Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Nem találtam semmi pontosat erről a kérdésről. Tudom, hogy a cacheméret az egyik, de biztos van más is, mert különben nem lennének ilyen gyengék a Celeronok. Mi van még?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) Gleatcher válasza Sidaries (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag


Juj,, lesz itt minden, csak help nem. Biztos mondják majd, h van ilyen topik, meg hasonló


Különbség pl:
-ár
-cache méret
-teljesítmény
-HT támogatás
Például ezek, de alapvetően a cache is meghatározza a gyengeséget....

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#3) strike-force


strike-force
őstag

Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) Sidaries válasza Gleatcher (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Nincs ilyen topik. Fél órája azt keresem és olvasom végig a flémeket. :( Amiket felsoroltál nem okok a Celeron gyengeségére. Az ár nem jön ide, a teljesítményre vagyok kiváncsi, a HT támogatás nem jelent sokat. A cache miatt pedig nem lehet, mert akkor sokkal nagyobb lett volna a Northwood és a Willamette között teljesítményszakadék. Kell lenni valami másnak!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Sidaries válasza strike-force (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Átolvastam. Nem erről szól, hanem az Intel vs AMD topik folytatása.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) strike-force válasza Sidaries (#5) üzenetére


strike-force
őstag

átb@szott a kereső? :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) Sidaries


Sidaries
őstag

Na most találtam egy ilyet. Az első Celeronokat már tudom. Ott tényleg csak a cache volt a lényeg.
Bővebben: link
Ami azonban leginkább izgat az az, hogy amíg egy 2.6-os P4-es 3:10 alatt végez egy Setiunittal addig egy 2.4-es Celeronnak miért kell 9-10 óra?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) anulu


anulu
félisten

Bővebben: link ennél részletesebbet nem találtam. nem rövid, de kijön a lényeg, és nagyon sokfajta proc szerepel benne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu válasza Sidaries (#7) üzenetére


anulu
félisten

hogy miért? HT, magasabb FSB, több cache.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Sidaries válasza anulu (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

Akárhol nézem, én is csak ezeket találom, de ez nem lehet!!! Akkor ha egy P4-et húznának akkor sokkal gyorsabbnak kéne lennie, nem?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) anulu válasza Sidaries (#10) üzenetére


anulu
félisten

igazándiból a 128k L2 cache rendkívül határozottan tökönrúgja a cerka teljesítményét. Celeron D teszteket láttál már? ég és föld a sima celeronhoz képest! pedig annyi a különbség, hogy 128KB -> 256KB és FSB400 -> FSB533. alapvetően nem sok, de rendesen megdobta a teljesítményt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Sidaries válasza anulu (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Hmmm, azt hiszem tényleg ez lehet a lényeg. Pedig őszintén szólva nagyobb változtatásokra számítottam. Na mindegy, ez van. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért ha valaki talál még okosságokat írja be!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) anulu válasza Sidaries (#12) üzenetére


anulu
félisten

;) ami változtatás van, már elhangzott :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) Router


Router
őstag

csatlakozom az előttem szólóhoz :)
nekem volt már 2,6-os NW celeronom és az tényleg egy kalap szart nem ért de mióta a prescott magos celeron D boldogít azóta nagyon megvagyok elégedve vele sokkal gyorsabb mint a Northwood magos mert abban 128Kb cache tartózkodik 0,13 mikronos gyártástecnhológiával csinálják, nincsen HT és csak 400-as FSB-vel rendelkezik egy jó tulajdonsága volt: nem melegedett
ezzel szemben a D-s celeronban van 256Kb cache HT ebben sincs de viszont rengeteget számít az 533-as FSB mert így már nem 266MHz-ről indul a RAM hanem 333-ról ami rengeteget számít és 0,09 mikronos a gyártástechnológia
viszont b@szottul melegszik

www.reballing.hu/forum

(#15) anulu válasza Router (#14) üzenetére


anulu
félisten

ööö, 400-as FSB nél szinkronban 200-ról indul a RAM, míg 533-nál 266-ról. :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Zordkaszás válasza anulu (#11) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Csak aztán vigyázz nehogy eladd az A64-et és vegyél celeront :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#17) Router válasza anulu (#15) üzenetére


Router
őstag

és ezt hol láttad?

Mod: mikor NW-m volt akkor alapon 266-on ment a ram most meg 333-ról indul

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

érdekes topiknak nézünk elébe

(#19) mycso válasza Router (#17) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Leegyszerűsítve, normál esetbe szinkronba 1:1 a CPU FSB-je pont kétszerese a memóriafrekinek, tehát 800 fsb-->ddr 400, 533 fsb-->ddr 266, 400 fsb--> ddr 200.
Mivel látom neked is7 lapod van, ott defaulton alapból CPU-DDR = 4:5 beállítást használja a bios (az 1:1 beéllításhoz képest 1.25 ször megy gyorsabban a memória, tehát 266 helyett 333-on), ezért van az, hogy az 533 fsb prociddal 166-on, azaz 333-on megy a memória.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#20) Jano


Jano
senior tag

Egyébként azért olyan gyenge a Celeron mert kevés benne az L2 cache mivel a Northwood és Prescott is igényli a sok cache-t a hosszú futó szalag miatt azt hiszem.

A tudás érték!!!

(#21) anulu válasza mycso (#19) üzenetére


anulu
félisten

köszi... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) anulu válasza Zordkaszás (#16) üzenetére


anulu
félisten

nemkénebeszólni! :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) anulu válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


anulu
félisten

ööö, miért is? :F

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) _Volkovy_ válasza anulu (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

már maga a cím is ígéretes.

(#25) Zordkaszás válasza anulu (#22) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Deeee :DDD

Majd eccer lesz nekem is A64-em, a C64 már egy kicsit öreg :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#26) Loretto válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


Loretto
veterán

Valóban. :D

Sidaries: Nekem volt mind2. Elég csak nfsu-t elindítani és ámulni.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.