Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen cd-írót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Hali!
Most jutottam el odáig, hogy tele ven a púpom a(z egyébként 2,5 éve vásárolt, zsír) 4*2*24-es Hp égetővel. Lemegy a nap, mire kézhez kapom az (utolsó két alkalmommal már mesterien elrontott :0 ) korongokat.
Egy új szupergyors csodatevő meg már 18-20k-ból is megvan. Adna valaki tanácsot? Nekem túl sok a nagy (100*50*1000) szám, életközeli tapasztalatokkal többre mennék. :DD

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#2) Egon válasza DoubleD (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Vegyél TEAC írót, bruttó 20K-ból kijön, tuti jól jársz vele.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Teac milyet?

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#4) Egon válasza DoubleD (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Amilyet kapsz...:) Egy ideje már nem nagyon van, csak a 40x-es (esetleg 24x-est kaphatsz még egy-két eldugott helyen). Nekem sem szimpatikus ez a nagy sebességhajsza, de nem muszály max. sebességgel írnod...:D
Sajnos ezek az írók már nem tudnak 4x-esnél lassabban írni, viszont ''cserébe'' - úgy tűnik - nagyon jó minőségben írnak ezen a sebességen audiót (is). Max. 16x-osan célszerű használni szvsz, mert egyrészt akkor még CLV módban ír, másrészt meg szvsz a nagyobb sebességű írás nem kerül kevesebb időbe annyival, hogy megérné...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) rog válasza DoubleD (#3) üzenetére


rog
addikt

nekem meg ez jött be nagyon:
[L]http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=51[/L]


(tényleg! miert nincs szivecske szmájli?)

(#6) McJames válasza DoubleD (#3) üzenetére


McJames
senior tag

Szerintem 512E vagy 516E - ha még kapsz valahol.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) Egon válasza McJames (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem ki van zárva, hogy - újonnan - be lehetne szerezni a két modell valamelyikét, sajna...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) DM-Fan válasza DoubleD (#1) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hi!

Szerintem is jók a Teac-ek, sok jót hallani róluk, de ha nem sajnáljsz még pár darab ezrest, akkor vegyél egy Plextort! 30.000-ért pl. a Lord Computerben már 40X-es Plextort kapsz. Kétségtelenül ez az egyik legtartósabb és legmegbíhatóbb író, ezzel garantáltan tudsz túlírni! Szerintem nagyon jó vétel, kapsz hozzá fullverziós íróprogit (asszem Nero 5-öt adnak hozzá). Buffer underrun protection is van benne - nincs több elrontott CD a gép hibájából. Sőt, asszem már áramkimaradás esetén is tudja folytatni a félbemaradt CD-t! Mindemellett a garancia is teljesen korrekt. Én sem vagyok híve a nagy sebességű írásnak, épp ezért nyugodtan vehetsz lassabbat is, így még olcsóbban megúszod!
Persze jó a Teac is, nem is akarlak lebeszélni.

Get Moded!

(#9) localhost válasza rog (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kinek küldenéd a szivecske smájlit? A M*****l-nak, akitől ingyen kaptad az íródat? He-he! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) rog válasza localhost (#9) üzenetére


rog
addikt

például nekik :)

(#11) deepwell válasza DoubleD (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

ha 18 - 20 bol szeretnel irot akkor a plextor ugrott :))) (megvettek) van egy 24x es e's egy 40x es Teac -em. elotte volt egy 8x LGm az elott pedig egy 4x es SCSI Teac :) kocsiban van CD taram, a 40x esen irott AudioCDket lazan jatsza. A RICOH az LG csak mas a felirat, olyat ne vegyel semmi keppen sem. Amit a 8x -os LG vel irtam az szinte mind olvashatatlan :( Szvsz a 40x es Teac a befuto

Framerate is LIFE !

(#12) rog válasza deepwell (#11) üzenetére


rog
addikt

meg jo hogy mindig van keznel egy profi aki a vilag osszes cd-irojat hasznalta mar... :)

(#13) deepwell válasza rog (#12) üzenetére


deepwell
aktív tag

nem hasznaltam az osszeset, viszont folirtam a 650 filmemet, na meg me'g ezt azt.

Framerate is LIFE !

(#14) Snowcat


Snowcat
tag

Énis teac mellet tenném le a voksot, tesztek alapján sok tekintetben még a plextorral is felfeszi a versenyt! Nekem is egy 24*es pörkölőm van, már több, mint fél éve és eddig no problem, elég halk, mindent tud, amit kell (túlírást is rendesen), ronott cd-k száma 0 db. Sztm vedd nyugodtan a 40*est, az sem lehet rosszabb...

(#15) rog válasza deepwell (#13) üzenetére


rog
addikt

azt egybol gondoltam, hogy ricoh cd-irod meg nem volt :)

(#16) Egon válasza rog (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs gond a Ricoh írókkal sem (szvsz), csak kevésbé elterjedt (meg kevés helyen lehet kapni). Úgyhogy ezért inkább Teac...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) deepwell válasza rog (#15) üzenetére


deepwell
aktív tag

Ricoh nem volt, olyan amit tudnek hasznalni, mert jott nemetorszagbol egy 12x es RICOH de tonkre volt. a SN: je ugyan az volt mint az LG nek.

Framerate is LIFE !

(#18) rog válasza deepwell (#17) üzenetére


rog
addikt

3. eset van szerintem:
van amit tud az ember, mert megtapasztalata,
van amit tud mert masok megtapasztaltak.
van amit tud, mert kitalalta.

ezek kozott van olyan amitol zaklatotta valok egy kicsit.. :)

(#19) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

Hali !

Nekem korábban volt egy SCSI Yamahám (6/4/16). Elég jól el voltam vele, a baj csak az volt, hogy nagyon lassú volt a boot, a SCSI megfogta a rendszert.
Most egy Yamaha IDE-s 24/10/40-es van, semmi gondom vele, gyors és pontos. A cégnél Plextor van, tapasztalat ugyanaz, gyors és pontos.

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#20) deepwell válasza rog (#18) üzenetére


deepwell
aktív tag

ha van ra idod, akkor talalkozunk es odaadom neked a szar Ricoh -ot, aztan eldontod, hogy kitalaltam e .....

Framerate is LIFE !

(#21) deepwell válasza rog (#18) üzenetére


deepwell
aktív tag

:)

Framerate is LIFE !

(#22) rog válasza deepwell (#20) üzenetére


rog
addikt

:)

(#23) rog válasza rog (#22) üzenetére


rog
addikt

bár már igencsak túl van ragozva a téma, de azért mény anyit:
hogy altalaban 3 féle ricoh létezik:
1. a high-end sorozat, ezt a ricoh gyartya japanban, (mediamaster kodnevvel)
2. a samsung altal gyartott (palser)
3. a taiwanban keszulo AOpen gyartmanyok (CRW-xxxx nevvel)


(#24) DoubleD


DoubleD
aktív tag

OFF
Hidd el rog, soha nem leszek elég okos :DDD) Szóval tenx mindenkinek!

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#25) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Mera Plexwriterekről is csak yót hallok...

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#26) karyo válasza DoubleD (#25) üzenetére


karyo
senior tag

Jók: TEAC,PLEXTOR,AUSS,RICOH. Amivel problémák is voltak, de még elmegy:LG,MITSUMI, gáz: ? ilyen nincs is. szal jó mindegyik, csak irjon.

Enjoy the silence.

(#27) Alma


Alma
csendes tag

Nekem május óta van egy 40X-es TEAC-em. Eredmény:250 jó cd, 3 minusz.
Szóval szerintem bőven király a vas. Csak egy problémám van, mégpedig az, hogy a Pio 106s lassabban olvas, mint, ahogy a TEAC vés, úgyhogy lehet, hogy a Pio biznisz tárgya lesz.

(#28) Spensers


Spensers
aktív tag

Szerintem is TEAC nekemis ez van :)

(#29) [amne]


[amne]
senior tag

Nekem egy 24x10x40x -es Plextor PlexWriterA-m van, tökéletes, kb. 100 CD-t írtam vele karácsony óta, egyett se rontott el pedig általában 16x-os Philips-ekre írok 24x-esen. Csak ajánlani tudom, az ára is lement (karácsonykor 70e volt :( )

(#30) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Sima ügy szerintem is, TEAC-ot kell venni - no persze nem CSAK azért, mert nekem is az van, tényleg jó!

(#31) bz


bz
tag

amikor bedöglött a szupertartós, szuperjó Plextorom (ami mellesleg olyan lassú volt, mint a kátrányba ragadt terhes tetű, íráson kívül másra nem lehetett használni a nagy elérési idők miatt)
akkor én is TEAC-ot vettem és kifejezetten elégedett vagyok vele.
24x lemezzel próbáltam, de azt igen tisztességesen írja ezen a sebességen, legalábbis max sebességgel vissza is tudtam olvasni több olvasóval is.

(#32) Alex


Alex
csendes tag

Hi !!!

Annyira szidjátok az ''olcsóbb'' irókat, hogy az már egy kicsit sok. Nekem LG-m van, de nem sok bajom van vele(ezt azért lekopogom :) ).
De ha már itt tartunk, mi az értelme a túl tartós cuccnak, lassan a DVD-irók is normális (megfizethető) árban lesznek, és akkor már azt hiszem a CD-iróknak annyi... :DD

(#33) [amne] válasza Alex (#32) üzenetére


[amne]
senior tag

Nekem azért van ''túl tartós cucc''-om mert nem akarom hogy le kelljen kopogni hogy ''nem sok bajom van vele'', amúgy nekem semmi gondom az olcsóbb írókkal csak én mindenben úgygondolkodom hogy inkább még spórolok a jobbikra, de akkor az tényleg jobb legyen. Ilyen a természetem.

(#34) Isten


Isten
tag

Szal szerintem is Plextor rulez, fel evvel ezelott meg NEC-t ajanlottam volna, de azzal nem lehet túlirni! :(

(#35) Spensers válasza Alex (#32) üzenetére


Spensers
aktív tag

''mi az értelme a túl tartós cuccnak, lassan a DVD-irók is normális (megfizethető) árban lesznek, és akkor már azt hiszem a CD-iróknak annyi...''

Csak annyi hogy inkább úgy veszem majd ki egyszer az írót a gépemből hogy majd ha még kell vissza rakom és megy simán nem pedig dobhatom a kukába .....

(#36) Krix


Krix
őstag

Én nemrég adtam el a 3 éves Plextoromat, és vettem helyette egy másik plextort meg egy yamahát is. Én ezt a kettőt ajánlom.

If it is not broken then don't fix it!

(#37) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ugyan nem egészen ide való, de szerintetek milyen ötlet lenne egy Toshiba DVD-CDRW Combo? Több helyen is kapható, egész jó áron (17-18e+ÁFA).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ugyan nem egészen ide való, de szerintetek milyen ötlet lenne egy Toshiba DVD-CDRW Combo? Több helyen is kapható, egész jó áron (17-18e+ÁFA).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#39) Panther válasza Panther (#38) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Bocsi, nem tudom miért ment 2x... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#40) Egon válasza Panther (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem rossz az sem. Egészségesebb lenne 2 külön drive, de ha combot akarsz, ár/teljesítményben az a legjobb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Godfather


Godfather
aktív tag

A Sonyt eddig senki se fikázta. Azt is lehet venni ezek szerint?

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#42) fügike


fügike
senior tag

Nekem AOpen CRW2440 van, akkor ez ezek szerint Ricoh féleség? Mert tök jó, tud szépen túlírni, és elég jó ára volt! Meg vagyok vele elégedve. (Előtte egy 6x4x2x-es SCSI Yamaha volt, vagy 4 évig. Vagy 5-ig. Már nagyon lassú volt szegény!)

Boci-boci tarka!:D

(#43) zrubi


zrubi
senior tag

Hi,

Nekem Plextor van, én szeretem :) És ez lassan is bír írni (ha kell)....

zrubi.hu

(#44) Edgeri válasza Godfather (#41) üzenetére


Edgeri
senior tag

Szia!

Szerintem ne vegyél Sony-t. Konkrétan ''nagy'' baj nincs vele, de árban mást is választhatsz akkor már....

Nekem egy 12x10x40-esem van és meg kell mondanom, hogy nem egy nagy szám. Sok CD-met rontott el, és előfordult, hogy a saját írását nem tudta beolvasni.

Most váltok én is egy 40x12x48-as TEAC-ra. Eddig rosszat nem hallottam róla, csak jót.
Szóval részemről szerintem felejtsd el a Sonyt.

Üdv, Edgeri

(#45) [amne] válasza Edgeri (#44) üzenetére


[amne]
senior tag

Egyettértek, a Sony nem jobb annyival mint amennyivel drágább.
Teac vagy Plextor.

(#46) Godfather válasza Edgeri (#44) üzenetére


Godfather
aktív tag

Nem akarok írót venni mostanában. Sony 12x8x32 van jelenleg.
Nem akarok senkinek újat mondani, nekem eddig nem volt bajom vele.
Igaz, hogy nem tud túlírni, de ez nekem nem gáz. És álltalában nem ezzel szoktam olvastatni a cd-ket. Arra ott a pio106s. elötte meg egy 48x-os sony volt. Vagy két és fél évig.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#47) esteban


esteban
senior tag

Nekem - most - egy MSI DragonWriter van. Tul sokat nemirtam vele, de eddig nem volt problemam. Itt tobb helyen is ''best buy'' minositest kapott.

Es csendes!


Teac-al nekemi scsak jo tapasztalatom van, most is azt vettem volna,csak itt nem lehet kapni.

iBook + RedBull :)

(#48) hungeek


hungeek
senior tag

vegyé LG-t.... nekem gond nélkül megy (eddig már megírtam 129 cd-t -ezt csak onnan tudom, hogy naplózok minden cd-írást - és ebből 3-at rontottam el, de azokat is csak azért mert 70 ft-t szar nonameket nem szereti 16x-esen írni)

(#49) [amne] válasza hungeek (#48) üzenetére


[amne]
senior tag

A plexim a 70ft-os szarokat is megírja 24x-esen. bebebeeee :DD
bocs

(#50) Biaggio


Biaggio
őstag

Ha olcsón akarsz jót, akkor LG (nekem is ilyen van, ismerősi körben is ketyeg néhány:)))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen cd-írót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.