Hirdetés

2020. július 6., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Neil Watts

Neil Watts
(veterán)

Sziasztok!

Mivel "Milyen szeket vegyek?" topik mar letezik es a temaba vago topik is csak tervezessel foglalkozott (es mindemellett tobb mint 2 eve senki nem jart arra) igy batorkodom megnyitni ezt a topikot.

Tudnatok ajanlani a jelenlegi, 4 fiokos iroasztalom (legalabbis hasonlo) helyett esetleg egy allithato magasagu verziot?

Koszi!

Udv. core2

(#2) skill84

skill84
(tag)

én megoldottam azzal hogy vettem ikában 6000ért valami vaskos állítható lábat meg egy tömör fa asztallapot.
fiókosom sose volt , szóval nem tudom mennyire hiányozna neked . 45 ezerből megvolt. most nézek rá műanyag borítást , hogy ne kopjon / ha leöntöm ne legyen baja . ( így első ránézésre lehet kéne neki egy festés)

a láb olyan magasra állítható , hogy álló pultnak is jó szerintem. (175cm vagyok)

szék vásárláson még gondolkodom . mert most , hogy beállítottam a székemet így lehet hogy nem is a szék volt a hibás a kényelmetlen ülésben hanem az asztal rossz magassága.

ez pl majdnam az egészet lefedné és nem néz ki rosszul

[ Szerkesztve ]

(#3) nubreed

nubreed
(addikt)

Jó, hogy lett ilyen topic is, mert pont aktuális nálam a téma. Ikea Hilver asztallapot szeretnék venni. Ez már eldöntött tény, nekem nagyon fontos a méret, egy 120 centi széles asztallap nem lenne elég, 150 meg már túl sok lenne, ezért pont jó nekem ez a 140 centi széles Hilver. [link]

A kérdés az, hogy milyen asztallábat vegyek hozzá, ami azért elég stabil is?

Nekem az Adils gyanúsan olcsóak tűnik, és csak 0,8 kb, nem tűnik annak a nagyon stabil valaminek. [link]

Viszont nem is akarok vagyonokat rákölteni a lábra. Tudnátok ajánlani valamit, mit volna érdemes?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) soneec válasza nubreed (#3) üzenetére

soneec
(tag)

Szerintem jobban jársz ha élőben kiprobálnád a labakat a kiállítási darabokon mert kb mindnek egyforma a felfogatása max csak cső átmérőben külömöznek. Ha stabilat szeretnél en a helyedben raknék egy fiókost/tarolot az egyik oldalra az ad egy stabilitást az asztalnak.

Nálam 2 db van

(#5) nubreed válasza soneec (#4) üzenetére

nubreed
(addikt)

Köszi, de már írtam a másik topicban (ahova nem kellett volna :) ) hogy megvettem már az asztalt. Én is imádom ezt a fekete-barna színt egyébként, ha jól látom nálad is az van. Sajnos az Alex fiókos elemből nem volt fekete-barna raktáron, más színben meg nem akartam, pedig gondolkoztam azon a megoldáson is amit írsz. De már mindegy, megvan a Malm, szerkesztek még hozzá egy monitor tartót is (egy Ekby polc, fekete barna szín természetesen és 4 db, csomagban kapható rozsdamentes acél láb hozzá).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) soneec válasza nubreed (#5) üzenetére

soneec
(tag)

Nekem is van olyan konzolom de aztan le tettem róla, inkább felfurtam a falra a monitort. Majd dobj egy kepet róla! :)

(#7) birno

birno
(addikt)

Sziasztok,

Ilyen massziv, negy labas, motoros, allithato magassagu keretet vagy teljes asztalt lehet kapni magyarorszagon?
https://www.upliftdesk.com/uplift-900-four-leg-adjustable-height-standing-desk-frame/

(#8) Novver

Novver
(aktív tag)

Sziasztok!

Jelenlegi 15 éves kihúzható billtartós asztalom helyett keresek egy szimpatikus, szép nagy 120x80 méretű asztalt.

A netes turkálás végeredménye 2 db jelölt

IKEA BEKANT

IKEA IDÅSEN

IDÅSEN nyert mert egyszerűen szinte meg sem moccan ha toszogatják, míg a BEKANT iszonyúan mozgott és máshol is panaszkodnak rá neten, míg az IDÅSEN-t istenítik hogy milyen stabil és vastagabb a lapja is mint a BEKANT-é.

Hozzá lecserélem szétzilált jyskes székemet is egy MARKUS-ra vagy JÄRVFJÄLLET-re. Még nem döntöttem el, majd megyek kipróbálni őket.

Csak érdekelne hogy van-e tapasztalata bárkinek az említett két asztallal kapcsolatban. <3 Székvevős topic :R

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/Uplay: Novver / Battle.net: Novver#2884 / Minden egyéb játékban is: Novver

(#9) Novver válasza Novver (#8) üzenetére

Novver
(aktív tag)

IDÅSEN lett, megspékelve egy MARKUS-sal, lábtartóval és padlóvédővel.

Naggggyon kényelmes, de még fura hogy nem kihúzható billentyűzettálcán van a bill.

Maximálisan tudom ajánlani. Az asztal betonbiztosan áll, alig bírom megingatni. A BEKANT rendkívül ingatag. Egy nagyobb egérmozdulat és mozog az egész.

:R

Origin/Steam/Uplay: Novver / Battle.net: Novver#2884 / Minden egyéb játékban is: Novver

(#10) Wasp91 válasza Novver (#9) üzenetére

Wasp91
(aktív tag)

A Bekantról ránézésre azt gondolná az ember, hogy stabil.
Akkor a Linnmon milyen lehet? :U [link]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11) Novver válasza Wasp91 (#10) üzenetére

Novver
(aktív tag)

Brrr. A hideg is kiráz a látványtól is :D

(#12) Land válasza Novver (#9) üzenetére

Land
(addikt)

Nekem FREDDEM van. Kissé magasabbnak érzem az asztallap magasságát, mint nekem ideális lenne. A jobb válam egy ideje fáj, be van gyulladva. Lehet ezért. Így a cserén agyalok. Állítható magasságú asztal kellene. IDASENT ajánlod erre?

Xiaomi MI 9T 6/128 Gb Blue & Motorola Moto G 2015 16/2 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & Meizu EP52 | Mazda 3 G120 AT Revolution + Leather

(#13) xundyingx

xundyingx
(csendes tag)

Üdv!
Erről mi a véleményetek?

[link]

Bár egy olyan lenne a legjobb ahol 2 monitor elfér egymás mellett!

Mindenképp kellene egy új "gamer" asztal, mert a mostani annyira kényelmetlen, hogy a billentyű és az egér nem egymás mellett van, hanem ívben. Pedig a lábtámasza kényelmes.

Keret: 40e max 50e (bár ezt már sokallom egy h*lye asztalért).

(#14) xundyingx válasza xundyingx (#13) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

+Szerk. Most vettem észre, hogy linkeltétek. :D

[link]

Ez viszont nagyon tetszik, de vajon mennyire stabil?

(#15) Land válasza xundyingx (#14) üzenetére

Land
(addikt)

Stabil, nekem ilyen van. Lehet megválok tőle.

Xiaomi MI 9T 6/128 Gb Blue & Motorola Moto G 2015 16/2 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & Meizu EP52 | Mazda 3 G120 AT Revolution + Leather

(#16) xundyingx válasza Land (#15) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

Mi okból?

(#17) Land válasza xundyingx (#16) üzenetére

Land
(addikt)

A jelenlegi szék+asztal kombóm nem kényelmes. Első körben szék csere lesz, aztán ha nem lesz elég, akkor asztal csere is.

(#18) xundyingx válasza Land (#17) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

Mondjuk ennél érdekelne engem is, hogy mégis mennyire van az az asztal rész ha egy irodai székben ülsz. Mindenesetre ajánlod az asztalt vagy valami mást?

(#19) Land válasza xundyingx (#18) üzenetére

Land
(addikt)

Alapból jól néz ki, 2 monitor is elfér rajta, a 2 hangfal a két szélső polc részen van. Nekem tetszik, csak a kényelmes ülést/pc használatot kellene megteremtenem. A következő hetekben veszek széket. Ha önmagában megoldja a kényelem kérdést, akkor marad az asztal és ajánlani fogom, de jelenleg nem tudom mi a gyenge pont a setupomban.

(#20) xundyingx válasza Land (#19) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

Valószínűleg ezt a szettet fogom én is választani, köszi!

Ez pedig az említett ami már vagy 10+ éve biztosan megvan, nem lenne rossz, tényleg kényelmes a láb része... de játék szempontjából nagyon kényelmetlen. :D

[link]

UI pontosan az asztal rész ahol a billentyűzet és egér van, az hány cm a padlótól?

[ Szerkesztve ]

(#21) xundyingx válasza xundyingx (#20) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

+Egyébként ahhoz képest, hogy nem is 50e (csak ikea family tagsággal), hanem alapból 60e +még a kiszállítási díj 13e forint (ezen elég nagyot néztem), már is 73e hufnál járunk... Így már kicsit elgondolkodok, hogy megérné e inkább felmenni érte budaörsre...

(#22) xundyingx válasza Land (#19) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

Meglett azóta a szék? Ha igen, jó kombó lett?

(#23) Land válasza xundyingx (#22) üzenetére

Land
(addikt)

Vettem egy Gamer széket, de nem jött be, ezért eladtam. Egyelőre szünetel a szék vásárlás, mert fontosabb kiadásaim lettek.

(#24) xundyingx válasza Land (#23) üzenetére

xundyingx
(csendes tag)

Mára várom a FREDDE asztalt (legalább is azt írták, hogy ekkorra szállítják), reménykedek benne, hogy jó lesz a székhez is. Majd írok. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) -conrad-

-conrad-
(addikt)

Sziasztok,
halódik a kihúzható bill + külön kihúzható egér felépítésű asztalom. Kellene valami helyette, de ezt 20 éve nyúzom így nehéz lesz :) Nézegettem a [link] Trust asztalt, ismeri valaki, mennyire stabil? az Idasen ikea-s nekem is nagyon tetszik, de majd' 70ezer... Nagy előnye, hogy "fekve" játszom egy fotelszerű székből, nem irodaszékem van így alacsonyabban van - kb 65 centi - a kényelmes egérpozíció.

(#26) Reaper

Reaper
(senior tag)

Látom kicsit kihalt ez a topic, de hátha. Voltam Ikeában Markus-t venni, és pont egy ilyen FREDDE elé volt betolva a próbadarab és akkor eldöntöttem, hogy nekem kell egy ilyen. A kérdésem az lenne, hogy ha van itt valakinek még, hogy le tudná-e mérni, hogy mekkora gépház fér be az alsó polcra? Erről sehol semmilyen adatot nem találtam, a legközelebbi Ikea meg nincs közel.

(#27) L4mie

L4mie
(veterán)

Sziasztok, jól látom, hogy nagyobb méretből, elektorosan állítható asztalból csak a IDÅSEN ami stabil is, és ahogy nézem még az is a legolcsóbb? :( nincs alternatíva, valamiért 120k körülre emlékszem az árára amikor még anno helyszínen próbálgattam ezt a 164k-t elég túlzónak érzem...bár ahogy nézem a többi üzlet csak drágábban kínál hasonló paraméterű asztalokat.
Homeoffice hoz kéne, néha állva is jó lenne dolgozni, így ideális a hasonló kialakítás.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28) robita

robita
(csendes tag)

Sziasztok,
Szeretnék egy ilyesmi számítógépes asztalt és szakembert keresek aki látott vagy készített már ilyesmit.
Egyedi méret és forma lenne, így ha létezik előre legyártott az nekem valószínűleg nem megfelelő.
Ha tudtok valakit lécci ne tartsátok magatokban. Köszi! :R

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#29) flexxx2 válasza Reaper (#26) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

Én is ezt nézegetem, a polcról ezt írták:
Width: 25cm
Depth: 47cm
Height on the point it meets the under the bar supporting the desk table: 47cm. Otherwise height 50cm.
[link]

De hogy az asztal lap hány cm magas arról nem találok semmit. Az Ikea nem gondolja, hogy ezeket ki kéne írni a honlapra??? :F :F

(#30) Reaper válasza flexxx2 (#29) üzenetére

Reaper
(senior tag)

Közben már megvettem végül és beköltöztem :) Végül úgy oldottam meg, hogy a jobb oldali alsó kis polcot nem raktam fel, a gép meg a földön van.
Az asztal lapot a földtől gondolod? 71cm, de a már említett asztal alatti merevítő miatt kicsit alacsonyabb a lábtér: 67

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.