Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Kellene nekem 1 db 9*9 cm-es venit, mivel a házam hátuljában ekkora ventihely van...:)
A lehető leghalkabb megoldás kellene; ehhez várok ötleteket, gyakorlati tapasztalatokat.

Szerk.: miheztartás végett, a gépemben levő zajforrások: Enermax Noisetaker táp (minimumra lecsavarva), Zalman CPS7000A-Al-Cu hűtő (szintén minimumra lecsavarva; szvsz a potit középértékre tekerve már zavaró hangja van...:(), passzív NB hűtő, a vga-n pedig egy P1-es borda, halk Sunon venti + poti kombinációjával (szintén minimumra véve).

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) zsiga667 válasza Egon (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Enermaxnak van jó 9,2-es ventije. A Zalman is jó, és még olcsó is. :)

(#4) Egon válasza Kalandor (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a Zalman ZM-F2 lenne? Ennyiért még poti is van hozzá?!? :F
Akkor ez alkalmi vétel...:)
Rögtön megnézem a gyárilag megadott adatait (dB, stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) WN31RD válasza Kalandor (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt megerősítem. Nekem ugyan csak a 8 cm-es ZM-F1 van, 5 V-ról megy, és igen halk, halkabb, mint bármelyik 8 cm-es venti 5 V-on, amit eddig hallottam (eltekintve a Papst-tól, az talán egy picivel halkabb, de ebben nem vagyok biztos).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) zsoltee10


zsoltee10
addikt

sztem annál a zalmannál halkabb az enermax. volt nálam mindkettő. :)

(#8) zsiga667 válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


zsiga667
addikt

De kb. 3*-os az ára. Egyébként szerintem is halkabb.

(#9) Egon válasza Kalandor (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

''. a mellékelt ellenállásnál jobban is le lehet tekerni kézzel.''

Ezt nem értek, lehet hogy korán van...:)
Magyarázd meg légyszíves!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Egon válasza WN31RD (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt elfelejtettem írni, hogy nem akarok gányolni: 5V, 7V, házilag ráheggesztett poti kilőve...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Egon válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Enermax sajna aranyárban van: annyiért nem kell...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Egon válasza Kalandor (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, értem... Magyarán van hozzá egy hőellenállás, aminek segítségével saját maga szabályozza a fordulatszámot... Aztán ha akarsz, veszel hozzá potit...:(

Így már kevésbé tetszik...:(

Lejt hogy ez lesz a befutó:
http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2007021&szam=1&user=1

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) zsiga667 válasza Egon (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem, van hozzá egy normál ellenállás ami fixen leveszi talán 6V-ra a feszt.

(#18) Egon válasza Kalandor (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja ééééééertem...:):DD
Köszönöm a segítséget! Akkor valszeg ez a Zalman lesz a befutó...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) zsoltee10


zsoltee10
addikt

természetesen az enermax drága, csak szóltam, hogy az is van, és nagyon halk. :)

(#20) WN31RD válasza Egon (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Az 5 V-ot nem nevezném gányolásnak, ha rendesen meg van csinálva (ellentétben a 7 V-tal, ami veszélyes). Nekem van egy molexből háromtűs venticsatin 5 V-ot adó házilag készített elosztóm, erre rádugok egy házilag készített 5x háromtűs venticsati elosztót, és erre jönnek a ventik. Szerintem ez aligha gányolás, mert egy gyári alkatrészt sem változtattam meg.
Persze nem akarlak rábeszélni semmire. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) zsiga667 válasza Kalandor (#17) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem a Coolink VS2P az arany középút. Van hozzá poti, lecsavarva nem hallom, maxon meg van benne kraft... :D

(#22) Egon


Egon
nagyúr

Nos, a gyári értékek szerint az Enermax hangos:
http://www.enermax.com.tw/products_per2.php?Tid=3&gon=240&Gid=1&Gid2=22

A Coolink kínálatában nem találtam olyan 9*9-es ventit, amihez járna a poti (persze az igaz, hogy külön is meg lehet venni...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) zsiga667 válasza Egon (#22) üzenetére


zsiga667
addikt

A gyári értékek valósak, csak a többi gyár értékei nem azok...
Egyébként nekem van egy 8cm-es, és ha le van csavarva, akkor eljesen halk szobában 50 centiről már nem hallom, pedig itt 26,5dB-t írnak rá...

(#24) Egon válasza zsiga667 (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, csak így nehéz választani...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) zsoltee10 válasza Egon (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem van a házban 4db 8cm, és egy db 9cm enermax. szal én tudom mennyire hangos. :) a 9cm venti pl. 600-as fordulaton egész halk. :D
a potival amúgy 600-2800 között tudom szabályozni. olyan halk lesz amilyet szeretnél. :P

(#26) Egon válasza zsoltee10 (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebben biztos vagy?!? Pontosan mi a típuskódja a 9 cm-es ventidnek?
Az Enermax oldalán ugyanis 1800-2800 között írja a fordulatszám-szabályzás lehetőségét... A 600 RPM roppant gyanús: szvsz ahhoz kb. 4V kellene, amin meg el sem indulna a venti...:U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) zsoltee10 válasza Egon (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

olyan lassan pörög, hogy szinte meg tudom számolni a lapátokat. :D
nemtok most típusszámot mondani, de valszeg az Enermax újított, mert ez tényleg bőven lemegy 1000rpm alá.

a 8cm ventiket 3 hete vettem, és azokat tényleg nem tudom 1000rpm környékére lecsavarni. :(( 1600-3000-ig lehet őket szabályozni.

(#28) Obi-1


Obi-1
őstag

A Zalman 9,2 az 9 centis?

Only a Sith deals in absolutes.

(#29) zsoltee10 válasza Obi-1 (#28) üzenetére


zsoltee10
addikt

92mm, csak lusták vagyunk leírni. :D

(#30) Egon válasza Obi-1 (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Valszeg igen. Eddig bárhol néztem, a 9 cm-es ventikre mindenhol 92 mm-esként hivatkoztak. Pl. Sunon, stb...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Obi-1 válasza Kalandor (#31) üzenetére


Obi-1
őstag

Kösz mindenkinek. :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#33) neduddki válasza Egon (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Esztetet javaslta amr vki???? [L]http://62.159.30.76/en/pdf/Luefter_DC%202003%20GB.pdf[/L] 31-34. oldal????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) Egon válasza neduddki (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Nos, 56.6-os modemmel nyomulok jelenleg...:(
Ez a pdf több mega...:( Kb. fél óra lenne, mire letöltené...:((
Hálás lennék, ha leírnád pár szóban, hogy miről van szó (márka, típus, fordulatszám, zajszint, ár, elérhetőség stb.)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) andorpapa válasza Egon (#34) üzenetére


andorpapa
őstag

[OFF]De azért jó a hűtő, ugye?[/OFF]

Ja, és megrovást érdemelsz, amiért 9 centisnek hívod, mert az 9.2 centis, tehát 92 mm-es, tessék leírni, mert vannak 9 centis ventik is, de az teljesen más téma, így ne keverjük őket ide.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) LukE


LukE
veterán

92-es ZAlman@3.8-3.5V. ugy mar turheto:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) Egon válasza andorpapa (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Igen, bár reméltem hogy még 1600-1700 RPM-ig tuti halk...:( De nem...:((

ON

Szőrözés...:t

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Egon


Egon
nagyúr

Egyébként megvettem a Zalman cuccát, és meg vagyok vele elégedve...:) Silent módban használom. A többi venti zajából nem lóg ki a zajszintjével (némileg a légmozgás hallható, de csak igen közelről), és fúj mint állat...:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) andorpapa válasza Egon (#37) üzenetére


andorpapa
őstag

Ahogy egy P4-es esetében sem mindegy, hogy 3 GHz-es vagy 3.2 GHz-es, úgy a ventinél sem mindegy, hogy 9 centis vagy 9.2 centis. Amúgy meg nagyon érzékeny füled van, a legtöbb embert 1800 alatt már nem zavarja a 7000-es Zalman hangja.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#40) erdoke válasza WN31RD (#20) üzenetére


erdoke
titán

Ellenállást használni gányolás, egy jó IC-hez képest...

A legjobb aláírás a héten

(#41) erdoke válasza Egon (#38) üzenetére


erdoke
titán

Ilyet vettem én is a Swiftech sündisznóra.:)

A legjobb aláírás a héten

(#42) WN31RD válasza erdoke (#40) üzenetére


WN31RD
addikt

És miért kellene ide ellenállás vagy IC? :F
A táp ad 5 V-ot, ha az pont megfelelő (mint pl. az én esetemben), akkor nincs szükség semmi bonyolultabb dologra.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#43) erdoke válasza WN31RD (#42) üzenetére


erdoke
titán

5 V-ról nem indul el minden venti, főleg a nagyobbak. Ráadásul az is lehet, hogy 5 V-on nem elég a levegő, amit szállít, 6-8 V jobb lenne.
Két kerámiakondi + egy stab IC még nem annyira bonyolult dolog (igaz, hogy én is a havert szoktam megkérni az elkészítésre, de főleg azért, mert igényesebb a végeredmény:D).

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.