Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) User64476


User64476
őstag

Találtam egy programot, amely arra képes, hogy leválasztja a rendszerről az IDE eszközt. Pl. megy a windows, és a (nem USBs!) rack-ben lévő winyót leválasztja, és ki lehet venni, miközben nem kell leállítani a gépet. Visszafelé is műxik, ha a rackben kimatattam magam, vissza lehet dugni, és azt is elintézi.

A progi a Swap Manager névre hallgat, igen gyengén néz ki, valamint a gyártó cég weboldala sem egy csoda, de a lényeg, hogy működik. Gondoltam megosztom veletek, én ilyen hotswap megoldásról még csak SCSI vagy RAID esetben találkoztam.

Katt a linkre! Bővebben: link

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Ha jol olvastam akkor kell hozza egy USB rack, bar nem a legjobb az angol tudasom.

(#3) Agostino


Agostino
addikt

Tetszik. Én ki fogom próbálni, de nem egyszerre a Maxtorral, hanem a kistizes WD-vel, aztan ha megy, akkor állandó lakója lehet a vinyomnak a progi.

Egész jó az az oldal, nem mondom hogy nagy szám, de lényegretörő :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) ktmt válasza User64476 (#1) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nekem speciel csak a leválsztás müxik, visszafelé nem, de az is nagyszerű.
15 napig lehet próbálkozni, aztán musáj lesz támogatni a készítőket.

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szereti ám az ide vezérlő a menetközbeni cserét... aztán majd ne gyertek sírni azzal, hogy meghalt az alaplapon a vezérlő.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) twollah válasza kraftxld (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Az meg a jobbik eset.
Az a mokasabb ha a HDD elektronikaja hal meg, vagy mennek tokre a fontos adatok.

(#7) gLes


gLes
őstag

Ez kábé a Windows biztonságos eltávolítás ikonjával egyenértékű, csak az szebb és jobb :DDD Különben is vegyetek SATA-s rack-et, az már alapból tud ilyet ;)

(#8) sh4d0w válasza User64476 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem baj, ha a merevlemez is támogatja a dolgot... és ha jobban belegondolok, akkor tán BIOS-szinten sem árt némi ''hátszél''. A hagyományos (P-ATA) IDE-vezérlő tervezésekor még nem volt szempont a hot-swap, így valóban előfordulhat, hogy kinyiffan a vezérlő...

https://www.coreinfinity.tech

(#9) moonman


moonman
titán

lehet ilyenekkel erőlködni, az ata akkor se lesz hotswap szabvány.
ahogy tanult kollégám említette usb rack, esetleg scsi ;)

(#10) khalox válasza User64476 (#1) üzenetére


khalox
őstag

Az ötlet jó, csak a megvalósítás gáz az említett okok miatt. Amúgy Bővebben: link mi itt kipróbáltuk elég sok gépen.

(#11) User64476


User64476
őstag

Dejó, már volt róla szó, megint nem tudtam újat mondani, pedig úgy reméltem... :) Én itthon kipróbáltam, nekem működik, meg egy haveromnak is...

(#12) User64476 válasza User64476 (#11) üzenetére


User64476
őstag

Lásd az aláírásomat :))

(#14) morzsa


morzsa
aktív tag

Én simán kirántom a rack winyót menet közben, csak arra kell figyelni, hogy ne dolgozzon rajta semmivel a windows. Azután belököm a másikat, új hardver felismerése, listából választ, és már a Parancsnok is látja.
Egyedül arra kell figyelni, hogy ne dolgozzon a hdd, mert jöhet a ''nem sikerült a késleltetett írás'' üzi.

https://linktr.ee/wbteam21

(#15) User64476 válasza morzsa (#14) üzenetére


User64476
őstag

Te bátor vagy! :)

(#16) khalox válasza morzsa (#14) üzenetére


khalox
őstag

Akár még működhetne is, csak az a baj, hogy egyes gépeknél hiába dugod bele a rackbe a merevlemezt, nem ismeri fel az új hardvert. - Az eltávolítással viszont általában tényleg nincs gond.
Ilyen az enyém is - gondolom az alaplaptól függ, ez egy NF7-es. Eltávolítani el lehet merevlemezt, de visszatenni már nem lehet bele semmit, jobb esetben nem ismeri fel, rosszabb esetben csontra fagy.

(#17) Flashy


Flashy
veterán

hogy nem megy tönkre 1 kihúzástól az még nem jelenti azt hogy garantáltan bírja. az ide busz nincs hotswapra tervezve, elméletileg bármelyik kihúzáskor vagy bedugáskor meghalhat akár az alaplap, akár a winchester. igen, én is csináltam már, bár működő windows alatt nem, hanem épp resetelő gépben, nem romlott el, de inkább nem próbálkozok.

(#18) ffodi válasza User64476 (#1) üzenetére


ffodi
veterán

Na, ezt kipróbálom!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#19) ffodi


ffodi
veterán

Először egy 8 gigás seagate-tel, hátha nem működök:D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#20) al_age


al_age
senior tag

nálam ugyanaz volt a helyzet, mint khaloxnál, kivenni ki tudtam a vinyót, de ha beraktam, nem ismerte fel, swap managerrel sem és anélkül sem. így aztán hagytam a fenébe és maradtam az old school megoldásnál, ami legalább biztosan működik

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#21) levis4 válasza User64476 (#15) üzenetére


levis4
tag

Hi!

Én is az eltávolítás és az hardwerváltozások keresése módszerrel cserélem a vinyókat immár négy-öt hónapja hibamentesen.
Igaz, hogy ameddig nem volt fenn sp2 addig csak pio módban ismerte fel az új behelyezett vinyót.
Amióta fenn van a sp2 azóta rendesen kezeli mindig.

Mégegyszer teljesen hibátlan már régen!

Üdv, Levis4

(#22) User64476 válasza Flashy (#17) üzenetére


User64476
őstag

Anno a számítógép leállítása közben kicsit gyors volt a kezem, és kb. 1mp-el a teljes kikapcsolás előtt kirántottam a rackből a wincsit. Ennek eredménye a rack winyóján lévő adatok teljes megsemmisülése lett, de szerencsére más nem ment tönkre. Utólag meg is ilyedtem, hogy már majdnem leállt a gép, és ekkor ilyen nagy kár keletkezett, mi lehetett volna ennél rosszabb? :) Azóta ettől a cserebere dologtól igen félek, és nagyon örültem mikor ráakadtam erre a programra, mert úgy tűnt, nem vagyok teljesen hüle, és meg lehet csinálni...

Akkor tényleg nem érdemes használni, az alaplap kinyíródik?

(#23) asturel válasza morzsa (#14) üzenetére


asturel
őstag

anno miis ezt csinaltuk, ill haverom 40gb-s maxtorral
nemtom hogy ettol halt-e meg (mert a havon is csusztatta a dombon)
ya persze mi, eszkozkezelobol eltavolitottuk a vinyot (ugyebar csak akkor lehet eltavolitani, mikor mar semmi se ir/olvas ra/rola) es utana poweroff.. ki.. be uj hw :)


viszont ha ez a progi arra alkalmas hogy standby vagy sleep modba tegye a vinyot, es mikor kell vagy hasznalom akkor feleledjen (hang miatt) akkor en felraknam, szoval erre erdemleges? valahogy regen az nforce2-es chipsetu nf7-emmel nem igazan mukodott, most via van, ezzel muxxeni fog ?:)

[Szerkesztve]

(#24) Flashy válasza User64476 (#22) üzenetére


Flashy
veterán

én nem merném. 2 dologról van szó: egyik hogy az oprendszerrel tudatni kell hogy ki akarod venni, syncelje ki a memóriában levő adatokat a vinyóra és felejtse el a vinyót. ez a könnyebb. a másik az ide busz elektronikája. az a szabály, hogy menet közben úgy csatlakoztatunk valamit, hogy legelőször a föld érjen össze, aztán a többi, kihúzáskor pedig a föld legyen az utolsó. ha megnézed, az usb meg a firewire csatlakozókat, nem véletlenül néznek ki úgy ahogy. először a burkolat ér össze, aztán a két szélső érintkező, végül a két középső adatvezeték. a rack fiók is jónak tűnne, mert a csatlakozó külseje ér össze először, de az ide vezérlő egyáltalán nincs felkészítve arra, hogy menet közben előfordulhat olyan, hogy a winchester elektronikáját leválasztjuk róla.
én a cipelős winchestereimet úgy oldottam meg, hogy egy legolcsóbb külső usb-s vinyóház van betéve a gépbe, nem vinyó van benne hanem a drótjai átvezetve az alatta levő sima belső rack fiókba. lett egy belső rackem, ami usb-s házból kapja a drótokat, tehát lekapcsolom az usb házat és kivehetem a vinyót a rackből.

(#25) morzsa válasza khalox (#16) üzenetére


morzsa
aktív tag

Nálam megy, de a cimborámnál nem.

De már vadászom a külső házat. Az a dtk nagyon tetszett a múltkori cikkben.



[Szerkesztve]

https://linktr.ee/wbteam21

(#26) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

tudjátok, mint mikor a vinyók készenléti állapotba állnak, el lehet neki küldeni a jelet hogy kapcsoljon ki és kapcsoljon be. Nem lehetetlen a dolog... De ha csak tényleg a kernel választja le a meghajtót, hát akkor rettegjetek alaplapok....

--- Geri vagyok ---

(#27) asturel válasza Basmacskin (#26) üzenetére


asturel
őstag

na nekem pont ez kene, stand by modeba elkuldeni a vinyot, es ugyebar mikor megolvasnam rogton feleledne.. felporog es zajoskodik tovabb.. mint lin alatt a hdparm -y vinya.. :)
valami megoldas erre van?

(#28) Flashy válasza asturel (#27) üzenetére


Flashy
veterán

már rengetegszer kitárgyaltuk. Win alatt ebben alapvető hiba van, pl hogy bármit csinálsz, a hülye Windows felpörgetné a winchestert. gondolj bele pl amikor megnyitásra vagy mentésre nyomsz, feljön a párbeszédablak és ha van a cdromban lemez, akkor várhatod míg felpörgeti és megnézi a labeljét meg minden. régebben iexplorer tipikusan random időközönként megpörgette a cdromokat. csak úgy.

(#29) morzsa válasza asturel (#27) üzenetére


morzsa
aktív tag

Azt hiszem ezt a ''power management'' intézi. Be lehet állítani, hogy megálljon-e a hdd adott idő után. A windowsban benne van valahol.

Azt mondja meg valaki, hogy a kereten belül miért nem működik a középső gomb!



[Szerkesztve]

https://linktr.ee/wbteam21

(#30) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

én ugy szoktam csinalni, hogy administrative tools/computer-management/device managemet

és itt megkeresni a winyokat, ott pedig azt ami a rackban van, es tiltas. azutan ki lehet kapcsolni, ki lehet szedni stb. nekem haver mondta hogy ha beraksz egy masik winyot ilyenkor es engedelyezed, akkor ilyen trukkel lehet winyot is cserelni.
ezt en meg nem probaltam ,de majd ki fogom. viszont a leallitas/visszakapcsolas garantaltan mukodik:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.