Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ''Megtáltosodott'' a gépem! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Tesztelgettem az öreg V2-met, és meglepő módon simán elfutott rajta a Wolfenstein, meg a Team Arena, de hogy a francba csinálja, mikor egy hete még mindkét játék diavetítés volt a Voodoo-n??? Nem értem, valami csoda történt? Azóta semmit sem telepítettem, minden ugyanúgy maradt, de a V2-vel valami történt:
1 hete:
Poénból megnéztem, hogy szaggat Wolfenstein alatt a Voodoo, hát olyan 10fps-sel ment 640x480-ban (minden maxon), nagyobb harcoknál lement 6-ra. (mindezt Athlon XP-vel)
Most:
Megint lefuttattam, mert képet akartam lopni a játékból, hogy összehasonlítsam a képminőségét a Kyro-éval, de nagyon meglepődtem, mert bármely pályán és harc közben is 30-35fps között ment, ami éppen játszható, nagyritkán leesett 25 alá.
Hogy lehet ez????
Bár én már hallottam, hogy mással is történtek hasonlók, mikor valakinek csak úgy ''beindul a szekér'', és mondjuk hirtelen másfélszer gyorsabb lesz valamely progi. Na de ilyet, hogy 10fps-ről 30-ra megy!!!!! Esküszöm, tényleg jó kártya ez a V2!!

(#2) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Voodoo2 :))

...már bánom hogy eladtam
megnéznék most 2db- ot belôle SLI-n keresztül összekötve, hogy mégis mit teljesít a
mostani játékokkal, nomeg a 3dmarkal.

üdv

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3) hk


hk
csendes tag

belaim, csoda tortent !!

(#4) Pala válasza rup1u5 (#2) üzenetére


Pala
veterán

Nekem egy Diamond Monster 3D II 8MB van, és hamarosan szerzek mégegyet, hogy SLI-ben használjam őket. Ismerek egy módszert, amivel - ha 3dfx Voodoo/Voodoo2 kártyád van - úgy fel lehet tuningolni a Quake 2 grafikáját, hogy a Quake 3-mat is lepipálja. Van ugyanis a játékba építve néhány, alapból letiltott állapotban lévő funkció, melyek csak Voodoo-kon működnek. És ezt meg lehet csinálni minden Quake2-engines játékkal is: Kingpin, Soldier of Fortune, Daikatana, stb. De ehhez SLI ajánlott, mert ezen funkciók engedélyezése nagyon visszafogja a Voodoo sebességét.
Egyébként ha kiváncsi vagy, hogy miként teljesít a Voodoo2 a mai játékokban, akkor leírom neked, én ugyanis máig használom a Diamondomat:
csak néhány példa (fps-eket nem írok, mert nem minden játék tud benchmarkolni):
Serious Sam: 640x480-ban Normal Settingsben remekül elszaladgál, csak a tényleg ultranagy csatákban szaggat be néha, de összeségében játszható
Serious Sam 2: Ez egy picit igényesebb, mint az SS első része, de Normal Settingsben többnyire ez is elmegy (Speed Settingsben egyszer sem akad be), különben meg lehet úgy variálni az opciókat ebben a játékban, hogy a képminőség nem romoljon, de a framerate növekedjen!
Clive Barker's Undying: tudvalevőleg ez egy meglehetősen hardverigényes Unreal-engines játék, de a Voodoo2-nek 640x480-ban max detailon meg se kottyan, 800x600-ban viszont sajnos szaggat már mediumon is.
Quake3: ez is megy, mint 640-ben, mind 800-ban max detailon. Mindkét felbontáson legfeljebb 6-7 ellenfélig bírja, ha ennél több van, akkor már slide-show. (erről jut eszembe: ha valakit érdekel, létezik a neten egy ''Chartres'' fantázianevű Q3 pálya, ami kib*szottul full-ultra részletes egy pálya, direkt VGA-szorongató remekmű. Egy gótikus templomot ábrázol belülről, de valami eszméletlen szép, az UT2003 bármelyik pályáját lehagyja grafban. Csodálatos márvány-padlóborítás, a rózsaablakokon beszűrődő egymásba futó színes fények, stb. Csak egy baj van vele: haveromnak TI4200-a van: nála, 320x240-ben, teljesen minimum grafikán, nulla ellenfél mellett, ha az egész pályát belátod, olyan 3fps-t megy, nálam Kyro2-n ugyanilyen beállításokkal 1-et)
Wolfenstein: ez az ami meglepett: igaz, csak 640-ben, de teljesen max grafikán vertex lighting mellett 30-35fps-t nyom ki, azaz ez is játszható (és milyen szép!!!!!! Semelyik másik videokártyán nincs ilyen szép, mint a V2-őn, erre esküdni mernék)
Quake 3 Team Arena: ez is megy 640-ben maxon, bár néha beakad
Max Payne: ez meg pláne, hogy jól megy, még 800x600-ban is (természetsen megint max. grafikán), és gyönyörű, kb. olyan, mint ha G400-al játszanánk!
De még jópár mai játék tűrhetően fut rajta, mondjuk a MOHA már nem indul, mert az csak min 16megás kártyákkal fut, viszont az UT2003 megy 640-ben, majdnem minimum beállításokkal 4-5 ellenféllel. Persze így már nincs sok értelme, de azért megy. :)
SLI-ben valszeg minden játékot a fent leírtak közül egyel magasabb felbontásban lehetne ugyanolyan fps-sel futtatni, kb. ennyit számít (teljesítményben a sima V2-höz képest 130-180%)

(#5) Agyzuzo válasza hk (#3) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az. Túltoltuk, rátoltuk. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Pala válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


Pala
veterán

Hehehehee! Az egy marha jó film!!!!!! MI is a címe? Legényanya?

(#7) esteban


esteban
senior tag

<OFF>

valakinek megvan a Legenyanya ???

<ON>


Nem a driverekkel volt valami utkozes ... gondolok itt ha valami alkalmazas elindul / nem indul, akkor maskepp muxik a driver ?

iBook + RedBull :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ''Megtáltosodott'' a gépem! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.