Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor hdd probléma! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsef


Zsef
tag

Hali mindenkinek!
Nagyon nagy problémám van.
Anyámék gépében van egy maxtor vinyó, és bootoláskor a neve mellett az villog, hogy ARES C64K és ki is írja hogy Primary Master hard disk fail.
Ez a probléma egyi kpillanatról a másikra következett be és sajnos nagyon fontos dolgok vannak rajta.
Ha valaki tudja mi ez a hibaüzenet akkor legyen szíves segítsen nekem!!!!
THX!

(#2) Zsef


Zsef
tag

Segííítsssen valakíííííí PLÍÍÍÍÍÍZZZZZ...........

(#3) redkill3r


redkill3r
tag

nezzetek meg h nem csuszott-e le a vinyorol az ide kabel vagy a tapkabelmeg probaljatok ki h atjumperelve muxik-e meg nezzetek meg a vinyo aljat h van-e rajta egesnyom vagy kattog-e a vinyo amikor bekapcsoljatok

(#4) naga


naga
senior tag

Ha a fenti kábel, jumper próbálkozás nem segít akkor:
Sajnos meghalt a wincsi. :(
Ha garis vidd vissza. Ha nem akkor vissza lehet küldeni a Maxtornak (ha nincs még 3 éves, ill. a honlapon meg lehet nézni, hogy gyári garis-e még).
Az enyém is ilyen lett tavaly márciusban(visszaküldtem), nem tudtam vele mit kezdeni, nem látta semilyen maxtor program, nekem egy reboot után lett ilyen :(

[Szerkesztve]

(#5) Zsef válasza redkill3r (#3) üzenetére


Zsef
tag

Már 3 számítógépben is kipróbáltam masterként és slaveként, de égésnyomot még nem néztem, minnyárt megteszem.

(#6) naga válasza Zsef (#5) üzenetére


naga
senior tag

Égésnyom nincs rajta szerintem. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor egy elektronika cserével talán lementhető.

(#7) Zsef válasza naga (#4) üzenetére


Zsef
tag

óóóóó basszus ez nem jó hír!!
Én egyébként arra következtetek hogy legalább nem mechanikai hibás ha felismeri a hibáját. Mer ugye ha mechanikai gond van azt az elektronika nem látja ugyebár én így gondolom. Na ezt jól megaszontam.

(#8) Zsef válasza naga (#6) üzenetére


Zsef
tag

Én is elektronika cserére gondoltam egyébként!
Az idegesítő az, hogy sehol sem találom mit akar jelenteni ez a hibaüzenet.

(#9) naga válasza Zsef (#8) üzenetére


naga
senior tag

Ez nem hibaüzenet, volt egy időszak amikor elég sok Maxtor vincsinek megváltozott a neve, de hogy mitől, az nem derült ki. Az enyém Romulus valami lett, és a biosban 40 gigás a 30 helyett, persze nem lehetett vele semmit csinálni. Állítólag ez a gyári kódneve volt a winyónak, valszeg az elektronika adta meg magát.

[Szerkesztve]

(#10) Zsef válasza naga (#9) üzenetére


Zsef
tag

Ott van a régi neve is de ez az új felirat VILLOG! periodikusan tehát oda van téve! Egyébként ilyet még nem láttam hogy a vincseszter neve villogna.

[Szerkesztve]

(#11) Den válasza Zsef (#1) üzenetére


Den
veterán

sajnos mikor a maxtor vinyó átnevezi magát, eddig mindig javíthatatlan (mechanikai) hibát jelzett.

www.simson4t.hu

(#12) Den válasza Zsef (#7) üzenetére


Den
veterán

pont fordítva, ha mechanikai hiba van akkor látja (mert jó az elektronika), ha elektronikai hiba van akkor nem látja.

Ezt az átnevezést állítólag azért csinálja a maxtor smartja, hogy megvédje a lemezt a további sérléstől, és így az adatok lementhetők maradjanak, spec körülmények közt (pl kürt)

www.simson4t.hu

(#13) naga válasza Den (#12) üzenetére


naga
senior tag

Na akkor, hogy is van?

Zsef: Szerintem, u.a. a baja, mint az enyémnek volt. Keress rá a google-vel.

(#14) Den válasza naga (#13) üzenetére


Den
veterán

Mi hogy van?

www.simson4t.hu

(#15) Den


Den
veterán

Itt van bővebben az átnevezősdiről:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=5641&arc=f[/L]

www.simson4t.hu

(#16) naga válasza Den (#14) üzenetére


naga
senior tag

:)

[Szerkesztve]

(#17) Den válasza naga (#16) üzenetére


Den
veterán

Ha végigondolod elég logikátlan. a vinyót az elektronikán át látja a bios. A mechanikát elektronika nélkül nem látja.

Olvasd el a linket amit írtam ott ki van vesézve a dolog.

www.simson4t.hu

(#18) naga válasza Den (#17) üzenetére


naga
senior tag

Oké, most olvastam. :)

(#19) Den válasza naga (#18) üzenetére


Den
veterán

oks :)

www.simson4t.hu

(#20) Hequila válasza Den (#19) üzenetére


Hequila
őstag

OFF


Miért lett az aláírásodban szereplő hozzászólás törölve abból a topicból, amelyikben szerepelt?


/OFF

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) Den válasza Hequila (#20) üzenetére


Den
veterán

félreértés miatt :)

www.simson4t.hu

(#22) Zsef


Zsef
tag

Hát nagyon elszomorító ez a dolog!
A Maxtor b@ssza meg a jó édes kúrv@ annyát!!!
Hihetetlen, így kib@szni az emberrel.
Enélkül a dokumentumok nélkül nagyon nagyot fogunk szívni.
Majd még megnézetjük szerintem a kürtösökkel a vinyót.
Köszi az eddigi segítséget mindenkinek!

(#23) Zsef


Zsef
tag

Ja és mégvalami......
Ha esetleg valakinek lenne rosz mechanikai hibás Maxtor Fireball 3 ATA133 20GB HDDje akkor érdekelne az elektronikája.

(#24) Hequila válasza Den (#21) üzenetére


Hequila
őstag

őőő

Azon mit lehet félreérteni, hogy:

lool :]]

???


Ez a jó a modban, hogy még nem is létező hozzászólásra reagálhatok! Olyan, mint az időutazás!

Hát jó, ha hosszú, akkor tényleg nem ide tartozik. Bár én olyankor szoktam valakinek aszondani, hogy hosszú, amikor kétségeim vannak a beszélgetőpartner értelmi képességie felől!

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25) Den válasza Hequila (#24) üzenetére


Den
veterán

hosszú, és nem ide tartozik :)

www.simson4t.hu

(#26) Hequila válasza Zsef (#22) üzenetére


Hequila
őstag

Hát igen, cask sokan vannak úgy, hogy vinyó - vinyó, tökmindegy. Maxtor meg általában minden boltban van (pl. nálunk a helyi kiskerben raktáron CSAK maxtor van, bármi más márkát rendelni kell tőlük), és olcsó is. Aztán meg csodálkozik a j/lúzer, hogy beszarik. Hát ez van. Az a baj, hogy sulinettel is CSAK maxtort lehetett venni. Ugyan személyesen még nem volt velük rossz tapasztalatom, nekem is kettő van ezekből az időzített levélnehezékekből, de mostmár komolyan kezdek félni.

Az adatarchiválásról meg annyit: fel kell minden fontos adatot pakolni a tár szerverére 6 megabájtos fájlokra szabdalva, és akkor ha a vinyó el is száll, akkor utána le tudod onnan tölteni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27) Hequila


Hequila
őstag

Egy érdekes(?) dolgot tapasztaltam:

A 120-as maxtort ha megmozgatom, akkor hallani, hogy mozog benne a korong is. Ez normális? Természetesen kikapcsolt állapotban. Más vinyónál még nem tapasztaltam ilyet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#28) xcbiker


xcbiker
addikt

Én is foglalkozok adatmentéssel, nem kell a kürthöz rohangálni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#29) Gismo válasza xcbiker (#28) üzenetére


Gismo
addikt

Ide került hozzám egy rossz Maxtor 541DX vinyó és a BIOS azt írja ki, hogy Maxtor ATHENA és a típusszám. Alapból a vinya 10GB-os lenne de a bios 20-asnak ismeri és a POWERMAX és az IBM DRIVE FITNESS TEST-je sem tud mit kezdeni vele.
Ehhez tud valaki elektronikát adni?

(#30) Den válasza Gismo (#29) üzenetére


Den
veterán

Menthetetlen a vinyó.

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=5641&arc=f[/L]

www.simson4t.hu

(#31) Gismo válasza Den (#30) üzenetére


Gismo
addikt

Igen olvastam KÖSSZ!
Jó lessz mit szétverni!!!! LOL

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor hdd probléma! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.