Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  **milyen joysticket vegyek?** (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roxan


roxan
senior tag

Szeretnék venni egy joysticket, de nem tudom melyik legyen.
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Amiket néztem:
Logitech Freedom Cordless
Logitech Force 3D (force feedback)
Logitech Extreme 3D pro

Saitek Cyborg Force Stick
Saitek Cyborg Rumble Stick (force feedback)
Saitek Cyborg evo
Saitec 3D USB gold

Amire kell: repülőszimulátorokon játszanék vele
- Nem az ár a lényeg, hanem hogy jó legyen.
- Ami fontos, hogy balkezes vagyok, tehát olyan kell, ami kétkezes, vagy legalább át lehet szerelni (saiteknél láttam olyat, ami állítható, de nem tudom, balkezesre is át lehet-e rakni).
- Nem tudom, mennyire működik a force feedback. Érdemes-e olyat venni?
- Legyen rajta minél több kütyü, vezérlő gomb, tolókar, tűzgomb, hogy a billentyűzetet minél kevesebbszer kelljen használni.

A segítségeteket előre is köszi, Roxan

(#2) zsiga667 válasza roxan (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Nekem Saitek Cyborg Gold-om van, meg vagyok vele elégedve. Szép, kényelmes, van elég gombja, és úgy átépítheted, mintha LEGO-ból lenne... :P

FF szerintem hülyeség repszimhez, zavaró lehet (felszállásnál+leszállásnál bezavarhat és lezuhansz, légiharcnál nem találod el az ellent gépágyúval, ha meg eltalálnak/lezuhansz akkor már régen rossz). Egy kormánynál jó az FF, kell a feelinghez, de joystickbe marhaság.

Egyébként menj el valamelyik Electro World-be, és próbáld ki az összeset, aztán amelyik kézreáll azt vedd.

(#3) simonzé válasza roxan (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Van egy Saitek kormányom, és azt kell mondjam, hogy soha nem használtam még ennél jobbat. Ugyanijen jót igen, de az több, mint kétszer ennyibe került. A Joystickjeikről is jókat hallottam, de nehogy ''Tesco gazdaságost'' vegyél!
A megadott négy Saitek mind minőségi, közülük a Cyborg evonál és a Cyborg 3D USB Gold-nál említik meg, hogy balkezeseknek is jó. Ehhez egy kis átszerelés kell, és utána használható. Mindkettőn a kézfejtartót kell átrakni a másik oldalra, aztán hadd menjen. Az árakat nem ismerem, de úgy tudom jóval olcsóbbak, mint a konkurencia (Logitech).
Azt, hogy mennyire masszív, csak kézrátétellel lehet megállapítani. Ja, én nem ragaszkodnék az erő-visszacsatoláshoz, viszont feltétlenül USB-st vegyél, mert a gameport lassan eltűnik a gépekből. (Egyik sem force feedbackes.)
A Logitecheket nem ismerem, így ahhoz nem tudok hozzászólni.

I don't fit in. I fit out.

(#4) zsiga667


zsiga667
addikt

Ja, még egy jótanács, mindenképp olyat vegyél, ami twist-es, tehát nem csak balra/jobbra és előre/hátra mozog, hanem tekerni is tudod. El se tudom képzelni, hogy lehet nélküle repülni. :P

(#5) roxan


roxan
senior tag

Köszi, sokat segítettetek!

Force kilőve.
Mindenképpen usb-set veszek, és tekerhetőt (azt hiszem, mind az, amit felsoroltam)

Viszont a tomshardware-n olvastam, hogy a Saitek Cyborg 3D gold az XP-vel nem kompatibilis. Igaz a cikk 2001 novemberi, szóval lehet, hogy az egy előző széria volt, és már nincs ilyen gond. Vagyis ezt a pár cort fölöslegesen gépemtem be. Mind1.

A bevezető után ezek maradtak:
Logitech Extreme 3D pro (a képen úgy tűnik, jobbkezes) - lehet, ez is kiesik
Saitek Cyborg evo
Saitek Cyborg USB gold
Mindkét saitek dizájnja nagyon tetszik, nem is tudom, melyik legyen.
Valszeg elmegyek a boltba és amelyik ott jobban tetszik, az lesz.

Rox,

(#6) Ben Cseng válasza roxan (#5) üzenetére


Ben Cseng
tag

Nekem Logitech Force 3D-m (force feedback) van. Valóban igaz, hogy kormánynál fontos az ff, stick-nél meg nem igazán, de nem rossz és ki-be lehet kapcsolni. Azt nemtom, hogy más stick-nél lehet-e állítani a mozgatás keménységén, de ff-ből kifolyólag ezen lehet.
Eleinte engem is zavart, szokatlan volt, ki is kapcsoltam. De amikor jobban belejöttem a játékba, visszakapcsoltam és ma már nem tudnék ff nélkül játszani, annyira megszoktam, hogy visszacsatolja a vadászgép viselkedését. Pl. amikor gépágyúzol, eleresztesz egy rakétát és érzed a kezeiden a visszacsatolást. Ha hozzászoksz, akkor gépágyúval is leszedheted az ellenfelet, nem nehezebb mint anélkül.

Amúgy meg szuper darab ez a joystick, nekem nagyon bejött. Ha jól emlékszem lehet hozzá kapni balos sticket és átszerelhető, meg kell nézni a logitech honlapján.

(#7) Ben Cseng válasza Ben Cseng (#6) üzenetére


Ben Cseng
tag

Ja és még valami: bekapcsolt ff-el nehehezebb repülni, de ez is zsokás kérdése.

(#8) simonzé válasza Ben Cseng (#6) üzenetére


simonzé
addikt

!!!Közérdekű infó!!!
Kispénzű embereknek mondanám, hogy a MM-ban kifutó modell a jó öreg kockatalpú Trustmaster joystick, amit éveken át a legjobbnak kiáltottak ki (bár nem csavarható, és tolóerő szabályzó sincs rajta). 4 tűzgomb + egy POW gomb. Viszont USB-s, és játékélményből kevés joy ad többet, mint ez.

Ára:
2 ' 0 0 0 Ft. Röhejesen olcsó. Ma veszek egyet. :)


BenCseng: Milyen szimulátorral nyomulsz?

I don't fit in. I fit out.

(#9) Ben Cseng válasza simonzé (#8) üzenetére


Ben Cseng
tag

Nem vagyok egy nagy játékos, de kedvenc sorozatom az F22 Lightning, végigjátszottam több verziónak a küldetéseit. Neked van kedvenced vagy tudsz valami lyóóó kis szimulátort?

(#10) roxan


roxan
senior tag

Na, Cyborg Evo lett, ma megyek érte.

Már csak valami fasza kis játék kéne, mert eddig csak demokat töltögettem le.

Hol lehet kapni jó kis progikat (net-en kívül)?

Rox,

(#11) zsiga667 válasza roxan (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

CD-Galaxis.
[L]http://www.cdgalaxis.hu[/L]

(#12) McPie válasza zsiga667 (#4) üzenetére


McPie
tag

''El se tudom képzelni, hogy lehet nélküle repülni.''
Hát lehet, de vagy pedál, vagy külön vezérlőpoti kell hozzá. (utóbbira példa:
Genius F-22X, F-23)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#13) zsiga667 válasza McPie (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Jó, pedállal persze, de pedálos szettet még drágán se láttam, nemhogy ilyen 10k körüli kategóriában...
Poti meg gáz, ez a tekerős megoldás rulz, ilyen van egyébként a Comanche-ban...

(#14) simonzé válasza zsiga667 (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Roxan - furcsán csinálode gy kicsit. Általában az ember lát egy progit, ami annyira megtetszik neki, hogy keres hozzá hardvert. Nálad ez pont fordítva történt... Érdekes. :)

zsiga 667 - egy daraqbig próbálkoztam a Saitek R220 pedálos szettel, de nem nagyon ment. Nem i csoda, ha figyelembe vesszük, hogy az egy kormány. :) Lehetetlen vele nyomulni.
Most én is a Genius F23-mal próbálkozom, de a csűrőtengelyét bal hüvelykujjal lehet vezérelni, ráadásul túlérzékeny. Az eredmény tuti crash. :(( Még gázkarnak konfigurálva sem éppen használható ez a gomb. Van full gáz, meg van alapjárat. :(( Nekem is fejlesztenem kéne...

I don't fit in. I fit out.

(#15) zsiga667 válasza simonzé (#14) üzenetére


zsiga667
addikt

''Nem i csoda, ha figyelembe vesszük, hogy az egy kormány.''
LOL! :DDD

(#16) gergod


gergod
tag

Nekem Ms Sidewinder Force Feedback 2-m van. Az nem igaz, hogy nem jó az ff. K**** jó, miközben repülsz, és érzed a kezedben a gépágyú enyhe vibrációját, amikor kiengeded a kerekeket érzed, ahogy üt egyet. Ha meg te emiatt nem találsz el valamit, háát akkor ez nem a te műfajod. Mellesleg állítható is az erőssége.

(#17) roxan válasza simonzé (#14) üzenetére


roxan
senior tag

Régebben magyon skat játszottam repülőszimulátorokkal. (még a 486-os gépemen). Most csináltam az irodában egy kis gépcserét, és így otthonra is erősebb vas került. Eddig a duron700-on nem nagyon játszottam.
Szóval innen indult. De nem értem, hogy miért fordítva kéne lennie.
Először veszel gépet, aztán hozzá progit. Vagy nem?

Rox,

(#18) zsiga667 válasza gergod (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

''Ha meg te emiatt nem találsz el valamit, háát akkor ez nem a te műfajod.''
:((Köszönöm az értelmes megjegyzést... Biztos nagyon precízen tudod mozgatni a joy-t, ha közben rezeg a kezedben, ugye? :F
Az meg hogy ez az én műfajom-e vagy nem, az talán nem a te dolgod... :(((

(#19) gergod válasza zsiga667 (#18) üzenetére


gergod
tag

Én nem megbántani akartalak, de az enyhe vibrálás semmit nem zavar abban, hogy eltaláljak valamit. Amiatt lebeszélni valakit a force feedbackről mert nem fogja eltalálni a célpontot mert annyira rezeg, hát az nevetséges.

(#20) zsiga667 válasza gergod (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

Lehet hogy a tied csak enyhén vibrál, de amit próbáltam (valami Logitech volt) az úgy rázott, mint egy jobbfajta FF-es kormány rallyzás közben...
Egyébként az meg tény, hogy FF-el nem tudsz olyan hatékonyan játszani, mint anélkül (akár repszimet, akár autóversenyt).
Egyébként ha az MS Flight Sim-et nyomnám, lehet még jó is lenne, bár nagyobb szélben tuti lezuhannék leszálláskor.

(Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy engem a legkisebb rezgés is zavar, pl. ha nem tükörsima az egerem talpa + az egérpad, akkor sokkal gyengéb vagyok FPS-ben.)

(#21) gergod válasza zsiga667 (#20) üzenetére


gergod
tag

Driverben állítható a Logitech is meg az Ms-is. Legerősebben, féltettem az asztalomat, mert összetörik. Engem nem zavar, hogy neked nem jön be, csak annyira leszóltad, hogy hozzánemértő lehet ki sem próbálja. Mindenkinek ki kell próbálnia lehetőleg, aztán dönteni.

szerk:
Körülbelül pont annyira kell a fíílinghez az ff a joysticknél, mint a kormánynál. ott is romlik a teljesítmény. Vagy ott nem zavar ez? Csak a joysticknél? Itt jó, ott marhaság :F
Szived - jogod nem szeretni, de a topic indító kérdéséhez szerintem ez is hozzátartozik. :)

[Szerkesztve]

(#22) zsiga667 válasza gergod (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

OK. Peace. :P

(#23) gergod válasza zsiga667 (#22) üzenetére


gergod
tag

Jaja :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  **milyen joysticket vegyek?** (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.