Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Nagyon jó sorozat lett, az egyik legjobb videójáték adaptáció amit eddig láttam. Az atmoszféra, a karakterek, és a megvalósítás is kiváló.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) Big_Boss válasza Bird (#1) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

+1
Nagyon tetszett nekem is.
Közben a Witcher sorozatot (nem véletlenül) kaszálták.

(#3) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Tegnap néztem meg a pilotot, emiatt fizettem újra elő az Amazon Prime-ra. Amennyire 0 várakozással ültem le elé, annyira behúzott ez az első epizód (a hype miatt azért kiváncsi voltam rá..). Nézzétek, ajánlom, a Prime-os tartalmakban nem szoktam csalódni :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#4) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nem csodálom...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nekem felemás érzéseim vannak. Valami fogalmam volt a világról, de soha egyetlen részével sem játszottam a játéknak. A sorozat kicsit olyan, hogy próbált érthető lenni egy kívülálló számára is, ami pozitívum, közben a bennfenteseknek is kedvezhetett. Ami bajom van vele, hogy bár nem lassú, nem untam, de mégis hiányérzetem van, látszik, hogy ezt nem egy évadra tervezték, egyetlen szál sincs elvarrva, egyértelműen félbemaradt a sztori, és menet közben is sok dologra nem tértek ki, nem mutatták meg. Pl. a Ghoul történetében is maradtak foltok, a robbanástól a sztori kezdetéig eltelt időről semmit se tudunk, mi történt vele, miért maradt életben, mi az a szérum, amire szüksége van. Nem derült ki szinte semmi a Brotherhood of Steel-ről sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

nagyon jó hír, ez az egyik legjobb játék adaptálás, igaz imádom a játékot is, a fallout tactics volt az első

(#7) zsolesz967 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

Erre lesz majd az előzmény sorozat🙂

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#8) k-adi


k-adi
nagyúr

Várható volt a bejelentés, jó sorozat/évad lett az első. Ha tudják tartani a színvonalat akkor jó

A plakát meg jól néz ki, kutya szájában a kéz, stb.

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha valaki totál zöld a játékkal kapcsolatban, annak is jó lehet a sorozat? Kell/javasolt hozzá némi előismeret?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) flexxx2 válasza tibaimp (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

nem kell, de a hangulathoz sokat hozzáad, talán nézz meg egy fallout4 gameplayt előtte

[ Szerkesztve ]

(#11) negyven2 válasza flexxx2 (#10) üzenetére


negyven2
veterán

#9 tibaimp: A Prime Video weboldalán, vannak háttérinfók olyan témában amik nem kerülnek kifejtésre a sorozatban...

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#12) Dilikutya válasza negyven2 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

A sorozatban nagyon sok dolog nincs kifejtve, szereplőkkel kapcsolatban, amit azért nem ártott volna. A Ghoul utóbbi 200 évét se hagytam volna a 2. évadra.
Amúgy érthető, mert én sem játszottam soha egy résszel se, ilyen szempontból alapvetően jól van megcsinálva, de mondjuk a Bortherhood is több szót érdemelt volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) k-adi válasza Dilikutya (#12) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem lehet mindent belesűríteni 1 évadba, most Lucy kalandján volt a fókusz, a többiek csapódtak hozzá. Aztán kiderült persze, hogy nekik is van komoly háttéréletük, az majd a 2. évadban lesz kifejtve. Egyáltalán nem baj, hogy nem aprózódtak el ilyen téren, amennyire sikeres lett az évad, bőven lesz még évad kifejteni a többieket. (Ghoul és New Vegas 2. évadban fog várhatóan több szerepet kapni pl.)

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza flexxx2 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Bander78


Bander78
tag

Nagy mellélövés, borzasztóan unalmas és gyenge lett. Valahogy mostanában divat lett szar sorozatokat túlértékelni. Mintha nem is ugyanazt néztük volna.

(#16) Neurotoxin válasza k-adi (#8) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Kutya szájában a kéz" nem egyedi ötlet, több filmben is szerepel pl. Yojimo (1961) vagy Veszett a világ (1990)...

@Bander78:Szerintem sem egyet néz(t)ünk..

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17) myckey válasza Bander78 (#15) üzenetére


myckey
veterán

Van hova fejlődnie mint sorozat...de a hangulatot, a fanservicet nagyon eltalálták.
A sztori is rendben van, mintha a játékban küldetéseznél és ez a része nagyon el lett találva, remekül és tisztelettel nyúltak hozzá.

Tanulhatna ettől pár adaptáció ! :R

De ha valakinek nem jön be a zsáner, vagy egyes dolgok túl vannak tolva, nicns ínyére...az is érthető, mert van egy ilyen oldala is. De ez ilyen, szerencsére nem baltázták el a mai modern kor " követelményrendszerének " megfelelvén.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#18) oriic válasza Bander78 (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Teljesen komolyan kérdezem, mit éreztél mi hiányzott a sorozatból, vagy mi volt az a dolog ami szerinted félresiklott és nem működött nálad? Mármint azon dolgok közül ami a sorozat sajátja és nem a Falloutra mint videojáték sorozatra vezethető vissza. Gondolok itt pl. a retrofuturist dizájnra például vagy az alternatív történelmi szálra, vagy a frakciókra. (mert ezek ugye a nem a sorozat sajátjai a készítők meglévő dolgokat adaptáltak) :R

Live-Die-Respawn

(#19) Bander78 válasza myckey (#17) üzenetére


Bander78
tag

Talán jobb lett volna, ha a játék készítői írják a forgatókönyvet...

"szerencsére nem baltázták el a mai modern kor " követelményrendszerének " megfelelvén"
Ez jogos, azért csak várd ki a végét.

(#20) Bander78 válasza oriic (#18) üzenetére


Bander78
tag

Szerintem túl vontatott lett, a dialógusok nagy része értelmetlen, "oda nem illő". Divat lett a sorozatoknál, hogy alig történik valami egy részben, elhúzzák a nem túl acélos sztorit a végtelenségig, nem baj lesz még 1000 évad. Rengeteg időt elvesz a háttér bemutatása, de valahogy értelmetlen katyvasz lett az egész.
Anno az 1-2. rész sztorivezetése sokkal érdekesebb volt, persze az egy rpg, ez meg egy sorozat, de akkor is.
Az 50-60-as évek amerikájának "jövősítése" is sokkal jobban átjött a jétékokban mint itt.
Szóval nem az a többször nézős anyag.

(#21) VágniValó válasza Bander78 (#15) üzenetére


VágniValó
addikt

"Valahogy mostanában divat lett szar sorozatokat túlértékelni."

Ezzel általánosságban nagyon egyetértek, DE a Fallout tényleg penge lett, nem szorul mosdatásra. Kikapcsolt, néhol morbid, néhol humoros egyszóval na: teljes szórakoztató csomagot kaptam, 0 woke méterrel. Csak így tovább! :K

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#22) k-adi válasza Bander78 (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

Meglepő, hogy így látod, mert én pont ellenkezőleg :) de így szép az élet

(#23) Bird válasza k-adi (#22) üzenetére


Bird
addikt

Mint ahogy a többségnek nagyon tetszett. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24) wednesday válasza Bird (#23) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem nagyon rendben van a sorozat. A játékhoz szinte maximálisan hű. Én nem éreztem vontatottnak. Azt sajnáltam, hogy 8 rész az évad. Remélem ez csak a bevezető miatt, a többi évad felmehetne 12-15 részre is akár. :D

A woke-ot is nagyítóval kell(ene) keresni. Tartsák meg ezt az irányt még jó pár évadig és remek szórakozást fog nyúltani ez a sorozat.

1-2 dolog van, amibe bele lehet kötni, de abszolút nem vészes. A helyszínek, a pusztaságban lévő épületek (homlokzatok), tárgyak sokszor nem annyira lepusztultak. Itt valóságban 30-40 éves elhagyatott épületek (laktanyák) sokkal siralmasabb képet mutatnak. Vagy a "kihajigált" műanyag játékok még szép színesek. Látszik, hogy azt akkor tették oda, és nem a homokban állt és 200 évig szívta a nap. De ez legyen a legnagyobb baj.

(#25) flexxx2 válasza Bander78 (#20) üzenetére


flexxx2
őstag

"hogy alig történik valami egy részben, elhúzzák "
Mint pl a witcher, halo sorozatok?

Nekem itt pont nem volt ilyen érzésem, pedig hamar elfogy a türelmem. A játékokban sokkal jobban elhúzzák a sztorivonalat, mikor arról beszél 5 mondatban, hogy megbántották, vagy megsebesült. A bethesda játékok élen járnak ebben (pl Starfield), ezért féltem, hogy a sorozat is ilyen lesz, de mégse lett.

(#26) nubreed válasza wednesday (#24) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem nem fog felmenni több részre a sorozat a következő évadokban sem. Egyre inkább divat már jó pár éve, hogy egy évad az 8 rész és pont. Ez van, ezt kell elfogadni.

Nem rossz a sori szerintem sem, sokkal rosszabbra számítottam. A főszereplő csaj nekem nagyon nem jön be, gülü szemei vannak szerintem dehát nem vagyunk egyformák.

Most még megúsztuk naggyából woke nélkül, (mondjuk a kevert párok, fehér férj/fekete feleség már kicsit az a vonal) majd a 2. évadba majd beleerőltetik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) flexxx2 válasza nubreed (#26) üzenetére


flexxx2
őstag

azokat a gülü szemeket én is szoktam, de megmagyaráztam, hogy egy ilyen korszakhoz ez passzol

(#28) Dilikutya válasza nubreed (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a fekete nő-fehér férfi ne legyen már woke. David Bowie forog a sírjában. Meg mondjuk egy apokalipszis utáni beltenyészetben kicsit korlátozottak a lehetőségeid. Ezeken a menedékeken él néhány tucat ember, a szomszédban is néhány tucat.

Házi feladat mindenkinek: Rocky Horror Picture Show, Pink Flamingos. Meg bármi, amiben Divine szerepelt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) Bander78 válasza nubreed (#26) üzenetére


Bander78
tag

Pont a csaj a legjobb karakter - amúgy dobhatná a textilt.
kevert párok, fehér férj/fekete feleség "problémát" én nem biztos, hogy kapargatnám :D

(#30) Bander78 válasza Dilikutya (#28) üzenetére


Bander78
tag

Meg hát vannak a csirkék.

(#31) Bander78 válasza flexxx2 (#25) üzenetére


Bander78
tag

Pont mint a witcher, vagy a gyűrűk ura. Ott is mint itt, adott volt a világ minden pénze, ideje, a program/könyv által már felépített háttér, erre jönnek ezek...
Ezzel szemben pl. ott egy mandalorian, faék egyszerű epizódokkal. Nem rág szájba semmit, de mégis valahogy összeáll. Nem volt nagy szám az sem, de elment.

(#32) Dilikutya válasza Bander78 (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Mandalorian egy szépen csomagolt nagy semmi. Nem unalmas, de üres, már másnap sem emlékeztem, mi volt benne.
A Fallout lényegesen jobb, bár ezt se sikerült elég tartalommal megtölteni, ami ebben volt, 6 részben is elfért volna, vagy még kevesebben.
A Mandaloriannal az a baj, hogy mozifilmnek indult, és sztori kb annyi is van benne.
A Fallout pár dologra jobban kitérhetett volna, elvégre nem csak a játékot ismerőknek szól, bár pozitívum, hogy anélkül is nézhető.
De annyira látszik, hogy bíztak a sikerben, és meg sem próbálták az évadot egy önmagában is kerek egészként megcsinálni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Bander78 válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Bander78
tag

"A Mandalorian egy szépen csomagolt nagy semmi. Nem unalmas, de üres, már másnap sem emlékeztem, mi volt benne." És ez kb. az összes fantasy (és egyéb kitalált világra épülő) sorozatra igaz. Jobb esetben.
Azért ha már belekezdtem végignézem a falloutot, de továbbra is elpocsékolt lehetőségnek tartom.

(#34) Dilikutya válasza Bander78 (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem alapból sok problémám van a sorozatos formátummal. Nagyon kevés az, ami végigmegy nálam. Utóbbi évek Sta Wars sorozatai pl. már nem, pedig régi SW rajongó vagyok, de az Ahsoka és az Andor 1-1 részt élt meg, de a Boba Fett is csak időpocséklás volt, sőt az Obi-Wan is.
Witcher nem volt rossz, abból a teljes első évadot megnéztem, de nem folytattam. A Disney+ Marvel sorozatait teljes mértékben kihagyom, de már a filmek egy része is kimarad, pedig a kapcsolatom a Marvellel szintén 30+ éves. Amibe viszont nem tudtam belekötni, az a Punisher 2 évada volt. Semmi szappanopera, az bizony egy hibátlan akciósorozat, arra azt mondom, jól ki volt töltve az idő.

A Fallout-tal az a baj, hogy ez egy kedvcsináló, csak része az egésznek. 8 rész alatt nem volt idő a főbb karakterek, meg legalább az a kevés, itt szereplő frakció bemutatására, és a fő szál is fogjuk rá, hogy le lett rendezve. Persze úgy, hogy onnan lehet folytatni.
Apróság, de többször szóba kerülnek a kupakok, de arról sem derül ki, mi az, és miért van értéke. WC-n elkezdtem most a Fallout Shelter-t, abból már tudom, mi az (sejtettem eddig is persze), de azt nem tudni, hogy lett fizetőeszköz. Nyilván a videójátékokban ez benne van, de egyikkel sem játszottam soha még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) wednesday válasza Dilikutya (#34) üzenetére


wednesday
őstag

Én csak abból a szemszögből tudom megítélni a sorozatot, hogy több száz órát játszottam Fallout játékokkal. Innen nézve 8 óra, még prológusnak is kevés, hogy felvezesse ezt a világot. Nem tudod belesűríteni még ezt a kevés karaktert sem (vagy totál kihagyod a menedékes további szálat, frakciókról ne is beszéljünk). Ha meg összepréseled, akkor egy csapongó valami lenne. Én nem bánom, ha több évadra tervezték.

A túlzott rohanás sem jó. A Fallout hangulatba nekem az is beletartozott nagyon, hogy kijössz a menedékből és azt sem tudod mi van. Minden csótánytól és mutáns földi kutyától megijedsz, guberálsz a szemétben, próbálsz boldogulni és irányt találni a világban. Pletykákat hallasz, hogy mi hol van, milyen település merre található, utalásokat frakciókról, ami tiszta homály.

És ahogy telik az idő és túlélsz, egy szerencsétlen menedéklakóként egyre jobban "integrálódsz" ehhez a világhoz. A végére meg te leszel a Waestland réme, aki kiment egy kis katonai osztagot a város mélyéről, ahol hemzsegnek a szupermutánsok. ;] Úgy mész be oda, hogy na fogd meg a söröm...

De ez akkor ütős, ha idő még eléred. Remélem ezt az RPG fejlődést megmutatják Lucy karakterén keresztül.

(#36) Dilikutya válasza wednesday (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem eleve hibás megközelítés a hardcore RPG játékosokra gondolni, ők jóval kevesebben vannak, mint azok, akik egyébként megnéznének egy posztapokaliptikus sorozatot. Nem kell csapongni, egyszerre nem kell mindenhez hozzányúlni, de amivel foglalkozik a sorozat, az azért legyen kidolgozva. Annyi dolog azért nem volt ebben a 8 részben, hogy mondjuk a Ghoul atomrobbanás utáni életét ne lehetett volna felvázolni. Vagy kicsit többet elárulni a Testvériségről, azért mégiscsak fontos tényezői voltak az első évadnak. Bőven lett volna idő még elmesélni ezt-azt, annyira nem feszes tempójú. De ez nem kizárólag a Fallout hibája, ahogy írtam, általános problémám a sorozatokkal, hogy van időhúzás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Hát, nekem a barbik mad max-et játszanak érzésem volt, amikor ki-ki vett a hangulatból egy-egy, gondosan odaillesztett, vagy Napoleon-ként "újragondolt" elem...
Ettől függetlenül tényleg jobb(an sikerült), mint egy tLoU, de azért még nem esnék hanyatt tőle, hogy nem tudták mindenben elrontani.
A fölösleges/időhúzó és az eltúlzott elemeket kihagyhatták volna és egy kicsit többet kaphatott volna a világból is, mert kissé sterilnek hat.
A főszereplőkön is faraghattak volna még, mert ezen, kaotikus formájukban nem tudják magukat megkedveltetni (se).
Maga a sztori és pláne, ami mögötte van, az igen - de ez lehet akaratukon kívüli, görbe tükör is a társadalmunkról..., vagy beteges vágyálom, amit be kívánnak teljesíteni :U - , kellően komollyá teszi az évad lezárását és menti meg (félig) a sorozatot.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#38) flexxx2 válasza Bander78 (#31) üzenetére


flexxx2
őstag

hát a mandalorian 1évad még okés volt, a de a 2., na az tele volt töltelék dumákkal, 3 rész után dobtam is

(#39) wednesday válasza Dilikutya (#36) üzenetére


wednesday
őstag

Ez is egy olyan kérdés, hogy ki mit él meg időhúzásnak. Mások a Testvériség bemutatását élték volna meg annak, hiszen játékidőt vett volna még inkább el. Ezek olyan dolgok, amit a többi évadra át lehet vinni. A játékban lehet csatlakozni a Testvériséghez, de az is idő, hogy megismerd őket, hogy mit csinálnak (és mi van a felszín mögött).

Eleve el kellett dönteni a koncepciót. Önállóan értelmezhető évad(ok) vagy több évadon átívelő történet, karakterek, utalások, szálak (jó pár sorozat, már itt elhasal, mert azt sem tudják mit akarnak és jön a katyvasz). Ha jó a sorozat én az utóbbit támogatom, mert sokkal érdekesebb világot lehet benne bemutatni. Jó dolog az, hogy a 3. évadban dobnak be valamit, amire már az első évadban volt utalás.

[ Szerkesztve ]

(#40) cucka


cucka
addikt

Király, nekem tetszett a sorozat. Láthatóan szeretettel és tisztelettel nyúltak a játékok világához, és tényleg a körítés, a hangulat telitalálat.

Amiben szerintem gyenge volt, az maga a történet. Végig szurkoltam, hogy most már kezdjék el a főküldetést a játékban, ne csak a mellékküldetéseket játsszák :D .

Illetve nem értettem, miért ezt a színészt választották Maximus szerepére. Vagy nem rendezték ők jól, vagy egy ilyen ripacs a csávó, de nem sikerült átadja a saját karaktere komplexitását.

(#41) Dilikutya válasza cucka (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Komplex volt a karakter? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) nubreed válasza cucka (#40) üzenetére


nubreed
veterán

Maximus nekem is nagyon gyenge.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#43) cucka válasza Dilikutya (#41) üzenetére


cucka
addikt

Igen, a főszereplő hármas közül ő volt az egyetlen igazán komplex karakter.
Elvileg ő egy katona, és néha úgy viselkedik, de máskor meg egy kifejletlen személyiségű gyerek. Van, amikor jóindulatú és segítőkész, máskor meg önző és opportunista. Egyik epizódban gyáva és hazug, de az évad végén mégsem ő akar lenni a hős, és nem akar ezért hazudni, viszont hamar beletörődik abba, hogy mégis ő lesz.

Egy ilyen karaktert megformálni szerintem elég komoly színészi feladat, és ez a fickó, aki játssza, hát végig azt érzed, hogy nagy rá ez a kabát. Vagy inkább mondjuk azt, hogy az írók akartak túl sok mindent elmondani ezzel a karakterrel.

A másik két főszereplő viszont telitalálat, a karakterek és a színészek egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dilikutya válasza cucka (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

Walton Goggins egy az egyben eljátssza újra a fejvadászt az Aljas nyolcasból. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.