Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen gépet szervernek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lambda


Lambda
tag

Két gép között szeretném megosztani a netet egy szerver géppel. -mindenképp szever géppel... - mit ajánlotok? hallottam hogy kb 20 ezerből össze lehet dobni egy ilyen konfigot. az kéne hogy a ping is jó legyen játékoknál. ha esetleg konkrét konfigot is tudnátok mondani jó lenne.

(#2) salazol válasza Lambda (#1) üzenetére


salazol
őstag

Ha már mindenképen számítógéppel akarod, akkor én a következőt használnám:
Valamilyen PII alulhajtva, passzív hűtéssel, vinyó nélkül, egyfloppys linux, nem nagy teljesítményű, de jó hatásfokú tápegység, teljesen lelassított ventillátorral.

(#3) hobizoli válasza Lambda (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

20k-ert vegyel egy router-t amiben van 4portos 100Mbps-s Switch...esetleg mar WLAN is




hobizoli

több drón kell ;P

(#4) Lambda


Lambda
tag

igen, csak mindenképp szervergépes megoldás kéne. de a router is érdekel máshova. de ahhoz nem értek. nehéz bekonfigolni hogy két gép lássa egymást rajta keresztül hálón és a net is menjen 1 betárcsázással?

(#5) hobizoli válasza Lambda (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat SZVSZ joval egyszerubb, mint egy gepet...
Mire kene valjaban a szerver? Az egy DGS lenne a belso halon?



hobizoli

több drón kell ;P

(#6) Lambda


Lambda
tag

a netet megosztani. én csak csinálnám egy ismerősnek, de mindenképpen ilyet kért. gondolom központi tárolónak akarja használni mert 2db 120gigás vinyóval lenne...

(#7) pschio


pschio
őstag

engem erdekelne ez az egyflopys megoldas! vezeteknelkuli net megosztasara is jo?

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#8) hobizoli válasza Lambda (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jaa...es az 20k-bol:DD?

Haaat arra vmi linux kene SZVSZ, nekunk is ezert van ijen (+a Q3A DGS)


Hova kene akkor router...?




hobizoli

több drón kell ;P

(#9) hobizoli válasza pschio (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[L]http://www.bbiagent.net[/L]




hobizoli

több drón kell ;P

(#10) CharlieDrop válasza Lambda (#6) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gondolom a 2 120 GB-o svinyó megvan :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11) salazol válasza pschio (#7) üzenetére


salazol
őstag

Sokkal olcsóbb wireless routert venni.
Egy WLAN AP 12-16 ezer, egy WLAN router pedig 13-17.
Egyébként az egyfloppis linuxos routerről csak annyit tudok mondani, hogy van.
Több topikban is javasolták a pingvinek, leírták a nevét is, meg hogy honnan tölthető le.
Részemről nem értem meg, miért kell egy 100-150W fogyasztású és hangos gépet üzemeltetni 24 órában, mikor 8500 bruttó forintért 10W fogyasztású routert is használhatnának.
Pont én beszélek, akinek 24 órában megy itthon egy szerver. De az teljesen más célokat szolgál, router is van, amögött van a szerver. Meg is látszik a villanyszámlámon.

(#12) Loha


Loha
veterán

5-6000Ft-ért Lehet jobbfajt 486-osokat kapni amik tökéletesek a feladatra!
Ha érdekel, lehet hogy tudok 1-et!

(#13) Lala6


Lala6
őstag

Én smoothwallt használok. P1 100-on futkos.Mehet bele a két wincsi is és SSH-n ellehet érni. Ha kell bővebb info keress meg mailbe.

Ü.:Lala

[L]http://www.smoothwall.org[/L]

(#14) _Volkovy_ válasza Lala6 (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pentium1 szereti a 120gigás vinyókat?Ez nekem új..

(#15) aurum válasza salazol (#11) üzenetére


aurum
senior tag

hol/milyen tipus van 8.5k-ert??

hogy miert erdemes...

en olyan 6..8 eve vettem egy 5x86@133Mhz-as gepet cc 11khuf-ert. a fogyasztasa 15..30W terhelestol fuggoen. standy modban 5W korul. a gepre debian kerult, az akkori modemes kapcsolatomat kezlete, igeny szerint felepitette, lebontotta. este 6 utan reggel 6-ig es hetvegen eletben tartotta. kesobb isdn kerult ra majd chello kb 3 evig. most adsl. ezen kivul samba kiszolgalo is, van benne kb 160GB ilyen/olyan hdd. nem itt zorognek mellettem es full duplex 100Mbit-en kelloen gyors is. terneszetesen futott rajta kazaa, es dc++ illetve dcgui is. valamint web es ftp szerver. ezeken felul normalis tuzfalam van.

a hangja sem volt veszes. a proci megy hutoventi nelkul is es a tapventi soros ellenallassal van lassitva.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#16) aurum válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


aurum
senior tag

mier ne szeretne? az egy dolog, hogy a bios nem latja, de pl a linux nem hasznal biost es igy mukodik. bootolni persze nem lehet rola.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#17) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Egy PCI-s IDE zsuga is megoldja az ilyen jellegu problemakat, azok BIOS-a csuklobol vagja az ilyesmi nagyobb HDD-ket is.



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) Veron válasza salazol (#11) üzenetére


Veron
őstag

Bocs de szerintem egy P1 100 Mhz-s gep ha minden le van huzva rol, es csak a floppy kell bootolaskor akkor nem 100-150W eszik, hanem 20-30 ami marsokkal kedvezobb. Amugy ha venni kene en is inkabb routert vennek, de ha van vkinek elfekvoben ilyen hasznalt cucca, es szeret picit szerelegtni, akkor olcsobban kijon mint egy routerrel...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19) aurum válasza hobizoli (#17) üzenetére


aurum
senior tag

egyesek szerint eleg kezzel bealltiani a hdd parametereit, mert csak a detektalassal van gond. en nem probaltam meg de elmeletileg igy van.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#20) Troll


Troll
tag

Az egyfloppys tűzfalrútert úgy hívják, hogy coyote linux. Legalább is azt használok.
[L]http://www.coyotelinux.com/[/L]
Nekem egy PI-166-on fut, szintén csak a floppy van bekötve, a tápba egy 24V-os ventit
raktam.
Közel hangtalan.
Ha volna egy kis extra zsém, egy VIA Epia+Seagate vinyó jó lenne. És akkor szerverként is
működne, mert most csak rútol. Bár azt olvastam, hogy ha a tűzfal és szerver ugyanazon
gépen
fut, az csak biztonsági rés, érdemes a szervert DMZ-be rakni. De akkor külön gép kell neki.

[Szerkesztve]

(#21) PWR válasza Lala6 (#13) üzenetére


PWR
aktív tag

hello, talan tudnal segiteni smoothwall-al kapcs: nem ismeri fel a halokartyat (netgear, vmilyen 3.11-es). megneztem a dokumentaciot, de nem vagom a manualis beallitasokat. az IRQ meg a pci slot szaman kivül asszem drivert(?) kell megadni neki, na az nem megy.
egyebkent suse8 es redhat9 egyböl felismeri ezt a kartyat. help please!

Üdv

(#22) Szeni


Szeni
aktív tag

Azt kellen először is eldönteni, hogy mire akarja az illető használni. Mert e nélkül hiába ajánlgat bárki is routert illetve szervert. A két dolog nem ekvivalens egymással. Ezt, úgy látom, néhányan hajlamosak elfelejteni.

(#23) salazol válasza aurum (#15) üzenetére


salazol
őstag

''hol/milyen tipus van 8.5k-ert??''

HÁLÓZAT - DSL ROUTER SURECOM EP-4904SX 4 PORT 6688 8360
www.mistral.hu

(#24) Hequila


Hequila
őstag

Hello mindenki!

Az érdekelne, hogy a következő gép mennyire felelne meg szervernek:
P1 133 MHz, 32 EDO RAM, stb... a többi nem lényeges. DC hubszervernek menne leginkább.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25) hezso válasza Hequila (#24) üzenetére


hezso
aktív tag

DC++ hubservernek? Nem értem... És ezt a gépet tennétek be serverhostingra?
Kicsit sovány konfig szerintem, mert(bár nem használok DC++, ezért értelemszerűen nem ismerem milyen) ott azért jópár usert ki kell szolgálni :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen gépet szervernek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.