Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34790) gabriel26


gabriel26
tag

Sziasztok!

Kernek egy kis segitseget.... epitettem egy gepet egy Fractal Node 202-be, csak tul erosre sikeredett es vannak problemaim a homersekletekkel igy cserelnem valami masik hazra, viszont rengeteget utazom es a meret ez miatt nagyon fontos. Repulore felviheto poggyaszkent 56*45*25cm viheto fel.
Laptopom volt de imadok jatszani es melora is kell igy sok probalkozas utan ezt az opciot vegleg kilottem.
Proci i7 6700k egy noctua l9i-vel hutve OC nelkul 60 es 82 fokos ertekeim vannak.
Vga Evga 1080 FE 82 fokot pillanatok alatt eleri es indul a throttling... vettem ele ket darab be quiet pure rock 12cm ventit de ez sem segit.....
Szoval kellene egy haz ezen merethatarok kozott ami minosegi es jol hutheto.
Nzxt manta es phanteks evolv amit lattam de ha valakinek van mas otlete is szivesen fogadom. Ar nem lenyeges, meghajtoim 2*samsung evo 500gb raid0 es egy m.2 samsung pro 512, szoval sima 3.5 helyre nincs szuksegem.
Koszonettel

(#34834) gabriel26 válasza AxBattler (#34832) üzenetére


gabriel26
tag

Tudom en is azert valasztottam a fractal node 202-ot.
Gtx 1080 siman elfer benne es ket ventivel a hazban meg is all 65 fokon.
Viszont ha megjelenik a dan a4 az instant vetel lesz, de addig megrendeltem az ncase m1-et es meglatjuk mit mutat a kicsike....
Ha tudok bele epiteni egy komplett vizet akkor az a4-et kihagyom szerintem.

(#35171) gabriel26 válasza #02644736 (#35169) üzenetére


gabriel26
tag

Keskeny "konzolszeru" hazban nem fogsz olyat talalni amibe 3.5-os winyo megy, csak 2.5-os hely van.
Fractal design node 202
Silverstone rvzr1

(#35986) gabriel26 válasza Archttila (#35978) üzenetére


gabriel26
tag

Maga a haz gyonyoru de velemenyem szerint nem top konfigra van.
Nekem amikor i7 6700 es gtx 1070 FE volt a node 202-ben azt sem tudtam normalisan huteni.
Ez a haz meg ugyan az csak olyan mint ha felbe lenne hajtva az elozo hazam....
De aki egy i5-os K nelkuli procit es egy 1060-1050-es kartyat tervez bele annak tokeletes

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.