Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbre


norbre
tag

Hali!

Megintcsak a hozzá nem értésem.:DDD

Szal:
- eddig volt egy 10G vinyóm (particiok: C D)
- most vettem egy 80G vinyót

- a 80G van IDE1-n, a 10G-s IDE2-n.
- a 10G-n van WinXP ->innen a PartitionMagic-el 3 részre particionáltam a 80G-t

Eddig minden rendben van:
- 10G( C D )
- CD-ROM ( E )
- 80G ( F G H )

Nos. Azt szeretném hogy a 80G elso particiojan legyen a WinXP+progik, a többin meg minden más.
Viszont úgy szerentém látni a meghajtókat, hogy :
- 80G ( C D E )
- 10G ( F ) (nyilván az eddigi 2 particiobol egy lesz)
- CD-ROM ( G )

A kérdésem, hogyan tudom ezt megcsinálni?, mikor a mostani Win a 10G 'C'-jén van és én a 80G-s (jelenlegi) 'F'-jére akarom telepíteni, de utána meg azt szeretném ha ebböl 'C' lenne.:DDD
(Igazság szerint nem tom hogy mi szerint kap egy particio betüjelet :F)

plz hlp: tnx


[Szerkesztve]

(#2) ollie válasza norbre (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Administrative Tools/Computer Management/Storage/Disk Management

itt tudsz meghajtó betűjelet váltani

***

(#3) norbre válasza ollie (#2) üzenetére


norbre
tag

De ez miben van?

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Úgy tudom C:-t nem lehet, szal újratelepítés lesz.

MOD: Jobb gomb a Sajátgép ikonon, és Kezelés. Bent meg Lemezkezelés, jobb gomb a partición, innen meg már megtalálod.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) VladimirR válasza norbre (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sajatgepen jobbklikk, manage (kezeles), disk management (lemezkezelo), ott jobbklikk a kivalasztott particion, es change drive letter and paths (betujel megvaltoztatasa)

valamint Bővebben: link es Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#6) djyuri válasza norbre (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Hun nyelven: ''sajátgép'' <-- jobb egérklikk, -->''kezelés''
Ezután lemész a lemezkezelésre a bal oldalt.
Kijelölöd a változtatni kívánt meghajtót.
Aztán jobb egér és: ''meghajtóbetüjel és és elérési út módosítása...''
Ne feledd,hogy addig nem tudod a megfelelö betüt adni neki,ameddig azt egy másik meghajtó használja. Elöször azt nevezd át mondjuk y-ra. És máris teheted a helyére azt amelyiket akartad.
Vigyázz,eközben pl.: a Daemontool ne használjon ezekröl a meghajtókról semmit!
Sok sikert. Picit idöigényes is lehet,amíg a winfos átáll. Légy türelmes.

(#7) norbre


norbre
tag

Ha jól értem akkor a betqjeleket a Win osztja?
Tehát ha ledúrom a mostanit és felrakom a 80G-re, akkor minden szép és jó lesz?

(#8) djyuri válasza djyuri (#6) üzenetére


djyuri
őstag

Fú,majd elfelejtettem: A c-vel nem lehet játszadozni ilyesmit. A winfos kényes erre. De ha van PARTITION MAGIC 8-ad (regisztrálva),akkor annál van esélyed. Én például,ha megunom az xp indítófelületét,akkor nem teszem újra a winfost,ahhoz,hogy fat32 legyen,hanem ezzel oda-vissza szásszor lehet csinálni. Ezt a progit aki kitalálta,azt nagyobb embernek tekintem,mint a PÁPÁT!

(#9) MaxiPoci válasza djyuri (#8) üzenetére


MaxiPoci
csendes tag

lehet nyugodtan szórakozni a c-vel is. nem haragszk meg érte a win. hacsak nem 95 v. régebbi.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#10) MaxiPoci válasza norbre (#7) üzenetére


MaxiPoci
csendes tag

előfordul olyan is hogy az XP telepítése után a win nem a c-n lesz. erre jó a betűjel váltás.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#11) djyuri válasza MaxiPoci (#10) üzenetére


djyuri
őstag

OK. Ezt még nem prószáltam. De úgy néz ki hogy itt az ideje.
Ha esetleg nem írnék,az azért van mert összezuhant az xp-én és épp telepítek.
5-perc múlva itt vagyok,vagy holnap este.

(#12) norbre


norbre
tag

az eddigieket is köszi,
én már csak holnap nézek be, de ezt még nem tom:

ha mindenhonnan ledúrok mindent, akkor milyen sorrendben lesznek alapból a betüjelek?

(#13) djyuri válasza djyuri (#11) üzenetére


djyuri
őstag

Megjöttem. Nekem az xp nem engedi a lemezkezelésnél:
''A windows nem tudja módosítani a rendszer- vagy a rendszerkötet meghajtóbetüjelét.''
Szóval ezt írja ki. De majg neki eresztem a partition magic 8-at. Azt meglátjuk.
De azt majd valamikor.

(#14) djyuri válasza norbre (#12) üzenetére


djyuri
őstag

A betüjelek azok maradnak,amik voltak,hacsak particiot nem törölsz a telepítés közben (elött).

(#15) Viktor77 válasza norbre (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Egy a lényeg. Telepítésnél csak egy vinyó legyen bent, az amelyikre a win-t rakod.
Én sokat szívtam azzal, hogy két vinyó volt bent, az első vinyó első particiója volt a C:, a második vinyó első particiója meg a D:.

Telepítés után, rádughatod a másikat, és úgy osztogatod a betűjeleket ahogy akarod, kivéve persze a C:-t, vagyis a rendszerparticióét.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) djyuri válasza Viktor77 (#15) üzenetére


djyuri
őstag

Így igaz. Valahogy ezt akartam kifejezni. Szal,a lista elejére a vinyóknak (pl 3 darab) a primary (elsödleges) partícioit tesz,eztán jönnek a mellékes (secundery,másodlagos) partíciók.

(#17) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

120as vinyóm 20as és 94es partira van felosztva.
94en a cuccaim vannak alapból neki adta elöbb telepítéskor a C betüt. 20asra, ahova a wint szoktam felnyomni rányomta a Et. Most átállítottam a 94es jelét F-rre, igy sajátgépen belül megvan a megszokott sorrend, [link] szóval a megszokott rend mondhatni helyreállt, csak azt nem értem miért nem a 20as kapta meg alapból a Ct.

Sejtésem szerint azért járhattam igy, mert amikor éppen formáztam a 20as partit NTFSre, amikor fogta magát és leállt a gépem, majd ugyanezt még egyszer eljátszotta velem. Most megy rendesen, egy csavar volt a gépházban ami szabadon mozgott, az kavart szerintem.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.