Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
2 hónapja vettem egy Chieftec házat+tápot,és azóta búg minden hangszóró,amit rádugok a Live-ra.Fejhallgatók nem.Kaptam a táphoz egy Ferrit-gyűrűt,és reflexből beraktam a fiókba,mondván jópofa kis ajándék.Lehet hogy az okozza a búgást,hogy ez a Ferrit-gyűrű nincs felrakva valahova?Már nem tudok másra gondolni.Sajnos azt se tudom mi ez a Ferrit-gyűrű..

Chieftec(és nem Chieftec)tulajok,help me..

Thx!

(#2) Keitaro válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem érintkezik valamivel amivel nem kéne? Mert Chieftec házam van Live!-al és no problemo...

(#3) WolfByte válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


WolfByte
tag

Néha nekem is búg a hangfal ha elmegy erre a villamos :))
Segített rajta hogy drasztikusan leárnyékoltam a szgép házat és túlfeszültség-védett ups-t szereztem hozzá.

(#4) Bogyó bá' válasza WolfByte (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt hittem, hogy a villamos kerekét szúrtad ki......:)))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) emvy


emvy
nagyúr

A kifelé menő vezetékeket (hang, akár más is) told át a gyűrűn, így a vezeték körüli indukcióvonalak átmennek a gyűrűn, ami feszültséget generál belőlük...satöbbi. Szóval jó neked, ha áttolod.:)

while (!sleep) sheep++;

(#6) _Volkovy_ válasza Keitaro (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Péntek du. szedtem szét az egészet,az alaplapot úgy raktam be hogy mind az összes távtartót felhasználtam,a kártyákat külön megnéztem,de semmi.Ezt az érintkezős dolgot szerintem ki lehet lőni..

(#7) _Volkovy_ válasza emvy (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Tényleg segít ha áttolom rajta a hangkábelt?A lábad nyomát is csókolom,ha segít.Nézem is megfelé.:))

(#8) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


OFF:

Veszel még jó sok tápot aztán a kapott ferritgyűrűkből építhetsz magadnal ram-bővítést. ;]

ON.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#9) _Volkovy_ válasza emvy (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Vagy én nem értem,vagy nem használ.:)
Szóval olyanja is van,hogy mellérakok egy walkman,rádiós magnót,akármit,és ugyanúgy búg az is.Minél közelebb viszem a táphoz,annál inkább.

(#10) PeliScan válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Vót már erről is topic ám. ;) De sajnos a búgást ez nem fogja megszüntetni, általában a HDD, PWR LED zsinegjeit szokás rajtuk átdugdosni, h ne szedjenek fel zavarokat.

Ha fülhallgatóval használod, akkor is búg? Mert ha nem, akkor földhurok. Ha igen, akkro nem tom. :(

(#11) _Volkovy_ válasza PeliScan (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hál'istennek fejhallgatóval nem búg.Földhurok az mit jelent?Mit nézzek meg?

Ui:ha veszek infrás Philips fejhallgatót,azt vajon befolyásolja ez?Gondolkoztam rajta és szerintem ez nem.

Csak olyan cuccal búg amiben van akármilyen erősítő,vagyis nem a hangkártyára rádugott fej/fülhallgató.Akkor az infrásnak elvileg nem szabadna,igaz?

(#12) AngelH válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


AngelH
aktív tag

Milyen hangfalad van? Nekem Genius HT 5.1-el csinalta azt, hogyha rakotottem az audigy-t meg a dvdt eccerre, akkor bugott. Ha csak a gep vagy csak a dvd volt rajta egyedul, akkor nem. Igy kihuztam a dvd-t es megoldottam a problemat ;)

(#13) _Volkovy_ válasza AngelH (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hát nekem bármivel ezt csinálja.Hifi,rádiósmagno,walkman,pc-s hangfal,ilyesmikkel.

Annyi van,hogy 40 évesek a vezetékek a falban a szobámban..Lehet hogy egyszerűen nincsenek árnyékolva?

(#14) PeliScan


PeliScan
addikt

Nah igen, akkor ez földhurok. A búgás pedig a hálózat 50Hz-ja, ami ugye egy szép mély búgás. Meg leeht úgy oldani, h pl nem földeled a sz.gép házat, bár ez NAGYON NEM tanácsos.

Bővebben erre:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=6975&start=0

(#15) _Volkovy_ válasza PeliScan (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jujj.Beleolvasgattam,és bizony nem sokat értek belőle.:O

(#16) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az infrásra van ötletetek?Merjem megvenni?10.000-ért kicsit nagy pofáraesés lenne,ha nem megy..

(#17) Cathfaern válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nincs benne erősítő, akkor biztos nincs gond. Az hogy van e benne vagy nincs, az meg kiderül, ha megnézed a fejhallgatót. (Btw. ha 10ezer ft-ba kerül, akkor biztos nincs benne, mivel maga az erősítő drágább lenne ennél.)

(#18) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hmm nemtudom.10 sok érte,ha nem jó.Talán ha ki lehetne próbálni..

(#20) PeliScan válasza Kalandor (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Ahogy jólesik. :) Nem tudom, h a ferrit vezeti-e az áramot, de ha nagyon szeretnéd használni, de félsz a rövidzártól, akkor tekerd be szig.szalaggal.

Amúgy tényleg hasznos dolog lehet, mert különben nem pakolnák rá az USB és VGA kábelekre... nézzétek csak meg, az a kis dudor az egyik végén... igen, az. :)

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most én vagyok hülye vagy nem egyről beszélünk?
Én kaptam a chieftek dragon házamhoz egy ''ferritgyűrűt''. Ez max 2 cm átmérőjű. A belső átmérője max 1 cm. Hogy is vezetek át ezen bármit is az előlapi ledek és kapcsolók vékony kis kábeleinek kivételével?

Aki hülye, haljon meg!

(#23) #25954560 válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


#25954560
törölt tag

azt probaltad, hogy tok masik konnektorba dugod az erositot, mint amiben a gep van?

(#24) faster válasza PeliScan (#20) üzenetére


faster
nagyúr

A ferrit nem vezeti az áramot. Ki lehet próbálni egy zseblámpával.

(#25) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Rájöttem a titok nyitjára.
A szobámban 40 évesek a villanyvezetékek a falban,és valószínűleg nem olyanok már mint egykor voltak.Kivittem a gépet a konyhába(ott most voltak cserélve a vezetékek és konnektorok),bedugtam és pörfikt.Erőlködhetek én,ki kell cserélni a vezetékeket a szobámban és megoldódik.

Azért kösz a tippeket!

(#26) kíváncsi válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:) az nem semmi szép kis kort éltek :)

Én se tudtam régebben mire jó mondom biztos öntöttek nekem ajándékba egy ilyet csavarok helyett :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#27) penene


penene
őstag

hali!

chieftec BA-02es házat vettem.

iszonyat picit mély pulzáló hangot hallok belőle, ez lehet rezonancia, vagy pont ez az árnyékolás cumó? meg ferrit gyűrű?

Ráteszem a ledekre este, de a hang nem onnan jön, vhonnan bentebbről..

PCIs háló és hangkártyám van, az integráltakat nem használom.. (előlapi audiónak meg se találtam a helyét, azt hova kell dugni, a hangkártyába , ha akarom használni?:D) a többi be van dugva, bár használni még nem használtam egyiket se. lehet nem is ez a hiba?

(#28) jerry311 válasza penene (#27) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ventihanghoz hasonló a pulzálás, akkor az 2 (vagy több) venti rezgései miatt vannak.
Amikor a rezgéshullámok szuperpozícióban vannak éppen, akkor hangosabb, amikor meg éppen kioltják egymást akkor halkabb. Vagy valahogy így :)

(#29) penene válasza jerry311 (#28) üzenetére


penene
őstag

ahan..

akkor majd ügyeskedem a hiperszuper pozícióra, biztos az a baj pl, hogy 90 fokban van egymástól 2 venti , s. a közös térbe egyik belefújja a levegőt, a másik meg szívja.

ill. kb. 20 centire tőlök egy vga hűtő, amely az egyikkel egy vonalban van.

már csak a 4. irányba kell raknom a ház hátoldalára 1 hűtőt, és körbeér :D

(#30) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy már mondták, de a leírás szerint a ferrit gyűrű arra való, hogy a házból a lapra menő kábeleket (ledek, speaker, on switch) rátekerd egyszer, mert megszűri a zajokat és megakadályozza, hogy pl.: a mobiltelefon miatt újrainduljon a gép.

Knoblauch macht einsam.

(#31) Trak válasza nagash (#30) üzenetére


Trak
addikt

Legalább 5 hozzászólást elolvashattál volna, ott van az 5.-ben ugyenez leírva...

penene: véletlenül nem samsung winyód van?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#32) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nem mondjátok hogy csakis azért búg a házam mert Samsung vinyóim vannak? Akkor dobok egy hátast.
Más vinyókkal nem búg? :Y

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33) kem


kem
addikt

A bűgást előidézheti az is, hogy két külömböző fázisu konektorra van kötve a gép és a hangfalak, vagyis érdemes 1 konektorra dugni őket egy elosztóval.

Köszi!

(#34) Intzi


Intzi
csendes tag

Sziasztok!

Keresek chieftec dragon házba hdd ventibefogó keretet (sajnos csak 1 volt benne :(( ) - lila műanyag darab -
Akinek van felesleges vagy megválna tőle ne habozzon szólni :R
cserébe: pénz, csoki, sör, pia ... :)) :DD :DD

thx,
Intzi

(#35) didyman válasza kem (#33) üzenetére


didyman
őstag

Egyfázisú háztartásban két, különböző fázis. Értem :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.