Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) passziva


passziva
tag

Hello!



Mar nem eloszor veszem eszre, hogy a boltokban tajekozodaskor megprobalnak lebeszelni az AMD-rol, vagy egyaltalan nincs is csak Intel cuccuk.

Van olyan bolt (MC), ahol a szerelofuzetukben 4 oldalon irnak arrol, hogy az AMD meleg, az alaplapjai csipszettjei inkomptibilisek, de bezzeg az intellel nem szokott annyi gond lenni.

Miért van ez?

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#2) Club


Club
őstag

TE BETEG VAGY??????????
:(((:(((:(((:(((
ELÉg lesz már az új topicokból nem?
:(((

[Szerkesztve]

(#3) Vikthor válasza Club (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még újonc, nem kellene vele így ordibálni... :(((

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) oduszeusz válasza Club (#2) üzenetére


oduszeusz
tag

OFF
Ne báncsad! HA nem csak a topic címekbe lehetne keresni hanem a hozzászólásokban akkor sok újonc nem nyítna új topicot. a másik egy javaslat a készitőknek: Új topic nyításánál dobjon fel egy téma keresőt vagy kifejezés keresőt és csak utána engedjen topicot nyítni:C

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#5) bitfarkas válasza passziva (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Biztosan félnek, hogy lesarkazzák a procit..;]

(#6) Zenty válasza Club (#2) üzenetére


Zenty
őstag

nem atomot robantott nyugi ( fórum kockák ) :DD

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#7) Obi-1 válasza passziva (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Azért mert az emberek többsége ragaszkodik kialakult véleményéhez, és nehezen mond le róla. A K6-1 idején körberöhögték az AMD-t, utána (K6-2) az alaplapjaival volt baj (ALI!!!), utána melegedett (K7 Thunderbird). Erre emlékeznek ;]

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) eddie303 válasza passziva (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem azért, mert az Inteles cucc ddrágábban jön ki mint az AMD-s valamivel, nagyobb
profitot akarnak kihozni, vagy csak egyszerüen NEM ÉRTENEK HOZZÁ! :((

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) Club válasza Vikthor (#3) üzenetére


Club
őstag

Nem is ordibáltam addig, amíg az első kettőt megnyitotta...
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=36920&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=36923&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=36680&arc=f[/L]

Így már ok?
Ja, és az is kicsit ''fura'', hogy megnyitni megnyitja, de meg már nem nézi a topic-okat.


[Szerkesztve]

(#10) Niquis


Niquis
aktív tag

OFF

Jájjájjájj, ez egy lehetséges flém-kiindulás lehet...
Sajna kicsit provokatív a téma neve is, mert többesszámban ír a boltokról, de konkrétan említve csak egy van.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#11) Dumusz


Dumusz
tag

Egy barátommal történt meg a következő eset:
Egy számtech boltban dolgozik, ahol az AMD-t részesítették előnyben (Kb 70-30% volt az arány). Egy szép napon beállított hozzájuk egy Intel-es manager (ügynök, képviselő, mindenki helyettesítse be amit szeretne) és közölte velük, hogy ha megfordítják ezt az arányt, akkor mindegyikük kap egy akkor csúcsnak számító processzort.
Hát sikerült is megfordítaniuk. Azt már sajnos nem tudom, hogy meg is kapták-e az ajándékot, mert a srácnak azóta is AMD-s gépe van.
Szóval szerintem ez simán csak üzlet.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#12) Dumusz


Dumusz
tag

Egyébként találkoztam olyan eladóval is, aki az 50+ szülőknek magyarázta (akik a gyereknek akartak karácsonyra gépet venni), sőt elővette és megmutatta, hogy nincs semmi különbség a P4 és a Celeron procik között. Teljes beleéléssel magyarázta, hogy ugyanazt tudja mindegyik, igazán nem éri meg többet költeni rá.
Azt hittem leesek a mellette lévő pultnál a székről.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#13) lesaux válasza Dumusz (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Tényleg ugyanazt tudja mindegyik. Csak kicsit lassabban. :)

(#14) Hun'reeth válasza eddie303 (#8) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Így igaz.;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#15) _Volkovy_ válasza Hun'reeth (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ott a pont :)

(#16) #25954560


#25954560
törölt tag

van egy baratom, akinek szoktam neha besegiteni a boltjaban gepeket osszerakni. tipikusan az amd-s gepek az enyemek :))

(#17) _Volkovy_ válasza Dumusz (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hubazz..Melyik ez a bolt?Megyek oda dolgozni.:)

(#18) qpakcovboy válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


qpakcovboy
őstag

OFF Gyere írtam neked az egyéb topic-ba!!! ON

(#19) Alkarcsont válasza passziva (#1) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Azért, mert az Intelben nagyobb pénz van a rendes P4 ért sokat perkálsz, ha Cerkát veszel hamar visszajössz fejleszteni AMD-vel sokáig elvagy viszonylag kevés pénzből és ez nekik nem buli! Környén lakom Tatabány mellett legalább 8-10 bolt van TB-án, ebből 3 ahol AMD-t is vehetsz, de csak 1 ahol raktárról nem ez a bolt a legolcsóbb, de elsőrangú a kiszolgálás és van AMD-jük a bolt mindíg tömve van...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20) WuDu


WuDu
tag

Most dologzunk egy pályázati kiiráson, mert nyitnánk (még)egy internetszobát a meglévők mellé, a kiirás így kezdődik:

1. Processzor: Bármi csak ne Intel

Hát adtak egy hét gondolkodási időt, hogy fogalmazzam át, e lényegretörő kijelentést, mert így sajna beleköthetnek :D )

(#21) Alkarcsont válasza oduszeusz (#4) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

OFF Én is újonc vagyok, de nem nyitottam 1 topicot se! Minek? Fölösleges. Van annyi mint a nyü úgyis oda írok csak ami érdekel vagy ahova tudok egyátalán érdemben hozzászólni, mert én általában csak okosodni járok ide ;]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22) Goose-T válasza passziva (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem az is az okok között van, hogy nem akarják, hogy minden lamer naponta járkáljon hozzájuk, hogy nem megy ez, kifagy az, rossz amaz, melegedik emez. Szerinted ha eladsz egy AMD konfigot egy megalamer usernek, akinek életében az lesz az elsô számítógépe, mennyire fog drivereket, patcheket, hotfixeket telepíteni, BIOS-t, firmware-t frissíteni, CMOS-s setup-olni, hogy minden tökéletesen menjen neki? Inkább az eladó nyakára járkál minden hülyeséggel. Egy normális eladó sem vállal tripla support-ot feleakkora haszon reményében. Ez van, az AMD még nem eléggé felhasználóbarát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) xuldar válasza Goose-T (#22) üzenetére


xuldar
őstag

Nem tudom, milyen hotfixekről beszélsz, nekem is AMD-m van, BIOS-frissítés nélkül is menne a mai napig, sosem kellett mindenféle inkompatibilitással kínlódnom, sőt, jobban is megy, mint a szomszéd cerkája.
Ez egy mítosz, hogy az AMD szar, nem megbízható, és az is, hogy jobban fűt, mint a P4. Egy ideje már a P4 vezet hőleadásban is. Ja, és sok ismerősömnek van AMD-je, és sokan akarnak áttérni az Intel vonalról, de eddig senki sem panaszkodott arra, hogy ez nem megy, az nem megy...
Ha még sosem volt AMD-s géped, honnan tudod, milyen?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) Goose-T válasza xuldar (#23) üzenetére


Goose-T
veterán

Mert raktam rendbe már párat. Nem egy haveromnak omlott már össze Win2k/XP a gépén. Amúgy volt AMD-s gépem: 286 - 386 - 5x86. A 286-os jó volt, a többi megbízhatatlan (de az lehet, hogy nem is AMD volt, már nem emlékszem). Azóta nincs AMD procim. Ez van, elôítéleteim vannak. ''BIOS-frissítés nélkül is menne a mai napig'' - de mégis frissítettél! Honnan tudod, hogy menne frissítés nélkül?

Ja, meg FLAME OFF. A téma címe: Miért utálnak a boltok összerakni AMD-s gépet?, nem pedig AMD vs Intel flame.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25) xuldar válasza Goose-T (#24) üzenetére


xuldar
őstag

Hidd el, ez régen volt. Biztos, hogy adott rá okot az AMD, de mára már felnőtt.
Onnan tudom, hogy menne, mert van ismerősöm, akinek a gyári BIOS-szal megy, még sosem frissített, és semmi gondja nem volt vele azóta sem.
Egyébként nekem is P4 lenne, ha nem lenne olyan rohadt drága, hogy az AMD mellé még 1GB ram is beférjen. Cerka szóba se jöhet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) wipes válasza Goose-T (#22) üzenetére


wipes
senior tag

Ez hülyeség, Amd 2000+ -om van kt 600-as lappal, összeraktam, telepítettem, semmi gond vele, halk (igloo cooler) stabil (megy napi 12 órát) nem melegszik (38-42 fok, terheléstől függ) nem tuningolom, semmit nem kellett patchelni, bios az eredeti.

Volt intelem is (2,4c intel 865) azt is összeraktam, telepítettem, azzal se volt semmi gond, azon is kicsi halk igloo cooler volt, az sem melegedett, ment egész nap.

Lehet velem van a gond, nem éreztem lényeges különbséget (semmit)
a két gép között. szerintem nincs is (teljesen általános itthoni felhasználást nézve,
net, wordexcel, kicsi photoshop, kicsi fruityloops, kevés játék, divx, dvd)

3dmarkban az inteles gép többet adott, mert nagyobb volt a proci, meg abban erősebb vga volt (9600pro, most ti4200)

''AMD még nem eléggé felhasználóbarát'' :D ezt kifejtenéd? :F

(#27) burgatshow


burgatshow
veterán

ECS K7S5A-PRO + AMD Athlon XP 1,7+ (1466MHz) van nekem 512DDR RAM-mal amik 266-on mennek, és megverem minden téren a haverom 2100 Intel P4-et csak az ő lapját nem tudom, és a ramja ugyan ennyi. Alap biost használok, a driverekkel sem volt gondom soha.

[Szerkesztve]

(#28) wipes


wipes
senior tag

De egyébként tényleg no flame. :)) kicsit értelmetlen topik :F

[Szerkesztve]

(#29) tildy válasza wipes (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Én 2000+os amdt hasonlítottam össze 2000Mhzes celeronggyal.
A celeron kb egy 1700 es amdnek ha megfelel,jobbesetben....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) passziva


passziva
tag

Hello!


Ne kiabáljatok velem, mert azt rosszul türöm!:)


Keresnek en, de hol van a kereso a lapon?


Biztos tok hulye vagyok, tessek rohogni...

koszi!

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#31) burgatshow válasza passziva (#30) üzenetére


burgatshow
veterán

Jobb oldalt a topiccal egy magasan fent. Mért röhögnénk?

(#32) tr00p3r válasza passziva (#30) üzenetére


tr00p3r
őstag

jobb sarok fent: keresés!

(#33) Club


Club
őstag

Nem direkt ordibáltam veled.
Csak kicsit felkaptam a vizet, mikor hirtelen nyílt itt 3-4 új téma, és mindet te nyitottad, és úgy, hogy amit a 4 topicban külön-külön kérdeztél, azt sián meg lehetett volan kérdezni egy topicban.
Ja és a kereső a jobb oldalt van.
ha oda beírod hogy mit keresel a Témák között, akkor több sikerrel jársz:)

(#34) PWR


PWR
aktív tag

de ha mar itt van ez a topic :) :
eletem elsö AMD konfigjat vettem meg novemberben, elözö alaplap meghalt, nem akartam meg egy pIII alaplapba beruhazni. Siman összeraktam, egyböl müködött, no telepitesi problemek. egyelöre nem tapasztaltam semmi megbizhatatlansagot. Ha sok-sok pinzem lenne, pIV-et valasztanek, de nincs es jo ez is.

Üdv

(#35) b.bone


b.bone
senior tag

Komolyan nem értem hogy tudtok még mindig vitatkozni azon hogy melyik a jobb. Cerka vagy Athlon. Nem is egy kategória a kettő. Teljesen egyértelmű melyik a jobb és a gyorsabb.

a stabilitásról úgyis az tud mesélni aki tényleg sűrűn cserélgeti cuccait. nem a videókártyát. hanem pl egyik héten vesz egy USB vezérlőt ,következőn meg egy Ata vezérlőt. rá kéthétre lapot cserél. vesz még ezt meg azt. és megussza minden kompatibilitási hiba nélkül. az vagy nagyon tud és le a kalappal előtte, vagy mázlista, vagy inteles:U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#36) Szaki válasza b.bone (#35) üzenetére


Szaki
tag

Vagy tudja hol nezze meg a specifikaciokat es olyat vesz ami stimmel egymassal. Probalj utana jarni hany fele tokozassal van P4 es Caleron! Minden felevben uj :C

(#37) anaqer válasza b.bone (#35) üzenetére


anaqer
veterán

az vagy nagyon tud és le a kalappal előtte, vagy mázlista, vagy inteles

Ja, és ilyenkor szoktak jönni a rémmesék, hogy ''hú, ne tudjátok meg, mit szenvedtem xyz AMD-s rendszerrel...bezzeg most az Intel, az megy mindennel''... ugyan már...:U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Érdekes, én Intellel sokkal többet szoptam, biztos bennem van a hiba:U

(#39) yerico válasza Goose-T (#22) üzenetére


yerico
senior tag

Ez így szimplán marhaság.

(#40) Protoss


Protoss
senior tag

Szívni mindennel lehet, szerintem azért nem kedvelik az amd-t mert kisebb rajta a haszon és gyakrabban csökkenet az árat (napjainkban már ez nem így van). Ennyi

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#41) Protoss válasza Goose-T (#22) üzenetére


Protoss
senior tag

Bocs, de én jó pár lamernek ajánlottam AMD (durontól egészen az 2500 Bartonig). Megvette és ha ott vettem meg ahol javasoltam, mert nekem is jó tapasztalataim voltak azokkal a cégekkel ott semmi gond.
De jártam úgy, hogy összedobáltak (szószerint) egy AMD-s gépet és utánna szidták a procit, közben kiderült, hogy szar tápot raktak a dobozba, szar ramokat végtak mellé. És láss csodát minek után megnéztük és kicseréltük ment minden ugyan azzal a ''szar'' AMD-vel. Szóval ha komoly céggel csináltatod ott nincs gond.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#42) rdi


rdi
veterán

Szóval tényleg nem az amd védelmében, de én sulinetben vettem 2400+ és addig a boltban nem adtak még el amd-és gépet.
Sztem, mostmár bizalmuk lehet, mert nálam vindóz alól automatikus bios frissítés után, az alaplap automatikusan felismerte a procit, és kész. Igaz gigabyte alaplap, ami mondjuk nem olcsó.
A gépben itt már nem tudok tovább húzni, illetve frekvenciát.

Fej! Tor! Potroh!

(#43) anaqer válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


anaqer
veterán

Nekem volt ez is, az is - nem vettem észre, hogy bármelyik platform eleve instabilabb, inkompatibilisebb lenne a másiknál.

Ami miatt a boltosoknak baja lehet az AMD-s gépekkel, az a saját hibájuk - már tudniillik, hogy tré, noname RAMokat, gagyi alaplapokat adnak el ezekben az olcsó gépekben ( főleg a Duronos korszakban volt ez így ), míg az Inteles konfigoknál inkább ''belefér'' a drágább, márkás cucc.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44) j.bravo válasza passziva (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

(no flame, csak kicsit szókimondó hangulatom van :)

(és valóban, igaz az is, h aki használja is a gépet, cerka után ha kicsit gyűjt vsz megy fejleszteni, egy bartonnal meg elvan sokáig)

Whatever.

(#45) PWR


PWR
aktív tag

nekem meg mondtak, hogy a linux fel se települ egy amd-s konfigra vagy ha igen, el se indul, hüje fejemmel meg be is vettem... :)


[Szerkesztve]

Üdv

(#46) citrone


citrone
csendes tag

Nekem még anno pont az tetszett a a K7 ben hogy fűtött, ha fáztam, csak felhúztam az órajelet...

Embert barátjáról, hardwaret csomagjáról...

(#47) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Nem titkolom, én is AMD párti vagyok. Azon egyszerű okból kifolyólag, hogy jóval olcsóbban kapom meg ugyanazt a teljesítményt AMD-ből mint Intelből. Ha normálisan össze van rakva a cucc, nincs vele semmi baj. A melegedős rémhírekhez meg annyit hogy normális hűtő kell rá. A procik (AMD és Intel) kb ugyanannyi hőt termelnek azonos sebességen. Illetve mostanában már inkább az Intel 'vezet' hőtermelés szempontjából. Persze negatív értelemben. Egyébként láttam már megsült Intel procit is. Tuningolni meg csak ésszel szabad. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#48) Crion válasza tildy (#29) üzenetére


Crion
aktív tag

''Én 2000+os amdt hasonlítottam össze 2000Mhzes celeronggyal.
A celeron kb egy 1700 es amdnek ha megfelel,jobbesetben....''

Egy 2 gigás cerkát még az 1.6-os P4 és kenterbe veri:-)

(#49) Goose-T válasza Protoss (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Komoly cégek viszont nemigen raknak össze AMD-s konfigot. Szerinted a komoly cégek mindegyike az elôítéletek miatt nem rak össze ilyeneket? Szerintem ez nehezen hihetô.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50) intelfan


intelfan
aktív tag

Neked is sok agyad van látom, aláírásnak legalább tedd be ''vigyázat intel b@zi vagyok'' és akkor tudja mindenki mikor kell átugrani a következő hozzászólást. :)
Persze komolytalan alkalmazásra hülyebiztos gépnek a Pentuim 4 is megteszi.
Nem véletlen hogy ezt ajánlják a boltok azoknak akik nem értenek a számítógépekhez.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.