Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) $


$
tag

Császtok!

A vinyó WD Caviar Special edition 1600JB 8 mega kessel.(160GB)

A probléma:

Minden WD tulaj tudja, hogy egy normál WD vinyó így indul:
tt-tttuuuuuuuuuuuu-uuuuuuuuuuuuuuuuuuu-trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........................

Az enyém ehelyett ezt csinálja:
tt-tttuuuuuuuuuuuuuuuu-bang-titirititirititiri-nyéééééééééééééééééééééééééééééém-csatttt-titirititirititri-nyééééééééééém-kurva nagy csatt-titirititirititiri-klatty(megunja a szarakodást, és leáll)
A csatt az szerintem az, hogy a fej leparkol, ekkor a vinyó fordulatszáma is csökken, majd a nyééééééééééééém az a fullgáz üzem, oszt ismét csatt jön. Ezek alapján szerintem a mechanika szart be, ez meg nem igazán javítható :(

A kérdésem: az adatokat vissza tudom nyerni róla úgy, hogy nem fizetek csillagászati összegeket? Nincsenek rajta fontos adatok, de azért pár k-t kifizetnék, ha visszakapnám őket. Meg az, hogy ez a vinyó végleg meghalt-e, és már csak papírnehezéknek jó?

(#2) $


$
tag

Áp.

(#3) zLegolas válasza $ (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Valszeg leszakadt az I/O fej, vagy valami ilyesmi, mindenesetre elszabadulhatott valami. Akkor pedíg sérült a tányér felülete.

Hüpp... Vége.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#4) $ válasza zLegolas (#3) üzenetére


$
tag

:( Mondjuk vigyáztam rá, nem volt hurcolva, leejtve, mindig 40 fok alatt volt :(

(#5) Hmmz válasza $ (#2) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Tudod a csirr csörrből elég nehéz megállapitani hogy menthető e még és mennyiért ;]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#6) $ válasza Hmmz (#5) üzenetére


$
tag

Akkor leírom azt is, hogy csak telepítettem a San andreast, kb 25%-nál járt, és erre elkezdett olyan hangot kiadni, mint a Far cry-ban az a gépshotgun :) Erre kinyomtam a gépet, mert lefagyott, és a következő indítás óta csinálja a fentieket, és a BIOS sem ismeri föl.

(#7) zLegolas válasza $ (#4) üzenetére


zLegolas
őstag

Ennek semmi köze ahhoz, hogy leejtetted-e vagy nem.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#8) $ válasza zLegolas (#7) üzenetére


$
tag

De ha elszabadul valami az mechanikai sérülés, nem?

(#9) mr_ricsi válasza $ (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a BIOS sem ismeri föl.''

Itt ez a korrekt probléma-leírás, és nem a ''tüttürü-tüttürü-nyááá-nyááá''. :)

Másik gépben próbáld meg, és ha ott sem látja a bios, akkor qka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) crab


crab
senior tag

szerintem addig menthetők az adatok amíg nem hallasz esztergagépre emlékesztető hangot..:) ha meg hallasz akkor van egy cnc-d:D

(#11) $ válasza crab (#10) üzenetére


$
tag

Esztergagépnek nem ilyen a hangja :) Majd holnap megnézem egy másik gépben, oszt ha nem jó, akkor megy vissza garba.

(#12) Petya25 válasza $ (#11) üzenetére


Petya25
addikt

Hát igen a garancia a cuccra szól adatra nem. Bontás nélkül nem fogsz tudni visszanyerni semmit a vinyóról. Nekünk a Kürt egyszer 50k-ért mondta meg hogy (normális áron) menthetelen a vinyó. Ha megbontatod akkor ugrik a gar, így nincs adat, ez a 22-es csapdája.:F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#13) $ válasza Petya25 (#12) üzenetére


$
tag

Nem olyan nagy gáz, mert nincsenek rajta fontos adatok, csak filmek, zenék, játékok, ezeket meg majd úgyis visszamásolom a haveroktól. De akinek vannak fontos adatai, az mindenképpen csináljon róluk biztonsági másolatot!

(#14) Petya25 válasza $ (#13) üzenetére


Petya25
addikt

Akkor irány a bolt.
Csinálj raid-et és akkor nem gáz ha kihal egy vinyó. :B
Még sosem próbáltam, mert nem volt annyi felesleges vinyóm egyszerre.:B

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#15) AMD!4ever válasza $ (#1) üzenetére


AMD!4ever
őstag

MOst ne haragudj! Sajnállak meg minden de ezen a hsz-n jót derültem!!!!:R
Amugy ugyanilyen vinyóm van nekem is...:DDD
És igy áll le:TriktrikKLATTY
Igy indul: trrtrrrbzzzzzzzzzzzzzzzzhhhhhhhhh
Én ilyennek hallom
;)

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#16) Hmmz válasza $ (#6) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Félreértettél, ez tipikusan olyan dolog amit látni kő, nem elég a hiba körülírása..
Jó esetben nem kell szétszedni és akkor relative olcsón megúszható, de ha bontani kell akkor ott már komoly összegek röpködhetnek...
Ha igy kattog akkor jó eséllyel bontani kell, sőt ''hálistenek'' még arra is jó esélyed van hogy menthetetlen...:(

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#17) mr_ricsi válasza AMD!4ever (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Esküszöm, ezekután én is meg fogom hallgatni az enyémet! :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) mh197


mh197
senior tag

Ez kész! Ebből lehetne egy jó kis topicot nyitni, hogy ki hogyan írná le szavakkal, hogyan indul a winyója! :C
Az enyém pl : hhhhhhhhkluttyrrrrrrrrr (maxtor 80-as)

Ja, és leállás : egy bazi nagy Klatty:))

[Szerkesztve]

(#19) killahdrums


killahdrums
senior tag

...érdekes, az én vinyóim nem adnak ki hangot. Na jó, ha nagyon közel hajolok és pont pörögnek akkor hallani lehet valami ilyesmit:
ssssssssssssssssssssssssz. :DDD

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#20) Macilaccc válasza killahdrums (#19) üzenetére


Macilaccc
tag

Itt nem a menet közbeni hangjáról van szó a winyónak, hanem az elindulás, illetve leááláskor kiadott hangról!
Pl nálam is egy maxtor 80-as van ,aminek a hangja : ssssssssspliyplityrrrrrrrrrrrrrr
Leállása tényleg egy nagy klatty! :C

(#21) $ válasza Petya25 (#14) üzenetére


$
tag

Nem túl célszerű 160 és 20GB-os vinyókat RAID tömbbe fűzni :)

Amúgy jó lett a topik, bár nem ilyen céllal nyitottam :DD Majd meghallgatom, hogy a 20 gigás Maxtorom hogy indul :)) (ez még műxik)

(#22) $ válasza Hmmz (#16) üzenetére


$
tag

Szerintem a mechanika szállt el, szóval van egy fasza elektronikám :C->ergo nem úszhatom meg óccsón. Bár nem igazán érdekel, mer megy vissza garba.

(#23) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Az enyém:

ziiiiiiiiiíííííííííííp-tiktik-tiktiktik-nyééééééééééééééééééééééé-krrrkrrr-krrrkrrkrrr-

aztán már csak a forgás-zaja hallatszik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) Petya25 válasza $ (#21) üzenetére


Petya25
addikt

Nem írtál sehol 20-as vinyót, természetesen egyformákra gondoltam ''félkomolyan''.

Az én 160-as Samsung vinyóm nem melegszik és nincs is semmi hangja indulás és üzem közben. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#25) SLYM válasza $ (#1) üzenetére


SLYM
veterán

Figy, amikor a tititi wowowóóóóóóóó-nál tart, akkor kell betenni kettesbe, mert ha nem akkor bizony lefullad!

Mindjárt sírok!:O

[Szerkesztve]

(#26) Dr. Ernő


Dr. Ernő
tag

Nem akartam új témát nyitni így ide írom:

Kaptam egy vinyót (WD), h nézzem meg mert a win98 nem indul rajta. Attól tartok, h a földön lévő gépbe belerúgtak véletlenül működés közben amiben ez a merevlemez volt.
A helyszinen a scandisk sem tudott lefutni (win inditáskor vmi hibával leállt sajon már nem emlékszem miért), gondoltam elviszem és az adatokat lementem róla. A bios felismeri a típust viszont semmilyen szoftverrel nem tudok hozzáférni a vinyóhoz(azaz nem ''látják'' hogy létezne). Ha primary master módban csak ez a lemez van a gépben és indítom a windows telepítőt (XP,98 csak próbaként), kiírják hogy nincsen merevlemez a gépben. Attól tartok, h vmelyik fej hozzáért az egyik lemezfelülethez és komolyan károsodott, mikor belerúgtak a gépbe.
Kérdés:
- bios látja és azonosítja a szoftverek nem, ez milyen hibára utalhat?
- van vmi költséghatékony megoldás az adatok megmentésére vagy komoly a baj.

(#27) mr_ricsi válasza Dr. Ernő (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A WD gyári tesztprogiját küldd rá, hogy mit mond a vinyóról. Aztán a W98 fdiskje mit mutat (csak 4-es gomb, vagyis partició információinak megjelenítése!! Nem módosíts vele semmit a vinyón!!!)

''- bios látja és azonosítja a szoftverek nem, ez milyen hibára utalhat?''
Vinyó hibára. :)

''- van vmi költséghatékony megoldás az adatok megmentésére vagy komoly a baj.''
Inkább az utóbbi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Dr. Ernő válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Igen, de mint mondtam a programok mint pl az FDISK nem ''látják'' a vinyót, mintha nem is lézetne, bár mint írtam a BIOS azonosítja. Ami érdekes, hogy bár az XP telepítője detektálja hogy jelen van (ha egy másik wincsi is van mellette master módban), de nem ismeri fel a fájlrendszert rajta(ami FAT32, azt írja ismeretlen).

[Szerkesztve]

(#29) mr_ricsi válasza Dr. Ernő (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ami érdekes, hogy bár az XP telepítője detektálja hogy jelen van (ha egy másik wincsi is van mellette master módban), de nem ismeri fel a fájlrendszert rajta(ami FAT32, azt írja ismeretlen). ''

Ha a master vinyón van XP, és így együtt el is indul, akkor egy(pár) lemezmentő progival meg kellene próbálni, tudnak-e valami adatot összekaparni a rossz vinyóról.

Aztán érdemes a Maxtor Powermax progiját ráengedni: ennek az installáció és a gyors tesztje lefut idegen vinyón is. (Csak a LowLevelFormatot rá ne engedd!!!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) kuki


kuki
tag

sziasztok

én 2001.ben vettem egy WD vinyót egy ismerősőmnek,nem volt nagy 10GB-os.és a mult hétenmeg adta magát az örök létnek,és elég furcsa hangokat kezdet el adni halála elött,addig szinte nem is volt hangja,nem volt anyon használva, és soha nem ejetették le a vinyót,olyan hangok jönnek ki bellöle mintha nem tudna a ''parkoló pályáról'' kiállni a fej,és a motor sem pörög fel,mázlim volt mert még egyszer el tudtam inditani,és le tudtam menteni rola mindent(néhány szakdolgozat volt csak rajta a gazdája ugy örült mikor meglátta hogy megvan mindene, majdnem öröm táncot járt.)
engem meg a frász kerülgetett mig el nem inditottam.

(#31) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Én sem hallom a vinyóimat csak a VGA ventíját a mi fülsüketítő: nyííííííííííííííííííííííííííí...:))

Mindenki hülye aki nem normális?

(#32) bela22 válasza BOOSTER (#31) üzenetére


bela22
csendes tag

Ez biztos spéci venti;]:D, mert nálam a ventik hangja inkább : sshhhhhhhhhhhhhhhhhhh...
:DD:))

[Szerkesztve]

(#33) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok. Wd 80 Gb-hoz elektronikát keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.