Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
A kérdés adott...melyik a jelenleg megvásárolható legjobb DJ-s progi?:U

(#2) master bud válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


master bud
tag

A Traktor DJ Studio a Native Instrumentstől.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#3) nbk válasza master bud (#2) üzenetére


nbk
aktív tag

Van egy SB128 és egy audigy2 a gépemben, tud kezelni a traktor 2 hangkarit?
én nem tudtam neki beállitani, csak az audigy-n belül lehetett elsőre, hátsóra stb...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#4) Blackmate


Blackmate
senior tag

En az AtomixMP3-ra szavazok egyet.

(#5) Extremdigita válasza nbk (#3) üzenetére


Extremdigita
tag

Hi!

A traktor szerintem is nagyon jól használható......:U

Mivel az audigy 2 nek 2 ''kimenete'' van így értelemszerüen úgy tudod elosztani köztük, nekem is úgy van hogy a zöld kimenetre dugom a front hangszórókat, a feketéről lehúzom a surround hátsókat és arra megy a füles illetve monitornak beállítom természetesen!


Acid

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#6) mg105


mg105
senior tag

mégegy szavazat az AtomixMP3-ra, mert nagyon egyszerű...

(#7) c41r0^ válasza mg105 (#6) üzenetére


c41r0^
őstag

Atomixot felejtsétek már el...
a mixelés nem annyi, hogy egy MAGIC gombot megnyomok, azt kész...ráadásul szakadozik-akadozik a hangja mixeléskor hangkártya és konfigtól függetlenül...ez csak ilyen otthoni marhulásra jó.
Amik egy fokkal jobbak : Visiosonic termékek. De a PCDJ FX (legújabb) meg már túl van bonyolítva, nincs annyi bill.kombó, hogy normálisan ki lehetne használni - ezért kell midi konzol már ezekhez a komolyabb progikhoz + egy keverő is.
Mp3akkal DJ-zni ahhoz talán elég, hogy elüsd az időt, máshoz viszont nem.

Amit én használok és szigorúan csak itthoni marhulásra (de egy E-Klub Dead Mike szintet így is produkálva) az a Visiosonic Digital 1200 SL progija, ráadásul béta verzióban, de egyszerűségében, tudásban is veri a Traktort. Két baja van: nincs hozzá effekt és 3 sávos EQ deckenként. Viszont van 20 CUE point számonként (igaz ennek csekély hányadát szoktam csak kihasználni), de ezeket a CUE pontokat menti, így nem kell a track betöltése után pozicionálni, van BPM match is (persze előtte gondosan be lehet lőni a track BPMjét a beépített TICK-elővel), a BPM értéket szintén menti, valamint van szabadon konfigurálható PITCH BEND, a százalékot meg lehet adni a progi konfigjában, Pitch 8-52% +/- is állítható a programból. Deckenkénti hangerő, crossfader és tracklist (ez is jól konfigolható), és könnyen használható billentyűk.

Ha valakit érdekel, feltöltöm majd valahova a 70 perces mixemet, amit csak úgy csináltam régebbi számokból, ezzel a progival. 128kbites mp3.

[Szerkesztve]

(#8) Biaggio válasza c41r0^ (#7) üzenetére


Biaggio
őstag

Honnan szerezted meg? Ez egy honlapról származó demo verzió?

(#9) mg105 válasza c41r0^ (#7) üzenetére


mg105
senior tag

én nem is használom a magic gombot...

(#10) c41r0^ válasza Biaggio (#8) üzenetére


c41r0^
őstag

az én verzióm full értékű demo (gondolom érted)...
de van már 2-3 éve is, hogy megvan

(#11) c41r0^ válasza mg105 (#9) üzenetére


c41r0^
őstag

hidd el, én próbáltam legalább tucatnyi ilyen progit (azt is), de eddig ez jött be a legjobban

ja igen és még egy info:

én úgy mixelek, hogy egy hangkártyát használok, mindkét decken az ''on-air'' hang jön, ezért fontos, hogy a CUE pont mentve legyen és a BPM is be legyen lőve (amit egyébként a progival 100-ad pontosan meg lehet adni, persze neked kell megállapítani a TICK módszerrel, de ezt már írtam, van autoBPM funkció is benne, de ez nem 100%os)

[Szerkesztve]

(#12) Biaggio válasza c41r0^ (#10) üzenetére


Biaggio
őstag

Csak azért kérdeztem, mert szívesen kipróbálnék ''profi'' programokat is. Kerestem a szokásos virágboltokban, amit te mondtál, de nem találtam. Ha esetleg tudsz másik boltot, írj egy mailt. Köszi :)

(#13) c41r0^ válasza Biaggio (#12) üzenetére


c41r0^
őstag

Bővebben: link

itt képes infót láthatsz róla

(#14) Biaggio válasza c41r0^ (#13) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszi.

Elolvastam azt is, amit írtál a programmal való mixelés alapjairól. Van ebben a témában jó honlap valamerre? Hogyan induljak el? :)

(#15) c41r0^ válasza Biaggio (#14) üzenetére


c41r0^
őstag

rá kell jönni...
amúgy kb ennyi:

dióhéjban

-bal deck szám betölt, BPM beállít, play
-amíg megy a szám, addig jobb deck betölt, CUE pont beállít(ahonnan kezdődni fog a szám), BPM beállít, hogy egy ritmusban legyenek
-mikor a bal deckben aszám a végénél jár (ehhez már tehetség és gyakorlás kell + számok ismerete, ütemérzék) akkor indítod a jobban lévőt, ütemre figyelve, és a crossfaderen hangosítod a jobb oldalit

és így tovább

PITCH:gyorsítja és lassítja a számokat, értéke BPM%-ot fejez ki, ez a program 8-52%-ig képes lassítani, gyorsítani
mondjuk van egy 137 BPM-es szám, de beállítod, hogy -5.46 a pitch, akkor a szám 129,52 BPM-es lesz.

PITCH bend : egy + ill. - gomb, a sebességváltás csak addig tart, míg nyomod őket (ez akkor kell, ha elcsúszik az ütem, te már meghallod, és gyorsan korrigálgatsz kicsit)

crossfader: kereszthangerő csúszka: középállásban mind2 deck teljes hangerőn szól

CUE point: a számban egy adott pont definiálása, mikor lenyomod a play-t, onnan fog kezdődni, ez nagyon fontos, mert az mp3-ak elég nagy hányadban szünettel indulnak, vagy van olyan zám is, ami dallammal kezdődik, és az ütemre kell ugye pozicionálni

(#16) jpisti


jpisti
senior tag

Ugyan nem pontosan DJ progi de a COOLEDIT PRO is remek dolgokra képes.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#17) c41r0^


c41r0^
őstag

Egy mp3 mixer progival csináltam ezt a mixet (Visiosonic PCDJ Digital 1200 SL), wavból áttettem 128kbites mp3ba, ezt is nézzétek meg, limitált ideig rakom csak a fel szerverre. A számok nosztalgikus trance-house stílusúak, már inkább én is a progressive house felé tendálok (G.U.), de ezek a számok még anno tetszettek nekem, így esett ezekre a választás. A mix live módban ment.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#18) Biaggio válasza c41r0^ (#17) üzenetére


Biaggio
őstag

már csorog lefele. ennyire az alapok nagyjából oké, azért kérdeztem, hátha van valamerre valami online DJ képző:D

(#19) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

én is régóta traktor 2.5-t hasznalok, viszont zavar hogy kijelzi a BPM-et.
a fülemet szeretnem edzeni a kevereshez, mert kesobb tervezek lemezjatszokat venni. keverom is van kulon. vmi olyan progy kellene, amiben ugyanugy lehet vinyl styleban huzni a zenet (mint traktorban). cue nem lenyeges, mivel lemezjatszokon sincs ra mod. bpm-et meg semmifelekeppen se jelezze ki.

a PCDJ sorozatot is kiprobaltam, de fosul szol a hangkartyammal (sb live 5.1)
es inkabb egy CD-s keverore hasonlit alapfunciokkal. BPM szamlalas kiiktathato amennyiben nem szamoltatod ki vele:)

(#20) Biaggio


Biaggio
őstag

Ismertek még más programokat is?

(#21) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Elég jókat hallottam a Dance EJAY (így kell leírni?:D) nevű progiról...ti mit mondtok rá?

(#22) #54715584


#54715584
törölt tag

az atomix és a traktor keveréke az e-jay mixstation
nekem eddig ez jött be a legjobban :) próbáld ki

(#23) Biaggio


Biaggio
őstag

Talátam még egy jó kis programot: MixMeister Pro 6, ez elég jónak tűnik nekem :)

(#24) Integra


Integra
titán

sonic foundry acid pro 4

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) n0_gAboR válasza #54715584 (#22) üzenetére


n0_gAboR
őstag

hát elég nagy túlzás ez a traktor keverék:)
ez a mixstation egy csili vili fos progy.

nekem vmi komoly traktor szintu progy kellene, amit lehet hasznalni kulso keverovel, es ki lehet kapcsolni a BPM szamolast.

(#26) I_Am


I_Am
veterán

Bpm Studiot írta már valaki?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#27) n0_gAboR válasza I_Am (#26) üzenetére


n0_gAboR
őstag

nah az sem az igazi sztem, anno probaltam...

eddig amiket irtatok messze a legjobb tudasban a traktor dj studio 2.5
es kinezetre sem az utolso.

(#28) I_Am válasza n0_gAboR (#27) üzenetére


I_Am
veterán

Amugy Én még mindig azt tartom, hogy nem gépen kell mixelni, hanem lemezjátszón és keverővel.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#29) CactuS válasza I_Am (#28) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, csak nem mindenki teheti meg :( Viszont + 1 pont a Traktornak... Bár én még mindig a Traktor 1est használom, mive l 2 hangkártyámvan (Sblive 5.1 - 5.1es hangcuccal - meg 1 integrált hangkari - fülhallgatónak-) a 2őben meg nem tudtam beállitani azt,hogy 2 hangkártyát kezeljen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30) I_Am


I_Am
veterán

Ha meg gép akkor fruity loops, aztán irány a kész zene bakelitre. (amugy lehet vele mixelni is, csak mélyebben bele kell ásnia magát az embernek)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) n0_gAboR válasza I_Am (#30) üzenetére


n0_gAboR
őstag

de akkor mar inkabb reason 2.5:)

(#32) Biaggio válasza n0_gAboR (#31) üzenetére


Biaggio
őstag

Megnéztem, de az egy hatalmas program. Asszem eleve 4 CD, számomra szinte átláthatatlan. Lehet, hogy profi, de én amatőr vagyok :)

(#33) Soni.20 válasza Biaggio (#32) üzenetére


Soni.20
tag

1 szavazat az AtomixMp3-ra megint.
1szerűen csak meg kell tanulni vele keverni és menni fog
mint a zsákbaszarás. :U
Elég rég óta ezekkel csinálom a mixeimet
és semmi gond nincs vele. Buliba is jól használható, csak kell hozzá fül.
Nem lesz rossz a hangja, nem fog kopogni, és egyszerű
mindezek felett. Persze azért nem árt egy CDJ1000-es skint
beszerezni, ezen elég sok fícsör van. Az egyetlen negatívuma amit tudnék
említeni hogy a master tempo eléggé el van baszva benne, szóval azt
hagyjátok kikapcslva.

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#34) Biaggio válasza Soni.20 (#33) üzenetére


Biaggio
őstag

Az a bajom vele, hogy az átkeverésnél nekem recsegni csúszott és hullámzik a tempó :( Ráadásul jópárszor fagyott hosszútávú használat idején. Ez a skin letölthető valahonnan vagy meg kell venni?

(#35) tr00p3r


tr00p3r
őstag

nemtom volt-e már, de szerintem mixvibes pro!!

(#36) Blackmate válasza Biaggio (#34) üzenetére


Blackmate
senior tag

A Settings-be van egy olyan, hogy Strech Time. No azt tessek kikapcsolni (asszem ezt kell)

Itt pedig megtalalod az emlegetett skint, s mellette jo parat meg :): Bővebben: link

(#37) T4RXG3


T4RXG3
csendes tag

Szevasztok!

Még egy szavazat az AtomixMP3ra. Egyszerű és mégis minden lényeges benne van!
Én ezt használom két hangártyával és egy keverővel, az összes automata kikapcsolva, saját skinnel (nem látszik a BMP és a szám a csucsokkal). Mindent csak hallás alapján.

Voltam már vele egy-két házibulin és még nem hagyott cserben!

(#38) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

1. A Reason nem DJ program, és max kiegészitőnek jó studióba, vagy 600 Hangminta CDvel :) különben bárki felismerheti hogy reason zene (lásd fiesta, még csak be se torzitották a gyári loopot :) ennyi arrol hogy 2 napig magyaráztam nekik :))))
2. A jó öreg technics 1200mk3 :) az az igazi DJ progi :))))

NA AHOGY ISmerem magam jön a fikázás :)

Coca Cola, sometimes war

(#39) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

ááá házibuli DJ, olyan még létezik?:))))))
én arra várok hogy megint megnyiljon a rudas, ott legalább lehet épeszü zenét jáccani

Coca Cola, sometimes war

(#40) SlayR


SlayR
senior tag


Én is az Atomixre szavazok de leginkább a Virtual Dj-re.
És kimondta, hogy a Magic gombot kell használni? Lehet nagyon jól és használhatóan keverni a progival. A Traktor Djről annyit, hogy fölöslegye és fos funkciói vannak és semmit sem ér az egész ahogy van egy trágya rakás...A keverő pult a legjob :)) Tapasztalat :)

(#41) Soni.20 válasza DuncanGhola (#39) üzenetére


Soni.20
tag

Hát igen, jó volna ha több házibuli DJ létezne :)
Én valahogy nem szeretem ha minden héten ugyanakkor kell
mennem ha akarok ha nem.
Házibuli rulez, ott azt csinálsz amit akarsz :))

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#42) Soni.20 válasza SlayR (#40) üzenetére


Soni.20
tag

SlayR? Csak nem Angelus? :DD
Nohát nem csak én olvasok PH! -t :DDD

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#43) SlayR


SlayR
senior tag


De de Soni :)) én vagyok csáó :))
A PH Jó hely aki jót akar az olvasgatja ;)

(#44) Soni.20 válasza SlayR (#43) üzenetére


Soni.20
tag

Király :DD:DD:DD
Na innenstől ez már offtopic :U

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#45) SlayR


SlayR
senior tag


Éljen a PH! :DD :DD :DD

(#46) Biaggio válasza Blackmate (#36) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszi!

most tettem egy érdekes felfedezsét:
az Atomix MP3 és a eJay DJMixStation program ugyanaz :Y

(#47) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

maradok a lemezjáccoknál, és a házibuli DJk, csak arassanak sikert lakásszerte :)))

Coca Cola, sometimes war

(#48) Biaggio válasza DuncanGhola (#47) üzenetére


Biaggio
őstag

Szép dolog lemezjátszókon keverni, sőt, valószínűleg könnyebb és jobb is. De mennyibe kerül? Akár CD, akár bakelit, plusz a lemezek árai, iszonyatos összegek lehetnek, szemben egy szimpla kis programmal és egy halom mp3-mal. Úgy látom, ''edzésnek'' kiválóan megteszik a DJ programok, és a legalapvetőbb fogásokat itt is el lehet sajátítani.

(#49) Arhel válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Arhel
senior tag

Traktor Dj! +1 :D

(#50) T-800


T-800
tag

Virtual Turntable
Elég profi. Meglep, hogy eddig még senki sem említette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.