Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért lassú a Seagate HDD-m? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

lenne egy érdekes kérdésem.nekem elég fura.a cimbeli hdd két részre osztva
10/70 giga.plusz melette van egy 30 maxtor.ami érdekes ha maxtorrol másolok seagatre és fordítva tök gyors. egy filmet (725-730Mb)20 másodperc alatt másol.viszont ha csak a seagate-n másolok tök lassu.más gépben ahol nem ez a rendszervinyó szintén gyors függetlenül melyik particiot használom..ja a kábel 80 eres.miért lassul be?

Soirée...

(#2) Loretto


Loretto
veterán

remélem érthető volt.

amugy ez a vinyó

[L]http://www.seagate.com/cda/products/discsales/marketing/detail/0,1081,581,00.html[/L]

Soirée...

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha egyik partícióról másolsz a másikra, akkor ez normális, mivel a vinyó feje egyszerre ír + olvas, míg ha egyik vinyóról a másikra másolod az adatot akkor ott egyik csak ír, másik csak olvas. Sz'al ezen ne lepődj meg, ez így van sajna.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Loretto válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


Loretto
veterán

hm.najo.akkor az semmit nem zavar hogy rendszervinyo-e vagy sem?amugy mivel tudnék reális sebességet hömérsékletet kapni?az aida-ban volt egy tempr. sor ott 37 fokot irt.sztem ez nem rossz nem?sebesség mi lenne normális?
esetleg seatools?

Soirée...

(#5) Agyzuzo válasza Loretto (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

37 fok korrekt, nekem 35-42 között mozgolódik. Adatátvitel nálam vinyón belül max. 8 mega/sec, másik vinyóra meg 25-30 körül. Jah és Seagate-ek vannak természetesen nekem is.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Loretto válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


Loretto
veterán

és mivel méred?

Soirée...

(#7) Loretto


Loretto
veterán

más? asszem akkor is lassu ha csak particion belül másol.

Soirée...

(#8) ptiboy válasza Loretto (#7) üzenetére


ptiboy
senior tag

a particio ugye tudod h. csak látszólag osztja meg a vinyód
ha egyik particióról másolsz a másikra v. egy partición belül más könyvtárba akkor is lassu lesz!
és is most vettem seagate uj vinyót (eddig tökéletes)
de a régi maxtorm az nagyon tetü (partición belül 1-2mb/s-re is belassult)
a seagate-em már jobban teljesít! (8mb cache és nekem a 9ms helyett 8.4 a fej-pozicionálási idő)

:)

(#9) Loretto válasza ptiboy (#8) üzenetére


Loretto
veterán

ahha.akkor megnyugodtam.amugy tök halk nekem.:)))))

Soirée...

(#10) Percy


Percy
csendes tag

Nekem is Seagate-em van,és ugyanez a gondom.Saját magára nagyon bénán másol 4-5Mb/sec. Szét fogom verni.(80Gb 2 MB)

(#11) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

120gb/8mb seagate, vinyón belül 15-20 Mb, úgy, hogy majdnem fullon van...

- no es importante -

(#12) Loretto válasza Percy (#10) üzenetére


Loretto
veterán

én még számszerű értéket nem mértem csak feltünt.más vinyora is lass?

Soirée...

(#13) pip válasza ptiboy (#8) üzenetére


pip
aktív tag

''ha egyik particióról másolsz a másikra v. egy partición belül más könyvtárba akkor is lassu lesz''

en meg ugy tudom, hogy ha egy particion belul masolsz mas konyvtarba, akkor nem is tortenik igazi masolas, csak a path valtozik, igy barmekkora fajl fel masodperc alatt masolhato particion belul. Nem szabadna lassu legyen. Nalam legalabbis igy mukodik.

(#14) Loretto válasza pip (#13) üzenetére


Loretto
veterán

szerintem ez hülyeség.ha azonos particion másolsz akkor is lassab.ha áthelyezed az a gyors.szerintem erre gondolsz nem?

Soirée...

(#15) pip válasza Loretto (#14) üzenetére


pip
aktív tag

igen, arra gondoltam, csak nem tudatosult bennem, hogy amikor athuzom egyik ablakbol a masikba, az automatan athelyezes lesz. Butit ez a windows. Vagy lehet hogy csak tul koran van nekem :)

(#16) Loretto válasza pip (#15) üzenetére


Loretto
veterán

:))))))))))))))))))))))

Soirée...

(#17) timarcell


timarcell
tag

Nah én lecseréltem a kerregő melegedő seagetem egy másik ugyanolyan ST380011A vinyóra ez 10 fokkal hűvösebb (min34-max39) és +15%-al gyorsabb! :C

[Szerkesztve]

(#18) Loretto válasza timarcell (#17) üzenetére


Loretto
veterán

max 39?terhelés alatt?az nem roc.nekem a minap sikerült 44 fokra tenni de akkor dolgozott a kicsike.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért lassú a Seagate HDD-m? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.