Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) redkill3r


redkill3r
tag

A történet röviden: vettem 256mega ramot a gépembe először fordítva próbáltam
belerakni az alaplapba, azóta meghalt és nem ismeri fel se a régi se semmilyen
ramot. Voltam szervizbe is cserélgettünk mindenfélét, és nem fog működni.
A régi lap egy kétéves epox 8kha+ volt (nem tudja vki hogy 2 vagy 3 év garanciát adnak-e rá?).

A lényeg: kell vennem egy új alaplapot.
Ehhez:
2*256 mega Ram (egy 266mhz-es és egy 400-as)
1600+ Amd proci, titan d5tb hűtővel
noname geforce 4 titanium 128 mega rammal
40 giga 5200as maxtor
lg 4x dvdíró

Kábé 20-30 ezrem lenne rá.
Fogalmam sincs milyen alaplapot kellene vennem, rég nem követem milyet érdemes...
Sajnos cikkeket se igazan tudok/van időm olvasgatni lassu modem/gephiany kovetkezteben.
Kérlek segítsetek.

(#2) Keitaro válasza redkill3r (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha te szedted szét az sajna nem garis :(
Nekem is ilyen van, pedig jó kis deszka. Akarsz tuningolni?
Szvsz ez kell neked :[L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8k9a7i.htm[/L]
nettó 11 körül van

(#3) Csepy válasza redkill3r (#1) üzenetére


Csepy
senior tag

Ebből a topicból már most látom, hogy rengeteg flame lesz, meg mindenki mást fog mondani, de!

Hadd Én kezdjem a sort: (közben már nem én kezdtem, fenébe, lol.)

ABIT, mert megérdemled!

NF7-S (vagy SL - a lap ugyanaz!) kb. 22.000,.
AN7 ( µGuRu chippes: szoftveresen tuningolható windows alól) kb. 25.000.-

Ezek BRUTTÓ KISKER árak, szval ennyibe kerülnek (talán még ennyibe sem) a boltban. Ez persze lakhelytől, meg bolttól is függ.

Minhárom az nVIDIA nFORCE 2 Ultra 400 chipszetre épül, mely köztudottan a legf*szább chipszet a iacon, AMD-hez.

Ha kérdésed van, csak írj mailt és akkor flamek nélül tudjuk folytatni! :)

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#4) gozso válasza redkill3r (#1) üzenetére


gozso
senior tag

nevetni fogsz, én is csináltam már ilyet!
az abit bd7 volt. szintén meghalt.
azt hiszem a tanulópénzt megfizzettük.:C:C:C

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5) Alvin_ti4200 válasza Csepy (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Először is miért nekünk lenne kérdésünk?:)

Amúgy Abit-ba inkább nem szólok bele, de én Gigabyte vagy Asus lapot vennék helyette és inkább KT600-asat,mint nForce2-eset.

(#6) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

vagy ha már csúcs chipset akkor A7V880 :P
De elnézve az alkatrészeket, kár lenne szegénnyel megvetetni a legdrágább lapot ami belefér a keretbe, mert minek?
Amit mutattam az alatt a jelenleg legfejletebb VIA-s déli híd van, integrált SATAval is. Az északi híd meg bőven jó, a 3000+t és a 3200+t nem fogadja, de kétlem, hogy ez problémát jelentene.

(#7) Csepy válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Csepy
senior tag

Alvin írta:
''Először is miért nekünk lenne kérdésünk?''

Kedves Alvin!

Ezt nem tudom, honnan vetted. Talán olvasd el mégegyszer mit írtam, oki?

Szal ezt mondtam, hogy mindenki mást és mást fog írni, és flamelni, így pedig szegény a b*dös életbe nem fog egy jó tippet kapni. Ezért ajánlottam fel neki a mailben folyt. köv. megoldást! (azt lehet, hogy az MSN lesz)

Én pedig inkább az ASUS-hoz nem szólnék semmit. De tényleg.


Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#8) Alvin_ti4200 válasza Csepy (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Bocsi, aszittem te vagy a topicindító, mert ugyanolyan a fejetek:D

(#9) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

szerintem ne nforc csipet vegyél KT600 jobb
ha jól tom alvin is ezétz (meg az akkor adta lehetőségért) cserélt mivel az Nvidia csipp az szar atakezelésel bir... satával jólehet...


sztem egy Via KT600as Epox vagy Giga-Byte lap és még belefér egy 2500+os barton is

ja és ha eladod a a 266os ramod és a Durcit vehetel egy 256os ramcit is

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#10) Csepy


Csepy
senior tag

Milyen igaz, eddig észre sem vettem! lol

:))

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#11) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

3000+t fogadja szerintem, mert annak csak 333-mas FSB-je van:P

(#12) c.zsolti válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére


c.zsolti
őstag

Úgy láttam, hogy fogadja a 3200+t is.

[L]http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/cpusupport.aspx[/L]

[Szerkesztve]

...

(#13) Alvin_ti4200 válasza c.zsolti (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, hogy a KT400A már kezeli a 400-as FSB-t is.

(#14) sz.j


sz.j
nagyúr

Abit AN7 ! A uGuru külön jó dolog.:C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15) TexT-BoY válasza sz.j (#14) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ja jól öszeakad a bios a Winel:) nemjó az semmire

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#16) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A tuning BIOS alól a legtisztább.Már azt is nehéz volt megszokni a jumperek helyett.
De Win alól?:Y

Jó lesz neked az az Nforce2-es Abit NF7,vagy Asus A8N8X.

(#17) Flashy válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Flashy
veterán

mér, szerintem jópofa ötlet. bár én arra használnám ha tudna ilyet az alaplapom hogy a már kikísérletezett frekik között váltogatni max. különben felhúzod, lefagy, Windows meg parizert aprít a filerendszeredből...

(#18) _Volkovy_ válasza Flashy (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jópofának jópofa,egyszer kipróbálom,és akkor kb ennyi is.
De ezt egy alaplap vásárlásánál a választást eldöntő erénynek titulálni?

(#19) sz.j válasza TexT-BoY (#15) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már kb fél éve van egy uGurus lapom de akadásom még nem volt, pedig igen sűrűn használom!:C És szuper egyszerű vele Win alol a tuning és a BIOS frissítés!!!

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#20) Viktor77 válasza sz.j (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt bármelyik Abit lap tudja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A8N8X?? Ez A64-hez való?:D

(#22) sz.j válasza Viktor77 (#20) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például a Win aloli tuningot? Eddig összesen csak három Abit lap tudja.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23) Flashy válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Flashy
veterán

ebbe igazad van, csakezér énse vennék alaplapot. de mint pozitívumot meg lehet említeni. és ha valakinek tetszik, hát mér ne... szerintem a világítós ventinél ez se nagyobb marhaság, ezt legalább használni is lehet valamire :)

(#24) Viktor77 válasza sz.j (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Neeeem azt. A frissítést.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) 8Ball


8Ball
tag

Hello!
Abit AN7, ASUS A7N8X, Gigabyte 7N400-L vagy Pro2 esetleg egy MSI K7N2 Delta amit én ajánlok.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#26) _seth_


_seth_
veterán

Én azt mondom Chaintech 7NJL1 Apogee-t vegyél(nForce2 ultra 400-as chipset)! (Ilyet árulok újat 18-ért (boltban 30 de sajna én nem bolt vagyok :( ) mindennel: csőkábelek, előlapi panel (4usb, mic, line), 4.1-es füles, 2 cd..) Jó kis alaplap és nem abit minőség (nem kell beszólni nekem mert most AN7-et használok :(, a mikro guru nem ér semmit sem főleg a tuning winben rész mert egy kis állítás után egyből lefagy).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27) PalM


PalM
tag

Hi! Szerintem Asus A7N8X-E Deluxe-ot vegyel.(Nforce2 ULTRA 400) 25-26ezer körül van .nekem is ez van és nagyon jó!

My Config: ASUS M2N-E SLI, 3800+ AMD X2, 3GB 800MHZ KINGMAX, ASUS NVIDIA 7900GS 256MB, ASUS VH222D 22" , 160+200+250+300GB SAMSUNG, LOGITECH MX518 MOUSE, STEELPAD QCK MINI egerpad

(#28) redkill3r


redkill3r
tag

windoz alol nem akarok tuningolni mert hülyeségnek tartom,
rengeteg lapot írtatok nem igazán tudok közüle valasztani,
szeretnek tuningolni de ahhoz egy ujabb procihuto is kene mert néha ujraindult mikor 1900++-on ment a regi epox lapomban.
az persze fontos h később tudjam tuningolni, de tényleg felesleges lenne h csúcslapot vegyek, hiszen még hosszú ideig nem lesz penzem procira meg masra ezert szerintem
ár/teljesítmény győztes lapot kellene vennem.

(#29) Keitaro válasza redkill3r (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Nos, tuning terén a Via a gyengébb, ha van szorzólock, márpedig az van, viszont a te esetedben pár grafitvonással megszüntethető emlékeim szerint.
Ha ezt hajlandó vagy megtenni akkor még mindig tartom az alaplapot amit mondtam.

(#30) redkill3r válasza Keitaro (#29) üzenetére


redkill3r
tag

huhh hát ezt a procit nem akarom huzni annyira, de ha jobbat veszek azon mar nem lesz szorzolock nem?
a szorzolokkra nem lennék képes (lásd el***tam ezt a lapot pedig csak ramot akartam bele rakni)
nem vagyok markahu meg ijenek, de amugy kedvelem az epoxot.

textboy írta:
ja és ha eladod a a 266os ramod és a Durcit vehetel egy 256os ramcit is

durci? duronra gondolsz? nekem athlon xp-m van. vagy nemértelek

(#31) _seth_


_seth_
veterán

Már csak 17K-ért adom az új chaintech lapom :) (Ez kiváló tuningra: 2500+: 1833@2600mhz (4000+), an7-ben és nf7s-ben sem megy ennyit, próbáltam :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) _seth_


_seth_
veterán

Az új amd procik mind lockosak.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) Keitaro válasza redkill3r (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Hosszútávon, ha tuningolni akarsz lehet nem ez a te lapod :)
Belemenni belemegy minden szinte, és rengeteget tud, de el kell szomorítsalak, manapság szorzólockos minden :(
Úgyhogy marad az FSB növelése, de Viánál nincs fix AGP/PCI órajel, úgyhogy kicsit gazosabb a dolog.
Költséghatékony, sokat tudó, sokáig kitartó deszkának iszonyat jó, csak tuningra gazosabb mint egy nf.
A hertánál lehet még kapni (legalábbis árlista szerint) 8RDA+t. Azon még jó alaplapi hang is van viszonylag (SoundStorm). 18+fa.
Bár őszinte leszek én biztos nem beszéllek rá egy nF-re, nem szeretem őket, szvsz több a szívás velük.

(#34) Amigo78 válasza Csepy (#3) üzenetére


Amigo78
senior tag

ez jo ''mert megérdemled'' hehe abit középmezönybe sülyedt uh ha jot akarsz ne abitot vegyél DFI lanparty, Aopen AK79D max 400 vagy gigabyte erzek a csucskategoriák

(#35) redkill3r válasza Keitaro (#33) üzenetére


redkill3r
tag

lényegében eddig sem tuningoltam, igazából jól megvoltam nélküle.
van egy 5.1-es sb live-om az alaplapra integralt ac 97-et stb. nem szeretem.

(#36) Keitaro válasza redkill3r (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem 8KHA+om van, azon még tényleg borzalmas az alaplapi hang :)
Mondjuk a Live miatt végülis mindegy innentől kezdve, hogy milyen. Szerintem gondold meg, ha megvagy tuning nélkül akkor szerintem jó vétel, jó felszereltséggel, és olyan árral, hogy még pénzed is marad ^^
A többiek ajánlataihoz én csak annyit fűznék, hogy nem vennék Abit alaplapot. Lehet engem utálni ezért de akkor sem :)
No én megyek mára, legyetek jók ^^

(#37) redkill3r válasza Keitaro (#33) üzenetére


redkill3r
tag

csak a hang a kulonbseg a 8k9a7i és a 8rda+ között?
van meg valami mas a mezonyben az nf-en kívűl? ugylattam a prohardver mar reg nem irt atfogo cikket az amd-s lapokrol :(

(#38) Erasmus816


Erasmus816
csendes tag

Hy all!

Nekem egy Matsonic 9077C alaplapom van,de vhol olvastam,hogy a matsonic-ok nem a legjobbak....úgyhogy kiváncsi lennék a véleményetekre,mielőtt lecserélném:)
Sapphire Radeon 9100 128 MB,512 MB DDR,Intel Celeron 2 GHz mellé milyen alaplapot ajánlanátok?
Előre is thx!!

A diszplázikus fermentácio negatív diszturbációja és az evolvációs adaptáció lineáris parabolaként extandálnak.

(#39) Csepy válasza redkill3r (#37) üzenetére


Csepy
senior tag

Hi,

Én még mindig tartom magam az ABIT-hoz. (Leginkább NF7-S(/L))

A Soundstorm az egy nagyon f*sza hangkütlyü, és az abit lapok középmezőnysége, ne nevettesee már ki senki se magát!!! Az ASUS van ami kb azonos teljesítmény.
Az Epox, Chainteck, Jetway, Leadteck, Mercury, MSI, Askock, ECS, Matsonic, Biostar, PC Partner..... mind mind rosszabb ár teljesítmény mutatókkal bír.

Az ABIT klírli a legjobb ár/reljesímény aránnyal bíró márka e téren.
Az ASUS meg kib*szott drága a tudásához képest!

Azonkívül tartom a #3 hozzászólásomban tett ajánlatomat.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#40) TexT-BoY válasza redkill3r (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

bocs csak anyit láttam hogy 1600+
akkor add el az és add el a 266os ramodat... aztán keress itt a PH!-n egy 400as ramot a tied mellé
aztán pedig vedd meg a chaintech lapot Tildy ajánlásával(R)
és végül vegyél egy 2500+os Barton...
sajnos szorzozáras lesz de ma már midnen proci az kivéve a mobil bartont

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#41) Keitaro válasza Csepy (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

Khmm.... ezt nem kommentálnám ^^''''

redkill3r: a 8RDA+ az nF-es, de a másik az KT400A-s, nézd meg a linket amit adtam róla

Btw egy fontos barátomnak is ilyen Chaintechje van és tökéletesen meg van elégedve vele
(meg egyszer volt szerencsém egy Zenith-hez az nem semmi :DDD)

(#42) redkill3r válasza Keitaro (#41) üzenetére


redkill3r
tag

A chaintech-ről anno olvastam cikket, nagyon szimpi volt.
Hoztam a'rlistakat sulinetest meg nem olyat csak asus meg abit volt rajt meg assrock vagy mi a fene, de talan tudok veluk hozatni mást is.
Keitaro thx h nem kommentálod ;], értelek, meg a másik oldalt is valahol :).

textboy írta:
aztán pedig vedd meg a chaintech lapot Tildy ajánlásával(R)
és végül vegyél egy 2500+os Barton...
sajnos szorzozáras lesz de ma már midnen proci az kivéve a mobil bartont

örülök hogy új alaplapra van pénzem :)
Chaintechből milyet? olyat nembiztos hogy tudok kapni orulok ha abit,azuszon kivul honak nekem mast, gari miatt meg nem akarok pestre utazni rohadt messze van tőlem..

(#43) redkill3r


redkill3r
tag

Jah pliz modell nevekell ajanljatok, és ha van rola vmi cikk leiras (nem tobbmegas pdf :)), lecci linkeljetek be modemmel sok ido/penz keresgelni pluusz olvasgatni

(#44) Allien


Allien
veterán

Nekem eddig 2 amd-s lapom volt, egy ECS K7S5A PRO verzió (max 266 fsb, tuningbiossal 300, 4x agp, SD, és DDr ram támogatás, usb 2.0). Volt benne Sapphire 9600 XT, és kezelte a 160 gigás wincsit is! Ez a legolcsóbb megoldás, és nem is rossz ráadásul. Jelenleg Abit AN7-s van, ezzel sincsen igazából jelentősebb problémám, csak éppen a micro guru EQ része nem megy. :B Valszeg, ügyettlen vagyok.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45) redkill3r válasza Keitaro (#41) üzenetére


redkill3r
tag

A kt400 vagyis via jobb szerinted mint az nf? mert mondtad h tuningolni az nf jobb, a kt 400 megbizhatobb?

(#46) tildy válasza redkill3r (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Chaintechből ha tudsz olcsón, akkor zenithet, vagy 7njl1 apogeet.
Én kicsit bánom , hogy áttértem asus a7n8xre (ráadásul wifisre), nekem sokkal profibbnak, kidolgozottabnak tűnika ct lap, a biosa is ''szokásos'', ráadásul:atomstabil!!!
Szó szerint.Igaz vannak jobb tuninglapok is, de embere és processzora válogatja...Jahm és memóriakezelésben nagyon jó.
Igazándiból ami a az apogee ellen szól: nincs sata, cmedia hangkeltő van rajta(engem nem zavart), nincs firewire, és a deluxe lapomhoz képest nincs wifi
pozitívum:rengeteg kiegészítő, jó support(én két chipsethűtőt is kaptam tőlük postán), stabil, jó ramkezelés, lefele is állítható cpu fesz, előlapi panel, csőkábel, sok csatlakoztatási lehetőség az alaplapon.
Satara sosem volt szuksegem, sem firewirere.
Szal ha engem kérdel:asus vagy ct, egyértelműen: CHAINTECH.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) redkill3r


redkill3r
tag

a chaintekk tetszik csak nem tudom melyik boltban kapnék a közelben (szabolcs szatmár), egy asus nf7 megér 17 ropit?

(#48) Csepy


Csepy
senior tag

Megér!!!
(remélem az ABIT akart lenni! mármint az NF7)

Nálunk amúgy 15k

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#49) tildy válasza redkill3r (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha gondolod megveszem neked a ct-t pesten, és leviszem nyíregyig:)
Ha megfelel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) redkill3r


redkill3r
tag

Köszönöm hogy felajánlod :). Még nemtudom pontosan hogy lesz, én nem szeretném összerakni a gépet. A ram eset óta félek szerelgetni.
Nemtod mennyibe kerül Pesten? Nem igazan lattam arlistakon esetleg webaruhazban..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.