Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz Muerte68 #1977 üzenetére

    "Sok mindenben jobb a Sony,de a Fuji az egy életérzés"

    Jajj de gyűlölöm ezt a kifejezést, mert rengeteg sznobizmus társul hozzá (vagy éppen negatív sztereotípiák a kívülállók szemében), de közben meg pontosan tudom miről van szó, Fujiztam én is (és fogok is még újra).

    Régen még bőven az X-rendszer kezdetén egyszerűen nem értettem mit jelent a tesztekben állandóan visszaköszönő "joy to use" kifejezés, azt gondoltam csak egy újabb marketing bullshit, akkor már volt a kezemben X-Pro 1 makett és nagyon nem értettem, hogy mi lehet ebben "joy", persze ismerős érzés volt az analóg gépek után amiket anno használtam.

    Aztán élőben is sikerült kipróbálnom (nem az X-Pro 1-et, hanem X-E1 volt) és ledobtam a gépszíjat.

    7-8 éve akkor már nem nagyon vagy alig fotóztam analóggal, csak digitálissal (főként DSLR) és a Fujinak kellett felidéznie, hogy az ergonómiában túl tökéletes DSLR-ek mennyire unalmassá tudták tenni a fotózást (nem elvitatva ennek az előnyös oldalát). Aztán vettem is beugrónak egy X-A1-et és még az a tyúkszaros kis gép is olyan élményt adott, hogy na. Aztán X-E2 jött, de onnan már nem upgradeltem tovább, hanem kiszálltam, talán ha előbb toppan be az X-T30 akkor most az lenne, de jobb is ez így, mert így a jó IBIS-t nagyon tudom értékelni, ezzel még adós nekem a Fuji ebben az ársávban (1000 USD körüli gépekről beszélek).

    A mostani Panasonic G80-am teljesen személytelen, miközben igazából nem akarok rá panaszkodni, mert teszi tisztességesen a dolgát, jó a markolat, minden gomb nagyjából a helyén van, mindent szarrá lehet programozni rajta, iszonyú mennyiségű beállítást tud, masszívan összerakták, időjárásálló (szemben a Fuji hasonló árú gépeivel), de közben meg semmilyen érzelmet nem vált ki a használata. Pont olyan, mint anno a DSLR-ek, amiket használtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák