior tag

Ez szerintem emberi ár. A görgős egérről nem tudsz mondani valamit? Megcsúszik a felületen?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#23) Ja no válasza Sianis (#21) üzenetére


Ja no
aktív tag

Nem lehet, hogy ráflesselnek valami leheletvékony réteget még pluszban a gyárira és azért műxik rendesen? (mint a szemüvegeknél meg az objektíveknél, csak nem olyan brutál vastagon)

Esetleg egy ilyen savmaratást lehet-e szinezni, hasonlóan az alu eloxhoz?
(megkérdezhetem, hogy meylik üvegtech. cégnél voltál? Én is szeretnék csináltatni néhány speckósabb dolgot...)

[Szerkesztve]

(#24) Sianis válasza WillChi (#22) üzenetére


Sianis
addikt

A savmaratottan nem hiszem, hogy gördülne, jomokfúvottan bizotsan!

(#25) Sianis válasza Ja no (#23) üzenetére


Sianis
addikt

Nyíregyházán van egy ilyen cég. Nem tudom, hogy fújnak-e rá valami réteget....tényleg nem...

(#26) jagada


jagada
őstag

kár, hogy moddolták a címet, az eredeti nekem jobban teccet...:(

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#27) L3zl13 válasza jagada (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nevetséges szerintem ez a prűdség. A ''fasza'' egyátalán nem durva kifejezés... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#28) Sianis válasza L3zl13 (#27) üzenetére


Sianis
addikt

Foglalkozzunk kérem a topic tartalmávan, és ne a címével!

(#29) Jim Tonic válasza L3zl13 (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, kétségkívül szakmai, gyerekek által is olvasható kifejezés. Na mind1.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A savamaratás alapvetően jobb megoldás, mint a homokfúvás, csak nem mind1, mit viszel fel a felületre.
Ajánlats amúgy szinezett üveget használni, pl. valami koromfeketét.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) L3zl13 válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tényleg bocs az OFF-ért, de
1. Ez nem a matiné. Ellenben lefogadom, hogy az óvodások durvábban beszélnek.
Továbbra is fenntartom, hogy a ''fasza'' nem durva kifejezés.
2. Nem szakmai kifejezés elismerem, ellenben a ''jó'' az? Szvsz nem.
3. Nem tudom miért baj, ha valaki felváltva több szót is használ ugyanarra. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#32) Ja no válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


Ja no
aktív tag

''csak nem mind1, mit viszel fel a felületre.''
mármint hogyan? Kicsit bővebben?
Te próbáltál már erősen színezett üveggel ilyet? Érdekelne hogyan működött az egérrel. Meg jobban is néz ki...

(#33) Ja no válasza L3zl13 (#31) üzenetére


Ja no
aktív tag

3. Szerintem csak az a probléma, hogy sokak ettől gondolják magukat bennfentesnek, hogy ehhez hasonló kifejezésekkel vagdalkoznak, mert a szókincsük konvergál zérushoz. (De ezt most ne vedd magadra, csak ált. jegyeztem meg, mert engem is zavar, mégha kissebbségben is vagyok ezzel) :)

(#34) Solad


Solad
őstag

Altalaban savval maratjak ezeket a padokat.
En hasznaltam homokfuvott uveget is, megpedig ugy, hyog homokfuvas utan hangyafaszanyit meg kell polirozni a felszinet igy sokkal konyebbne siklik rajta az eger es nem lesz ilyen karistolo hangja. meg en egy kicsit bedorzsoltem a padot szilikonolajjal es igy mar alig volt hangja, szepen csuszott rajta az eger.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#35) L3zl13 válasza Ja no (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ez esetben nem annyira bennfentességről van szó, hanem inkább kötetlenségről, ami egyébként jellemző erre a fórumra.
Vagy ha mégis bennfentesség, akkor gondolom a játékos szubkultúráról van szó, és ez esetben pedig indokolt a szóhasználat, hiszen többlet jelentést hordoz a mostani, semmitmondó ''jó''-val szemben.
Nevezetesen, hogy játékra alkalmasság szempontjából érdeklődik a topicnyitó.

PS: Magam részéről befelyeztem az OFF-ot.

Aki hülye, haljon meg!

(#36) Hequila


Hequila
őstag

Már régebben sem értettem, de most sem nagyon: miért nem jó a 180 forintos szövet tetejű egérpad? Az optikai rágcsáló nem hibázik rajta, jól csúszik, nem is hangos.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#37) lapa


lapa
veterán

és ergonómikus az 5+ mm vastag üveg? biztos belehalnék ilyennel kéne nyomulnom. nagyon megszoktam az egészen lapos (''microsoft natural keyboard'') típusú egérpadom. gondolom lehet vmit alakítnai, de ahhoz szvsz durván le kell szedni belőle, hogy rendes íve legyen a kéznek... ez persze személyes vélemény.

(#38) Solad válasza Hequila (#36) üzenetére


Solad
őstag

Azert mert akkora mint a fel tenyerem, es NEM csuszik jol rajta az eger

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39) fasyrt


fasyrt
őstag

Na vesszetek össze a faszán-nem faszán. :D
Olyan mindegy, nem? Bánomisén, éjjel már csak ez jutott eszembe, fáradt voltam, de tényleg mind1, hagyjuk a p.cs.b. . ;)

Topik eredeti témájánál maradva:
ma voltam üvegesnél. én egész asztalra üveglapot tervezek, tehát nem igen zavar az 5 mm. :) ebbe lenne marva az egérpad, de Sianis kolléga nagyon elbizonytalanított. Mi lenne, ha a sima üveg alá tennék milliméterpapírt? Az üvegen tuti jól csúszna, ha nem zsíros, alá kéne valami papír, csak az egér mit szeret (optikai ofkórz)? Milliméterpapír - négyzetrácsos papír - félfamentes papír - sima papír?

Holnap hív vissza az üveges, addig igencsak el kéne döntenem...:U

(#40) fasyrt


fasyrt
őstag

Na help, holnap beszélnem kell az üvegessel!
Kérdés: 1 hsz-szel felettem.

(#41) gaboooka válasza fasyrt (#40) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Mivel ez a kutya MSN nem müxik, ezért itt szólok, hogy a lóvét még tegnap este elindítottam.:R

(#42) Solad válasza fasyrt (#39) üzenetére


Solad
őstag

Haat. nem hiszem hogy jo lenne.... Mert ugye akkor a leolvasando felulet (millimeterpapir az uveg alatt) messze lenne az egertol. es vagy nem erzekelne vagy szaul, vagy az uvegrol tukrozodo jeleket akarna olvasni az eger. szvsz tehat nem jo.

Inkabb homokfuvas+polir(+pici olaj) vagy sav

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#43) Solad válasza gaboooka (#41) üzenetére


Solad
őstag

jah.nekem is hol megy hol nem. De a webes az muxik.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#44) gaboooka válasza Solad (#43) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Kezd elegem lenni ebből az MSN-ből.
Fasyrt! --> Keress majd meg légyszi!:R

(#45) fasyrt


fasyrt
őstag

Háát, akkor bepróbáljuk a savazást :)

Gabooo! NEM AZ MSN SZAR? HANEM ÉN LÉPEK KI BELŐLE MOSTANÁBAN MINDIG -angol nyelvvizsga suxx.
Mint ahogy a csöves shiftem is, beragadt, bocs. :B

(#46) damatic


damatic
tag

Végigegerésztem a fórumot, mert még eddig nem hallottam az üveges egérpadról - teccik az 5let.

Érdekes, hogy az a4tech optikai egerem minden selyemfényű felületen jól működik.
Szerintem ideális lenne neki a selyempapír, vagy az olyan műanyag fólia, amit a háttérvilágított kvarckijelzők mögé dugtak. Ebből következtetve valszeg kell egy fehér(közeli) háttér és egy selyemfényűre maratott felület.

Volt egy olyan kérdés, hogy miért nem jó a 180 forintos vászonos pad.
AZÉRT MERT HULLADÉK.
Bővebben:
vastag
büdös
jobban csúszik az asztalon, mint az egér azon
kirojtolózik
felpördül
pontatlan
gyorsan szutykolódik

Én megtaláltam a számomra ideális padot: 3M Precise Mousing Surface
Ezért:
nincs 1mm magas sem
rugalmas
odatapad, szinte le kell tépni az asztalról
pontos
olajfék-szerű érzés az egérkezelés, egyszerűen nincs olyan, hogy megszalad rajta
jól tisztítható
esztétikus

Ez az üveges téma csak azért tetszene, mert olyan high-tech style, és azt szeretem.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#47) fasyrt válasza damatic (#46) üzenetére


fasyrt
őstag

Aha. Tehát akkor az üveg alá fehér papírt dugjak. Egész értelmes ötlet. :)

(#48) Sianis válasza fasyrt (#39) üzenetére


Sianis
addikt

Bocsi, ha elbizonytalanítottalak, én majd egy hónapot jártam az üvegeshez, hogy mi lenne a jó megoldás, és nem találtunk, pedig mindent megtettünk, és valahol bizony a gyátók titkolnak valamit arról, hogy hogyan lehet nagyon király üvegegérpadot gyártani, lehet, hogy ezért kerül 9k-ba és nem 1,5k-ba. Esmein moderátor bácsival igen sokat okoskodtunk a dologról és nem jöttünk rá, hogy mit kéne csinálni...

(#49) fasyrt válasza Sianis (#48) üzenetére


fasyrt
őstag

Milyen felület volt a savmaratott üveg alatt?

(#50) aDM|RaL^ válasza Hequila (#36) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

mert szar :)

kb ennyi, így 6év játék után:D összegöngyölődik... én asztalon toltam, de azmeg elkopott... sokkal jobb egy uveg/fém/muanyag....

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.