Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FPéter


FPéter
aktív tag

Sziasztok!

A minap kíváncsiságból betettem a Matrox Millennium G450 DualHead 32MB DDR (AGP) kártyát a gépbe. Még régebben került a fiók mélyére.
A Windows betöltődött, természetesen 640x480-ban. Felismerte a kártyát, telepítette.
Újraindítottam a gépet, megint betöltődött 640x480-ban. Emelni akartam a felbontáson..1280x1024...crash. Csíkok jelentek meg, kecses összevisszaságban. :) Próbáltam alacsonyabb felbontást adni neki...azt tapasztaltam, hogy a kártyával kapcsolatos bármilyen változtatás után azonnal hibázik és lefagyasztja a gépet. Próbáltam gyári driverrel is, az eredmény ugyanez.

A gép:

1,8 GHz P4 400 MHz FSB, nincs húzva
CANYON 9BD2AS
A Matrox kártya. A rendes, amit most is használok az Gef 2Ti 32MB DDR
768MB DDR RAM
60GB Maxtor D540x
120GB Maxtor DiamondMax 9 7200 8 MB

A monitor Fujitsu-Siemens C19-1 LCD, ezért kellene az 1280x1024...

Köszi,

Péter

(#2) Ruzso


Ruzso
tag

Nem izlik neki az lcd vagy
Windowsban monitor/VGA driver gond

Life could be so easy without PC.

(#3) FPéter


FPéter
aktív tag

Este kipróbálom másik gépben.
A driverek közül már mindet kipróbáltam...
PowerStrippel lejjebb vettem a teljesítményét, hátha azért...de az se volt rá hatással. Csak lassabb lett.

(#4) Ruzso


Ruzso
tag

Elöfordulhat hogy a monitor és a vga nem kompatibilis egymással.(mátrox esetében bármivel)
Nekem volt anno 5 éve g400-asom és hát mondjuk azt hogy elment de mást nem csinált.

Life could be so easy without PC.

(#5) FPéter


FPéter
aktív tag

Azért kellene, mert tudom, hogy sokkal jobb képe van mint a többinek...

(#6) rog válasza FPéter (#5) üzenetére


rog
addikt

azért ez nagyban függ attól is, hogy mi a többi.. :)

(#7) FPéter


FPéter
aktív tag

Igazad van:)

NVidia Ti4200 128 MB, NVidia Gef 2 Ti, Ati mach64, S3Trio:)
Ja meg az alaplapra integrált Intel....

(#8) rog válasza FPéter (#7) üzenetére


rog
addikt

hát ezeknél előfordulhat hogy mindnél jobb.
de vajon annyival, hogy megérje szenvedni vele?
pláne az lcd-vel. (nekem két gép van itthon az egyik egy radeon9000pro 400mhz-s ramdac, a másik meg egy savageIX 290mhz. a crt-n szemmel látható a különbség, lcd-n meg szerintem tök egyforma mindkettő. )
m.v.

(#9) FPéter


FPéter
aktív tag

Érdekes megközelítés...de azért idegesít, hogy nem megy. És 640x480-ban is szebbek voltak a színei, mint a gef2 Ti-é. Persze lehet, hogy ezért nem éri meg.

(#10) vfo7 válasza FPéter (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem is G450 van. Ha betöltődött, állíts be a monitornak 60 Hz-es frissítési frekvenciát, mert a Windows defaultban 85 Hz-et állít a Matroxhoz, amit a LCD-k nem bírnak és elmegy a képük. A módszer a következő:
1) F8-as safe mode-ban indítsd el a windowst
2) A Vezérlőpult/Rendszer/Hardver fül/Eszközkezelőben a monitoroknál töröld ki a Matrox meghajtóját
3) Indítsd újra a windowst normál módban és állítsd be 60 Hz-re a frissítési frekit a monitornak. Lehet más freki is, de 75 Hz-nél ne legyen több.
4) Telepítsd újra a gyári driverét. A legújabbat megtalálod a Matrox oldalán
Bővebben: link
5) Indítsd újra a gépet és állítsd be igény szerint. Kész.

[Szerkesztve]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#11) rog válasza FPéter (#9) üzenetére


rog
addikt

ja az gáz hogy nem megy. én csak hardware hibára tudok gondolni, hiszen több driverrel, több monitorral is próbáltad. kár érte.
a gef2 színeinél pl a savage4-é is szebb. az meg már csak 2-3 ezer ft..
(csak jövök itt a tippjeimmel folyton, az eredeti probléma meg nem oldódik meg)

(#12) FPéter


FPéter
aktív tag

Most próbáltam ki a Gef2Ti-vel. Átállítottam a 100Hz-re, de a monitor kiírta, hogy állítsam vissza. A Matrox indításnál viszont teljesen fekete képernyőt produkált. Viszont kipróbálom, köszi a segítséget!:)

(#13) FPéter válasza rog (#11) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nekem is HW gyanús, de mi baja történhetett fél év alatt, egy teljesen üres fiókban, antisztatikus zacskóban?:(

(#14) vfo7 válasza FPéter (#12) üzenetére


vfo7
senior tag

A TFT monitorok közül még a legjobbak se tudnak többet 80 Hz-nél, de teljesen fölösleges 75 Hz-nél nagyobbra állítani, mert nem villognak úgy, mint a hagyományos CRT-k. Gyors játékokhoz a fizikai felépítésük okán amúgy sem alkalmasak, ezért nincs értelme a frissítési frekikkel variálni. Ha a 100 Hz-re azt írta ki, hogy csökkentsd, akkor az ezért volt. A Matrox egy régebbi kártya és nem működik úgy együtt a TFT-vel, mint egy nvidia, ezért maradt sötét.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#15) vfo7 válasza FPéter (#13) üzenetére


vfo7
senior tag

Olvastad a 10-es hozzászólásomat?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#16) rog válasza vfo7 (#14) üzenetére


rog
addikt

a tft a kártya számára úgy látszik mint egy közönséges 75hz analóg monitor. ez nem okozhat gondot.

(#17) vfo7 válasza rog (#16) üzenetére


vfo7
senior tag

A Matroxnál igen, mert a biosa még a CRT-korszakban íródott, ahol a vibrálás miatt a 85 Hz a default. Az XP-ben is van egy matrox-driver, mert a progi felismeri a kártyát, de az is defaultban 85 Hz-re állítja.

Először én is szívtam a G 450-el, mert amikor telepítettem a windowst és telepítés után újraindítottam, a TFT monitorom mindig azt írta ki, hogy ''out of range''. Eleinte úgy oldottam meg, hogy rádugtam az öreg CRT-t, azzal persze ment, azzal beállítottam 60 Hz-re a frissítést, majd visszadugtam a TFT-t. Így jó is volt, de amikor nem volt a közelben CRT, mindig szívtam. Aztán rájöttem a fent leírt módszerre és azóta az ilyen régi kártyákat is gond nélkül tudom telepíteni TFT-hez is.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#18) rog válasza vfo7 (#17) üzenetére


rog
addikt

hát ez elég gázos :)

(#19) rog válasza rog (#18) üzenetére


rog
addikt

bár most hogy így végiggondolom, akkor az én crt-mmel sem működne együtt ez a g450.. :) bár a g100-asomnak nem okozott gondot, még se a tft se a crt monitor, az annyival jobb ;)

(#20) vfo7 válasza rog (#19) üzenetére


vfo7
senior tag

Egyszerűen egy korábbi műszaki színvonalnak kellett megfelelnie. Ugyanakkor pl. a DVD-képe jobb a legjobb ATI-nál is. 3D-s játékokhoz alkalmatlan, de 2D-s alkalmazásokban ma is csúcson van.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#21) rog válasza vfo7 (#20) üzenetére


rog
addikt

nekem 60hz max a crt-m.. :)
de szerintem ez a legszebb tv-out, meg legszebb 2d-s kép. mára már csak mítosz. de volt idő - elég hosszú - amikor ez igaz volt.

(#22) vfo7 válasza rog (#21) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem most egy 9000 Pro AIW van a gépben, de a Matrox TV-outja szebb.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#23) rog válasza vfo7 (#22) üzenetére


rog
addikt

biztos voltam benne.

(#24) FPéter válasza vfo7 (#17) üzenetére


FPéter
aktív tag

Bocs, szarakodott a netszolgáltatóm.

Szóval engem a Te elméletedben csak annyi zavar, hogy a TFT monitor kiírja, ha a frekvencia túl magas neki. De itt sötét maradt a kép...

Ha pedig állítani akarok bármit is (még a színmélységet sem tudom), akkor azonnal becsíkosodik a kép és lefagy az egész gép.

Nem értem. Szerintem nem a monitor a hibás, mindjárt megnézem CRT-vel.

(#25) vfo7 válasza FPéter (#24) üzenetére


vfo7
senior tag

Figyu, ez nem elmélet, hanem gyakorlat és több TFT-n így működött. Nem minden TFT-nek olyan a szoftvere, hogy kiírja neked, mi a baja.

Egyáltalán ellenőrizted, hogy milyen frissítési frekvenciára van állítva a monitor a windows-ban? Mert ha 75 Hz-nél többre, akkor TFT-nél ne csodálkozz semmin.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#26) nap válasza FPéter (#1) üzenetére


nap
addikt

Eszkozkezeloben nezted, hogy nem akad-e ossze valamivel?
Masik gepben kiprobaltad a kartyat?
Leszedted elotte a detonatort?
Milyen drivert hasznalsz?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#27) FPéter válasza vfo7 (#25) üzenetére


FPéter
aktív tag

Az én TFT-m kiírja, hogy '' Frequency out of range. Please change back to 1280x1024@60Hz ''

Egyébként a TFT egy Fujitsu-Siemens C19-1 19'', nagyon szereti az 1280x1024@60Hz-t, de 75-ig bírja. Aztán pedig kiírja, hogy menjek a fr...ba.

Most kirpóbáltam CRT-n, ott is üres képernyőt produkál.

Indításkor 60Hz az induló freki.

Nap:

A Detonatort nem szedtem le! Most az következik. De régebben is így cserélgettem az NVidiat és a Matroxot, akkor még nem zavart be.

A Matrox driver verziója: 01/26/2004, 5.92.006.0 (ez tudtommal a legújabb)
Az NVidia: 6.14.10.5303

(#28) FPéter


FPéter
aktív tag

TOMATO V693 alaplap, 700MHz Celeron, 256 MB SDRAM: A kártya megy......
WinXP felismerte, telepítette és nem tűnt el a kép mint a másik gépnél. Rákötöttem az LCD-t és vidáman megvannak. A Detonatort letöröltem a problémás gépről, újratelepítettem a Matrox drivert, a probléma viszont fennáll.:(

(#29) FPéter


FPéter
aktív tag

Ja és gyönyörűek a színei :'(

(#30) vfo7 válasza FPéter (#27) üzenetére


vfo7
senior tag

És mi akadályoz meg abban, hogy 60 Hz-re állítsd?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#31) FPéter válasza vfo7 (#30) üzenetére


FPéter
aktív tag

Kérlek figyelmesen olvasd el a hozzászólásaimat!

Az induló frekvencia 60Hz és NEM a monitorral van a baj!

[Szerkesztve]

(#32) vfo7 válasza FPéter (#31) üzenetére


vfo7
senior tag

Bocs, lehet hogy félreértés. A monitorfreki beállítására gondoltam a windows-ban.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#33) FPéter válasza vfo7 (#32) üzenetére


FPéter
aktív tag

Semmi gond.

Monitor is 60Hz-et ír, a Windows is és a driver is.

Arra gondoltam, hogy biztos nem bírja a 4x-es AGP-t, de a specifikációiban azt írja, hogy bírja. Levettem 2x-es AGP-re és továbbra is produkálja a hibát.

(#34) vfo7 válasza FPéter (#33) üzenetére


vfo7
senior tag

Azt próbáltad, amit javasoltam? Mert ha azután se megy, akkor felejtsd el azt a kártyát, mert valszeg hibás.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#35) rog válasza vfo7 (#34) üzenetére


rog
addikt

szerintem biztos hogy hibás, mert nem kapcsolt automatikusan 85hz-re induláskor :)

(#36) FPéter


FPéter
aktív tag

De hiszen leírtam...a másik gépben hibátlanul megy. Akkor nem hiszem, hogy a kártya lenne a hibás. Még a DualHeadet is kipróbáltam., megy rendesen. Rákötöttem a Fujitsu TFT-t is, meg a CRT-t egyszerre és vitte.
Csak az első hozzászólásomban említett gépben nem megy.

Eltávolítottam a Detonatort, semmi változás. :(

[Szerkesztve]

(#37) PapaMaci válasza FPéter (#36) üzenetére


PapaMaci
őstag

Add el!

...mint az közismert...

(#38) tusi74


tusi74
őstag

Következő a jelenség:
Matrox G450 32MB DH P4-be be, csipog, mint állat. Visszatesszük a régi VGA-t (ATI 9200), amivel addig ment, azzal is csipog. Visszateszünk egy még régebbi Geforce2-t, azzal simán megy. Újból betesszük a Matroxot, megy.
1-2 hidegindítás megy. Eltelik 5 perc megint nem megy, csipog. Aztán újból indításra megint megy.

Ötlet? De nem olyan, hogy add el videókártyát, mert azzal nem leszek kisegítve.
A Matrox tudja az AGP 4x-t, és az eddigiek is tudták. Alaplapi driverek fent vannak.

(#39) Petike168 válasza tusi74 (#38) üzenetére


Petike168
aktív tag

Szerintem ott az alaplap a hibás! Probáld kicsit megfujkálni a az agp slotot hátha megporosodott egy kicsit!

(#40) PapaMaci válasza tusi74 (#38) üzenetére


PapaMaci
őstag

FPéternek csak azért javasoltam az eladás lehetöségét, mert megvettem volna :)
Amugy csatlakozom Petike168 kollégához. Én már több, mint 2 éve hajtok egy 550-est, és semmi gond vele.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#41) tusi74 válasza Petike168 (#39) üzenetére


tusi74
őstag

Mi történik akkor, ha az AGP slotba egy kis sűrített levegőt fújok???
Végképp kinyírom??

(#42) Flashy válasza tusi74 (#41) üzenetére


Flashy
veterán

az történik hogy kifújod belőle a koszt. vagy beugratós kérdés?

(#43) tusi74 válasza Flashy (#42) üzenetére


tusi74
őstag

Nem volt beugratós kérdés. Csak még AGP-t sosem fújtam vele.

[Szerkesztve]

(#44) Petike168 válasza tusi74 (#41) üzenetére


Petike168
aktív tag

Lehet, hogy nem csatlakozik rendesen! Próbáld meg jó belenyomni(óvatosan)!!!!

(#45) tusi74 válasza Petike168 (#44) üzenetére


tusi74
őstag

Már annyit nyomkodtuk. Tuti, hogy jól benne van.
És ment egy darabig, aztán megint nem.

(#46) Petike168 válasza tusi74 (#45) üzenetére


Petike168
aktív tag

Milyen bios-od van(award,ami stb..)? És pontosan mennyit csipog?

(#47) tusi74 válasza Petike168 (#46) üzenetére


tusi74
őstag

Mivel a gép nem az enyém, meg nem mondom fejből.
De brand gép, Fujitsu-Siemens Scaleo, ha valaki ki tudna segíteni, hogy abban milyen BIOS van.
Az biztos, hogy F2-vel kell belépni, nem tudom ez BIOS specifikus-e, mert minden általam eddig látott gépben DEL gombbal kellett belépni.
Hátha valakinek beugrik, ez milyen BIOS.

Úgy emlékszem lassú időközönként sípol 4-et, de nem esküszöm meg erre. És se kép se hang.

(#48) PapaMaci válasza tusi74 (#47) üzenetére


PapaMaci
őstag

A brand gépeknek gyakran saját biosuk van. Azota használod a G-force kártyával, és megy?
Nekem igy nagyon alaplaphiba gyanum van!

...mint az közismert...

(#49) Petike168 válasza tusi74 (#47) üzenetére


Petike168
aktív tag

Na! A sors iróniája, hogy nekem is hasonló problémám volt most egy másik kártyával:D!! Nekem a következőképpen oldodótt meg a gondom: A kártyát nem nyomtam bele teljes erővel, hanem csak annyira amennyire belekell elvileg menni! Utána csavarral rögzítettem, és amennyire a csavar engedte kifele húztam a kárytám! Így már jó volt! Valószínüleg az okozta a gondot, higy valamiért nem csatlakozott a kártya, szvsz nálad is ez lehet a gond! Próbáld meg úgy ahogy én, de csak óvatosan

(#50) tusi74 válasza Petike168 (#49) üzenetére


tusi74
őstag

A történet folytatása: tegnap odavittem a saját G550-emet, és az sem megy. Ugyanezeket a tünteket produkálja. Most ez van benne, mert nem volt idő geforce-t beletenni.

Ha legközelebb megyek, akkor egy Sapphire Radeon 9200SE-t teszek bele. Itt nincs játék, ez egy rendelő, ahol a szép 2D-kép a lényeg.
És egy képernyő-klónozóval lesz szétdobva a kép 2 monitorra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.