Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Az EU szabályozni fogja 100W-ra.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) RobbyJr válasza fornettisuti (#1) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor most kell gyorsan megvenni ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#3) strogov


strogov
senior tag

Mint egy falat kenyér úgy hiányzott, hogy egy gf4080 átlagos fogyasztásával tölthessek egy telefont. Nem tudtam mi hiányzik ... hát ez. Megvan a tökéletes telefon. Egy kilós táppal az első 50%-ot akár 5 perc alatt is belenyomhatom a telefonba. Rohanok is Realme-t venni ... vagy nem.
Délután fél2 után 87%-on van a 2,5 éves telefonom.

(#4) helixP válasza strogov (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

A kommentedben több szám is pontatlannak tűnik... :D

(#5) FattyDove válasza fornettisuti (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Nagyon helyesen is tenné.

(#6) adamklark válasza FattyDove (#5) üzenetére


adamklark
senior tag

Nekem teljesen mindegy. Fogyasztó döntse el. Csak a marketing duma ami nem tetszik (ténylegesen nem annyival tölt, mennyire fog melegedni arról persze nem zengenek ódát stb)

(#7) sfefe válasza FattyDove (#5) üzenetére


sfefe
őstag

Szerintem meg nem....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#8) helixP válasza FattyDove (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem gondolnám, hogy szükséges lenne.

(#9) pusszycat válasza adamklark (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ne párnán töltsd. Inkább egy hideg üveglapon. Nekem bejött. Az okosmérlegen töltöm. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Aryon87


Aryon87
félisten

Szép teljesítmény. Reggel hasznos lesz, míg a tulaj megissza a kv-t, vagy lezuhanyzik.
Már a 120W se kispályás, hát még ez.. Gondolom jó nagy bumszli lesz a töltőfej, ami jár is a telefon mellé, ugye kedves Samsung és iPhone??

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11) fornettisuti válasza FattyDove (#5) üzenetére


fornettisuti
veterán

2024-re végre egységesek lesznek a mobilkészülékek töltői

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) Sragi


Sragi
őstag

Nem értem a fanyalgást. :U
Nekem most GT2 van, és abszolút bejött a gyorstöltés ,reggel amíg készül az ember szépen 20 perc alatt fel van töltve a telefon 80% fölé. Kényelmes nagyon. :)

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Hát ez kellett, mint a falat kenyér.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet állitani ebben a töltési sebességet? Jó lenne egy csuszka 10 perc-től 1 óráig, h ne keljen stresszelni minden töltésnél. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) Plug Life válasza pusszycat (#14) üzenetére


Plug Life
senior tag

Maj’ rútolva lehet :D

(#16) ncc1701 válasza pusszycat (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

1 amperes töltőre teszed, és kalap, nem kap többet.

(#17) FattyDove válasza fornettisuti (#11) üzenetére


FattyDove
őstag

Meg jo, hogy ennek semmi koze a temahoz

(#18) pusszycat válasza ncc1701 (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, azt ismerem, de nem túl szép megoldás, mert ha mondjuk csak egy töltöd van, a sajátja, vagy mész valahova akkor vigyél 2? Még az S9+ ba is van normál vagy gyorstöltés választás.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) #21221888


#21221888
törölt tag

20 W mindenre elég szerintem, de ez tényleg szép teljesítmény a mêrnököktől! le a kalappal

(#20) G4bi89 válasza adamklark (#6) üzenetére


G4bi89
senior tag

"Fogyasztó döntse el"
Egy ideális világban én is ez mellett lennék. Ameddig viszont a fogyasztónak fogalma sincs a technikai dolgokról, lehet nem kellene. Lásd nagyobb megapixel = jobb kamera! Azt is, hogy eldöntötte a kedves fogyasztó vagy inkább a marketing osztály. :DDD

Egy kapcsoló tényleg jó lenne legtöbb szoftverben, mert van az amikor tényleg 10-20 perc alatt felakarom tölteni, de amikor meg ráérek én is 10W-os töltővel küldőm. :B

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#21) moleculez


moleculez
veterán

Macbookom tölt 96W-on :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) ncc1701 válasza pusszycat (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Még sosem volt olyan esetem, h q gyorsan fel kell töltenem a telefonom, eleve 50-80% között tartom a töltést. Kocsiban szoktam tölteni, bőven feltölt 1 amperrel, nem én vagyok ennek a célcsoportja.

(#23) gattolino válasza ncc1701 (#22) üzenetére


gattolino
senior tag

50-80 között?😅
Jézusom

Vivo X90 Pro Plus

(#24) pusszycat válasza ncc1701 (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én mindig 100-ra feltöltöm, lassan 2 éves lesz de nem látok változást. Ha este elfelejtem feltölteni mert lehet berúgtam, akkor reggel jól tud jönni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) fornettisuti válasza FattyDove (#17) üzenetére


fornettisuti
veterán

Akkor mihez van köze?

"Gyártótól függetlenül ugyanazzal a C típusú USB-porttal lesznek ugyanis ellátva a legfeljebb 100 W teljesítményű, vezetékesen tölthető új mobiltelefonok, táblagépek, digitális fényképezőgépek, fej- és fülhallgatók, hordozható játékkonzolok, hangszórók, e-könyv-olvasók, billentyűzetek, egerek, hordozható navigációs rendszerek és laptopok.
A gyorstöltést támogató összes készülék esetében azonos lesz a töltési sebesség, a felhasználók így bármilyen kompatibilis töltővel ugyanolyan gyorsan fogják tudni feltölteni eszközeiket."

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) adamklark válasza G4bi89 (#20) üzenetére


adamklark
senior tag

Aki vakon vesz telefont magasabb pixel számért az meg is érdemli őszintén. Nem kell /lehet mindent agyon szabályozni. Bár gyors töltésnél eléggé rezeg a léc hisz jobban melegszik a telefon (hosszú távon gondot okozhat, ha évente cserélsz telefont akkor mindegy) . Pixel számháború meg nem tesz kárt a telefonban

[ Szerkesztve ]

(#27) Aryon87 válasza ncc1701 (#22) üzenetére


Aryon87
félisten

Na azzal nyirod ki az akksit🤣🤣🤣
Sose ertettem ezt a baromsagot hogy 20-80 kozt meg hasonloan tartani...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28) ncc1701 válasza Aryon87 (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja. Nyilván a teslák default max 80%-os beállítása is kinyírás. :) Mer azok is ostobák.

(#29) RobbyJr válasza Aryon87 (#27) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pedig jó pár helyen így mondják. Most akkor döntsd el melyik a jó... :F

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#30) adamklark válasza Aryon87 (#27) üzenetére


adamklark
senior tag

Extrém alacsony vagy magas töltésen hagyni a káros, főleg ha éjszaka rajta lóg, ezért van ez a beállítás. De ez párszor ki lett beszélve :D. De ugyanúgy mint a szupergyors töltés, átlag felhasználónak mindegy mert úgyis cseréli a telefont. Annak kell figyelni aki hosszabb távon használja a telefont.

(#31) helixP válasza adamklark (#30) üzenetére


helixP
nagyúr

2-3 év alatt így is-úgyis elhasználódik az akksi, mindegy, hogy szupergyorsan töltöd-e vagy nem.

(#32) #95462144 válasza Aryon87 (#27) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nyilván csak viccből teszik bele a gyártók azt az opciót, hogy csak 85%-ig töltsön a telefon...
Több teszt is egyértelműen bebizonyította, hogy az ilyen töltési metodikával megduplázódik az alap töltési ciklus.

(#33) helixP válasza #95462144 (#32) üzenetére


helixP
nagyúr

Tudnád kérlek hivatkozni? :R

Sajnálom, de nekem az a 15% is kell, és azt sem tudom megoldani, hogy 25% alá ne merüljön. Nem tudom elengedni az akksi kapacitás 40%-át csak azért, mert LEHET, hogy 3 év múlva nem 15, hanem csak 9 százalékkal esik az akksi kapacitása. Inkább cseréltetem az akksit 3 év múlva , ha egyáltalán még ugyanaz a a telefon lesz nálam.
A készülék van értem és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#34) pusszycat válasza #95462144 (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet majd azért merülsz le egyszer mert csak 85% töltötted és nem bírja ki estig, akkor jól jönne az a 15%.
Engem idegesít ha csak 80-85% töltöm.
És az is ha bemegy 30% alá.
Van amelyik akksi nem megy meg a gyors töltőtől, van amelyik a lassútól is.
Az emberek sem élnek mind 100 évig, ez ilyen.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) #95462144 válasza helixP (#33) üzenetére


#95462144
törölt tag

Persze itt egy random első cikk, amit a kereső feldob.

Mindenki egyénileg el tudja dönteni, hogy milyen kapacitásra van szüksége egy nap, ahhoz senkinek nincs köze és nem is érdekel, mert egyéni preferencia.

Viszont, hogy több töltési ciklust bír az tény és nem hit kérdése én csak arra reflektáltam. Illetve a telefonok beállításaiban sem véletlenül van ilyen opció.

(#36) adamklark válasza helixP (#31) üzenetére


adamklark
senior tag

Pont ezaz, hogy nem ugyanannyira hasznalodik el. Függ attól milyen a hőmérséklet, hogyan nyuzod a telefont, milyen gyakran van töltve, lóg e a töltőn hosszú ideig stb

(#37) helixP válasza adamklark (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

Én is ezt mondom, hogy nem ugyan annyira, de komolyan: meddig akarod használni a telefont? 3-4 év után így is, úgyis jó, ha cseréled az akksit. Gyors töltés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#38) adamklark válasza helixP (#37) üzenetére


adamklark
senior tag

Legalább 4 évig, de lehet tovább. S8 pl mai napig működik nekem mert figyelek rá (Backup Telefon)

(#39) helixP válasza adamklark (#38) üzenetére


helixP
nagyúr

Addigra simán szükséges már egy akksi csere a normális használathoz.

(#40) #95462144 válasza helixP (#39) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ez nem igaz... A lelakott telefonjaimat megkapja a család 2, 3, 4, 5 éves készülékek is nem adom el soha. Akksicsere egyikben sincs. Egy Galaxy a 70 4 éve köszöni szépen jól van 5 órás sot időkkel most is. Az A5 2017 is tud napi 2 óra youtube nézést simán. Csak annyi kellett, hogy elmagyarázzam a töltési metodikát.

Nálad pont azért van ez, mert még csak nem is hallottál erről a kémiai folyamatról, amiken keresztül megy egy akkumulátor a helytelen töltések miatt.

A Samsung hivatalos ajánlása is:

"Amennyiben lehetséges, soha ne merítsd le teljesen az akkumulátort. Az akkumulátort bármikor töltőre rakhatod, hogy az optimális 20-80% töltöttségi szinten tartsd."

A barátnőm meg az ellenpólus volt olyan I11 készüléke, amelyik fél év alatt leesett 90%-os kapacitásra, mert nem érdekelte...

[ Szerkesztve ]

(#41) helixP válasza #95462144 (#40) üzenetére


helixP
nagyúr

Te azt honnan tudod, hogy miről hallottam és miről nem? Pontosan tudom, hogy mi az ajánlott, életszerűtlen, irreális felhasználási mód. Csak én szeretném teljes egészében kihasználni a telefont (tudod: szó szerint 100%-ban), mert ha reggel elindulok 80%-kal, akkor pont egy meetingen, vagy útközben pl. repülőn fog 20%-ra esni, amikor nem tudom majd tölteni. Ne a telefon határozza meg a napirendemet. Ha még 3 év múlva is használni akarom rakok bele egy akksit 20K-ért, ami a telefon értékének 5-10%-a. Ennyit megér.

(#42) Penguin95 válasza Sragi (#12) üzenetére


Penguin95
senior tag

Pedig egyszerű. Hogy egy példát mondjak, reggelente 20-25℅-on van a telefonom. Ilyenkor felteszem a 27W-os töltőre, bekapcsolom rajta a zseblámpát, majd 20 perc múlva leveszem. Ekkor van feltöltve 80-85%-ra.

Szerintem már ettől gyorsabb se kell, de menjünk el mondjuk 50W-ig. Ennyi időre már csak le lehet tenni azt a szerencsétlen telefont.

(#43) helixP válasza Penguin95 (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért kapcsolod be a zseblámpát?

(#44) Aryon87 válasza RobbyJr (#29) üzenetére


Aryon87
félisten

Én legtöbb esetben 10% körül teszem töltőre, aztán hagyom magára. Éjjel végig fent van a töltőn. Sose volt gond egyik telefonomnál sem. :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45) fornettisuti válasza Aryon87 (#44) üzenetére


fornettisuti
veterán

Évek óta elektronika és szoftver rendesen kezeli a töltés a normális gyártók készülékeiben.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#46) CP111 válasza ncc1701 (#13) üzenetére


CP111
tag

+1

Infláció mögé bújtatott vagyonelkobzás folyik a világban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.