Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen alaplapot pentium m alá? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Symple The Best


Symple The Best
tag

Üdv mindenkinek!
A napokban vásároltam egy Intel Pentium M 2500mhz S478-as procit.Jelenleg egy Abit SA7-ben használom.A probléma a következő:Nem ismeri fel a lap csak 12*100-asnak ami annyit tesz,hogy csak 1200Mhz-es :F!Tuningal 1800-ig(12*150Mhz) jutottam felette nem volt hajlandó működni.
Amenyiben valaki tudna nekem segíten nagyon tudnám értékelni :B !


Előre is köszi Tisztelettel: STB


UI:Everes és a Sysoft is felismeri,hogy valóban 2500-ös P4 M és ki írja alá,hogy 1200-on megy:S!

[Szerkesztve]

(#2) Ultram3jor válasza Symple The Best (#1) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Ezt megkérdezhetted volna itt is [link]

Üdv, Dávid

(#3) RECSKA válasza Symple The Best (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez számomra elég egyértelmű!

Az alaplapod nem tud 150-es FSB-nél nagyobbat! Ki kell próbálni egy 865, 875-ös alaplapban a procit, ott már van fix AGP/PCI, és azok tuti tudnak 200MHz-es FSB-t.

És a szorzót nem tudod állítani? Mert lehet, hogy mobil P4-nél lehet, nem tomm...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4) Elrood válasza Symple The Best (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Először is, a procid nem Pentium M, hanem Pentium P4 Mobile, tehát P4-M (ez tokozás szempontjából is fontos).
A procid azért megy 1200Mhz-n, mert épp nincs terhelve, ilyenkor a proci automatikusan visszaveszi a szorzót, és a feszültséget, hogy kevesebb energiát vegyen fel, illetve kevesebb hőt termeljen. Ha 100%, vagy aközeli a terhelés, a szorzó visszaáll az eredetire, és akkor 2500-n megy a procid.

Mivel s478-s P4-M a procid, elvileg bármelyik s478 asztali lapban megy, persze bios támogatás kérdéses.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) Viktor0610 válasza Symple The Best (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kolléga linkelte a folytatás helyét.
Ezt zárom.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen alaplapot pentium m alá? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.