Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#20047) hool


hool
aktív tag

sziasztok,

megbízható ssd-t keresek:
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
általános + videóvágásra is, de nem 24/7-ben
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40-max50
3. Mekkora SSD-re van szükség?
szerintem 250 elég lenne
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win7 pro 64 bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
hp 8470p laptop, létezik, hogy sata2 még?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

előre is köszi

(#20412) deva


deva
tag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok, az alábbi három darab az, ami nekem szimpatikusnak tűnik:

http://aqua.hu/120gb-kingston-ssd-sata3-25-hyperx-3k-meghajto-sh103s3120g-174841.html
http://aqua.hu/120gb-intel-ssd-sataiii-25-520-series-meghajto-ssdsc2cw120a310-199949.html
http://aqua.hu/120gb-samsung-mz-7te120bw-ssd-840-series-evo-basic-meghajto-mz-7te120bw-245913.html

Ezek közül melyiket érné meg a legjobban megvenni? Esetleg max 20-23k körül van, amit jobban megéri megvenni? Én személy szerint a samsung mellett döntenék, de valószínűleg ti jobban tudjátok. :) A nyitóhsz releváns része:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
- általános, játék, programozás

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 25k maximum

3. Mekkora SSD-re van szükség?
- 128 GB bőven elég

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 8.1 prof

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- asztali, ööö, ha jól emlékszek, SATAII-re van dugva jelenleg a rendszervinyó, ezt cserélném le SSD-re

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Gigabyte P35-DS3

Előre is köszönöm! :R

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#20417) HoaryFox válasza HoaryFox (#20416) üzenetére


HoaryFox
őstag

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános, Windows rendszerpartíció
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20.000 HUF
3. Mekkora SSD-re van szükség?
120/128 GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop (Asus G56JR), SATA3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
A laptopéval :D

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#20463) metalbambi


metalbambi
tag

Sziasztok! Hamarosan megérkező laptopomat akarom egyből SSDvel turbózni. Saját kutatgatásaim alapján nézelődtem eddig, de a tapasztalat a mérv adó! Úgy olvastam, hogy csak 7 MM-es fér bele, ez sajna nagyon leszűkíti a kört :W

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Winfos 8.1 lesz rajta, valamint Pár aktuális játék, egyéb dolgokat külső vinyón tárolom majd

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Nyílván minél olcsóbb annál jobb. DE fontosabb a minősége és a teljesítménye ha pár ezerről lenne szó! kb 35ezer

3. Mekkora SSD-re van szükség?
250/256os

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 8.1

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, Lenovo Y50, Sata 3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
A laposéval, Intel HM86os chipsettel szerelt

Amit eddig saját magam nézegettem az:
1: Samsung 840 EVO 250GB SATA3 Basic MZ-7TE250BW 33ért
vagy
2: Kingston HyperX Fury 240GB SHFS37A/240G 34ért

Jobban érdekelne az új, de valami alig használt is érdekelhet. Gari mindenképp legyen...

Volna valami tanácsotok számomra?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#21145) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv! SSD-t szeretnék venni , és mint mindig most is ide fordulok a kérdéssel :D
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? - op rendszer
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 13k körül
3. Mekkora SSD-re van szükség? 60GB-os szerintem elég , de meggyőzhető vagyok 120GB-osra (ha nem sokkal több)
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win 7 (később 8.1 esetleg)
5. Asztali gép vagy laptop? asztali gép
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asrock B85M-HDS

(#21148) Slystyle


Slystyle
őstag

Sziasztok,

Első SSD-m vételén gondolkodom, de eddig bizonytalan voltam, hogy érdemes-e lenne, főleg a magas árak miatt. Végül gondoltam kipróbálom és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Akár használt is érdekelhet, ha nem futott sokat és nem lett túlságosan használva és persze még garanciás. Nem tudom mennyire éri meg használatát venni?!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? - OS, játék, 3D modellezés (SketchUp), videószerkesztés (Vegas).

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? ~20k.

3. Mekkora SSD-re van szükség? 120-128GB, mivel rendszernek kell, nagyobb programoknak és játéknak is egyaránt. Játékból 1 mindig fix, de mellé újabb játékok néha-néha felcsorognának.

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Windows 7 és egyelőre nem is tervezem, hogy váltanék.

5. Asztali gép vagy laptop? Asztali gép (lásd adatlapom).

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Gigabyte H55M-UD2H (socket csere 1155, Z77-re tervben van az elkövetkezendő 1 évben).

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#21415) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Most értem el az ssd vásárlás elé és gondoltam mégegyszer megkérdezem.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? Operációs rendszer
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20.000 Körül
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Windows 7 / 8.1
5. Asztali gép vagy laptop? Asztali gép
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asrock B85M-HDS
A lényeg , hogy minél gyorsabban bekapcsoljon a gép , tehát ha kicsit többért gyorsabban kapcsol be , akkor azt is írjátok le :D

(#21571) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok, én is most tervezem egy SSD vásárlását. Őszintén szólva nem tudok dönteni két SSD között:
-Samsung 250GB EVO MZ-7TE250BW;
-Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G.

Mindkét márkáról csak jókat olvasok, illetve a laptopomban jelenleg egy 120gb-os Samsung SSD van - iszonyatosan jó és meg vagyok vele elégedve. Olvastam teszteket a Kingston SSD-jéről, amiket találtam azokban kicsit alulteljesített, de ár/érték aránya és minősége kitűnő volt.

Felmerül a kérdés - melyiket ajánlanátok? Esetleg valami mást? Minden ötletre nyitott vagyok. :)

Nem végső soron, íme az alapvető kérdésekre a válaszok:
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD?
Általános használatra, illetve játékra.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Maximum 30-35 ezer forintot.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
240gb-ra gondoltam, a 120gb-ot gyorsan kinőttem sajnos.
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8.1 alá.
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gépbe, SATA3 csatlakozással.
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
MSI Z87-G43 Gaming alaplappal.

(#21669) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!
SSD - vásárlása előtt állok.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
- Teljesen általános felhasználás, Windows 7-es rendszer alá raknám, 1-2 progit mint AutoCAD még raknék a C-re de alapvetően olyan 55-60gb körül meg szokott állni a c meghajtóm.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- Bruttó 20-25 körül lenne a max.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
- 120/128 Gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali gép, SATA2 (3.0 Gb/s) és SATA3 (6.0 Gb/s) portok.
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Asrock Z77 Extreme4-M

Az alábbi típusokat néztem ki az összefoglalóból:
- Intel 530 - Itt van két típus: SSDSC2BW120A401 vs. SSDSC2BW120A4K5 specifikációk alapján pontosan egyforma mind a kettő, az SSDSC2BW120A4K5 mégis drágább pár ezer forinttal. Mi a különbség?
- 120GB Kingston HyperX 3K SH103S3/120G
- 120GB Samsung Evo-Series 840 MZ-7TE120BW
- 128GB Samsung Pro-Series 840 MZ-7PD128BW
- 128GB Samsung Pro-Series 850 MZ-7KE128BW

Azt nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb választás ezek közül.
A samsungokról azt hallottam hogy a nagykerekbe többet visznek vissza mint pl kingston-t. Nem tudom hogy ez amiatt van, hogy többet is adnak el, és fajlagosan még lehet kevesebbet is visznek vissza, nem tudom...

(#21714) Bodor


Bodor
veterán

Jó lenne ha a tisztelt kérdezők először elolvasnák a téma összefoglalót a topik tetején, mert utána nem születne sok felesleges kérdés! Pl nem kéne 5 percenként leírni, hogy Kingston V300 nem ajánlott :W

Erről nem beszélve:

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#21763) Bolv


Bolv
csendes tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Szeretnék venni egy ssd-t.
Milyen felhasználásra lesz az SSD általános, meg egy kis video renderelés és 3d-s munka.
Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 40 ezer körül
Mekkora SSD-re van szükség? 240-250 gigás
Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? win 8.1
.Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztalihoz lenne talán sata2 de nem vagyok biztos benne.
Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Gigabyte GA-EX58-UD3R
A válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv: Bolv

(#21877) verybigboy


verybigboy
senior tag

Sziasztok,

Nos a "standard" kérdésekre a válaszok:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? Általános, vagyis oprendszer és programok alá
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 40000 Ft-ig
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120 GB körüli elvileg elégséges ... most is ekkora van, nem érzem az ingert arra hogy nagyobb kellene!
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, 6 Gb/s SATA-csatlakozó
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus P8H77-I

Erre várnám legyetek oly kedvesek, mit érdemes ma venni. Amúgy egy Kingston V300-ast cserélnék ... anno mikor vettem, még ajánlott SSD volt, most meg már látom nem ajánlott kategóriába került.

Előre is köszönöm!

(#21878) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

SSD-t kellene vennem egy T500-ba:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) általános leginkább, esetleg tervezőprogik, ilyesmi...
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?20 ezer Ft körül
3. Mekkora SSD-re van szükség?60 gigából is kijövök, ha nagyon kell, 120 kicsit sok is már, ultrabayben mindig van valami nagyobb vinyó
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? WIN7 vagy 8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop, SATA2, hagyományos 2,5", bár a jövőre is illik gondolni, nem tudom mi a menő most...
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?T500-as lappal

Köszi

(#21940) Bodor válasza Heskey E. (#21936) üzenetére


Bodor
veterán

"...igazából a sebesség miben vannak különbségek..."

Hát pont, hogy abban nincsen! A feltüntetett gyári, és a tesztprogramok által mutatott sebességekben mondjuk lehet, de a gyakorlatban ezek nem érezhetőek.

(#21938) 2csi: Idézet az összefoglalóból:

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

(#21939) Emu: Ha 30K-ért kapsz rendes bolti 5 év garanciális , 240 GB-os, új Intel 530 SSD-t, akkor egyértelműen az a jobb vétel.

(#21982) Bodor válasza kisza25 (#21976) üzenetére


Bodor
veterán

Működnie kell abban a laposban a kiválasztott SSD-nek, én is körbe néztem a neten, és nem találtam inkompatibilitásra utaló hírt. Sokaknak inkább a Windows 8 -al, formázással telepítéssel volt gondja.

(#21978) players111 : Igen, jó lehet az SX910 is, de szerintem ez jobb választás, szintén 5 év garanciával, de gyorsabb szekvenciális írással, viszont olcsóbban.

(#21981) KismAji: Igen van jobb, tartósabb és 5 év garis Intel 520 120 GB SSD Innen vagy innen.

( Figyelj oda, hogy honnan veszed ezt a típust, mert van ahol már csak 3 év garanciát adnak rá, pedig 5 év jár! )
Kingston V300 egyébként meg egyáltalán nem ajánlott, mióta gyárilag lelassult.

A linkelt oldalon a Samu 840 egyébként mindennél jobb :U , ne az ilyen oldalak alapján válassz szerintem, inkább olvasd el a téma összefoglalót, ahol ilyet is találsz.

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

(#22051) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )

Mivel csak egyetlen drive fér el a gépben ezért az oprendszer is ezen lesz, de a fő feladata a fájlok tárolása, heti szinten ~250 GB írással. A Sandforce (és egyéb, hozzá hasonlóan röptében tömörítéssel trükközős) vezérlős modellek kiesnek, mert a fájlok már eleve tömörítettek: emiatt nem szeretnék sebességet veszteni. Elsődleges fontosságú az adattárolás biztonsága (tudom, hogy redundanciáról itt nem beszélhetünk, de meglesznek még más tárolókon is az anyagok, csak az a lényeg, hogy már menet közben is tudjak dolgozni rajtuk.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?

Amennyibe kerül, de azért ésszel duhajkodom. :)

3. Mekkora SSD-re van szükség?

512 GB.

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?

Win 8.1 Pro.

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T1C, mSATA porttal.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Ismétlés a tudás...Samsung ATIV Smart PC Pro 700T1C. :D

Hogy konkrét kérdésem is legyen: várható, hogy pár hónapon belül a Samsung 850-ből az mSATA változat megjelenik? Mert akkor megvárom: a 10 év garancia meggyőző számomra (egyébként is bizonyítottak nálam a Samsung 830-as SSD-k). :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22070) Ze4lOtx


Ze4lOtx
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem SSD-t ajánlani?

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
- Általános. Windowst és néhány játékot tennék rá.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
- Ezen még gondolkozok, hogy 25-30 ezerért 120 GB vagy 30-35 ezerért 240 GB. 120-as úgy érzem 2-3 év múlva már kevés lenne... kérdés, hogy egyáltalán meddig érdemes tervezni egy ssd-vel élettartamát tekintve?

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Win 7

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Laptop, Lenovo Z500, Sata 3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Passz.

DVD író helyére tenném a HDD-t, így egy hozzávaló keretet is javasoljatok légyszi. Ha van esetleg valaki aki már próbálkozott ennél a laptopnál SSD cserével írjon már, hogy mennyire necces közepes kézügyességgel nekivágni a cserének egyedül :D

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22183) Molk


Molk
tag

Sziasztok.

Egy 32Gb os mSata-s SSD t szeretnék venni. Ami a helyzetet bonyolítja, hogy
ezzel az adapterrel kellene hogy "stimmeljen".

Szóval az SSD, egy Lenovo X40-hez lenne, Win 7-tel.
Amivel problémám van, hogy ebben a témában nem vagyok jártas és utánna járásom alatt egyre jobban elbizonytalanodtam. Keresésem alatt találtam egy olyat ahol már más is megkérdezte, de hiába tudok angolul valamennyire, nem értettem meg azt, hogy mire kellene figyelnem.
Olvastam olyat, hogy valakinek a TRIM nem működött (míg másnak igen) ezzel az adapterrel és hogy ez az SSD(vezérlőjé)-től függ. Ezeket nem teljesen értem/ tudom hogy mitől függ, viszont szeretném a legjobb megoldást választani.

Hálás lennék egy linkért, hogy ezt vedd, mert ez az SSD "jó" és működnie kell az általad említett adapterrel. ( esetleg saját tapasztalat?) :R

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és
programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra,
vállalati szerverbe, stb.. )
- Windows 7, Firefox, Alap szükségletek.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 14.000 Ft.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
- 1.8"; 32Gb (esetleg 64).
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 7.
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Laptop egy mSata-ra képest áatalakítóval.
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Régi. :)

A válaszaitokat előre is köszönöm.
(Ha valamit elfelejtettem, nem érthető akkor elnézést kérek.)

[ Szerkesztve ]

(#22210) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!

Lenovo T410 típusú laptopmba szeretnék venni egy SSD-t, hogy kicsit felpörögjön.
A kérdésem az lenne, hogy milyet is vegyek?

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és
programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra,
vállalati szerverbe, stb.. )
- Windows 7, Firefox, AutoCAD; Inventor; Solid Edge
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 20e Ft.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
- szerintem 64GB elég lehet bár lehet egy 120-as kellene
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 7 prof.
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Laptop
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Üdv.: Tomi

üdv: Tomi

(#22877) tapuah


tapuah
csendes tag

sziasztok!

mSata-s ssd-t keresek. egy adata sx300-ast (128gb) használtam egészen 2 hónapig, aztán megnyekkent, helyette szeretnék egy másikat venni, ami biztosan bírja a gyűrődést.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD: játékhoz (minecraft és wot), zeneszerkesztő programokhoz, stúdió felvételhez.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? mindegy mennyibe kerül, csak mukodjon. :))
3. Mekkora SSD-re van szükség? 256gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? win7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop: lenovo y580, mSata!!!

előre is köszönöm a segítséget és az ajánlásokat! :DD

(#22952) PieHUN


PieHUN
csendes tag

Sziasztok!

Pár héten belül tervezem, hogy SSD-t vegyek, de nem tudom még pontosan milyet. Jelenleg egy laptopom van, amiben a vinyóm kezd meglehetősen lassulni, ezért váltanék. Jövő év vége felé viszont valószínűleg egy teljesen új asztali gépben kapna helyet az SSD, de azt még nem tudom milyen lesz (valószínű valami 4. generációs i5 lesz benne, de ettől pontosabbat nem igazán tudok tervezni majd' egy évre előre, stb.)

Az itt ajánlott SSD-k közül kettőt is kinéztem magamnak, de nem tudom mi a különbség közöttük, illetve ne tartsátok magatokban, ha ebben az árkategóriában tudtok ajánlani jobbat (külön örülnék neki, ha meg is indokolnátok, hogy az általatok ajánlott miért jobb, mint a másik).

Régebben szemezgettem a Samsung 840 EVO-val is, de az olvasási hibája (a tegnap megérkezett javítás ellenére is!) elvette a kedvem tőle...

Milyen felhasználásra lesz az SSD?
Általános (oprendszer, internetezés, kevés programozás, játékok)

Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Nagyjából 35 ezer forint, de pár ezer forint különbség nyomós érvek mellett beleférhet.

Mekkora SSD-re van szükség?
min. 240 GB, vagy ettől nagyobb

Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Kezdetben Windows 7, (később talán Windows 10) - elképzelhető, hogy a jövőben Ubuntu (is) lesz rajta

Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Kezdetben laptop (Fujitsu AH530, azt hiszem SATA II csatlakozó), később egy asztali gép, mindenképpen SATA3-mal.

Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Ami a laptopban van / Nem tudom (ha ma kellene választanom, akkor ASUS B85M-G, de ez egy év alatt még bőven változhat).

Amiket kinéztem:
A-Data Premier Pro SP920 256GB
A-Data XPG SX900 256GB

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#22956) maartin182


maartin182
csendes tag

Sziasztok. A lenovo y500-as laptopomba szeretnék mSata-s ssd-t venni az egyterrás vinyó mellé. Maximum 20 ezer forintot tudok rászánni, és érdeklődnék hogy van-e ilyen áron megbízható 120 gigás ssd.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) Operációs rendszer, 1-2 program
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20ezer forint
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? windows8, majd pedig windows 10
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop, Lenovo y500, mSata
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? sajnos az alaplapot nem tudom

Válaszotokat előre is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

(#22996) Angel1981


Angel1981
veterán

Bocsánat, most olvastam az összefoglalót!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? - Általános, opredszer alá, netezéssel, videónézéssel, játékkal

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 50.000 FT

3. Mekkora SSD-re van szükség? - legalább 200 GB

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Windows 7, és legalább 3 évig nem lesz váltás

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - Asztali gép, SATAII

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - régi, de megbízható darab, ASUS P5Q P45

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#23056) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

adott egy z510 laptop és ebbe szeretnék SSD-t venni. elolvastam az összefoglalót (na jó, a tömör kocka témát kihagytam,de a lényeg megvan) viszont még mindig nem tudom,hogy milyet érdemes, mi amit szabad, mi az amit nem stb stb.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
általános
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20K körül,mert kell még plusz keret az ODD helyére
3. Mekkora SSD-re van szükség?
120gb szerintem elég, mert csak a windwos meg a progik mennének rá
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win7 később win10
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop,sta3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
nem tudom megmondani,még nincs meg a gép :B

írtátok a crucial m500-at, láttam hogy 18 K körültől már van. ha ti azt mondjátok,hogy tökéletes, akkor nekem is az :)

köszönöm

(#23124) waltz


waltz
csendes tag

Üdv, nem tudok dűlőre jutni ssd kérdésben, ezért kérnék segítséget. :)
Samsung 840 EVO, Intel 530, Crucial Mx 100, ADATA SP920 amiket néztem, csábít a 840 PRO is, ami már a felső keret lenne, de döntés nem született.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD?
OP. rendszer alá, és játszani, főleg WoW.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20e, legfeljebb 25e.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
120GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
W8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó
Asztali, SATA3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asrock B85M Pro4

Illetve ezekhez beépítő keretet külön kell venni?

köszönettel: w

(#23131) KékCsibe


KékCsibe
csendes tag

Sziasztok!

Kezdetnek: nagyon nem értek a témához, előre is elnézést, ha alapvető dolgokat, vagy butaságot kérdezek.
Most tervezek új laptopot vásárolni teljesen általános felhasználásra, főként netezésre (sok megnyitott lappal), a "milyen notebookot vegyek" topicban ezt ajánlották. Erősen gondolkodom azon, hogy vegyek-e hozzá egyből SSD-t is. Voltam a boltban, és úgy rémlik azt mondták, hogy beszerelnek olyan SSD-t is, amit nem náluk vásároltam (de erre még egyszer rákérdezek).
Szerintetek megéri egyáltalán ebbe a gépbe, általános felhasználáshoz SSD-t venni? Ha igen, akkor ti mit ajánlanátok, illetve a belinkelt oldalon választhatókról mit gondoltok? Azért amiket itt írtok, azok olcsóbbnak tűnnek, nekem meg eléggé számít minden forint (de ha ez az ár a beszereléssel együtt értendő, akkor nagyjából ugyanott lennék).

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános felhasználás

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Hát minél kevesebbet...

3. Mekkora SSD-re van szükség?
Nem tudom, szükség van-e 120-asra, de ha a HDD-t csak tokban külső tárolóként kapnám meg, akkor azt hiszem, hogy nem árt, ha azért valamennyi cuccot magán a gépen is lehet tárolni, és nem kell feltétlen mindenhez egy külső tároló is, nem?

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 8

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, és nem tudom még, milyen csatlakozója van :/

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Ezt sem tudom.

Köszönöm, ha segítetek kicsit :)

(#23446) Predator2


Predator2
addikt

Helló

SSD vásárlás előtt állok, ebben kérném a tanácsotokat.

Jelenleg egy Samsung 830-as dolgozik a gépemben amivel elégedett vagyok de átkerül egy notebookba. Más ssd-vel még nem volt dolgom.

Jelenlegi konfigom:

Asrock z77 Extreme 4 lap
I5 3570K cpu
CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9 Ram

A többit nem írom mert szerintem az nektek nincs szükségetek a megfelelő ssd ajánláshoz.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá)
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Egyenlőre nem írok, mert nem szeretném, hogy befolyásoljon.
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win7 és majd esetleg 10 a későbbiekben.
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, SATA3 csatlakozó
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asrock z77 Extreme 4

Legyen megbízható.
Első körben ajánljatok nekem légy szíves egy olyat ami csak 3 év garis aztán olyat ami 5 ehhez a konfighoz.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#23470) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

SSD-re cserélném a op-os 160as samu hdd-t, már 1000+ napos, folyton morog már, bár 100%-os senit szerint.

Olvasgattam sokat, nézegettem samu evo 840-et, de látom esélyes a modellhiba sebességcsökkenés miatt.

Jó lenne valami naprakész konkrét válasz ha valaki rárne.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD: általános, win7-64, pár játék)
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? : 15-30, opt: 20 (minél kevesebb)
3. Mekkora SSD-re van szükség? : 120-ra gondoltam.
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? : win7 64 (elég a home is? most ulti van)
5. Asztali gép vagy laptop : pc, sata2
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus P5GC-MX/1333 (jelenleg)

Árun ilyenekkel kerestem: http://ssd-meghajto.arukereso.hu/f:belso-ssd,nand-flash-tipusa-mlc,sata3-van,kapacitas=119-161,ar=15000-25000/

Látom az intel 520 pl 5év garis. Ez lenne talán a legjobb?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#23519) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok!

Decemberben tervezek majd SSD-t vásárolni laptopomba. Segítségeteket szeretném kérni ennek kiválasztására.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) átlagos, office, netezés, 1-2 szolid game (WoW, CoD), filmek
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? jó lenne ha 20 ropiba megállna
3. Mekkora SSD-re van szükség? szerintem egy 120 gigás elég lenne, ODD-be megy majd az ami most van benne
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? win 8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop, a többire nem tudok válaszolni
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? lásd link

köszi a segítséget, üdv

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#23532) #40731136


#40731136
törölt tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános felhasználás, vagyis oprendszer, Office, egy-két fontosabb program, esetleg egy-két játék

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-25 ezer Ft

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120 GB

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Jelenleg Windows 7 64 bit, későbbiekben esetleg Windows 10

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Gigabyte F2A85XM-D3H rev 1.0

Nem baj, ha nem a leggyorsabb SSD a kategóriájában, de fontos lenne, hogy ilyen lassulásos probléma ne forduljon elő.

Köszönöm szépen előre is! :R

(#23796) thesnc


thesnc
csendes tag

Sziasztok.

Dell Precision M4500 laptopomat szeretnem boviteni egy 120 GB-os SSD-vel. (i7 m640 / 8GB ram / quadroFX 880m / 500GB HDD konfiguracio)

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Altalanos felhasznalasra.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
100 euro kornyeken orulnek ha megallna.

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120-as eleg.

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop. Ha jol tajekozodtam akkor ket lehetosegem is van, elvileg ebbe a laptopba lehet tenni mSata SSD-t is, ami valamivel dragabb ugyanakkora meretben, viszont akkor nem kellene Caddy-t vennem, es nem az optikai meghajto helyet foglalna el ami azert elonyos lenne. Errol szeretnek toletek megerositest kerni hogy lehetseges-e, illetve szerintetek melyik lenne a jobb opcio. (Szarmazik-e belole valami hatranyom ha mSatat veszek? En csak az elonyeit latom, de bevallom tudatlan vagyok ehhez sajnos.) Ha nem akkor viszont maradok a Caddy-s megoldasnal es megy az optikai meghajto helyere. Ebben az esetben ha jol gondolom akkor SATA3 esetleg SATAII, ezt nem tudtam netrol lenyomozni.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Sajnos nemtudom az alaplap pontos tipusat, de a laptop tipusabol gondolom ki lehet valahogy deriteni. (Nekem nem sikerult...)

A kiszemelt jelenleg a Samsung 840 evo mSata 120GB-os, ami arban meg is felelne. Kerdesem az lenne hogy az en laptopommal ez kompatibilis lenne-e minden szempontbol? (Vagy alternativ esetben a normal Sata-s 2.5"-os verzio Caddy-vel, es hogy ebben az esetben mindegy milyen gyartmanyu Caddy-t veszek-e vagy sem?)

Ha esetleg ez nem jo valasztas, akkor milyen alternativat tudnatok ajanlani?

Valaszokat elore is koszonom! :)

(#23797) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) Oprendszerhez lenne
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20-23 ezer forint
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120 gigásra gondoltam, mert jó lenne ha a rendszer mellé egy aktuiális játékot is rá tudnék tenni
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?windows 7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? asztali géphez, sata3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?ASRock B75 Pro3 M (mATX)*(Intel s1155)

Nagyon sürgős lenne. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#23817) belec_95


belec_95
csendes tag

Helló!

Segitséget szeretnék kérni SSD vásárlás ügyében. Egy 120Gb méretű darabot szeretnék az optikai meghajtó helyére, egy HP Probook 4540s notiba. Best-buy ajánlatokra lennék kiváncsi, úgy hiszem, hogy a mostani 750-es, 5400rpm-es HDD mellé minden arany lesz.
Ja és egy megfelelő beépitő keretre is szükségem lenne. :)

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános felhasználás, játék nincs, torrent igen

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20k körül, persze ha lenne olcsóbban is megfelelő annak nagyon örülnék

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120Gb

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8.1

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Hp 4540s, nem tudom, hogy ebben sata2 vagy 3 van :F

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#23837) mobbo


mobbo
senior tag

sziasztok!
imac 8,1-be tennék a cd helyére ssd-t, a topiknyitóban szereplő kérdésekre válaszolva:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános, semmi extra
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - passz
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 64 elég, csak a rendszer lenne rajta, ez most 30gb-ot foglal
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - osx 10.10
5. Asztali gép vagy laptop, csatlakozó? - asztali, Serial ATA (3 Gb/s) ez a sata2 ha jól gondolom
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - imac 8,1 [link]

mit tudnátok ajánlani ehhez? van valami trim dolog ami fel szokott merülni mac-nél
köszi a help!!!

(#23916) mobbo válasza mobbo (#23837) üzenetére


mobbo
senior tag

sziasztok!
imac 8,1-be tennék a cd helyére ssd-t, a topiknyitóban szereplő kérdésekre válaszolva:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános, semmi extra
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - passz
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 64 elég, csak a rendszer lenne rajta, ez most 30gb-ot foglal
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - osx 10.10
5. Asztali gép vagy laptop, csatlakozó? - asztali, Serial ATA (3 Gb/s) ez a sata2 ha jól gondolom
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - imac 8,1 [link]

mit tudnátok ajánlani ehhez? van valami trim dolog ami fel szokott merülni mac-nél
köszi a help!!!

(#24002) nrbx


nrbx
tag

hello, az OCZ Arc 100 tipussal mi a problema, hogy nem ajanlott? 20000-ert tudnam beszerezni a 120Gb-s valtozatot. Erre kellene:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ):
OS (Windows 8) valamint atmenetileg kepek RAW valamint JPG formatumban. Idoszakonkent (amig fel nem dolgozom a kepeket) ezert szinte teljesen tele lesz.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-24000

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120Gb

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali, SATA3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
MSI A88XI

koszonom!

(#24020) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, sosem volt SSD még a rendszereben, most ujítok gépet, és gondoltam veszek bele egy SSDt, de fogalmam sincs milyet vegyek.......... :U
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
általános felhasználás, oprendszer, és néhány játék lesz telepítve rá
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
25 ezer és 30 ezer közt szánok rá
3. Mekkora SSD-re van szükség?
minimum 120gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 7 64 Bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali gép SATA 3as csatlakozókkal
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asrock 990FX Extreme3
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#24113) Sutymorgo


Sutymorgo
csendes tag

Sziasztok!

Lowcost SSD upgrade ügyben szeretnék tanácsokat kérni. A helyzet a következő:
A laptopomban haldoklik a winchester, gondoltam ha már csere, akkor legyen SSD, hogy kicsivel gördülékenyebb legyen a rendszer. Nem sok lóvém van a projektre, viszont nincsenek túl nagy igényeim se. Mivel egy SATA1 vezérlős régi notiba lesz, felesleges is volna csúcs diszket venni. A jelenlegi teleszemetelt 5400 rpm HDD-hez képest minden jobb... Csak oprendszert (Win7 64bit) tennék rá, adatok mobilvinyón. Illetve gondolkodom egy átalakítóval az opikai meghajtó helyére egy HDD-n is a programoknak, de az ráér, egyelőre elvagyok a külső meghajtóval. A kérdéseim a következők, remélem a nálam hozzáértőbbek kiokosítanak: :)

-A topic összefoglalójában szerepelt, hogy SATA1 vezérlő esetén lehet gond a kompatibilitással. Pontosan mire kell figyelni? Ha felismeri a gép, akkor minden rendben, vagy ez nem garancia és további problémák is lehetnek?

-Tekintettel a régi masinámra, érdemes bármilyen szinten figyelnem az írás/olvasási értékekre?

-Használtan már 5k körül vannak itt a ph-n eladó 30-32 GB-os darabok, amik jó esetben még nem ették meg a kenyerük javát. Szabad ilyet venni, vagy inkább várjak karácsonyig és lepjem meg magam egy nagyobb SSD-vel? (Idáig egy véleményt kaptam már, miszerint a 64 bites Win7-nek kicsi lesz a 32 GB, ne adjam 64 GB alá. Ez akkor is igaz, ha lapozófájlt, ilyesmiket más meghajtóra száműzök?)

-Érdemes nagyobbat venni csak azért, hogy a gyakrabban használt programok is felférjenek (böngésző például), vagy az már nem okoz lényeges sebességnövekedést?

Köszönöm előre is a válaszokat és elnézést, ha túl terjengősre sikeredett!

És akkor pontokban is:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD?
Oprendszer alá kell.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Használtat keresek minél olcsóbban... 5k nagyon kevés?

3. Mekkora SSD-re van szükség?
Eddig úgy gondoltam, hogy elférek akár 30 GB-on is (a mostani rendszerpartícióm ekkora).

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7 64bit (a jelenlegi Win7 32bit helyett, mivel memóriát bővítettem 4 GB-ra).

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Régebbi laptop (Hp nx9420) SATA1 vezérlővel.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Everest szerint:
Alaplapi lapkakészlet: Mobile Intel Calistoga-PM i945PM
IDE vezérlő: Intel(R) 82801G (ICH7 család) Ultra ATA-tárolóvezérlők - 27DF
IDE vezérlő: Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő

(#24522) Bodor válasza zed1983 (#24518) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglaló kinyitása: Ajánlás Windows 7 és 8-hoz

és még alatta ez is olvasható:

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

(#24731) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#24716) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Követem a sablon példát.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) --> Mindennapi felhasználás
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? --> 20-40k
3. Mekkora SSD-re van szükség? --> 120 -as a minimum , de 240/256 is megfelelő
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? --> Win7 32bit Ultimate
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? --> Sata RAID PCI
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? --> MSI Pro266TD Master-LR , de ez a RAID kártya lessz beépítve: Silicon Image SIL-3512 PCI

Milyen SSD a javasolt erre az összeállításra ?
/lehetséges, hogy csak a RAID kártyán lenne az SSD és egy Sata-s BD-RW ODD , IDE csatlakozás szabadon lenne hagyva/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24755) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!

SSD vásárlással kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. Elöljáróban csak annyit, hogy még nem használtam SSD-t, de gondoltam itt az ideje.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Jelen pillanatban van nálam egy Samsung 840 PRO 256 GB-os SSD (még nincs beépítve), de elképzelhető, hogy szert tudok tenni egy 512-esre. Kérdés, hogy elég ez nekem, vagy várjam meg az 512-est.
Amire használom a gépet: Visual Studio, néha videóvágás (Sony vegas + after effects), PS, tesztelések virtuális gépeken. (egyszerre max 2 fut, de van 6-7 virtuális gép mindig). Játékra nem használom. Felmerül bennem a kérdés, hogy ilyen használat mellett miket tennétek ti át az SSD-re, illetve mit tárolnátok HDD-n. Pl.: a virtuális gépeknél nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet mindegyiket az SSD-re pakolni. Talán csak azt ami mindennapi használatban van. Mert ha nem pakolom rá az összeset, akkor végülis elférek a 256-oson is.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Az 512-es esetén 70 ezer felé nem nagyon szeretnék menni.

3. Mekkora SSD-re van szükség?
-

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7 64bit

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
AsRock z77 Pro3

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha eszerint a cikk szerint: http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/konkluzio.html konfigurálom az SSD-t az megfelelő-e, vagy van valahol jobb leírás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#24814) kamikaz333


kamikaz333
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi Kingston SV300S37A 120GB SSD-met egy nagyobbra. A Kingston-t egy GIGABYTE GA-P35-S3G alaplú gépbe szeretném átrakni amiben csak SATA1 port van. Kerestem, hogy ez működhet-e de nem igazán kaptam rá egyértelmű választ. Van valakinek ezzel tapasztalata?

Ajánlanátok ilyen sablon mellé egy új SSD?
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? - Általános, játék, fejlesztés
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 40k
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 240-256 GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Windows 8.1 64bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - SATA3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - ASROCK B75 PRO3

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#24821) Drizzt válasza Drizzt (#24813) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is szofisztikálom akkor az igényeket a szokásos formára:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? - csak játék
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 100k
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 480GB, vagy nagyobb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Windows 7 64bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - SATA3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - ASROCK Z68 Extreme 4(jelenleg 1 120-as SSD van, egy 500 HDD és 1 terrás USB vinyó)

I am having fun staying poor.

(#24828) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!

SSD vásárlással kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. Elöljáróban csak annyit, hogy még nem használtam SSD-t, de gondoltam itt az ideje.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Jelen pillanatban van nálam egy Samsung 840 PRO 256 GB-os SSD (még nincs beépítve), de elképzelhető, hogy szert tudok tenni egy 512-esre. Kérdés, hogy elég ez nekem, vagy várjam meg az 512-est.
Amire használom a gépet: Visual Studio, néha videóvágás (Sony vegas + after effects), PS, tesztelések virtuális gépeken. (egyszerre max 2 fut, de van 6-7 virtuális gép mindig). Játékra nem használom. Felmerül bennem a kérdés, hogy ilyen használat mellett miket tennétek ti át az SSD-re, illetve mit tárolnátok HDD-n. Pl.: a virtuális gépeknél nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet mindegyiket az SSD-re pakolni. Talán csak azt ami mindennapi használatban van. Mert ha nem pakolom rá az összeset, akkor végülis elférek a 256-oson is.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Az 512-es esetén 70 ezer felé nem nagyon szeretnék menni.

3. Mekkora SSD-re van szükség?
-

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7 64bit

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
AsRock z77 Pro3

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha eszerint a cikk szerint: http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/konkluzio.html konfigurálom az SSD-t az megfelelő-e, vagy van valahol jobb leírás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#24914) NorDezs


NorDezs
senior tag

Üdv topicklakók!

Szeretném száműzni a gépemben lévő HDD-ket, így SSD-re váltanék, a HDD-k pedig mennek a NAS-ba. Mivel sosem volt még SSD-m, így kérném a tanácsotokat.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános: net, játék, egy kis CAD. a gépben nem lesz HDD, a film/zene/torrent NAS-ról fog menni
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - ajánlástól függ
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 512GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Win7 64bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - asztali gép, Sata 3, M.2, SATA express
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - Asus Z97 Pro WiFi AC

[ Szerkesztve ]

(#24916) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok Új SSD -t szeretnék venni a régi HDDm helyett. Az ára maximum 25000ft és elég 120GB

Egy dell 3537 es laptopom van amiben i7 8gb ram van. SATA 2 es csatlakozó.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános: Operációs rendszer Adobe PS és Adobe DW. Internet 1-2 Játék Call of duty és Legaue of legends FTP program stb.. Nálam a gép 24 órábol kb 19-20 órát megy és nincs kikapcsolva sosem pihenés is csak alvó állapotban

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? -25000
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Win7 64bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Laptop SATA II
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Nem tudom pontosan

Én az Intel 520-as ssd néztem 5 év garanciával. De nagyon szívesen meghallgatnám a ti véleményeteket mert sajnos én ehez buta vagyok :) Válaszokat előre is köszönöm. Üdv: Laci

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#24923) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Az első SSD -met szeretném megvásárolni, jelenleg még vakon vagyok a témában.
Rendszergyorsításra kellene, esetleg néha napján egy-egy játékra.
Tán elég lenne a 60/64GB méret is... vagy ha az ember vesz, akkor már illendő a 120/128GB?
Gondolom árban nincs akkora ugrás...

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános: Operációs rendszer, néha játék.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 15-20k
3. Mekkora SSD-re van szükség? 60/64 - 120gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Win7 64bit
5. Asztali gép: Asztali, Sata3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asrock Z77 Pro4-M

Ajánljatok plz pár típust, mellyel nem lövök öngól!

Köszönöm!

(#24978) cunnir válasza fer (#24972) üzenetére


cunnir
tag

Sziasztok Ezt a ssd néztem ki magamnak : KINGSTON V300 120GB SATA3 itt a Ph-n jó áron kapható

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános: Operációs rendszer, néha játék.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 15-20k
3. Mekkora SSD-re van szükség? 60/64 - 120gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Win8 64bit
5. Asztali gép: Asztali, Sata3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? ASUS M5A97 EVO R2.0

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#24999) kornél88


kornél88
csendes tag

Karácsonyra szeretném meglepni a gépem egy SSD-vel. Igazából 3 félét néztem, mint általában mindenki :)

120GB Samsung 840 Series Evo Basic SSD meghajtó (MZ-7TE120BW)
120GB Kingston SSD SATA3 2.5" meghajtó + 7mm adapter (SV300S37A/120G)
120GB Intel SSD SATAIII 2.5" 520 series meghajtó (SSDSC2CW120A310)

1. Milyen felhasználásra lesz az SSD? - Autocad, Archicad, Axis...tevező programok. Csak a programok lennének rátelepítve.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? ~20000 HUF
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 120 GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - Windows 7/8 32/64 bit (a tervező programok frissítése előtt állok. Most van win7 32 bit és mindenképpen 64 bit-es oprendszer lesz.
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? ASUS H81M-A

Általam megválasztott sorrend:
1. Intel -179900 HUF
2. Samsung - 19490 HUF
3. Kingston - 15590 HUF

Valakinek érve/ellenérve a sorrendemre?

Köszi szépen :)

(#25000) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok! Lenovo B590 típusú gépemhez szeretnék mSata SSD-t vásárolni, ebben szeretném a segítségeteket kérni:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
általános
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
25000 Ft
3. Mekkora SSD-re van szükség?
~120 GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8.1, jövő évtől Windows 10
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Lenovo B590 notebook, mSata csatlakozó
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Lenovo 20208

A segítséget előre is köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.