Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cecko13


cecko13
tag

konfig:

alaplap:DFI Lanparty nforce2 ultra400
proci: 2500+ v. 2600+ v.2800+ mind barton (amennyi pénzem marad)

és a kérdés:


Ezek közül melyiket: (2 lesz belőle, 2*512)

KIngston ValueRAM 512 DDR 400 MHz
512 Kingston DDR 400 CL25
512 MB, DDR, 400 MHz, RAM modul TwinMOS, 64 bit, PC3200

(#2) Alvin_ti4200 válasza cecko13 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Alaplap megvan már? Ha igen, nem adod el?:DD
Én a TwinMOS mellett döntenék.

(#3) cecko13


cecko13
tag

meg van csak szerdán megyek érte mert a Zalman vga-hűtő akkor jön meg!

Nem adom el!!

(#4) strike-force


strike-force
őstag

1értelműen TwinMos...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

twinmos vagy kingston hyperx, sima kingston kevés :)

(#6) Alvin_ti4200 válasza cecko13 (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hol vetted és mennyiért? Csak ha publikus, ha nem, akkor mail:))

(#7) cecko13


cecko13
tag

Pc land 29100+Fa

(#8) Atlantis válasza cecko13 (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

TwinMos, felesleges Kingstonért vagyonokat kiadni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) cecko13


cecko13
tag

kb 1500 Ft-al drágább

(#10) cecko13


cecko13
tag

gondolkoztam Hyperx v. Corsair Twinx -ben is csak annyiért max 2*256 jön ki

(#11) zsoltee10 válasza cecko13 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

TwinMOS általában gyorsabb időzítéseket is kibír. a Kingston value ram, az csak cl3, nem? az lassú.

(#12) Atlantis válasza cecko13 (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha, most látom, nem is HyperX. akkor pláne a TwinMos-szal jársz jobban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) anulu válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


anulu
félisten

Haver vett 2*256 Kingstont, 2,5-3-3-7 volt, és egy valag pénzt legomboltak róla. A Kingston, akkor csak HyperX, egyébként TwinMOS, sőt, ha tudsz szerezni, és high tuningot akarsz, akkor TwinMOS Twister PC3700 :)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) mura81


mura81
senior tag

Lehet hogy a TwinMOS alapban jobb de nálam 6 db TwinMOS nem akart dual channel 400 Mhz-en elindulni...
A Kingstonok élből elindultak.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#15) yamada válasza anulu (#13) üzenetére


yamada
csendes tag

hi
ha dualban akarod akkor Kingston egyertelmuen mert 100% hogy menni fog...
TwinMOS Twister PC3700 hat nekem itt van a polcon 2*512 a fent emlitett problema miatt kulon franko de egyutt :O

(#16) SLi válasza cecko13 (#1) üzenetére


SLi
tag

A sima kingston ramokon ddr400 ason általában 3-4-4 samsung chipek,esetleg infineon chipek vannak.Árban meg +2-3K val drágább mint egy samsung chipes brand ram.najó,először én is sima kingston ramokat akartam venni,de annyi pénzből veszek inkább rambordát,amennyivel drágább.Az e-connectből szereztem origi samsung ramokat, cas 2.5 eket,sajna twinmost akartam,deaz nem volt:O
De igy utólag jobban jártam,mintha 2 sima kingstont vettem volna.
Szeintem vegyél 466-os twinmost vagy corsair XMS-t 433ast.

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ezek a 466-os Twinmos ramok(mondjuk 2x512MB)hogyé' árba' vannak?

(#18) yamada válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


yamada
csendes tag

ezt most hogy kell erteni ?
meg akarod venni ?

(#19) anulu válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


anulu
félisten

Darabja br 40900,- az e-connectnél.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) zsoltee10 válasza anulu (#13) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem jó a twister. :( a régi verzió nagyon penge, nekem is az van, de az új twister nem megy dualban rendesen. rendkívül érdekes, pedig nyilván egy 466-os ramot az ember p4 mellé szán dual működéshez. nekem még a régi 466-osok vannak, és 500-n szépen mennek dualban, 400-n pedig 2-2-2-5 időzítéssel akár. 500-n 2,5-4-4-7

(#21) rudi válasza cecko13 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nézz rá a Geil RAMokra, Magicompban van mindenféle.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) yamada válasza zsoltee10 (#20) üzenetére


yamada
csendes tag

nekem is regebbi van es nforce 2 ben nem mentek dualba vagy csak en voltam lusta beloni a bioszt elotte kingston hyperx pc 3500 volt benne annak az idoziteseivel probaltam na ott a linux boot kozben kiszalt szal en itt hagytam is
azota polcon vannak ...

[Szerkesztve]

(#23) _Volkovy_ válasza anulu (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Aztaqrva :D

Nekem se lesz egy ideig ilyen ramom..

(#24) _Volkovy_ válasza yamada (#18) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hát ha adod 2000-ért darabját,jöhet :D

(#25) cecko13


cecko13
tag

az az igazság hogy sulinetben veszem és ott csak a fennen említett ramok vannak amit érdemes

Szóval TWINMOS??

Ha nem megy dualban szerintetek lehet cserélni??

(#26) V_Zoli válasza cecko13 (#25) üzenetére


V_Zoli
tag

Szerintem igen :))

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#27) erdoke válasza cecko13 (#25) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem, a nagyker (pontosabban a TwinMOS) szerint nem kell dualban hozniuk a 466-ot.:(

A legjobb aláírás a héten

(#28) zsoltee10 válasza cecko13 (#25) üzenetére


zsoltee10
addikt

a specifikációi között nem szerepel a dual működésre való alkalmasság. ergo, ha nem működik, akkor az elvileg nem hiba, tehát nem cserélik. ezért twistert ne vegyél, viszont a sima pc3200-as ramok sztem mennek dualban.

erDOKe: neked kicserélték már? vagy mi van veled?

(#29) anulu válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


anulu
félisten

A Corsair TwinX-et leszámítva van olyan RAM, ahol garantálják a dual channel OK-t? Talán OCZ-nek van vmi extrája, de ezeken kívül?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) cecko13


cecko13
tag

up!

(#31) cecko13


cecko13
tag

Szóval ha jól értem:

Ha TWINMOS - jobb időzítések, jobb ár - nem biztos a dual és nem cseréli ha nem megy

Ha Kingston - rosszabb időzítések, magasabb ár - 99% dual működés??
(NEM HYPERX)

(#32) Szaki


Szaki
tag

Ha huzas TWINMOS, ha stabilitas KINGSTON. Amugy a kingston feltunteti valahol, hogy ''a mem. csak es kizarolag a megadott specifikaciok szerinti mukodtetes esetere vallal garanciat'' az mas kerdes hogy azart lehet huzni.
+ a Kingston ad olyan csomagot amiben ket mem van tesztelt allapotban dual hasznalatra. Lehet hogy a tobbi is de eddig nem talalkoztam vele.

[Szerkesztve]

(#33) cecko13


cecko13
tag

igen a direkt dual a KINGSTON HYPERX...

de ha elolvastad volna végig a topicot tudnád hogy sulinetben venném és ott csak az első hozzászólásban feltüntetett ramok kaphatók!

(#34) cecko13


cecko13
tag

Szóva akkor módosítom a kérdést:

az 1. hozzászólásban feltüntetett ramok közül melyiknél van nagyobb esély a DUAL működésre???

(#35) erdoke válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


erdoke
titán

ON
TwiSTER-ből is van Dual Ch. Kit, de csak PC3200-ból. Talán nem véletlenül.:D A főnökei torkán kell még lenyomnia, mert ugye jogilag valószínűleg nem kellene cserélniük, de talán üzletileg jobban járnának...;]

A legjobb aláírás a héten

(#36) Szaki válasza cecko13 (#33) üzenetére


Szaki
tag

Pasz, elneztem. Akkor mi a kedes :DD

(#37) cecko13


cecko13
tag

lásd #34

(#38) -Zacsi-


-Zacsi-
csendes tag

cecko13: hozzád hasonlóan én is sulinetnél vennék RAM-ot.
A fentieken kívül én még a következőt láttam ami megtetszett: ''RAM A-DATA PC3200 (400Mhz) 512 MB DDR SAMSUNG 20 250,- Ft''
Milyenek ezek az A-DATA Samsung ramok? Mert jóval olcsóbbak a Kingstonnál és a TwinMOS-nál.
Van valakinek tapasztalata ezzel a rammal kapcsolatban?
Mennek dualban, milyen időzítéseket bírnak?
köszönöm!

cecko: egyébként szerintem is twinmos. A Kingston Value nem az igazi, a CL25 meg elég drága.

(#39) -Zacsi-


-Zacsi-
csendes tag

Most találtam valamit: http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/ddrsdram/ddr400_333.htm

Itt úgy tűnik hogy a DDR400 csak CL3-as :(( Bár itt nem látom hogy A-DATA lenne. Nem tudom mi a különbség.

(#40) faster


faster
nagyúr

Nekem Kingston PC3200 valueramom van 2*256 CL3-as, Infineon chipekkel, megy dualban.

[L]http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/PartsInfo.asp?ktcpartno=KVR400X64C3A/256[/L]

[Szerkesztve]

(#41) anulu válasza faster (#40) üzenetére


anulu
félisten

Azért egy Kingstontól CL3-ban elég gyalázat a 400MHz, nem? Főleg úgy, hogy a Samsung RAMjaim, a 333 és 400-as is (512MB mind2), 400-on mennek 2,5-3-3-7-ben, és nem 200 Ft-tal olcsóbbak a Kingston ValueRAM-nál... Legyenek akár rajta Infineon chipek is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Eh, úgy látom, ha Dual DDR-t akarok, akkor az sokba lesz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43) Peat;)


Peat;)
veterán

Valaki megmondaná hol árulnak kingston ramokat sulinetben? Nekem jó a value is, 512 400mhz-es kéne, ha 25-26e még kibírom(remélem nem drágább), de a sulinetes samsung chipes(noname) se rossz most az van nekem, de csak 6-3-3- és 3-ason megy és 420-on már hibázik, 410-en teljesen stabil (ebből meg húszezer a 512 400mhz)
Köszi a választ!!

(#44) [lAyCsI] válasza cecko13 (#34) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Miért ragaszkodtok kézzel-lábbal hogy duálban menjenek a ramok?
Azért a 2-3 %-nyi teljesítménytöbbletért?

-= No way back from Here =-

(#45) anulu válasza yamada (#18) üzenetére


anulu
félisten

Hi!

Fontos kérdés. Pesti vagy? Ha igen, akkor lenne egy kérésem feléd, de azt majd mailben.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu válasza [lAyCsI] (#44) üzenetére


anulu
félisten

Nálam spec attól gyógyult meg az NFSU szaggatása... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) [lAyCsI] válasza anulu (#46) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

csak attól hogy dualban hajtottad a ramokat single helyett?

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.