Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rusy


Rusy
tag

Valamikor ment a dolog. A lejátszó proggi a Windvd 4-es verziója, ami simán kiteszi a Tv-re a DVD-t, illetve a DivX -ek képét, viszont a VCD ill. az SVCD-nél sötét marad a kép. A monitoron lejátszva, minden rendben. Annak idején már volt ilyen problémám, akkor viszont a DVD-t sem játszotta le a tv-n. Akkor leszedtem a netről a Windvd tweaker nevű kiegészítő programot, és azzal sikerült elérnem a dolgot. Most viszont az sem segít. A videókártya egy Gexcube Radeon 9600 pro, 3.8 as catalyst driverrel. Kinek van valami ötlete. Ja és kiterjesztett képernyőt használok.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#2) q0w1e2


q0w1e2
tag

ez engem is érdekelne! ugyanez van nálam is. mindegy milyen lejátszót használok teljes sötétség. club3d radeon 9200

(#3) L3zl13 válasza Rusy (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

WinDVD-vel nem tudom sajnos, de az ATI saját DVD lejátszóját próbáld meg esetleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) GBX válasza Rusy (#1) üzenetére


GBX
aktív tag

bizti hogy vmi layer gondok vannak.
Gondolom próbáltad a vga beállítások között az átfedés fülecskét.
Próbáld clónozni / cinema mode- ban lejátszani.
Ha nem megy de monitorodon megy, akkor:
a 2-es monitorra állítsd be hogy kiterjesztett windows felület (vagy vmi ilyesmi)
húzd át a tv-re(mer ugye ott folytatódik a desktop) a lejátszóprogi ablakát és ott nagyítsd ki. Nekem ment

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#5) Rusy válasza GBX (#4) üzenetére


Rusy
tag

Na, nekem pont így nem megy. Clone módban, theater bekapcsolva, úgy müxik, csak én úgy nem szeretem.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#6) Rusy válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Rusy
tag

Ja, az lehet, hogy menne, csak szerintem az ATI lejátszója nem menne a Windvd távirányítójával.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#7) Rusy


Rusy
tag

Senkinek semmi ötlete? Na, még egy adalék: A windows mediapleyerrel lejátszva, van a tv-n kép. (mplayer2)

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#8) L3zl13 válasza Rusy (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor állítsd be, hogy Clone mód, és a TV az elsődleges kijelző, a monitor pedig a másodlagos.
Ez után elvileg a TV-n látnod kéne a filmet a monitoron pedig nem.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) vfo7 válasza Rusy (#7) üzenetére


vfo7
senior tag

Milyen oprendszered van fönt és milyen direct X verzió?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10) Rusy válasza vfo7 (#9) üzenetére


Rusy
tag

Windows Xp és DirectX 9.0b

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#11) vfo7 válasza Rusy (#10) üzenetére


vfo7
senior tag

1) Csatlakoztasd a TV-t és a monitort. TV-t kapcsold be AV-n. Jobb egérgombbal katt az asztalon - Tulajdonságok - Beállítások
2) Az 1-es képernyő legyen kék, a 2-es legyen halvány. Ha nem így van, jobb egérgombbal katt a 2-esre, a ''csatlakozva'' felirat mellől bal gombbal vedd ki a pipát.
3) Bal gombbal újra katt az 1-esre, majd katt a ''speciális'' feliratra.
4) A megnyíló fülek közül katt a ''Megjelenítő eszközök''-re
5) A fölső a számítógép. Ebben a fülben a kb. középen lévő, egymás melletti két kis kék ablak közül a bal oldali, amiben egy kis kör van kell hogy bekapcsolva legyen. Ha nincs így, katt rá az egérrel.
6) Az alatta lévő, a TV felirat melletti bekapcsológomb is kék kell hogy legyen. Ha nincs így, katt, hogy pirosból kékre váltson. Ezzel kapcsolod be a TV-s megjelenítést.
7) A TV-nél is van kb. középen két kis ablak, a monitorhoz hasonlóan. Itt a kék ablakocskának kell bekapcsolva lenni, nem pedig a körnek. Ha nincs így, katt. Ekkor és csak ekkor lesz az, hogy a monitoron mindenfélét csinálsz, miközben a TV- full screenben mozizol.
8) A TV feliratra kattintva megjelenik a TV-menű. Itt nyisd meg a ''Beállítás'' fület, majd katt a ''Teljes képernyős megjelenítés'' kék gombra. Ez ahhoz kell, hogy a TV-n ne legyen gyászkerete a mozinak.
9) ''Alkalmaz'', majd ''OK''
10) Ezek után az ''Átfedés'' fülön kapcsold be a ''Színház mód'' funkciót.

Persze ne felejtsd el mindenütt megnyomni az ''Alkalmaz''-t és az OK-t.

Ezek után hibátlanul kell működnie. Nekem 3.9-es driver van fent, de a 3.8-as is lényegében ugyanaz. Ha angol verziód van, helyettesítsd be a magyar szavakat az angollal. Ha túl dedósan magyaráztam volna el, bocsánat.

Sok sikert.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#12) vfo7 válasza vfo7 (#11) üzenetére


vfo7
senior tag

Elfelejtettem mondani, hogy lehetőleg azonos felbontást állíts be mindkét megjelenítő eszközön.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#13) Rusy válasza vfo7 (#11) üzenetére


Rusy
tag

Hát elég dedós volt. :)
Én viszont kibővitett képernyőn ohajtok mozizni, ami mint már írtam régebben ment is, ill most is megy, csak a vcd és svcd nem megy.
Lamer meg kb 10 éve voltam.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.