Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Nagyon felkapott lett ez a blower-es hűtést...

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2) Lacccca87 válasza Sz.L. (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

Megcsinálták azt amit úgy egyébként a vásárlást követően megcsináltak "second hand" ( hűtőcsere) hogy beférjen a serverekbe.
Ez az oka a blowernek egyébként.

(#3) ViZion


ViZion
félisten

háát, legtöbb usernél nem a két slot miatt nincs VGA csere...
Ez mekkora hangerőn tudja lehűteni? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) mpierre válasza ViZion (#3) üzenetére


mpierre
veterán

Kb olyasmi hangja lehet, mint a 9800gt-nek egy slotos hűtéssel. Idle még csak-csak, de terhelve.....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5) Geller72 válasza ViZion (#3) üzenetére


Geller72
veterán

Az ilyeneket nem azért csinálják, hogy halk működésűek legyenek..és akik ilyeneket vesznek, nem is érdekli őket, hogy vísít, vagy nem..Ennek a java elfogy Kínában, még mielőtt hajóra raknák.. :U

[ Szerkesztve ]

(#6) energy4ever


energy4ever
addikt

Meresz. Bar a Gigabyte 4060asa is durva low profile kivitelben. :D

(#7) Pikari válasza ViZion (#3) üzenetére


Pikari
őstag

Nekem most egy quadro 4000 van a gépemben. Az kb ugyanígy néz ki, és ugyanekkora tdp.

Nekem tele van a gépem pakolva bővítőkártyákkal, úgyhogy kétslotos videókártyákat nem annyira csipázom.

Az 5-10 perc 3d után már úgy süvít, mint egy kisebb hajszárító (100 fokos mag, és 100% venti fordulatszám).

De ha van neki alul, és felül hely, akkor megáll 95 fok alatt, és akkor nem süvít állat módjára, de nekem alatta pl egy ide/sata vezérlő kártya van, ráadásul pont fölötte megy el egy ide kábel, ami eléggé lefogja a légcserét.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Annyira kezd látszani hogy most a cégek készülnek a Kínai AI kiszolgálására. Ez sem a játékosoknak készül.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) fatpingvin válasza Televan74 (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért készülne a játékosoknak, a kínai AI sokkal kiszámíthatóbb és biztosabb piac, majd hülyék lesznek a gémereknek kínálgatni akikkel csak a probléma van.

a 4060Ti elég karcsú a nagyobbakhoz képest, de valszeg ezt is venni fogják.

a single-slot megoldás pedig üdvözlendő.

(a cikkben amúgy van egy typo, szerintem ezen a kártyán leginkább kimenetek vannak :) )

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Sz.L. válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Igen, látom. Nem tudom, hogy ez eddig mennyire volt jellemző, de mostanság a hírek között elégé felkapott a blower-es átépítés. (Nem csak itt PH-n.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#11) rxmiss


rxmiss
junior tag

szegeny galax kapja itt a kinai ivet, pedig ok voltak azok, akik a 1070-es katanat is megcsinaltak, 6 evvel ezelott

(#12) opr


opr
veterán

Serverbe, AI, video encoder, cuda, stb hasonlora jo lesz ez. Ott egyenesen elvart a blower hutes. A 2cm-es szelessegnek nem tudom, mi a jelentosege, de biztos van neki, kulonben nem szivtak volna vele, mehetett volna ra a vastagabb, de (gyartani) olcsobb hutes.

Typo: "három DisplayPort 1.4a és egy HDMI 2.1 bemenet található" -> kimenet lesz az. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) MasterDeeJay

Ha van olyan minőségű mint quadróknál akkor jöhet!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) bteebi válasza ViZion (#3) üzenetére


bteebi
veterán

"háát, legtöbb usernél nem a két slot miatt nincs VGA csere..."

Így van. Viszont ahol ennyire kritikus a kártya magassága, ott a kártya hosszával is lesznek bajok szerintem (kivéve szerver rackek). Meg a hűtésével. :DDD De egyébként rendben lesz.

"Ez mekkora hangerőn tudja lehűteni? :U"

Ez meg a másik. Ha pl. HTPC-be szeretnél egy jó videokártyát, mert időnként gamerkednél is rajta, akkor biza' ez oda erősen szuboptimális lesz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) fatpingvin válasza rxmiss (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

akárki akármit mond, ez az egyik legnormálisabb videokártya meg egyéb accelerator card design. a SQRL FPGA kártya is így néz ki, az is leginkább a ramok miatt dual-slot.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) Synthwave válasza Pikari (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az sem mai vas. Vagy tegnapi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Synthwave válasza opr (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, előtte monitorról karistoltam betűket, aztán bennemaradt a kezemben.

Javítva.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) opr válasza Synthwave (#17) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Pikari válasza Synthwave (#16) üzenetére


Pikari
őstag

A hűtés kialakítása szempontjából nem különbözik lényegesen.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) Geller72 válasza opr (#12) üzenetére


Geller72
veterán

Így van, a megnövelt RAM is pont ezért került bele.

(#21) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként nagyon érdekes, mert mi még az egyetemen úgy tanultuk, hogy azért éri meg videókártyával gyorsítani a nagy mátrixműveleteket mert egy dinamikusan fejlődő ipar a játékok miatt.

Jövőre pedig úgy fogják oktatni, hogy azért nem éri meg nagy grafikus teljesítményt igénylő játékot írni mert túl drága a dedikált videókártya a felhasználóknak, a videókártyával gyorsított általános célú programok miatt. :(

(#22) fatpingvin válasza Steve_Brown (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

good ending, a hardver végre értelmes felhasználási területre talált ;] ;] ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) Synthwave válasza fatpingvin (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, milyen jó, hogy az átlag halandók egyre komolyabban szopnak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) fatpingvin válasza Synthwave (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

részben poénnak szántam, de ha már így beleálltál akkor hangot adok a véleményemnek hogy a gémereket nem tudom sajnálni, egyszerűen nem megy, sorry not sorry :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Synthwave válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Beleálltam, mert nem tartom viccesnek, ha valaki érdemtelenül szív.

A túl sok empátia lehet az oka.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) fatpingvin válasza Synthwave (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért erről a beszélgetésről nekem az entitlement szó is eszembe jut valahol... ennek fényében azért kicsit más a leányzó fekvése szerintem, nem feltétlenül kell azonnal fegyverbe ugrani csak azért mert valaki "érdemtelenül szív".

a helyzetnek van egy olyan értelmezése is hogy eddig kb az összes ilyen dolog kapcsán a gémerek körül pörgött minden, most metg kicsit egyenlítődik a terep, vagy legalábbis most a gémerek is megtapasztalják hogy milyen ha nem ők a top priority abban a szegmensben ahol relevánsak.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) Synthwave válasza fatpingvin (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert ugye ők tehettek a piaci üzelmekről.

:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) fatpingvin válasza Synthwave (#27) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem feltétlenül, de eddig ők voltak az érdemtelen haszonélvezői. és most egyáltalán nem a hardvervásárlásra gondolok, az nyilván nagyjából tiszta üzlet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) Synthwave válasza fatpingvin (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, hát, mások hobbiját/szabadidős időtöltését teljesen értéktelennek titulálni valóban nem az empátia vagy a nagy szociális érzékenység szárba szökellését sugallja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) fatpingvin válasza Synthwave (#29) üzenetére


fatpingvin
őstag

megfordíthatjuk úgy is hogy ez most egy reality check hogy attól még hogy a hobbidban nagy pénz van, nem arról szól a világ és alanyi jogon abszolút semmi nem "jár". ha fordul a szél és kevés lett a pénzed akkor így jártál.

aki ezt gémerként képes felérni ésszel az bírja a szimpátiámat. nem sok példát láttam erre eddig. a baráti körben sem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) Synthwave válasza fatpingvin (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az én hobbimból nem gazdagodnak meg a VGA gyártók. Egy 2 GB-os GTX 950-nel is átlag 700-2500 fps-em van. ;)

Az RX 580 Nitrót is csak azért vettem most, mert frissen takarítva és újrapasztázva cakkpakk 21-ért inkább nem hagytam ott, és talán többet mehet passzívban, mint a mostani NVIDIA, amikor meg esetleg kell a venti, valószínűleg még halkabb lesz.

Az 1200 forintos kenyér, meg a két évvel ezelőttihez képest két-háromszoros élelmiszerárak a reality, effektíve változatlan vagy minimálisan emelt bérezéssel és atomhulladékótvarosgané egészségüggyel. Ha úgy érzed, hogy erre még kell egy kis check, akkor azért van baj.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.