Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sonic13


Sonic13
tag

Hi all!
Nem tudom milyen lapot vegyek egy 2400+-os tbredhez.Max 30 rugót szánnék rá és az a lényeg hogy stabil,gyors és jól húzható legyen!Láttam már sok tesztet meg fórumot de tökre nem tudok dönteni!:(
Írjatok tippeket!
THX

(#2) PeliScan válasza Sonic13 (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Abit NF7S v Epox 8RDA+. :) És még marad procihűtőre is. :P

(#3) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://www.motherboardfaqs.com[/L]

Amúgy jobban járnál, hogyha inkább 2500+ Bartont vennél...
AQXEA steppingel ;]

(#4) Pupák


Pupák
tag

Aopen valamivel gyorsabb és nem is rossz

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#5) alázógyík


alázógyík
őstag

Hi!

Az 1-ik előttem szoló már megjelőlte a két legjobb választást/Epox ill. abit/,tényleg stabilak + gyorsak!
Alternatívát jelenthet még szerintem a Chaintech és a DFI Lanparty deszkája is!

(#6) Sonic13 válasza alázógyík (#5) üzenetére


Sonic13
tag

A DFI Lanparty-t én is néztem és nagyon bejön, csak az a baj, hogy 45 rugó körül lehet kapni :((
Thermaltake Silent Boost hűtője király?Olyat akarok majd venni.De először alaplap kéne!Még mindig nem tudom mit vegyek.
Ja, amúgy melyik a legjobb bolt pesten, mert, hogy én szolnoki vagyok és itt nem olcsók a cuccok :(
Tudtok mondani olyan boltot ami olcsó és lehet postán rendelni?

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

chaintec egyből kiesik, nem egy tunning lap....
abit nf7s és epox 8RDA+ közül válaszz szerintem. Én speciel inkább epox-ot vennék :)

(#8) #18538752


#18538752
törölt tag


Sziasztok!
Én is hasonló problémával küzködök, de én az MSI K7N2Delta-ILSR nevű lapot néztem ki. Szerintetek ez a lap jó választás lenne?

(#9) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Nekem MSI K7N2 Delta-L-em van, ne ilyet vegyetek 2400+-hoz , mert nem ismeri a szorzóknál az ötödik bitet, és nem todtok majd tuningolni! Pontosabban az FSB csak max 150 MHZ-ig lehet húzni, aztán vége. Tehát ilyet ne!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Furcsa, hogy senki nem említette az Asus a7n8x deluxe lapot. 30 rugó brutto, és tele van minden földi jóval, tuningra kiváló, 3 év gar, Asus minőség...

(#11) Sanyo válasza hungeek (#7) üzenetére


Sanyo
senior tag

Melyik Chaintech-re gondolsz? Pár napja van 7NJL1 Apogee alaplapom, ha jól rémlik akkor a tuning verseny második helyezettjének gépében is ilyen volt. Javítsatok ki ha tévedek, de mindjárt megnézem a cikket. :) Itt Székesfehérváron 29 bruttó volt, helyes kis dobozban vettem, egy csomó kiegészíítővel (pl. rounded ide kábelek).

(#12) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Nekem Asus A7N8X mobom van. Míg a bátyámnak Abit NF7-es. Mindkettőt én pakoltam össze, de szvsz az Asus mobo jobb. Nem azt mondom, hogy az Abit nem jó, de nekem nincs annyira szimpatikus. Ua. a procit az Asusomban jobban lehetett húzni. De azt mondom, hogy minden alaplap amin nforce2 ultra 400-chip van az jó választás.(persze ha nem valami butított kiadás).

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#13) AngelH válasza Sonic13 (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Kerdesedre a rovid valasz: Albatron KX18D PROII

3ev gari, Sata raid, bios mirror, beszelo bios :))

Nekem is albatron lapom van, bar nem amd platformos, hanem inteles, viszont ez a marka meg nem olyan elterjedt magyarorszagon, a kulfoldi tesztoldalak megis odakat zengenek rola. A sokak altal preferalt Abit NF7-et pl a foldbe dongoli...

(#14) Sonic13 válasza AngelH (#13) üzenetére


Sonic13
tag

Basszus ilyen nincs!:))
Pont most akartam pont erről az alaplapról kérdezni!:DD
Na ez a véletlen!Ugyanerről a lapról akartam kérdezni hogy jó minőség e.
Az Albatron lapok megbízhatóak?

(#15) AngelH válasza Sonic13 (#14) üzenetére


AngelH
aktív tag

Eloszor is sztem a 3 ev gari es az extrak magukert beszelnek.
Masodszor ajanlom szamodra ezt a topikot, es a benne talalhato linkeket: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24333[/L]

(#16) Sonic13 válasza AngelH (#15) üzenetére


Sonic13
tag

Tudnál nekem mondani vmi boltot hogy honnan lehetne venni?

(#17) alázógyík


alázógyík
őstag

Hali!

Az Albat.-ról én is jókat hallottam,de ritka árucikk nálunk!!
Viszont a másik kérdésed,hogy hol vegyél?
DEMAND - ot ajánlom, a garanciával soha nincs gond,bár sok mindent még nem kicserélnem ,pedig már több éve tőlük vásárlok! A postai után.-elt nemtudom hogy csináják-e ,meg kell nézni a honlapon!
Amúgy az epox alaplapoknak van a legjobb illatuk!!!! :)

(#18) Stitch


Stitch
őstag

Csak nem éppen 30ba kerül...vagyis nettóban pont annyi...

(#19) AngelH válasza Stitch (#18) üzenetére


AngelH
aktív tag

akkor most annyi vagy nemannyi? Nem, igen, nemtudom... :))

(#20) Sonic13 válasza AngelH (#19) üzenetére


Sonic13
tag

Hát qrva jó a lap csak drága:O Külföldön 110 dollcsiba kerül.
De egy üzletet sem találtam ahol lehetne kapni

(#21) Sonic13


Sonic13
tag

Na találtam egy helyet ahol lehet kapni de két verzió van:
KX18D Pro II NVIDIA nForce2 Ultra400/MCP-T, Dual channel 3*DDR400, 400MHz FSB
KX18D Pro NVIDIA nForce2 Ultra400/MCP, Dual channel 3*DDR400, 400MHz FSB
az alsó 8000-rel olcsóbb.De nem tudom mit jelent , vagy mi a különbség az MCP és az MCP-T között.CSak a SATA?

(#22) AngelH válasza Sonic13 (#21) üzenetére


AngelH
aktív tag

hat ez jokerdes. Valszinuleg csak a sata raid, de menj fel az albatron oldalara ([L]http://www.albatron.com.tw[/L]) es nezd meg mit irnak roluk...

(#23) Sonic13 válasza AngelH (#22) üzenetére


Sonic13
tag

Megnéztem és a különbség köztük:

BIOS Mirror™ Protect BIOS by creating an original mirror image of itself
Voice Genie ™ Voice Troubleshooting system ( four-Language )
IEEE1394 Chip : TI IEEE1394A TSB41AB2PAP PAP-64
Serial ATA Chip :Silicon Image Sil3112A

Ezek csak a drágább változaton vannak!
Szerintetek megéri ezekért a fícsörökért plusz 8000 forintot fizetni?

(#24) AngelH válasza Sonic13 (#23) üzenetére


AngelH
aktív tag

ezt neked kell eldontened, hogy mit fogsz hasznalni belole, nekem az egyetlen hasznos dolog a bios mirror belole, mert nem akarok minden bioszfrissitesnel izzadni. A voice genie egy jopofa extra, bar szerintem felesleges, ieee1394-es eszkozt meg tavolrol sem lattam, sata raid-nek akkor van ertelme, ha ket satas vinyot veszel...

(#25) Sonic13 válasza AngelH (#24) üzenetére


Sonic13
tag

A bios mirror funkció pontosan mi?

(#26) AngelH válasza Sonic13 (#25) üzenetére


AngelH
aktív tag

ugyanaz, mint a gigabyte lapoknal a dual bios. Elqrod az eggyiket bejon a masik :) ket bios van a lapon, az egyik biztonsagi mentes, ennyi.

(#27) Sonic13


Sonic13
tag

Jó lap az a Soltek SL75FRN2-L?Az 26 bruttó!

(#28) zsoltee10 válasza Sonic13 (#27) üzenetére


zsoltee10
addikt

Solteket ne vegyél, akkor inkább Abit, de nézd már, ott az Asus 30-ért...

(#29) Géjza


Géjza
őstag

Epoxot vegyél, legeslegjobb lap, bármelyiket veszed !! 8RDA, 8RDA+, 8RDA3, 8RDA3+, stb. Nem fox bennük csalódni ! Ultrastabilak, legtuningbarátabbak. Más lapot nem is vennék.

(#30) Szeke


Szeke
senior tag

Abit NF7-S

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#31) Rusy


Rusy
tag

Még egy szavazat az Abit NF7-S-re.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#32) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Ez olyan mint egy felmérés!
Kinek milyen deszkája van!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#33) replika


replika
tag

Az MCP és MCP-T között a SoundStorm hang a különbség!! a T javára a másikban csak APA van.

cya

(#34) replika


replika
tag

De mi lehet a MCP2-T??

cya

(#35) c*


c*
aktív tag

hmm

ahogy latom egy Epox EP-8RDA3+ vs ASUS-A7N8X Deluxe versenybol az epox kerulne ki gyoztesen . . .?! :F

(#36) c*


c*
aktív tag

[L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/03q3/030721/nforce2_ultra_400-33.html[/L]
ez alapjan a ''hangtechnika'' mindekettoben ugyanaz . . . nincs kedvem hangkartyat venni az epox is nyujt annyit mint az asus ?

(#37) Sundesz


Sundesz
őstag

Sztem megprobálhatnád a Gigabyte GA-7NNXP-t is. Állítólag a Leatek nforce 2 is jók!

Hörcsög Powa'

(#38) PNEUM válasza c* (#35) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Miért a kevesebb a jobb??

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#39) sirály12


sirály12
őstag

Egértelműen epox a jobb.

És hogy miért? Mert nekem is ez van.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#40) anulu válasza PNEUM (#32) üzenetére


anulu
félisten

Nem a ''milyen lapom van'' volt a kérdés, hanem, mit ajánlanak. Én az NF7-S-t. (Hozzáteszem, nekem NF7 1.0 van, és hibátlan). Elég sokat szívtam már ASUS-sal ahhoz, hogy nyugodt szívvel ajánljam, Epox-szal még nem volt dolgom.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) tildy válasza Sonic13 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Valaki ajánlott itt , iagz használtan egy chaintech 7njs zenithet 30 korul.meg 2.5 gari van ra ha jol tudom.Annyiert en is megvennem, (sajna én már vettem féléve egy apogeet igy nem...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) replika


replika
tag

K7N2 Delta-ILSR is elég jónak tűnik, valaki írta, hogy tuninggyőztes volt a lap!
Elég sok és friss trófeát elhozott.
Bár ezt a homepagén néztem --> lehet hogy csak a Ruandai gyözö volt :DD

cya

(#43) replika


replika
tag

Jaa, az árát még nem találtam meg sehol.

cya

(#44) c* válasza PNEUM (#38) üzenetére


c*
aktív tag

nemnagyon ertem a kerdesed . . .

(#45) c*


c*
aktív tag

! up

ennyi volt a tema ?? :))

(#46) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Bármelyik epoxot.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#47) Tibojka


Tibojka
csendes tag

tényleg hol lehet venni epox 8rda+-t ,ha vki tud 1-2 olcsó üzletet az irjon már:)

(#48) Zsiba


Zsiba
senior tag

A Shuttle Nforce-os alaplapjairól tud valaki valami oksat mondani? Megbízhatóság, stabilitás, tuningolhatóság?

''One Ring to rule them all...''

(#49) Puchini


Puchini
csendes tag

Valaki írta a 7nnxp-t (gigabyte) az egy kicsit több mint 30e, kb 40+adó, de a Giga tényleg nagyon stabil és tuningbarát. A 7N400pro2 lapon 28nettóért minden van (sata, dualch, raid, 1394, gigabit lan stb), ennyi pénzért?! ;]

(#50) Tibojka válasza Géjza (#29) üzenetére


Tibojka
csendes tag

Az epox 8rda3 az ugyanolyan minta a 8rda+ csak 400fsb-vel??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.