Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    senior tag

    válasz stork13 #17782 üzenetére

    Ez a kérdés engem is foglalkoztatott, különösen azután, hogy több komolyabb hűtő kompatibilitási listájában szerepelt, hogy "backplate required".

    Internetes búvárlataim alapján arra a következtetésre jutottam, hogy a backplate kifejezés - pusztán e tárgykörben - két dologra is használatos.
    Az egyik a fentebb is említett hátlapi lefogató, amely a processzorhűtő tartozéka.

    A másik viszont egy fém merevítő, amely az alaplap elviselendő súly szempontjából legkomolyabb kihívásnak kitett részét hivatott megerősíteni. Értelmezésem szerint, amikor a gyártó "backplate required" kitételt használ, akkor arra utal, hogy ez utóbbit tartja elengedhetetlennek a fogadó deszka részéről, hiszen lefogatót úgyis ad (ha, ugye).

    Itt egy olyan kép, ahol a kétféle backplate együtt látható.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    senior tag

    válasz Brutforsz #17789 üzenetére

    Még annyi kiegészítést tartok fontosnak, mivel kifejezetten az AM3 vonalra szól a kérdésed, hogy például a Noctua NH-U12P SE2 termékénél az Inteles rögzítés a hűtőhöz adott backplate segítségével történik, míg az AMD esetén "the SecuFirm(tm) 2 mounting system requires a backplate, which is preinstalled on most AM2/AM2+/AM3 mainboards", s itt ez elégséges is, nem kell külön hátlapi rögzítőt alkalmazni (lásd szerelési útmutató).

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    senior tag

    válasz bélanéni #23441 üzenetére

    Nekem is ilyen van, de nem tudok többet mondani annál, mint ami a felszerelési útmutatóban található. Ha véletlenül nem volt a dobozodban, innen letöltheted.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    senior tag

    válasz #02644736 #23691 üzenetére

    Én jelenleg is ilyet használok. Mivel konkrét kérdést nem tettél fel a hűtővel kapcsolatban, ezért általánosságban írom le a tapasztalataimat.

    Eredetileg Mugen 2-t akartam venni, de amikor építettem a gépemet, nem lehetett hozzájutni az országban, a Hyper 212+ nem tűnt elég robusztusnak, a még esélyes Corator DS pedig még túlságosan új volt ahhoz, hogy kellő mennyiségű információ álljon róla rendelkezésre.

    Így vettem meg a Noctuát (én még 14 ezerért jutottam hozzá), a következő kalkuláció alapján:
    A bordához két NF-P12 ventilátor jár, melyek darabára 4.000 forint körül mozog, azaz maga a borda 6.000-be kerül. Azt terveztem (és persze valósítottam is meg), hogy nem a hozzá adott légkeverőket - mivel az, hogy nem PWM-esek, hanem alapértelmezésben 3 fix fordulatszámra lehet őket szabályozni, szerintem egy vicc - szerelem fel, hanem kap egy Coolink SWiF2 120P-t, és akkor az önműködő dinamikus szabályzása le van tudva, a két Noctua meg megy a házra, így nekem 8,5-ért lesz egy felsőkategóriás hűtőm, 8-ért meg két prémium kategóriás házhűtőm.

    Ami ezen építmény - könnyű felszerelést követő - teljesítményét illeti, egy alulfeszelt Phenom II 955-öst hűt, a hőmérséklet a legkeményebb tesztek és a processzort leginkább igénybe vevő játékok alatt sem megy 42 fok fölé (1500 rpm-mel), alapjáraton 750 körüli fordulattal nagyjából delta 5 fokot produkál, a hang mindkét szélsőség esetén is egészen barátságos, igazából a Coolinket felpörgetve olyan hangzása van, mintha csak a szélzaj növekedne meg.

    A két Noctua propellertől viszont egyáltalán nem vagyok elcsattanva, az ő fordulatszámukat szabályzóval emelve elég erőteljes motorhang jelentkezik, szerintem a Coolink ventilátorok halkabbak (jelenleg a házon a két Noctua és még két PWM-es Coolink teljesít szolgálatot).

    Összességében azt mondhatom, hogy anyagilag megérte ez a konstrukció, az igényeimet jól ki is elégíti, de - biztosan a ventilátorok miatt - valahogy hiányzik az ahaaa-érzés, amit a köztudatban élő Noctua-kép alapján vártam.

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák