Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A kérdés a címben; mi a különbség a GF FX 5600, és az 5600 XT között? Melyik a jobb?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Alvin_ti4200 válasza klepto (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

XT butított, 64 bites, gyengébb RAM-ok, hullagyenge kártya. Semmi pénzt ne adjál ki érte.

(#4) Vitus válasza klepto (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ezek közül egyiket se vedd meg szerintem.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) Loretto válasza Vitus (#4) üzenetére


Loretto
veterán

csatlakozom

Soirée...

(#6) klepto válasza Loretto (#5) üzenetére


klepto
addikt

Indok? Ajánlat 20k nettó környékéről? Radeon kizárva!!! Miért? Nekem nem tetszik, ennyi. Volt már Rad. 7500, GF4mx440, és most van egy Rad. 9100 kártyám. Ezek közűl képileg a GF4mx440 tetszett a legjobban, csak az lassú volt. Ami érdekelt sokáig, az a Xabre600, de mindenki le akar róla beszélni, és ezért megilyedtem, ill. az is közre játszik, hogy az ára 21k nettó. Ha nem jó a Xabre600, és a GF FX5600, nekem meg nem kell a Radeon, akkor ne legyen videókari a gépemben, és használjam anélkül a vasat, a monitort meg dobjam ki? :D Esetleg vegyek olyan lapot, amin integrált vga van? ;]



[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ha nem kell Radeon, akkor GeForce kell. Ha FX kell (és az 5600-t nézted ki), akkor gondolom, nem 5200 vagy 5950-re, hanem 5600-5700-re fáj a fogad... Vagy ott az 5900XT, ami a legjobb vételnek számít, szal ha van ~57 rugód, akkor vedd azt. De gondolom, nincs, mert nem az 5600 árkategóriája. Akkor meg mi itt a kérdés?? Nincs más választásod, mint az 5600. Ne XT-t, mert az bizony egy fostalicska... Vagy vegyél Ti4200-t, az olcsóbb is és nem is rosszabb, csak nem DX9-es, de azt 5600 kategóriájában úgyse tudnád kihasználni, amikor igazán kéne... Nah, ebből a hozzászólásból nemtom, mennyit lehetett kihámozni, bocsássátok meg nekem, fáradt vagyok:t

hey-ho-let's-go

(#8) Alvin_ti4200 válasza klepto (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ti4200 szvsz, akár újonnan, akár használtan.

(#9) Vitus válasza klepto (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Használt de garis Gf Ti4200 valami jobb márkában 25-ért megvan.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Vitus
őstag

30mp te piszok! :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Sorry, most látom, hogy nettó 20k... Akkor azért tényleg egy használt Ti4200 éri meg a legjobban!

hey-ho-let's-go

(#12) klepto


klepto
addikt

Szóval 4200... Az jobb, gyorsabb, szebb, stb. mint az 5600? Ami fontos, hogy értékálló legyen, tehát nem szeretnék vele úgy járni mint az AMD procimmal, hogy én még 38000.-Ft-ért vettem, most meg 9000.-ért számítanák be egy újba. Azért az Intel nem amortizálódik ekkorát 1,5 év alatt, max. 50%-ot :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:t

(#14) Alvin_ti4200 válasza klepto (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A 4200 szerintem még az 5600 Ultránál is gyorsabb sok esetben. Elég soká lesz az az idő, amikor 64-ben és minden minimumon kell vele játszani. Amúgy szerintem Intel sokkal jobban amortizálódik, mint az AMD. Milyen procit vettél te 38k-ért?:U

(#15) klepto válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


klepto
addikt

Az akkori csúcs alattit eggyel, AMD XP 1.8+ Az akkori csúcs 1,9+ kb. 15-20k-val lett volna drágább.
2002 júliusában a configom amit vettem közel 250k bruttó volt :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

4200 nagyon jól tartotta magát eddig, és szerintem még fogja is egy darabig! Az NV eddigi legjobban eltalált kártyája! Meg persze most az 5900XT;]

hey-ho-let's-go

(#17) Vitus válasza klepto (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem nem lesz mostanság olcsóbb mert DX8.X alatt nincs ellenfele csak nagyon drágán (természetesen itt a minőségi beállítások nem használhatóak úgy mint a mostani kártyákon de azért 8x anizotróp szűréssel majdnem minden elmegy meg pedig 40%-t lassul tőle, az élsimítást nem lehet használni rajta mert nagyon lefogja).

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Elrood válasza -=V3rthil=- (#16) üzenetére


Elrood
őstag

OFF
Aláírásod szintaktikailag hibás:)
ON

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#19) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát sajna 8x aniso már nem sok mindennel muzsikál valami nagyon jól, QIII-nál persze nem számít, de UT2003 meghal tőle kapásból, meg az erre a motorra épülő játékok. Asszem a XIII viszont jól viselte.

(#20) Alvin_ti4200 válasza Elrood (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Így van, inkább
repeat korsó jár a kútra
until eltörik
:))
Delphi rullz
ON

(#21) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#19) üzenetére


Vitus
őstag

XIII, Call of Duty, Battlefield amikel én néztem és lassulás nem észrevehető (ezlatt értem azt hogy a CoD pl. 190fps helyett csak 90-el futott) :) Még sok mindenhová elég de nyilván egyre kevésbé.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

OFF
Biztosak vagytok benne, hogy ez ANSI C-ben nem helyes???
Én nem vagyok meggyőződve hibás mivoltával kapcsolatban... De persze kezdő vagyok, messze nem tévedhetetlen...
ON

hey-ho-let's-go

(#23) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

CoD QIII motorral megy, igaz, leterhelőbb, mert szebb grafikája van. Battlefieldnél azért észrevehető, az amúgy sem egy sebességbajnok game.

(#24) Alvin_ti4200 válasza -=V3rthil=- (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Ahhoz én nem értek, én csak a basic-et meg a pascal-t vágom valamennyire
ON

(#25) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


Vitus
őstag

Battlefield az inkább a procit eszi de főleg a memóriát, 1Gb-al nem csak gyorsabban tölt hanem gyorsabb is, hatalmas a különbség. Ott kedves programozó barátaink valamit elpuskáztak. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

OFF
szegény srác, rommá off-oljuk a topicot (mondjuk mentségünkre legyen mondva, megvitattuk;]). Szal a do-while ciklus sima hátulvizsgálós ciklus, szal nem vágom, hogy mi vele a gond... Egyszer mindenképpen lefut -ki az a hülye, aki eleve törött korsót keres???;]- , majd ciklus végén vizsgálja a while feltételt, ami ha igaz, akkor fut megint... Szal ha igaz, hogy !eltörik, akkor fut, ha hamis, azaz igaz, hogy eltörik, akkor leáll... Ezzel mi a gond???
ON

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#27) klepto válasza -=V3rthil=- (#26) üzenetére


klepto
addikt

Nem számít :O

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az érdekes, mert akkor 512-vel swappelnie kéne nem? Már pedig nekem nem swappelt egy csöppet sem, csak ment vagy 40-50 fps-sel.

(#29) Vitus válasza klepto (#27) üzenetére


Vitus
őstag

Miért hol lehet Xabre 600-at venni és mennyiért? Látatlanba mondom, hogy a Ti4200 agyonveri :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#30) Alvin_ti4200 válasza klepto (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az, hogy DX9-et hiába tud, abban lassú, mint az állat. tehát marad a DX8 vizsgálata, abban meg jobb a Ti4200 még az Ultránál is! Röviden ennyi.

(#31) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor már ketten vagyunk:)

(#32) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Vitus
őstag

Az, hogy nem swapelt nem hiszem el :) Úgyanis csak az alapgame amit feltölt 480Mb :) Futtasd és nézd meg :) Nekem vagy 100%-al gyorsabb lett amikor 1Gb ramot raktam a gépbe

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#33) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én a Road To Rome-mal próbáltam, és egyáltalán nem swappelt, pedig csak 64 mega video RAM-om volt. Persze aniso nélkül, de minden max-on 1024x768.

(#34) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Vitus
őstag

Olyan nincs, hogy a windows nem swappel! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Olyan lehet, hogy nincs, de most a BF1942-ről volt szó, az pedig úgy ment, mint a cövek;]

(#36) klepto válasza Vitus (#29) üzenetére


klepto
addikt

A kedvenc boltosom tud még hozni egy nagykerből, hogy melyikből azt nem tudom, egy Triplex Xabre 600 Ultra-t, 20600+állami rablás legombolása után. A kártyáról itt a PH!-n is volt egy kurta említés: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=190[/L]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#37) Vitus válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


Vitus
őstag

Nem hiszem! :)

klepto:
Annyiért lehet, hogy megér egy próbát :) Annyiért énis kipróbálnám.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) klepto válasza Vitus (#37) üzenetére


klepto
addikt

Na igen, erre mondtam azt, ha lenne pénzem, nem gondolkoznék rajta! Viszont az a baj, hogy ha kiderűl, hogy sz@r, akkor kinek tudom eladni, és legfőképpen menyit buknék rajta?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39) Vitus válasza klepto (#38) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem van egy Leadtek Ti4200-am doboz garis eredeti játékok stb. szóval egy drága darab én felajánlom érte cserébe. Engem nagyon érdekel az legfeljebb kivágom az ablakon :) Úgyhogy ha gondolod :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#40) klepto válasza Vitus (#39) üzenetére


klepto
addikt

Mármint a Xabre-ért cserébe, ha belevágnék? MEgfontolom, sőt felbátorítónak tartom, mert engem is nagyon érdekel ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) Vitus válasza klepto (#40) üzenetére


Vitus
őstag

Mármint hozol érte nekem egy olyat! :) Nem úgy, hogy kipróbálod ha jó megtartod ha nem nekemadod :) Zsákba macskát akarok :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#42) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Klepto, én a helyedben biztosan benne lennék, ilyen ajánlatot nem kapsz máshol!!:))
És egyből megoldódik a problémád is, lesz egy jó kis kártyád!!:))
Na jóéjt mindenkinek!

hey-ho-let's-go

(#43) klepto válasza Vitus (#41) üzenetére


klepto
addikt

Ez így nem megy ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) Vitus válasza klepto (#43) üzenetére


Vitus
őstag

Kár. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.