Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k_g


k_g
csendes tag

Én erre gondoltam! Mi a véleményetek!

terratec aureon 7.1 space (24/192) pci hangkártya

(Címet javítottam - Kalandor)

(#2) Raymond válasza k_g (#1) üzenetére


Raymond
félisten

A kerdes inkabb az hogy mire kell a kartya. Mivel mindig tobb dolog merul fel amire kell, a prioritasi sorrend is fontos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) k_g


k_g
csendes tag

Tehát!

A hangkártyát többnyire zene hallgatására szeretném vásárolni, de sűrűn házimoziznék is vele. Az optikai kimenet is nagyon fontos, mert a Live-val
is ki vagyok békülve, de azért újítani kéne meg azon nincs optikai kimenet.

Fontos!--> Egy házimozi rendszerre szeretném csatlakoztatni.(Logitech Z-680).

Kérem a tapasztalatokat, jótanácsokat.

Tehát a kérdésem még mindig a téma neve. Milyen hangkártyát vegyek?

(#4) alázógyík válasza k_g (#3) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha jó minőségű hangkareszt szeretnél akkor Audigy2 v. Terratec,ezeknek van több típusa/oem,retail,box/attól függ, mennyire vagy pénzes!
A Philipsnek is elfogadható kártyái vannak!

(#5) k_g


k_g
csendes tag

Értem az előbbi segítséget, de a problémámat még nem oldottuk meg. Audigy-t nem akarok venni, mert akkor egy platinumot kéne vennem és az nekem nem jo ugye mert az drága. A Limitem=30000Ft. Ennél többet nem szánok rá. Szerintem ennyiért már lehet jó kártyát kapni, csak azt nem tom milyet vegyek.

Továbbra is, ha valakinek van vmilyen tapasztalata kérném segítsen, vagy adjon tanácsokat.

(#6) Raymond válasza k_g (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg az Audigy2 sima (esetleg OEM), mert a Coaxos SPDIF-en keresztul ra tudod kotni a Logitech-re.

Feature-k szempontjabol Audigy 2 (ZS).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) k_g


k_g
csendes tag

Már próbáltam az Audigy-t, de a coax kimenetén nem jön ki a Dolby Digital és a DTS sem. Ugyanúgy mint az SB-Live-nál. Ott sem működik. A hangrendszerem dekoderének semmi baja, mert utánna egy dts-es erősítővel is kiprobáltuk az audigyt és ott sem kodolta. Vagyis kodolta, de csak ugy mint a Logitech-nél Dolby Pro Logic Movie és Dolby Pro Logic Music Modot találta meg a dekoder. Persze a másik két stereo és a stereo 2-őn kivül. Ezek a modok közül egyik sem a digitális 5.1-es hangzás, csak összekeveri a csatornákat. Igy a két hátsó hanszoroban alig szolal meg néha másik hang. Ha pedig asztali dvd-t kötök a rendszerre, akkor pedig az optikai bementen szépen megjelenik a dts és a dolby digital is.(Igy már a két hátsó hangszorónál is lehet hallani mindent.)A logitech szerint is a teljes digitális hangzás érdekében az optikai bemenetet kell használni.

Tehát az Audigy kilőve. Ja és próbáltam az Abit AU10-est nyáron, optikai kimenettel. Na az még szarabbul szolt mint a live analogon. Bár annal már volt az előbb emlitett két szabvány.

Továbbra is várom a ''jó''tanácsokat és a hozzászólásokat.

(#8) Raymond válasza k_g (#7) üzenetére


Raymond
félisten

A problema az, hogy rosszul volt beallitva. Kikuld minden digitalis jelet.

''A logitech szerint is a teljes digitális hangzás érdekében az optikai bemenetet kell használni''

Akkor a Logitechnel valami gond lehet :-) Az optikai es a coax bemenet ugyanazt az SPDIF jelet viszi at/adja - nincs semmi kulombseg. Mivel a jel digitalis, csak ket dolog lehetseges - mukodik vagy nem, itt nincs olyan hogy teljesen vagy csak egy kicsit digitalis :-)))

Egy 3,5mm Jack - 1xRCA kabelt kell hasznalnod. Ha csak sztereo kabeled van a bal RCA-t hasznald a dekodernal. Utana az Audigy Dolby Digital kodolasat kikapcsold az Audio HQ - Device Control - Decoder-ben, a Surroundmixer-ben aktivalod a ''Digital Output Only''-t. A DVD szoft-nal (PowerDVD, WinDVD...) a Setup - Audio-ban mint kimenetet az SPDIF-et allitod be es voila...

Meg egy gond lehet - ha telepitetted az ac3filter-t, akkor meg ott is SPDIF-et kell a konfiguracioban beallitanod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) klumbik


klumbik
tag

abban a kategóriában amit te keresel, véleményem szerint az m-audio revolution a legjobb, envy24ht csipre épül, ennél fogva szerintem az audigy-k már ki is eshetnek a versenyből
coax spdif kimenet van rajta, minden átmegy rajta
nincsenek megosztott csatlakozók
driverek stabilak, egyszerűek, asio is van
digit kimenet minősége messze a legjobb
infok:
[L]http://www.midiman.com/products/consumer/revolution.php[/L]
[L]http://www.m-audio.de/revo71.htm[/L]

goglin augusztusi árlistát találtam, bruttó 32e-be került

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#10) k_g


k_g
csendes tag

Köszönöm Szépen a segítséget Raymond.

Megoldódott a problémát. Működik digitálisan a Live.

De azért még mindig vennem kéne valamilyen hangkártyát, az amit a másik srác ajánlott az M-Audio, lehet azt fontolóra veszem ha igaza van!?

De még mondhattok hangkártyákat, modjuk arra is kiváncsi lennék, hogy mennyibe kerülnek. Kösz.

(#11) k_g


k_g
csendes tag

Ja és majdnem elfeljtettem, hogy a Terratech tényleg 24/96 vagy csak a gépbolt honlapján van elírva. Na meg az Audigy 2 is 24/96-os, itt pedig azért mert az M-Audio amit a srác irt az már 24/192 az léptékkel jobb és a THX-szabványnak is ott van valahol a határa. Használjam már ki ha THX-es rendszert vettem.

(#12) LukE válasza k_g (#11) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.pixel.hu/[/L]

Terratec Aureon 7.1 Space

8 csatornás hangkártya házimozi és multimédiás felhasználásra, A3D, EAX, EAX 2.0, Sensaura3D és MacroFX támogatás, 4 sztereo kimenet, 1 sztereo bemenet, 1 mikrofon bemenet, erősített kimenet fejhallgató csatlakoztatására, 1 digitális kimenet(TOS link), 1 digitális bemenet(TOS link), 24bit/96KHz felvétel, 24bit/192KHz lejátszás, DVD lejátszó és Emagic Logic Fun ajándék szoftver

25+fa

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) k_g


k_g
csendes tag

Hy! Én néztem el az hangkárty értékeit multkor.

De valaki segíthetne abban, hogy mivel jobb az M-Audio, mint az Audigy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.