Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Terrorista


Terrorista
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Az a nagy harci helyzet hogy le akarom cserélni az alaplapom és még nem tudom melyik választás lenne legjobb.
Ugyanis a mostani alaplapomon (Gigabyte 7VAX) nem tudom elérni a 166 FSB-t vagy az a fölöttit illetve nem fix az AGP/PCI frekije!
Egy JxxxB Tbred van benne és ezt szeretném nagyobb FSB-n járatni nem úgy mint most.(max 140-145 között)
Ajánlották már hogy ezüstpasztázzak, de megmondom őszintén nem akarok barkácsolni.

Ezeket az alaplapokat néztem ki:
- Abit KD7, - Abit NF7, - Asus A7V8X, -MSI KT4 Ultra.

Most véleményeket várom hogy melyiket lenne érdemes megvenni.Nincs szükségem RAID ill. sATA-ra sem csak egy hang legyen rajta és esetleg egy Lan..
Valamint jó lenne ha az AGP/PCI elosztás jó lenne (5/2/1 or 6/2/1)

Amelyik lap ezeket tudja plz írjátok már meg.Ha vélemény az is jöhet dögivel!!
Ja és kb. bruttó 25-26 ezer körül legyen.
Na ennyi! A válaszokat előre is köszi!





(#2) ReFleXx válasza Terrorista (#1) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mostanában az ABIT NF7 lapot szokták az egekig dicsérni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3) robekri válasza ReFleXx (#2) üzenetére


robekri
addikt

És az epox 8RDA-t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) anulu válasza Terrorista (#1) üzenetére


anulu
félisten

Részemről NF7! Nyúzom egy ideje, és nagyon jó, és stabil. Mondjuk én szorzót állítottam, és nem FSB-t :)) Az FSB csesztetést soha nem komázták a procijaim :( Most Athlon XP 1700+ TBredB JxxxB @ 2600+ (2133MHz (16*133Mhz)).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Terrorista válasza anulu (#4) üzenetére


Terrorista
senior tag

''Az FSB csesztetést soha nem komázták a procijaim''

Ez alatt mit értesz hogy nem komázták az FSB emelést.

(#6) Terrorista válasza robekri (#3) üzenetére


Terrorista
senior tag

Az Epox lapokról sok jót hallottam már..(Tuning szempontjából)
Esetleg tudsz vmit erről a lapról? ár, mivel van felszerelve stb..

(#7) up


up
senior tag

Ezt a konkrét Abitet nem ismerem, de szerintem nagyon jó ilyesmire... BE-7-em van, az tudja ezeket (fsb az egekig, fix agp/pci).

(#8) Terrorista válasza anulu (#4) üzenetére


Terrorista
senior tag

''Most Athlon XP 1700+ TBredB JxxxB @ 2600+ (2133MHz (16*133Mhz))''
És ez stabilan is ment??
Nekem eddig egy 1800+ TbredB JxxxB-vel: 2175Mhz volt a max.(15*145Mhz) de ez nem volt már stabil.Már csak reseteléskor indult el a gép és ráadásul nagyon meleg volt a proci is (52-60 fok)Pedig Spire FalconRock II van rajta..
De ha egy 1700+-os így muzsikál az NF7-ben és nem fagyogat és stabil az akkor nem is rossz..

(#9) Terrorista


Terrorista
senior tag

Jééé! Most látom hogy lelkes újonbc lettem :)!
Hehe!
És nem tudjátok hány hozzászólás kell a TAG-sághoz?? :)

(#10) Terrorista


Terrorista
senior tag

Az MSI KT4 Ultráról tud valaki valamit??Ár szempontjából elég jó lenne.
Mostanában nem nagyon hallani az MSI-ről semmi rosszat..

Tudom, hogy nem ide kellene írni...
Ha esetleg valakit érdekel:
GigaByte GA-7VAX KT400, 8X AGP, 5 PCI, 3 DDR, -max. 3GB (333 Mhz),2Gb (400Mhz).
Integrált 6 csatornás hang (Realtek AC-97) valamint integrált Realtek UTP-LAN (10/100Mbit/sec).Barton kompatibilis.
1 hónapos garanciális.Asszem a gari 2 évre szól de ez nem bizti..
Ár: 20 ezer

Ha érdekel valakit akkor írjon mailt.Vidékiek előnyben (Szolnok-Békés megye)

(#11) almapaprika válasza Terrorista (#1) üzenetére


almapaprika
csendes tag

Ha fiksz PCI frekire vagysz (tanacsos), akkor mindenkeppen nForce2-es lap. Ha eleg a 166 FSB es nem akarsz feljebb menni, akkor masok is tudnak szabvanyos PCI frekit adni.

En egy NF7-et raktam ossze, viszont meggyult a bajom az audioval, nem egeszen trivialis az installalasa, majd meg csak kesobb lesz helyrepofozva. Allitolag az NF7-S ilyen szempontbol jobb. Igaz kicsit tobbe kerul, de megfontolnam a helyedben.) Vegul is be lehet loni allitolag az NF7-et is, es eleg jopofa lap. Ja es olcso.

Az ezustpasztat ennel a procinal felejtsed el amig van a hutod aljan valami jobbfalyta gyari paszta. Nagyon konnyu osszekenni a feluletszerelt kutyuket, aztan egy rovidzar elintezi neked az egeszet. :( Ha mar pasztazni kell, akkor nagyon ovatosan. Egyebkent nem kell, 9.5x200-on sem.

Ja, es ne gyilkold ki a procit, kb 1900-2000Mhz-ig huzhato a fizikai orajele, kicsit talan tovabb is, de csak esszel. Nem kell mindenaron megkeresni a hatart, tartsad teljes terheles mellett 55 fok alatt. Egy FalconRock II ezt siman megcsinalja es meg halk is (persze ha jo a hazszellozesed es nem a szaunaban tartod)

En egyebkent a gepet alapbol csokkentett frekvencian jaratom (FSB fel, szorzo le a pincebe), igy a hazventillatort ki lehet kapcsolni. A videotomorites ha meg meg is dolgozom az egyes frameket, akkor igyis ugyis egesz ejszakas buli. Ha nem, akkor venti be, freki fel, hangja van es dolgozik.

No persze ha jatszani akarsz, akkor ez nem megy, de akkor nem hiszem, hogy a proci a legszukebb keresztmetszet.

(#12) Terrorista válasza almapaprika (#11) üzenetére


Terrorista
senior tag

''En egyebkent a gepet alapbol csokkentett frekvencian jaratom (FSB fel, szorzo le a pincebe), ''


Én is ebből a szempontból akarok cserélni...Minél kisebb külsőórajelen menjen és minél nagyobb belsőn.(Pl nekem már az is bőven jó lenne ha 166-on járna kicsike).Ráadásul kisebb szorzóval -mint mondtad- tényleg alacsonyabb lenne a hőfok..
Nagyon jó lenne mert rengeteget kell használnia Photoshopot & Corel &Quark-ot.
Plusz még a tesóm által felrakott qrva sok zene progi amivel zenéket csinál + tömörít meg minden más...(nem ''dubci'' zene) :)
Ja és a filmekhez is kellene: AVI ->VCD és társai....


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.